TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филмски хит: Вака изгледа покана за свадбата на Северина и Игор

Попара - 15.11.2015

Српската фолк-пејачка Нада Топчагиќ на својот профил на Фејсбук објави фотографија од наводната покана за свадбата на Северина и Игор Којиќ која повеќе изгледа како филмски плакат отколку покана.

ЈА ОТКАЧИ И СЕВЕРИНА: Ќерката на Кеба растура во Холивуд (ФОТО)

Телеграф - 15.11.2015

Наташа не планира да се врати во Србија дури ни за свадбата на својот брат Игор со хрватската ѕвезда Северина Наташа Којиќ, ќерка на фолк пејачот Кеба веќе неколку години живее во САД каде се обидува да направи актерска кариера.

Фото: Сестрата на Северина нема допирна точка со неа

Денешен - 15.11.2015

Во денешно време со социјалните мрежи стана полесно да се откријат детали за познатите. Некои од естрадните ѕвезди добро ја владеат заштитата на своите податоци и детали од приватноста, но кога-тогаш истите излегуваат на виделина.

Дали би препознале дека се сестри? Еве како изгледа постарата сестра

Попара - 14.11.2015

За најпознатата хрватска ѕвезда, Северина Вучковиќ, речиси и да знаеме се. Со отворање на профили на сите социјални мрежи стана уште полесно да ги дознаеме деталите од секојдневието на пејачката.

Не само пријателите: Ниту сестрата на Игор нема да присуствува на свадбата

Попара - 14.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствува на свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември во еден престижен белградски хотел, а причината е помалку чудна со оглед дека е во прашање најблиското семејство.

Погледнете како изгледа поканата за свадбата на Северина и Игор (фото)

Хитпортал - 13.11.2015

На оргинален начин, Северина и Игор Којиќ ги повикаа гостите на нивната венчавка која ќе се одржи на 22 ноември во Белград, а поканата во облик на филмски остер сигурно ќе предизвика многу коментари.

ОРИГИНАЛНО: Вака изгледа свадбената покана на Севе и Игор (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ ситно бројат до денот на својата свадба, закажана идниот викенд во Белгад, а замислена како српска комедија… Имено, во медиумите „протече“ нивната свадбена покана, на која е јасно напишано: „Северина како невеста, Игор ...

Филмски хит: Вака изгледа покана за свадбата на Северина и Игор

БркајРабота - 13.11.2015

Српската фолк-пејачка Нада Топчагиќ на својот профил на Фејсбук објави фотографија од наводната покана за свадбата на Северина и Игор Којиќ која повеќе изгледа како филмски плакат отколку покана.

Севе и Игор во романтична комедија со плескавици и кајмак

Идивиди - 13.11.2015

Северина Вучковиќ и избраникот на нејзиното срце Игор Којиќ започнаа со испраќање на поканите за свадбената прослава што е закажана за 22-ри ноември. Севе и Игор ги повикуваат гостите на нивната српска венчавка со покана што наликува на филмски ...

ФОТО Филмски хит: Вака изгледа покана за свадбата на северина и Игор

+инфо - 13.11.2015

Српската фолк-пејачка Нада Топчагиќ на својот профил на Фејсбук објави фотографија од наводната покана за свадбата на Северина и Игор Којиќ која изгледа како филмски плакат. Хрвстаката поп-ѕвезда Северина Вучковиќ (43) и фудбалскиот менаџер Игор ...

Северина како невеста, Игор како младоженец - како изгледа поканата за свадба?

Сител - 13.11.2015

Северина како невеста, Игор како младоженец – во романтична комедија со плескавици, кајмак и кромид – Мојата српска свадба“ – пишува на поканата која наликува на постер за филм. На свадбата која ќе се одржи во еден од хотелите во Белград ќе ...

Фото: Поканата за свадбата на Северина и Игор!?

Канал5 - 13.11.2015

Како се наближува денот на свадбата 22 ноември, така во јавноста се појавуваат се повеќе детали поврзани со свадбата на деценијата на Северина и Игор Којиќ , како што ја нарекоа некои медиуми.

