TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Македонија ја победи Црна Гора со 4-1. Прва победа по пауза од 13 месеци!

Турлитава - 15.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија по пауза од 13 месеци конечно се радуваше на победа. Новиот селектор Игор Ангеловски имаше одлично деби на клупата на националниот тим кој го предводеше до триумф од 4:1 на пријателскиот дуел со Црна Гора на ...

Очекувам Црна Гора да добие покана за членство во НАТО

Вечер - 14.11.2015

Министерот за надворешни работи на Германија, Франк Валтер Штајнмаер вчера изрази очекување дека Црна Гора ќе добие повик за членство во НАТО во декември, соопшти денеска владата на Црна Гора, пренесуваат балканските медиуми.

Македонија не изненади сите – ја декласира Црна Гора!

Спортски - 13.11.2015

Игор Ангеловски со победа дебитираше на клупата на фудбалската репрезентација на Македонија, откако неговите избраници ја декласираа Црна Гора со 4:1. Пред рекордно мал број на гледачи, кога е во прашање натпревар на репрезентацијата, македонските ...

Головите од натпреварот Македонија-Црна Гора

Хитпортал - 13.11.2015

На следниот видео запис погледнете ги најинтересните моменти од победата на репрезентацијата на Македонија против Црна Гора. А репрезентацијата на Македонија славеше убедлива победа од 4:1 над Црна Гора во контролен натпревар на кој дебитираше ...

Како Македонија ја полнеше мрежата на Црна Гора (Видео)

Дерби - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вчера ја совлада Црна Гора со 4:1 на пријателски натпревар кој воедно беше и деби на новиот селектор, Игор Ангеловски. По подолго време, нашиот национален тим ги израдува македонските фанови и најави подобри ...

Головите од „Филип Втори“: Како Македонија ја „збриша“ Црна Гора…

Екипа - 13.11.2015

Македонската репрезентација на убедлив начин со триумф од 4-1 го заокружи пријателскиот натпревар против Црна Гора на „Филип Втори“. Дебито на новиот селектор Игор Ангеловски, мина со четири погодоци во мрежата на Црногорците, еден на дефанзивецот ...

Македонија подобра од Црна Гора

+инфо - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Гол шоу на Трајковски против Црна Гора (видео)

Кајгана - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија, во четвртокот во контролен меч славеше над Црна Гора (4:1). Пред рекордно мал број на гледачи македонските фудбалери ја забележаа првата победа по повеќе од една година, претходно ‘црвено-жолтите’, во ...

Головите од натпреварот Македонија-Црна Гора (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2015

На следниот видео запис погледнете ги најинтересните моменти од победата на репрезентацијата на Македонија против Црна Гора. А репрезентацијата на Македонија славеше убедлива победа од 4:1 над Црна Гора во контролен натпревар на кој дебитираше ...

(Видео) За сите оние што пропуштија - Како Македонија ја прегази Црна Гора

Спортклуб - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација синоќа пред речиси празни трибини на „Филип Втори“ ја прегази репрезентацијата на Црна Гора со убедливи 4:1 со што дојде до првиот триумф по цели 13 месеци.

Јоветиќ по дебаклот во Скопје: Срам ми е, бевме очајни!

SportMedia - 13.11.2015

Македонија за пет минути ги реши Црногорците, Александар Трајковски даде хет-трик, а предводникот на Црна Гора прв ја презема одговорноста за дебаклот. „Се срамам и ја преземам одговорноста.

Димитриевски и Трајковски среќни после победата над Црна Гора

Спорт365 - 13.11.2015

А репрезентацијата на Македонија славеше убедлива победа од 4:1 над Црна Гора во контролен натпревар на кој дебитираше новиот селектор Игор Ангеловски. Македонија одигра одличен натпревар, особено во првото полувреме кога успеавме на противникот да ...

