TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Ќе се основа фирма со само едно евро оснивачки капитал

Нова ТВ - 09.10.2016

Младите кои ќе имаат идеји за бизнис ќе добиваат по 10,000 евра неповратни пари, а ќе се дозволи и основање на фирма со едно евро осниваки капитал, ова го вети Стефан Богоев, претседател на младината на СДСМ при денешната посета во Делчево.

Богоев: Фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија

А1 On - 09.10.2016

Денеска сме во Делчево, да ги слушнеме маките и проблемите на младите што се останати тука. Многу од нивните другари се веќе заминати во странство а и тие самите излезот го гледаат надвор од нашата држава бидејќи тука не можат да најдат работа, вели ...

Стефан Богоев вети 10.000 евра за младите бизнисмени ВИДЕО

Фокус - 09.10.2016

Мора да се даде фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија, порача од Делчево Стефан Богоев, претседателот на младите социјалдемократи. – Многу од нивните другари се веќе заминати во странство а и тие самите излезот го гледаат надвор од ...

Богоев: Фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија ВИДЕО

+инфо - 09.10.2016

Тој рече дека младите кои ќе имаат добра идеја за сопствен бизнис ќе добијат 10.000 евра неповратни пари - помош од државата. Претседателот на СДММ Стефан Богоев, денеска од Делчево порача дека мора да се даде фер шанса за секој млад човек за живот ...

СДСМ: По 10 илјади евра неповратни средства за младите за нов бизнис

Канал5 - 09.10.2016

За да го спречи заминувањето на младите од Македонија, претседателот на Социјалдемократската младина Богоев од Делчево најави по 10 илјади евра неповратни средства за секоја добра бизнис идеја на младите, формирање на фирма со почетен капитал од ...

Фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија

Локално - 09.10.2016

Денеска сме во Делчево, да ги слушнеме маките и проблемите на младите што се останати тука. Многу од нивните другари се веќе заминати во странство а и тие самите излезот го гледаат надвор од нашата држава бидејќи тука не можат да најдат работа.

Богоев: Фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија

Репортер - 09.10.2016

Денеска сме во Делчево, да ги слушнеме маките и проблемите на младите што се останати тука. Многу од нивните другари се веќе заминати во странство а и тие самите излезот го гледаат надвор од нашата држава бидејќи тука не можат да најдат работа, вели ...

Богоев: Приоритет е да се задржат младите и да им се даде шанса за успех

Мета - 09.10.2016

Младите кои ќе имаат добра идеја за сопствен бизнис ќе добијат 10.000 евра неповратни пари, помош од државата. Ќе дозволиме отворање фирма со само едно евро основачки капитал – изјави претседателот на Сојузот на социјалдемократската младина (СДММ), ...

Богоев: Младите ќе добијат 10.000 евра за сопствен бизнис

Макфакс - 09.10.2016

Младите кои ќе имаат добра идеја за сопствен бизнис ќе добијат 10.000 евра неповратни пари, помош од државата, најави Претседателот н СДММ, Стефан Богоев кој во недела се сретна со младите кои се останати во Делчево, како дел од мерките на партијата.

(ВИДЕО) Богоев: Фер шанса за секој млад човек за живот во Македониј

Либертас - 09.10.2016

Претседателот на СДММ Стефан Богоев, денеска од Делчево порача дека мора да се даде фер шанса за секој млад човек за живот во Македонија. – Многу од нивните другари се веќе заминати во странство а и тие самите излезот го гледаат надвор од нашата ...

Зошто треба да ни е важен Павле Богоевски

Нова ТВ - 08.10.2016

Знаете, одамна не е веќе сериозно прашањето- Заев или Груевски, за кого би гласале? Одговорот на секој можен начин може да биде само еден- Слобода или Смрт, тоа е изборот и затоа беспредметен е секој понатамошен миг од секоја дебата. Но, но.

Интервју Стефан Богоeв: Младите да ги задржиме во Македонија со просечна плата од 500 евра

Фактор - 08.10.2016

Владејачката партија пред изборите се обиде уште еднаш да им се допадне на младите и прогресивните гласачи ветувајќи им повеќе поволности во студентските домови, но се повеќе се шири незадоволство од огромната невработеност кај младата популација, ...

