TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба за иранската нуклеарна програма во декември

Р.С.Европа - 10.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија рече дека Иран се согласил да се одржат нови разговори околу тоа дали да се дозволи истрага во врска со нејзината нуклеарна програма.

Нов круг преговори меѓу Иран и МААЕ

МРТ - 10.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) и Иран следниот месец планираат да одржат нов круг преговори во Техеран.

Нов круг преговори меѓу Иран и МААЕ

Н.Македонија - 09.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) и Иран следниот месец планираат да одржат нов круг преговори во Техеран Последната средба меѓу Иран и МААЕ за иранската нуклеарна програма се одржа ...

Нов круг преговори меѓу Иран и МААЕ

Сител - 09.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) и Иран следниот месец планираат да одржат нов круг преговори во Техеран.

Започна нов круг преговори меѓу Иран и МААЕ

Press24 - 09.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија и Иран следниот месец планираат да одржат нов круг преговори во Техеран. Последната средба меѓу Иран и МААЕ за иранската нуклеарна програма се одржа во ...

Започна нов круг преговори меѓу Иран и МААЕ

Maxim - 09.11.2012

Меѓународната агенција за атомска енергија и Иран следниот месец планираат да одржат нов круг преговори во Техеран. Последната средба меѓу Иран и МААЕ за иранската нуклеарна програма се одржа во ...

Нетанјаху: Не ми треба дозвола од САД да го нападнам Иран

Кајгана - 08.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја повтори својата решителност да ја нападне иранската нуклеарна програма што, како што вели, може да се случи и без согласност на САД или било кој друг ...

Политиката на Обама кон Иран е различна од онаа на Израел, според ирански документ

Сител - 08.11.2012

Позицијата на Владата на Барак Обама кон Иран е различна од онаа на Израел, и е пофлексибилна од позицијата на европските земји, се наведува во анализа, објавена на сајтот на иранското Министерство ...

Политиката на Обама кон Иран е различна од онаа на Израел

Курир - 08.11.2012

Позицијата на Владата на Барак Обама кон Иран е различна од онаа на Израел, и е пофлексибилна од позицијата на европските земји, се наведува во анализа, објавена на сајтот на иранското Министерство ...

Нетанјаху:Не ми треба одобрение од САД да го нападнам Иран

Макфакс - 08.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја повтори својата решителност да ја нападне иранската нуклеарна програма што, како што вели, може да се случи и без согласност на САД или било кој друг ...

Политиката на Обама кон Иран е различна од онаа на Израел

Денешен - 08.11.2012

Позицијата на Владата на Барак Обама кон Иран е различна од онаа на Израел, и е пофлексибилна од позицијата на европските земји, се наведува во анализа, објавена на сајтот на иранското Министерство ...

Нетанјаху подготвен да го нападне Иран за да не се здобие со нуклеарно оружје

24 Вести - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

МААЕ - Иран не дава детали за нуклеарните активности

Р.С.Европа - 06.11.2012

Иран одбива да даде детали за нуклеарните активности, вели шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Јукиа Амано. Тој ова го соопшти пред генералното собрание на ОН.

Амано: Иран не соработува со МААЕ

Дневник - 06.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма.

Нетанјаху е подготвен да го нападне Иран

А1 On - 06.11.2012

Премиерот на Израел и порача на јавноста дека е способен да го „притисне копчето“ за удар врз иранските нуклеарни постројки, ако смета деко мора тоа да го направи.

Нетанјаху подготвен да го нападне Иран за да го спречи да се здобие со нуклеарно оружје

Алфа - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Нетанјаху е подготвен да го нападне Иран

+инфо - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Амано: Иран не соработува со МААЕ

МРТ - 06.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма.

Нетанјаху подготвен да го нападне Иран

МРТ - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Нетанјаху подготвен да го нападне Иран за да го спречи да се здобие со нуклеарно оружје

Сител - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Нетанјаху е подготвен да го нападне Иран

Либертас - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Иран го најави своето учество на Конференција за Блиски Исток без нуклеарно оружје

Сител - 06.11.2012

Иран, кој е под притисок од меѓународната заедница поради својата нуклеарна програма, денеска објави дека ќе учествува на најавената за во декември конференција за Блиски Исток без нуклеарно оружје.