Јоветиќ засрамен по дебаклот во Скопје

Спортклуб - 13.11.2015

Најголемата ѕвезда на црногорскиот фудбал, играчот на Интер, Стеван Јоветиќ, истакна дека е разочаран од прикажаната игра на неговата репрезентација во пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Македонија, кој нашата селекција го доби со ...

Хет-трикот на Трајковски и голот на Шиков (ВИДЕО)

Скопје инфо - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, вчера ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Како Македонија ја полнеше мрежата на Црна Гора

Точка - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вчера ја совлада Црна Гора со 4:1 на пријателски натпревар кој воедно беше и деби на новиот селектор, Игор Ангеловски. По подолго време, нашиот национален тим ги израдува македонските фанови и најави подобри ...

ВИДЕО: Головите од високата победа на Македонија над Црна Гора

За Се - 13.11.2015

По катастрофалните резултати во квалификацискиот циклус на македонската репрезентација и смената на селекторското место, македонските фудбалери во пријателски меч ја прегазија Црна Гора. Пред рекордно мал број на гледачи македонските фудбалери ја ...

Да поуживаме во хет-трикот на Александар Трајковски

Вечер - 13.11.2015

Еден гол беше дело на Ванче Шиков, а голот за Црна Гора го постигна Стеван Јоветиќ Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, вчера ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0.

За оние кои пропуштија: Хет-трикот на Трајковски и голот на Шиков (ВИДЕО)

Курир - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, вчера ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Македонија подобра од Црна Гора

Денешен - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Како Македонија ја полнеше мрежата на Црна Гора

Fox.mk - 13.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вчера ја совлада Црна Гора со 4:1 на пријателски натпревар кој воедно беше и деби на новиот селектор, Игор Ангеловски. По подолго време, нашиот национален тим ги израдува македонските фанови и најави подобри ...

Италијанските медиуми го величаат хет-трикот на Трајковски

Оff.net - 13.11.2015

„Трајковски влезе во историјата на својата репрезентација. Постигна хет-трик против Црна Гора и стана четвртиот Македонец на кој му успеале тоа достигнување“, е натписот на ...

ВИДЕО: Најинтересните моменти од дуелот помеѓу Македонија и Црна Гора

Нетпрес - 13.11.2015

Дебито на новиот селектор Игор Ангеловски, мина со четири погодоци во мрежата на Црногорците, еден на дефанзивецот Ванче Шиков и три на Александар Трајковски… Натпреварот можеше да се проследи на официјалната интернет страна на ФФМ, а за сите оние ...

Гол шоу на Трајковски против Црна Гора, видео

Макфакс - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија, во четвртокот во контролен меч славеше над Црна Гора (4:1). Пред рекордно мал број на гледачи македонските фудбалери ја забележаа првата победа по повеќе од една година, претходно ‘црвено-жолтите’, во ...

Головите од натпреварот Македонија – Црна Гора со кои нашата репрезентација го декласира противникот (видео)

Република - 13.11.2015

Вчера на Арената „Филип Втори“ во Скопје Македонската фудбалска репрезентација одигра пријателски натпревар со Црна Гора и успеа да го декласира противникот со 4-1. Ова беше деби за новиот селектор Игор Ангеловски кој пред овој натпревар најави дека ...

Головите од натпреварот Македонија – Црна Гора / Видео

Lider - 13.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, вчера ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Блесок на Македонија со Црна Гора, хет трик за Трајковски

Телма - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, вечерва ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1 (3:0). Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски. Еден гол беше дело на Ванче Шиков, а голот за Црна Гора го ...

ФОТО: Македонија блесна со Црна Гора

Утрински - 12.11.2015

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски на неговото деби оставрија убедлива победа од 4:1, а Трајковски реализираше хет-трик ФОТО: Киро Попов Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна ...

Фудбалерите играат пријателски натпревар со Црна Гора

Хитпортал - 12.11.2015

Љубителите на македонскиот фудбал, денеска ќе имаат можност пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Црна Гора да го проследат во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www.ffm.mk.