Протест на „Шарената револуција“ пред Основен суд Скопје за поддршка на Богоевски

24 Вести - 05.10.2016

Шарената револуција за денеска пред Основниот суд Скопје 1 најави протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува ...

Одложено судењето на Богоевски од Шарената револуција

Телма - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарената револуција“, Павле Богоевски, е одложено за 14. ноември, поради технички проблеми при определувањето на сумата за причинетата штета со фрлањето на балони со боја врз Министерството за култура.

Одложено судењето на Павле Богоевски, протест на „Шарената револуција“ пред Кривичен

24 Вести - 05.10.2016

Одложен стартот на судењето на Павле Богоевски – еден од најистакнатите шарени револуционери. Богоевски се товари за учество во толпа која ќе изврши кривично дело, дело за кое е предвидено парична казна или казна затвор до три години.

Обвинителствотво не знае за колкава штета го товари активистот Павле Богоевски

Телма - 05.10.2016

Испратен и пречекен со аплауз од останатите претставници на шарената револуција, активистот, Павле Богоевски прв пат седна во обвинителна клупа во кривичниот суд во Скопје. За половина час колку што мина во судницата, Богоевски од државната ...

Богоевски: Ќе одговарам, кога ќе одговара Груевски

24 Вести - 05.10.2016

Бев на протестите, но не признавам вина – порача обвинетиот актвисит, Павле Богоевски, по одложувањето на првото судско рочиште. Обвинителството го товари за учество во толпа која со балони со боја ја оштетила фасадата на Министерството за култура- ...

Шарена револуција: Им се суди на граѓани,а криминалци се на слобода

Нова ТВ - 05.10.2016

Денеска во Кривичниот суд во Скопје во 11 е закажано рочиште на кое на активистот на Шарената револуција Павле Богоевски ќе му се суди учество во протестите. Тој е обвинет за учество во толпа што ќе изврши кривично дело.

(ВИДЕО) Одложено судењето на Павле Богоевски

Нова ТВ - 05.10.2016

Одложен е почетокот на судскиот процес против активистот на Шарената револуција Павле Богоевски кого Основното јавно обвинителство го товари за учество во топла која ќе изврши кривично дело.

Протест на Шарената револуција

Алсат-М - 05.10.2016

Шарената револуција за денеска пред Основниот суд Скопје 1 најави протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува ...

Протест на Шарената револуција

Р.С.Европа - 05.10.2016

Шарената револуција за денеска пред Основниот суд Скопје 1 најави протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува ...

Одложено судењето на активистот на Шарената револуција

Алсат-М - 05.10.2016

Судењето на активистот на Шарената револуција, Павле Богоевски, кое требаше да почне денеска е одложено поради технички пропуст во обвинителниот акт. Богоевски се товари за учество во толпа која ќе изврши кривично дело, дело за кое е предвидено ...

Одложено судењето на Богоевски – Бев на протести, но не признавам вина

Р.С.Европа - 05.10.2016

Судот денеска го одложи судењето против Павле Богоевски од Шарената револуција за 14 ноември поради нецелосно обвинение во кое не е наведена висината на наводно предизвиканата штета. Богоевски се товари за учество во толпа што ќе изврши кривично ...

Богоевски - Ќе одговарам кога Груевски ќе биде во соседната судница

Р.С.Европа - 05.10.2016

Одложено е судското рочиште за активистот на Шарената револуција Павле Богоевски поради нецелосно обвинение во кое не е наведена висината на наводно предизвиканата штета. Богоевски е обвинет за учество во толпа и предизвикување на штета со флањето ...

Шарена револуција со поддршка за Павле Богоевски: Еден за сите, сите за еден!

МКД - 05.10.2016

Шарена револуција денеска во 10.45 организираше протест пред Основен суд Скопје 1, за поддршка пред судењето на активистот Павле Богоевски. Богоевски се товари за „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.