„Српската свадба“ на Северина и Игор (ФОТО)

Нетпрес - 13.11.2015

Северина како невеста, Игор како младоженец – во романтична комедија со плескавици, кајмак и кромид – Мојата српска свадба“ – пишува на поканата која наликува на постер за филм. Имено, хрватската пејачка Серевина Вучковиќ и Игор Којиќ ќе се венчаат ...

Северина и Игор: Ова е поканата за свадбата на познатата двојка (ФОТО)

Курир - 13.11.2015

Северина како невеста, Игор како младоженец – во романтична комедија со плескавици, кајмак и кромид – Мојата српска свадба“ – пишува на поканата која наликува на постер за филм. Имено, хрватската пејачка Серевина Вучковиќ и Игор Којиќ ќе се венчаат ...

На свадба кај Северина ќе се јадат плескавици со кајмак и кромид?!

Вечер - 13.11.2015

Иако апсолутно се околу организацијата се чува во тајност, одвреме- навреме поради невнимание на гостите излегува по некој детал во јавноста. Северина и Игор Којиќ на големо се подготвуваат за претстојната свадба која ќе се одржи на 22 месецов.

ВЛЕЗЕНА ВО ФИЛМ: Вака изгледа поканата за свадбата на Севе (ФОТО)

Телеграф - 12.11.2015

Гостите се поканети на премиера на романтична комедија, со плескавици, кајмак и кромид На оригинален начин Северина и Игор Којиќ ги поканија гостите на нивната свадба што ќе се одржи на 22 ноември во Белград, а поканата во форма на филмски постер ...

Северина и Игор: Ова е поканата за свадбата на познатиот пар (фото)

Канал5 - 12.11.2015

Северина како невеста, Игор како младоженец – во романтична комедија со плескавици, кајмак и кромид – Мојата српска свадба“ – пишува на поканата осмислена како постер за филм. Имено, хрватската пејачка Серевина Вучковиќ и Игор Којиќ ќе се венчаат на ...

(ФОТО) Севе и Игор – Ова се поканите за венчавката на славната двојка

Репортер - 12.11.2015

Иако Северина и Игор деталите од свадбата ги кријат како змијата нозете, некои работи сепак не можат да се сокријат. Имено, пејачката Нада Топчагиќ се пофалила на своите пријатели на социјалните мрежи дека ќе биде специјален гостин на оваа веселба и ...

Вака изгледа поканата за свадбата на Северина и Игор! (ФОТО)

Вистина.мк - 12.11.2015

На оригинален начин Северина и Игор Којиќ ги поканиле гостите на нивната венчавка која ќе се одржи на 22 ноември во Белград, а поканата во облик на филмски постер сигурно ќе предизвика многу коментари.

Детали за свадбата на годината: Вака изгледаат поканите на Севе и Игор

Press24 - 12.11.2015

Иако Северина и Игор деталите од свадбата ги кријат како змијата нозете, некои работи сепак не можат да се сокријат. Имено, пејачката Нада Топчагиќ се пофалила на своите пријатели на социјалните мрежи дека ќе биде специјален гостин на оваа веселба и ...

Погледнете ја свадбената покана на Северина и Игор (фото)

Република - 12.11.2015

„Северина како невеста, Игор како младоженец во романтична комедија со плескавици, кајмак и кромид – Моја српска свадба“, пишува на поканата осмислена како постер за филм. Северина Вучковиќ и Игор Којиќ ќе застанат на лудиот камен на 22 ноември во ...

Вака изгледа поканата за свадбата на Северина и Игор! (ФОТО)

Во Штип - 12.11.2015

На оригинален начин Северина и Игор Којиќ ги поканиле гостите на нивната венчавка која ќе се одржи на 22 ноември во Белград, а поканата во облик на филмски постер сигурно ќе предизвика многу коментари.

Чудна причина поради која Наташа Којиќ не доаѓа на свадбата на Северина и Игор

Хитпортал - 10.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствува на свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември во еден белградски хотел. Како што пишуваат српските медиуми, причината е чудна со оглед на тоа што се работи за свадба во ...

Северина ги избриша пријателките на Игор од листата на гости за нивната свадба

365 - 10.11.2015

Иако Северина изгледа за доста самоуверена жена, изворите тврдат дека таа е многу љубоморна, па така и на својот сопруг Игор Којиќ му забранила на нивната свадба да ги покани неговите пријателки од основно и средно школо.