Ангеловски со успешно деби, хет-трик на Трајковски против Црна Гора

Хитпортал - 12.11.2015

Вечерва на Националната Арена „Филип Втори“ – Скопје, македонската фудбалска сениорска репрезентација во контролниот меч ја совлада Црна Гора со 4:1 (3:0). Во 35. минута за водство стрелаше Ванче Шиков, три минути подоцна од пенал зголеми Александар ...

ПОЛУВРЕМЕ: Македонија-Црна Гора 3:0 (ФУДБАЛ)

СуперСпорт - 12.11.2015

На пријателскиот меч кој се игра на Националната Арена Филип Втори во Скопје во моментов е полувремето, а Македонија верувале или не има предност од 3:0 против далеку поквалитетната репрезентација на Црна Гора.

Македонија тргна фуриозно со Ангеловски, хет-трик на Трајковски

Дерби - 12.11.2015

Новиот македонски селектор, Игор Ангеловски најави дека ќе се обиде да наметне офанзивна игра во најсилната фудбалска репрезентација, а дека нашите фудбалери ги сфатиле идеите на новоназначениот предводник добивме потврда на вечерашниот натпревар ...

Дали е „лекот" Игор Ангеловски: Трајковски со хет-трик во победата на Македонија од 4:1!

СуперСпорт - 12.11.2015

На Националната Арена Филип Втори во Скопје се одигра пријателскиот меч помеѓу Македонија и Црна Гора, а избраниците на Игор Ангеловски победија со 4:1. Новиот селектор Игор Ангеловски денеска дебитираше во националниот тим, а и повеќе од одлично ...

На гол повеќе со Црна Гора

Утрински - 12.11.2015

Првиот тест за новиот концепт во зачеток е веќе попладнево во 18 часот на арената „Филип Втори“ „Нов селектор, нова страница“, „движење чекор по чекор“, „да го заборавиме последниот циклус што беше катастрофален“, „поофанзивен пристап и игра на гол ...

Директен пренос од мечот Македонија – Црна Гора

Екипа - 12.11.2015

Спортските фанови што нема да бидат во можност од арената „Филип втори“ во живо да го гледаат денешниот пријателски меч меѓу Македонија и Црна Гора, ќе можат да го проследат натпреварот преку директниот пренос што ќе биде емитуван на официјалната ...

Хет-трик Аце: По еден гол за секоја од трите најважни жени во неговиот живот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 12.11.2015

Александар Трајковски се запиша во аналите на македонскиот фудбал како четвртиот репрезентативец кој успеа да постигне хет-трик во црвено-жолтиот дрес. „Хет-трик Аце“, како што веднаш доби епитет во соблекувалната на А-тимот, очекувано не го криеше ...

Некоја нова Македонија: Три гола за пет минути против Црногорците

Екипа - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија води со 3-0 по првото полувреме против селекцијата на Црна Гора на пријателскиот натпревар што се игра во Скопје. Фантастичен резултат, три постигнати гола за период од пет минути (од 35 до 40 минути) и ...

Некоја „нова“ Македонија си поигра со Црна Гора, 4:1!

МКД - 12.11.2015

Македонија - Црна Гора 4:1, изгледа неверојатно но Игор Ангеловски ја воскресна македонската фудбалска репрезентација уште на своето деби, хет-трик на Трајковски. Македонската фудбалска репрезентација се буди, селекторската промена вродува со плод, ...

Трајковски: Среќен сум што сум четврти Македонец со хет-трик во историјата

Екипа - 12.11.2015

Најдобриот поединец во триумфот на нашата репрезентација против Црна Гора, Александар Трајковски по мечот очекувано не го криеше своето задоволство од убедливата победа на Македонија, по пауза од 13 месеци.