ОЈО шуто, а сака да боде: од протестите за поддршка на Павле Богоевски

МКД - 05.10.2016

Судењето на активистот на Шарената револуција, Павле Богоевски, кое требаше да почне денеска, е одложено за 14 ноември, поради технички пропуст во обвинителниот акт. Претходно, со транспаренти „ОЈО – шуто, а сака да боде“, „Зарем Пајо?“ „Еден за ...

Судењето на Павле Богоевски од Шарена револуција одложено за 14 ноември

МКД - 05.10.2016

Судењето на активистот на Шарената револуција, Павле Богоевски, кое требаше да почне денеска е одложено за 14 ноември, поради технички пропуст во обвинителниот акт. Богоевски се товари за учество во толпа која ќе изврши кривично дело, дело за кое е ...

Шарените денеска на протест пред судот за поддршка на ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Сакам да кажам - 05.10.2016

Шарената револуција закажа протест за денеска во 10.45 часот пред Основниот суд Скопје 1 за поддршка на Павле Богоевски, непосредно пред неговото судење за учество во протестите против помилувањата на Ѓорѓе Иванов во април.

[Фото] Шарена револуција се собра пред судот за поддршка на Богоевски: Еден за сите, сите за еден

Радио МОФ - 05.10.2016

Едно од напретпознатливите лица на Шарената револуција, Павле Богоевски само што влезе во Основниот суд Скопје 1, а пред објектот се повеќе собрани граѓани за да му дадат поддршка, откако Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа ...

ВИДЕО: Протест пред Суд за поддршка на Павле Богоевски

А1 On - 05.10.2016

Демонстратите од Шарената револуција денеска пред Кривичниот суд протестираат во поддршка на нивниот член Павле Богоевски кој е обвинет за учество во толпа која ќе изврши кривично дело. „Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно ...

Граѓани се собраа пред Кривичен суд за поддршка на Павле Богоевски

Фокус - 05.10.2016

Поголема група граѓани е пред Кривичниот суд каде денеска започнува судењето на еден од најистакнатите активисти на Шарената револуција, Павле Богоевски. Тој е обвинет за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична ...

Се одложи судењето за Павле Богоевски, обвинителството не ја утврдило штетата

Правдико - 05.10.2016

Судењето за Павле Богоевски, поддржувач на Шарената револуција, беше одложено во средата, бидејќи јавното обвинителство не ја утврдило штетата за кривичното дело за коешто го товари. Според обвинителниот предлог Богоевски е обвинет за учество во ...

Шарената револуција со протест за поддршка на Богоевски (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 05.10.2016

Стотина граѓани протестираат пред Кривичниот суд Стотина граѓани припрадници на Парената револуција во знак на солидарност со Павле Богоевски одржуваат собир пред Кривичниот суд. Во Основниот суд Скопје 1 треба да почне судењето на Павле Богоевски, ...

Се одложи судењето за Павле Богоевски, обвинителството не ја утврдило штетата

Кајгана - 05.10.2016

Судењето за Павле Богоевски, поддржувач на Шарената револуција, денеска беше одложено, бидејќи јавното обвинителство не ја утврдило штетата за кривичното дело за коешто го товари. Според обвинителниот предлог Богоевски е обвинет за учество во толпа ...

Богоевски: Ќе одговарам кога Груевски ќе седне во судницата до мене

Фокус - 05.10.2016

– Ќе прифатиме одговорност за своите постапки, но само кога Груевски и другите инкриминирано во објавените разговори ќе прифатат одговорност во судницата до мојата- порача Павле Богоевски по излегувањето од судницата.

Павле Богоевски на суд за учество во Шарената револуција три дена откако повика на широк опозициски фронт

Сакам да кажам - 05.10.2016

Активистот на Шарената револуција Павле Богоевски денеска (среда) во 11 часот треба да се појави на судење во Основниот суд Скопје 1, само три дена откако на конгресот на СДСМ повика на заеднички фронт на партиите со непартиските граѓани на изборите ...

Судењето на Павле Богоевски одложено за 14 ноември

+инфо - 05.10.2016

Обвинителството го обвинува за учество во толпа што ќе изврши кривично дело. Сдењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвинува за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, одложено за 14 ноември.