Игор и Северина ангажирале режисер за нивната свадба

Хитпортал - 10.11.2015

Нивната венчавка ќе биде повеќе од обична. Ниту една ситница нема да и биде препуштена на случајот. За венчавката на Игор и Северина се зборува веќе некое време како да се, во најмала рака, некој кралски пар.

Северина откри чија венчаница ќе носи!

Попара - 10.11.2015

Северина и Игор ги одбројуваат деновите до венчавката која медиумите ја нарекоа „свадба на деценијата“, а познатата пејачка откри дека сега и чија венчаница ќе носи. Таа во една српска емисија открила дека се работи за креаторка со која соработува ...

Пеколна невеста: Северина му забранила на Игор да ги повика пријателките на свадба

+инфо - 10.11.2015

Хрватската поп-ѕвезда Северина Вучковиќ (43) е љубоморна на жените кои се дружат со нејзиниот иден сопруг Игор Којиќ (28), па затоа не сака тие да дојдат на нивната венчавка која е закажана за 22 ноември во еден хотел во Белград.

Не само пријателите: Ниту сестрата на Игор нема да присуствува на свадбата

За Се - 10.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствувана свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември во еден престижен белградски хотел, а причината е помалку чудна со оглед дека е во прашање најблиското семејство.

Идната золва на Северина нема да дојде на свадбата на нејзиниот брат Игор Којиќ

Курир - 10.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствувана свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември во еден престижен белградски хотел, а причината е помалку чудна со оглед дека е во прашање најблиското семејство.

Зошто Наташа Којиќ нема да присуствува на свадбата на брат и Игор и Северина?

Вистина.мк - 10.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствува на свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември Белград. Наташа има обврски околу работата, така што не е во можност да дојде.

Идната золва на Северина нема да дојде на свадбата на нејзиниот брат Игор Којиќ

Република - 10.11.2015

Наташа Којиќ нема да присуствувана свадбата на нејзиниот брат Игор и Северина Вучковиќ, која ќе се одржи на 22 ноември во еден престижен белградски хотел, а причината е помалку чудна со оглед дека е во прашање најблиското семејство.

(Фото) љубоморната Севе му забрани на Игор да ги покани пријателките на свадба

Репортер - 10.11.2015

Северина Вучковиќ му забрани на свршеникoт Игор Којиќ, на свадбата, која ќе се одржи на 22 ноември, во еден белградски хотел, да ги покани неговите другарки и пријателки. Како што пренесуваат хрватските медиуми, Севе била љубоморна на жените со кои ...

Во секси боди Севе ја запали Швајцарија (фото)

ЗаЗабава - 09.11.2015

Пејачката покрај тоа што ги прави последните припреми пред свадбената прослава, зафатена е со гостувања на настани, но и со настапи насекаде во Европа. Северина Вучковиќ е една од најсексапилните пејачки во регионот, а таа знае добро како да ја ...

Ова е сестрата на Северина – тотална спротивност од пејачката (фото)

Хитпортал - 09.11.2015

Северина е родена во работничко семејство, завршила само основно училиште, а уште од тинејџерските денови покажувала интерес за естрадата. Таа има две постари сестри. Една од нив е Маријана Вучковиќ Поповиќ која веќе долго време живее и работи во ...

Ѓаволеста невеста: Игор не смее да ги викне пријателките од детството

Хитпортал - 09.11.2015

Северина е љубоморна на девојките кои се дружат со Игор, па тие не се поканети на нивната свадба. Од списокот на гости кои сакал да ги покани фудбалскиот менаџер, пејачката исфрлила неколку имиња, а поголемиот дел од нив биде девојки.

Севе направи скандал од списокот на гости за свадбата

ЗаЗабава - 09.11.2015

Северина Вучковиќ (43) во бес избришала половина од имињата кои нејзиниот свршеник Игор Којиќ(28) планирал да ги покани на прославата на венчавката која е закажана за 22 ноември, пренесуваат хрватските медиуми.

Севе пресече: Душо твоите роднини не се поканети!