Перфектен старт за Ангеловски, блесок на Трајковски, „четворка“ за Црногорците

Екипа - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација ја совлада селекцијата на Црна Гора со 4-1 на пријателскиот натпревар што се одигра на арената „Филип Втори“. Тоа е одлично деби за новиот селектор Игор Ангеловски, но и најава за многу подобри резултати на ...

Пандев прв со честитка за убедливиот триумф над Црна Гора

Екипа - 12.11.2015

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше еден од првите кои веднаш по денешниот пријателски дуел со Црна Гора на стручниот штаб и репрезентативците им ја честиташе убедливата победа од 4-1.

Фудбалерите ја прекинуваат црната серија

Алфа - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот против селекцијата на Црна Гора ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари во термините одредени за настапи на националните тимови.

Македонија подобра од Црна Гора

Идивиди - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Македонија подобра од Црна Гора

А1 On - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Еднаш се радувавме во Скопје, а Црна Гора во Подгорица (ВИДЕО)

Спорт365 - 12.11.2015

Љубителите на македонскиот фудбал, денеска ќе имаат можност пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Црна Гора да го проследат во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www.ffm.mk .

Ангеловски со успешно деби, хет-трик на Трајковски против Црна Гора

Спорт365 - 12.11.2015

Во првиот натпревар новиот селектор Игор Ангеловски имаше успешно деби.. Вечерва на Националната Арена „Филип Втори“ – Скопје, македонската фудбалска сениорска репрезентација во контролниот меч ја совлада Црна Гора со 4:1 (3:0). Во 35.

(Фото) Дебакл за репрезентацијата - „Филип Втори“ никогаш попразен

Спортклуб - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација во моментов го игра пријателскиот натпревар против селекцијата на Црна Гора, но нашите фудбалери ја немаат потребната поддршка од трибините и покрај тоа што станува збор за „котролка“.

Александар Трајковски четврти фудбалер со хет-трик во националниот дрес

SportMedia - 12.11.2015

Напаѓачот на Палермо вечерва во победата од 4-0 погоди три пати по ред во 38', 40' и 63' минута од натпреварот. Тој играше до 83-тата минута и беше повлечен од игра по што заслужено доби стоечки овации од малубројната публика на „Филип Втори“.

Трајковски со прв хет-трик за Македонија по цели 13 години!

Спортклуб - 12.11.2015

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски одигра феноменален натпревар против фаворитот Црна Гора во пријателскиот натпревар вечерва на „Филип Втори“. Македонија славеше со 4:1 против подоброрангираната селекција, а најдобар ...

Ангеловски дебитираше со победа -Црна Гора поразена со 4:1

Алфа - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација го прекина постот од 13 месеци и девет натпревари без победа откако на пријателскиот натпревари со Црна Гора славеше со 4:1. Одлично деби за новиот селектор, Игор Ангеловски, како и за неговата напаѓачки ...

Репрезентацијата победи по пауза од 13 месеци, ама немаше кој да се радува (ФОТО)

SportMedia - 12.11.2015

Никогаш побрзо Македонија не успеала да даде три гола на еден меч и само пет минути беа доволни (со Лихтенштајн во триумфот 11-1 за 15 минути, со Данска 3-0 исто така за 15 минути) да се забележи првата победа по 13 месеци, откако во октомври лани ...

Дебито на Ангеловски со убедлива победа против Ц.Гора

Сител - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра натпревар каков што одамна не сме гледале. Деби на новиот селектор Игор Ангеловски-Мрме од соништата, триумф од 4-0 против солидната селекција на Црна Гора која добро го отвори натпреварот и создаде ...

Деби од соништата на Ангеловски: Македонија ја прегази Црна Гора

Канал5 - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација ја совлада Црна Гора со убедливи 4-1 во пријателски натпревар одигран вечерва на „Филип Втори“ во Скопје. Новиот селектор Игор Ангеловски имаше фантастично деби на клупата на Македонија и ги оствари своите ...