Судењето за Богоевски Одложено за 14 ноември

ТВ21 - 05.10.2016

Одложено судењето за Павле Богоевски за 14 ноември. ОЈО го обвинува за учество во толпа што ќе изврши кривично дело. Претходно, со транспаренти „ОЈО – шуто, а сака да боде“, „Зарем Пајо?“ „Еден за сите, сите за еден“, „Сваровски не може да суди ...

Поддршка за Павле Богоевски во 10:45 пред Кривичен суд

Фокус - 05.10.2016

Еден од најистакнатите активисти на Шарената револуција, Павле Богоевски денеска ќе се појави пред Основниот суд Скопје 1 каде треба да започне неговото судење. Тој е обвинет за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува ...

Павле Богоевски денеска на суд поради учество во протестите

+инфо - 05.10.2016

Него ОЈО го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години. Денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да започне судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство ...

Богоевски влезе во Кривичен, „шарените“ Со транспаренти за поддршка

ТВ21 - 05.10.2016

Со транспаренти„ОЈО – шуто, а сака да боде“, „Зарем Пајо?“ „Еден за сите, сите за еден“, „Сваровски не може да суди скапоцен камен“, „#ПајоНеГоДаваме“, , активистите на „Шарена револуција“ дојдоа пред Кривичен суд да му дадат поддршка нивниот ...

Судењето на Павле Богоевски се одложи, Шарената револуција протестираше пред судот

Сакам да кажам - 05.10.2016

Се одложи судењето на Павле Богоевски, истакнат активист на Шарената револуција, поради технички пропуст во обвинителниот акт. Шарена револуција денеска протестираше пред Основниот суд Скопје 1 додека нејзиниот активист Павле Богоевски беше во ...

Одложено судењето на Павле Богоевски

Фокус - 05.10.2016

Судењето на активистот на Шарената револуција, Павле Богоевски, кое требаше да почне денеска е одложено поради технички пропуст. Судењето сега е презакажано за 14 ноември. Судијката Гордана Спировска информираше дека обвинителката Енџелуше Кадриу ...

Павле Богоевски: Судењето одложено за 14 ноември, обвинителниот предлог е обид за политички прогон

Радио МОФ - 05.10.2016

Се надевам дека самата постапка, како и досега, ќе продолжи без некакви очигледни влијанија. Во однос на обвинителниот предлог, тоа што можев да го забележам, особено по денешното рочиште, не само што е обид за политички мотивиран прогон на луѓе кои ...

Богоевски: Ќе прифатам одговорност само кога Груевски ќе прифати одговорност!

+инфо - 05.10.2016

Ќе прифатиме одговороност за своите постапки само кога Груевски и другите од снимките ќе прифатат одговорност во судницата до мојата, рече Богоевски. Обвинителниот акт е политички прогон против „Протестирам“.

Министерството за култура не пријавило штета од боењето. Одложено судењето за Павле Богоевски

Академик - 05.10.2016

Богоевски во изјава за новинарите, дадена по завршувањето на рочиштето, истакна дека учествувал на протестот и бил дел од групата, а не од толпа, како што вели Обвинителството, и дека нема да признае вина дека сторил нешто погрешно.

Одложено Судењето на Богоевски – обвинителството не ја утврдилo штетата

ТВ21 - 05.10.2016

Судењето на активистот на Шарената револуција, Павле Богоевски е одложено за 14 ноември поради технички пропуст во обвинителниот акт. Треба да се сослуша техничко лице од Министерството за култура за материјалната штета.

Се одложи судењето за Павле Богоевски, обвинителството не ја утврдило штетата

Точка - 05.10.2016

Судењето за Павле Богоевски, поддржувач на Шарената револуција, беше одложено денеска, бидејќи јавното обвинителство не ја утврдило штетата за кривичното дело за коешто го товари. Според обвинителниот предлог Богоевски е обвинет за учество во толпа ...

Одложено судењето на Павле Богоевски...

