TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хоџај е сигурен дека Србите ќе ја искористат шансата да гласаат

Нетпрес - 16.11.2013

Косовскиот министер за надворешни работи, Енвер Хоџај синоќа изјавил дека е сигурен дека Србите ќе ја изкористат својата шанса за време на повторените избори и дека иднината е во „мултиетничко ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

24 Вести - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Не е можно Aлбанец да биде градоначалник на Северна Митровица

Р.С.Европа - 14.11.2013

Во општина Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Градоначалник на Северна Митровица ќе биде Србин!

Утрински - 14.11.2013

Албанец не би можел да управува со општината во која е доминантно српско население, вели министерот за надворешни работи на Косово Енвер Хоџај Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Н.Македонија - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник, бидејќи и да биде избран Агим Дева, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, порача шефот на ...

Филе ја повика Приштина да биде конструктивна

А1 On - 14.11.2013

Европскиот комесар за проширување, Штефан Филе во разговор со косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивни напори за нормализација на односите ...

Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Идивиди - 14.11.2013

Берлин, 14 ноември 2013 (МИА) – Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

А1 On - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Алфа - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

+инфо - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Сител - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Филе побара од Приштина конструктивност во односите со Белград

Локално - 14.11.2013

Европскиот комесар за проширување, Штефан Филе во разговор со косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивни напори за нормализација на односите ...

Хоџај:Не е можно Aлбанец да биде градоначалник на Северна Митровица

Локално - 14.11.2013

Во општина Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Градоначалник на Косовска Митровица ќе биде Србин

Телеграф - 14.11.2013

Косовскиот министер смета дека Дачиќ, Вучиќ и Николиќ мора да бидат искрени пред своите граѓани Во Општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај ...

Хоџај: Северот ќе има српски градоначалник

Точка - 14.11.2013

Косовскиот министер за надворешни работи, Енвер Хоџај, очекува дека општините во северниот дел на Косово ќе имаат српски градоначалници, како и дека насилството ќе биде избегнато на повторните избори ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Република - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Србин ќе биде градоначалник на Митровица

Press24 - 14.11.2013

Министерот за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај, истакна дека во Северна Митровица н е е можно да биде избран албански градоначалник. – Градоначалникот и општината мора да одразуваат состав на ...

Хоџај: Градоначалник на Митровица ќе биде Србин

Курир - 14.11.2013

Во општината Северна Митровица не е можно да биде избран албански градоначалник бидејќи и во случај Агим Дева да биде избран, не мислам дека би бил во можност да управува со општината, изјави ...

Хоџај: Северот ќе има српски градоначалник

Нетпрес - 14.11.2013

Косовскиот министер за надворешни работи, Енвер Хоџај, очекува дека општините во северниот дел на Косово ќе имаат српски градоначалници, како и дека насилството ќе биде избегнато на повторните избори ...

Филе апелираше Приштина да биде конструктивна

24 Вести - 13.11.2013

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со Белград.

Филе: Приштина да биде конструктивна

Н.Македонија - 13.11.2013

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со ...

Филе апелираше Приштина да биде конструктивна

А1 On - 13.11.2013

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со Белград.

Филе апелираше Приштина да биде конструктивна

Сител - 13.11.2013

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со Белград.

Филе апелираше Приштина да биде конструктивна

Канал5 - 13.11.2013

Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со Белград.

ФИЛЕ: Приштина да биде поконструктивна

Телеграф - 13.11.2013

Филе и Хоџај разговараа за моменталната ситуација во Косово по првиот круг од локалните избори Европскиот комесар за проширување Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ...

Филе побара конструктивност од Приштина

Република - 13.11.2013

Штефан Филе на средба со шефот на косовската дипломатија Енвер Хоџај ја повика Приштина да продолжи со конструктивните напори за нормализација на односите со Белград.

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во Косовска Митровица

24 Вести - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Хоџај: зад изборните инциденти не стојат само хулигани

Р.С.Европа - 11.11.2013

Министерот за надворешни работи на Косово Енвер Хоџај изјави за весникот Коха диторе дека одговорноста за спречување на изборниот процес на север во Митровица на 3 ноември не може да се поврзе само ...

Приштина: Зад вандализмот на изборите стои Белград

Н.Македонија - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе - Нападот на гласачкото ...

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во Косовска Митровица

Алфа - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Белград ги правеше инцидентите во К. Митровица

Идивиди - 11.11.2013

Приштина обвинува Приштина, 11 ноември 2013 (МИА) – Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ...

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во Косовска Митровица

А1 On - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Приштина: Белград е одговорен за нападот на гласачкото место во Митровица

+инфо - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во Косовска Митровица

Сител - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Приштина го обвини Белград за нападите за време на изборите

Вечер - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето "Свети Сава" во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во Косовска Митровица

Бриф - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето Свети Сава во северниот дел од Косовска Митровица на 3 ноември, објави Коха диторе.

Приштина : Белград стои зад нападите на изборите

Точка - 11.11.2013

Приштина го обвини Белград дека стои зад нападот на гласачкото место во училиштето "Свети Сава" во северниот дел на Косовска Митровица на трети ноември, пишува "Коха Диторе".

Тачи и Хоџај на седницата на Советот за безбедност

Точка - 11.11.2013

Косовскиот премиер Хашим Тачи и министерот за надворешни работи, Енвер Хоџај, ќе присуствуваат на редовната седница на Советот за безбедност на Обединетите Нации, на 18 ноември во Њујорк, објавил ...

Приштина : Белград стои зад нападите на изборите

Нетпрес - 11.11.2013

Приштина го обвини Белград дека стои зад нападот на гласачкото место во училиштето „Свети Сава“ во северниот дел на Косовска Митровица на трети ноември, пишува „Коха Диторе“.

Приштина го обвинува Белград за нападите на изборите

Република - 11.11.2013

Приштина го обвинува Белград дека е одговорен за нападот на гласачкото место во училиштето „Свети Сава“ во северниот дел на Косовска Митровица на трети ноември, објави „Коха Диторе“.

Тачи и Хоџај на седницата на Советот за безбедност

Нетпрес - 11.11.2013

Косовскиот премиер Хашим Тачи и министерот за надворешни работи, Енвер Хоџај, ќе присуствуваат на редовната седница на Советот за безбедност на Обединетите Нации, на 18 ноември во Њујорк, објавил ...