Некоја нова Македонија: Ја „прегазивме“ Црна Гора како од шега на дебито на Ангеловски

Шеталиште - 12.11.2015

Игор Ангеловски со победа дебитираше на клупата на фудбалската репрезентација на Македонија. „Црвено-жолтите“ во четвртокот во пријателски натпревар славеа над Црна Гора со 4:1. Играчот на Палермо, Александар Трајковски постигна ‘хет-трик’, а Црна ...

Конечно победа на фудбалерите, 4:1 против Црна Гора

Локално - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Конечно победа на фудбалерите, декласирана Црна Гора со 4:1

Актуелно24 - 12.11.2015

Игор Ангеловски со победа дебитираше на клупата на фудбалската репрезентација на Македонија. ‘Црвено-жолтите’ во четвртокот во пријателски натпревар славеа над Црна Гора со 4:1. Играчот на Палермо, Александар Трајковски постигна ‘хет-трик’, а Црна ...

Македонија со убедлива победа против Црна Гора

Нетпрес - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија оствари убедлива победа од 4-1 против солидната селекција на Црна Гора. Серијата голови ја започна Шиков. На 2-0 зголеми Александар Трајковски од пенал откако претходно беше фаулиран Ибраими.

ФОТО: Трибините празни на натпреварот меѓу Македонија - Црна Гора

Press24 - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена „Филип Втори“ го играат пријателскиот натпревар со Црна Гора. Погледнете каква е атмосферата во ...

Трајковски, четврти во историјата со хет - трик

Спорт - 12.11.2015

Вечера Александар Трајковски постигна хет - трик во триумфот над Црна Гора од 4:1. Интересно е тоа што тој е вкупно четвртиот наш фудбалер кој постигнува по три гола на еден меч за нашата најдобра селекција.

„Покер“ во мрежата на Црна Гора за перфектен старт на Мрме

Спорт - 12.11.2015

Македонската фудбалска репрезентација славеше со 4:1 над Црна Гора, во првиот официјален натпревар на новиот селектор Игор Ангеловски Нашите момци со една сосем поинаков пристап на играта изгледаа многу подобро и поорганизирано на теренот.

(ФОТО) Верувале или не: Македонија на полувреме води 3:0

Спорт - 12.11.2015

Со двата гола на Трајковски и еден на Шиков, Македонската фудбалска репрезентација по првите 45’ минути има одлична предност од 3:0 против Црна Гора Во многу поквалитетно и подобро издание, нашите момци заслужено водат на полувремето против Црна ...

Македонија ја прегази Црна Гора

Вечер - 12.11.2015

По пауза од 13 месеци, нашиот национален тим забележа триумф Поубаво деби на селекторската функција не можеше да посака новиот предводник на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски.

Македонија се разбуди и ја наполни Црна Гора со 4 гола

Оff.net - 12.11.2015

Новиот селектор на Македонската фудбалска репрезентација имаше деби од соништата. По целата патетика околу резултатите и ранг листата на ФИФА, нашиот национален тим блесна на Филип Втори и ја победи Црна Гора во пријателски меч со 4:1.

Три гола на Трајковски, Македонија ја декласира Црна Гора

Макфакс - 12.11.2015

Игор Ангеловски со победа дебитираше на клупата на фудбалската репрезентација на Македонија. ‘Црвено-жолтите’ во четвртокот во пријателски натпревар славеа над Црна Гора со 4:1. Играчот на Палермо, Александар Трајковски постигна ‘хет-трик’, а Црна ...

Успешно деби на новиот селектор Ангеловски, Македонија ја декласира Црна Гора со 4-1

Република - 12.11.2015

По пауза од 13 месеци, Македонската фудбалска репрезентација успеа да победи и тоа во пријателски натпревар со Црна Гора на Арената „Филип Втори“ со 4-1. Ова беше деби за новиот селектор Игор Ангеловски кој и во претходните неколку денови најави ...