Н.Македонија - 05.10.2016

Одложено судењето на Павле Богоевски Судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело е одложено за 14 Ноември со образложение дека ЈО од технички причини не овозможи ...

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: Треба да се утврди колкава штета направил

Телеграф - 05.10.2016

Според обвинението поднесено на 7 јули, Богоевски е осомничен дека на протестот на 18 април учествувал во оштетување на фасадата на Министерството за култура Судењето против Павле Богоевски, кој е осомничен за боење на фасадата на Министерството за ...

(ВИДЕО) Павле Богоевски во „10 минути“: Се надевам дека луѓе од Шарената револуција ќе бидат на листите за пратеници

Локално - 05.10.2016

Се уште нема никаков договор јас да бидам на листата за пратеници на опозициската СДСМ, изјави Павле Богоевски, активист кој е еден од членовите на „Шарена револуција“ и активно учествуваше во протестите против владејачката партија, во интервју за ...

(ВИДЕО) Судењето за активистот Богоевски одложено за 14 ноември

Локално - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарена револуција“, Павле Богоевски, беше одложено за 14 ноември затоа што во обвинителниот предлог недостигала висината на материјалната штета предизвикана на Министерството за култура.

Протест на Шарената револуција

Локално - 05.10.2016

Шарената револуција за денеска пред Основниот суд Скопје 1 најави протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува ...

Обвинителството ги гони „шарените“ без да утврди дали има штета

Сведок - 05.10.2016

Судењето против активистот на Шарената револуција Павле Богоевски кого Основното јавно обвинителство го товари за учество во толпа која ќе изврши кривично дело, се одложи бидејќи во обвинението не била наведена висината на наводно предизвиканата ...

„Шарените“ ќе протестираат за Богоевски пред суд

Позитив.мк - 05.10.2016

Активисти од Шарената револуција денеска ќе одржат нов протест пред Основниот суд Скопје 1 за да му изразат поддршка на нејзиниот член Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично ...

Богоевски на суд, „Шарената револуција“ повикува на поддршка

Стандард - 05.10.2016

Денеска во Кривичниот суд во Скопје за 11 часот е закажано рочиште на кое на активистот на „Шарената револуција“, Павле Богоевски ќе му се суди за учество во толпа што ќе изврши кривично дело.

Протест пред судот, „Шарената револуција“ со поддршка за Павле Богоевски

Позитив.мк - 05.10.2016

Шарената револуција во знак на солидарност најави дека ќе одржи собир пред Кривичен суд, за поддршка на Павле Богоевски во 10.45 часот треба да се појави на судење. Во 11 часот започна судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство ...

(ВИДЕО) „Шарената револуција“ на протест пред судот во поддршка на Павле Богоевски

Репортер - 05.10.2016

Шарената револуција во знак на солидарност најави дека ќе одржи собир пред Кривичен суд, за поддршка на Павле Богоевски во 10.45 часот треба да се појави на судење. Во 11 часот започна судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство ...

Судењето на Павле Богоевски одложено за 14 Ноември

Репортер - 05.10.2016

Судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, одложено за 14 Ноември со образложение дека ЈО од технички причини не овозможи сослушување на претставник на Министерството за ...

(ВИДЕО)Богоевски: Не може да ме прекорува правниот систем кој дозволува Груевски 10 години да ја силува правдата

Бриф - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарена револуција“, Павле Богоевски, беше одложено за 14 ноември. – Обвинителството се дрзна да покрене постапка без претходно да биде определена штетата, па денеска на првото рочиште им текна да предложат како сведок ...

Судењето на Павле Богоевски одложено – овации пред Кривичен суд

Слободна - 05.10.2016

Судењето на граѓанскиот активист Павле Богоевски, обвинет за фрлање боја на Министерството за култура, е одложено за 14 ноември 2016 година. „Судењето е одложено за 14.11. бидејќи обвинителството на зврлевски не обезбедило имотно-правно побарување ...