Идивиди - 09.11.2015

Хрватската пејачка, Северина Вучковиќ (43) не губи време да му покаже на својот сопруг Игор Којиќ (28) кој е главен во врската. Парот кој неодамна го кажа судбоносното ДА и планира голема свадбена церемонија на 22 ноември веќе наиде на првата пречка.

Северина ја „запали“ Швајцарија со провокативното боди!

БркајРабота - 09.11.2015

Северина Вучковиќ е една од најсексапилните пејачки во регионот, а таа знае добро како да ја искористи својата убавина, но и феноменална телесна форма. Таа и покрај тоа што ги прави последните припреми пред свадбената прослава, зафатена е со ...

Северина настапи во стајлинг на кабаре-дама (ФОТО)

Убавина и Здравје - 09.11.2015

Северина Вучковиќ на големо работи на подготовките на претстојната венчавка со Игор Којиќ , закажана за 22 ноември, но во меѓувреме и напорно настапува во дијаспората, појавувајќи се во провокативни изданија.

ФОТО: Во секси боди Севе ја запали Швајцарија

Шеталиште - 09.11.2015

Пејачката покрај тоа што ги прави последните припреми пред свадбената прослава, зафатена е со гостувања на настани, но и со настапи насекаде во Европа. Северина Вучковиќ е една од најсексапилните пејачки во регионот, а таа знае добро како да ја ...

Северина му забрани на Игор да си ги покани другарите на свадба

За Се - 09.11.2015

Северина го прочитала списокот на гости кои Игор планирал да ги покани и голем дел од нив избришала. Северина инаку му забранила на идниот сопруг да ги покани своите пријателки од основно и средно училиште.

ФОТО: Игор бесен - Северина се прошета со оваа „облека“

Press24 - 09.11.2015

Сексипилната Северина во провокативна облека се слика за Инстаграм. Пејачката со мрежести хулахопки се прошета низ ходниците на хотел. Инаку во ова издание Севе го најави својот концерт во ...

(ЖЕШКО ФОТО) Северина ја „запали“ Швајцарија со провокативното боди!

Вистина.мк - 09.11.2015

Пејачката покрај тоа што ги прави последните припреми пред свадбената прослава, зафатена е со гостувања на настани, но и со настапи насекаде во Европа. Северина Вучковиќ е една од најсексапилните пејачки во регионот, а таа знае добро како да ја ...

Северина на свадбата ќе промени дури четири фустани

Денешен - 09.11.2015

Додека се одбројуваат деновите до забавата на која во Белград со семејството и пријателите ќе го прослави венчањето со Игор Којич, Северина решила да открие детали за свадбата, која судејќи според се ќе биде за паметење.

Со Севе нема лабаво! И пред да и стане сопруг Игор е папучар!

Вистина.мк - 09.11.2015

Како искусна во брачните води, популарната пејачка ѕвезда Северина, уште пред свадбата му покажа на Игор кој е главен. Имено, како што пишуваат српските медиуми, Севе му го преполовила списокот со гости на својот иден сопруг.

Каква спротивност! Ова е постарата сестра на Северина! (ФОТО)

Вистина.мк - 09.11.2015

Во денешно време со социјалните мрежи стана полесно да се откријат детали за познатите. Некои од естрадните ѕвезди добро ја владеат заштитата на своите податоци и детали од приватноста, но кога-тогаш истите излегуваат на виделина.

Северина ја покажа својата љубоморна страна

Press24 - 09.11.2015

Северина го прочитала списокот на гости кои Игор планирал да ги покани, и голем дел од нив избришала. Северина инаку му забранила на идниот сопруг да ги покани своите пријателки од основно и средно училиште.

Севе му забранила на Игор да си ги покани другарките на свадба!

Вечер - 09.11.2015

Северина (43) ги пречкртала половината од имињата кои нејзиниот свршеник Игор Којиќ (28) планирал да ги покани на нивната свадба, закажана за 22 ноември, тврдат хрватските медиуми. Двојката прво сакала да угости 500 луѓе, но се шушка дека бројката ...

Северина предизвика скандал пред свадба

Република - 09.11.2015

Северина Вучковиќ (43) во бес избришала половина од имињата кои нејзиниот свршеник Игор Којиќ(28) планирал да ги покани на прославата на венчавката која е закажана за 22 ноември, пренесуваат хрватските медиуми.