Македонија подобра од Црна Гора

Lider - 12.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија после долга серија лоши резултати, поладнево ја совлада Црна Гора со убедливи 4:1, полувреме 3:0. Хет трик на натпреварот постигна Александар Трајковски.

Шиков: Го забораваме претходниот циклус, вртиме нова страница во репрезентацијата

SportMedia - 11.11.2015

„Од понеделник, свртевме нова страница. Имавме состаноци, сите играчи се договоривме да го заборавиме претходниот циклус. Имаме нов селектор и среќа што веднаш почнуваме со него, да се подготвиме за следните квалификации.

„Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот“

СуперСпорт - 10.11.2015

Македонската А репрезентација вечерва во центарот „Петар Милошевски“ го одработи првиот тренинг во пресрет на пријателскиот натпревар против Црна Гора на 12. Ноември во Скопје. Првиот тренинг го пропушти голманот на Гранада, Столе Димитриевски кој ...

Шиков: Да заборавиме на лошите натпревари и да свртиме нов лист

Дерби - 10.11.2015

Капитенот на сениорската репрезентација на Македонија, Ванче Шиков очекува многу подобри резултати од националниот тим во иднина почнувајќи од пријателските средби со Црна Гора и Либан кои се играат на 12 и 17 ноември.

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

А1 On - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. – Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

+инфо - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. - Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

„Ова е нов почеток, старт за следните квалификации, а со Пандев ќе се подобрат многу работи“

SportMedia - 10.11.2015

Ангеловски за Црна Гора одбра 16 фудбалери кои ќе бидат основа на селекцијата, а на нив за квалификациите треба да им се придружи и првата ѕвезда Горан Пандев, чие најавено враќање во идната година (поради повреда не дојде на собирот како морална ...

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

Канал5 - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. - Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

Сител - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. - Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

Шиков: Да заборавиме на лошите натпревари и да свртиме нов лист

Точка - 10.11.2015

Капитенот на сениорската репрезентација на Македонија, Ванче Шиков очекува многу подобри резултати од националниот тим во иднина почнувајќи од пријателските средби со Црна Гора и Либан кои се играат на 12 и 17 ноември.

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

Курир - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. - Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот

Lider - 10.11.2015

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков очекува добар резултат на претстојниот дуел со Црна Гора. – Квалификациите ги завршивме на најмалку посакуваниот начин и сега е време да се оддолжиме пред себе и пред навивачите.

Шиков: Со драго срце ќе му ја дадам лентата на Пандев

Екипа - 09.11.2015

Македонската репрезентација со пријателскиот дуел против Црна Гора на 12. ноември во Скопје означува нов почеток, пред нов квалификациски циклус кој треба во позитивна смисла да ги избрише претходните два наши настапи низ квалификациите за ЕП и за ...

Шиков: Не личевме на екипа во квалификациите

Спортклуб - 09.11.2015

Македонската А репрезентација вечерва во центарот „Петар Милошевски“ го одработи првиот тренинг во пресрет на пријателскиот натпревар против Црна Гора на 12. Ноември во Скопје. Првиот тренинг го пропушти голманот на Гранада, Столе Димитриевски кој ...

Шиков: Да бидеме тим во вистинска смисла на зборот!

Спорт365 - 09.11.2015

Македонската А репрезентација вечерва во центарот „Петар Милошевски“ го одработи првиот тренинг во пресрет на пријателскиот натпревар против Црна Гора на 12. Ноември во Скопје. Првиот тренинг го пропушти голманот на Гранада, Столе Димитриевски кој ...

(ФОТО) Шиков: Со Пандев и се ќе биде полесно

Спорт - 09.11.2015

Македонската репрезентација вечерва во центарот „Петар Милошевски“ го одработи првиот тренинг во пресрет на пријателскиот натпревар против Црна Гора на 12. ноември во Скопје. Првиот тренинг го пропушти голманот на Гранада, Столе Димитриевски кој ...