Израел подготвен да ги нападне иранските нуклеарни постројки

Точка - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рекол дека е подготвен да ги нападне иранските нуклеарни постројки доколку се покаже дека тоа е потребно, пишува денешното издание на “Ерусалим пост“.

Нетанјаху спремен со напад да го спречи Иран да се здобие со нуклеарно оружје

Курир - 06.11.2012

Нетанјаху во синоќешното интервју за израелските медиуми истакна дека додека е тој премиер на Израел нема да дозволи Иран да се здобие со нуклеарно оружје. - Сериозни сме, ова не е претстава.

Израел подготвен да ги нападне иранските нуклеарни постројки

Нетпрес - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рекол дека е подготвен да ги нападне иранските нуклеарни постројки доколку се покаже дека тоа е потребно, пишува денешното издание на “Ерусалим пост“.

Израел подготвен да ги нападне нуклеарните објекти на Иран

Sky - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека е подготвен да ги нападне нуклеарните објекти на Иран ако се докаже дека тоа е потребно, пишува денеска "Ерусалим пост".

Нетанјаху подготвен да го нападне Иран

Денешен - 06.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран напредува во процесот на производство на нуклеарна бомба, чија цел е да го уништи Израел.

Израел: Нетанјаху се судирил со војската околу Иран

Р.С.Европа - 05.11.2012

Во доукментарец на израелската телевизија се наведува дека премиерот Нетанјаху и министерот за одбрана Ехуд Барак во 2010 дале наредба за подготовки за напад врз иранските нуклеарни капацитети.

Нетанјаху во 2010 год. наредил напад врз ирански нуклеарни објекти

Алфа - 05.11.2012

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и министерот за одбрана Ехуд Барак, во 2010-тата година и наредиле на војската да се подготви за напад врз иранските нуклеарни постројки.

Амано: Иран не соработува со МААЕ

Н.Македонија - 05.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма Во годинешниот ...

Амано: Иран не соработува со МААЕ

Алфа - 05.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма.

Нетанјаху во 2010 година наредил напад врз ирански нуклеарни објекти, но бил одбиен од армијата

Сител - 05.11.2012

Израелската телевизија тврди дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во 2010 година на армијата и наредил да се подготви за напад врз ирански нуклеарни објекти, но дека тогаш добил одговор дека ...

Нетанјаху во 2010 година наредил напад врз ирански нуклеарни објекти

МРТ - 05.11.2012

Израелската телевизија тврди дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во 2010 година на армијата и наредил да се подготви за напад врз ирански нуклеарни објекти, но дека тогаш добил одговор дека ...

Амано: Иран не соработува со МААЕ

Сител - 05.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма.

Израел требало да ги нападне иранските нуклеарни обиекти уште во 2010 година

Курир - 05.11.2012

Израелската телевизија тврди дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во 2010 година на армијата и наредил да се подготви за напад врз ирански нуклеарни објекти, но дека тогаш добил одговор дека ...

Нетанјаху и Барак подготвувале напад на Иран

Макфакс - 05.11.2012

Израелските премиер и министер за одбрана подготвувале воен напад на иранските нуклеарни постројки пред две години, но се откажале од намерата поради противењето на врвот на воени сили, објавија во ...

Нетанјаху наредил напад врз ирански нуклеарни објекти, но бил одбиен

Денешен - 05.11.2012

Израелската телевизија тврди дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во 2010 година на армијата и наредил да се подготви за напад врз ирански нуклеарни објекти, но дека тогаш добил одговор дека ...

Амано: Иран не соработува со МААЕ

Денешен - 05.11.2012

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Јукија Амано изјави дека Иран не соработува со МААЕ во истрагата за неговата наводна нуклеарна програма.