(ВИДЕО) Богоевски: Не може да ме прекорува правниот систем кој дозволува Груевски 10 години да ја силува правдата

Репортер - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарена револуција“, Павле Богоевски, беше одложено за 14 ноември. – Обвинителството се дрзна да покрене постапка без претходно да биде определена штетата, па денеска на првото рочиште им текна да предложат како сведок ...

(ГАЛЕРИЈА) БОГОЕВСКИ: Против принципот „ЕДЕН ЗА СИТЕ,СИТЕ ЗА ЕДЕН“ режимот е немоќен!

Фактор - 05.10.2016

Како што соопштивме пред малку судењето на активистот на Шарената револуција Павле Богоевски е одложено за 14 ноември поради технички пропуст, односно не била наведена висината на наводно предизвиканата штета на Министерството за култура.

Шарена Револуција дојде за поддршка, Судот го презакажа судењето на Богоевски

Фактор - 05.10.2016

Соборците како што и самиот ги нарекува, не го оставија сам Павле Богоевски и дојдоа пред Основниот суд да му дадат поддршка и да протестираат против притисоците кои како што велат се прават против луѓето кои протестираат.

Одложено судењето на Павле Богоевски

МРТ - 14.11.2016

Одбраната побара одложување на судењето, за да можат, како што рекоа, да го проучат вештачењето и да се произнесат по него. 378 илјади денари чини реновирањето на фасадата на Министерството за култура која беше бојосана по протестот на Шарената ...

Се одложи судењето за Павле Богоевски, обвинителството не ја утврдило штетата

Макфакс - 05.10.2016

Судењето за Павле Богоевски, поддржувач на Шарената револуција, беше одложено во средата, бидејќи јавното обвинителство не ја утврдило штетата за кривичното дело за коешто го товари. Според обвинителниот предлог Богоевски е обвинет за учество во ...

Шарена Револуција: Кога на Груевски ќе му суди непристрасен суд, тогаш ќе можете да го судите Павле

Фактор - 05.10.2016

Активистите на Шарената револуција кои до пред неколку месеци протестираа низ улиците на главниот град денеска излегуваат на протест на кој ќе му дадат поддршка на нивниот соборец Павле Богоевски.

Судењето за активистот Богоевски одложено за 14 ноември

Мета - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарена револуција“, Павле Богоевски, беше одложено за 14 ноември затоа што во обвинителниот предлог недостигала висината на материјалната штета предизвикана на Министерството за култура.

Одложен почетокот на судењето на Богоевски

МРТ - 05.10.2016

Одложен е почетокот на судењето на Павле Богоевски, член на Шарената револуција. Тој е обвинет за учество во толпа што ќе стори кривично дело, бидејќи на 18-ти април со боја фрлал кон Министерството за култура, објект што се смета за културно ...

Богоевски: Ќе прифатиме одговорност, тогаш кога Груевски ќе прифати одговорност во судница

Макфакс - 05.10.2016

Ќе прифатиме одговорност за своите постапки само тогаш кога Груевски и другите инкриминирани во објавените разговори ќе прифатат одговорност во судницата до мојата, изјави Павле Богоевски, активност на Шарената револуција, против кого започна судски ...

Одложено судењето на Богоевски за 14. ноември

Стандард - 05.10.2016

Активистот на „Шарената револуција“, Павле Богоевски по излегувањето денеска од Кривичниот суд, изјави дека обвинителниот акт против него е лошо спремен и правно не издржан и дека судењето е одложено за 14.

Павле Богоевски денеска на суд поради учество во протестите

Канал 77 - 05.10.2016

Денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да започне судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години.

Одложено судењето на Павле Богоевски од “Шарена револуција“

еМагазин - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарената револуција“, Павле Богоевски, кое требаше да почне денеска е одложено за 14 ноември, поради технички пропуст во обвинителниот акт. Богоевски се товари за учество во толпа која ќе изврши кривично дело.

Одложено судењето за Богоевски – „шарените“ го поддржаа со протест пред Судот

Канал 77 - 05.10.2016

Судот денеска го одложи рочиштето против активистот Павле Богоевски од таканаречената Шарена револуција. Обвинителството го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело за време на боењето на Министерството за култура на 18 ...

Шарената револуција во 10.45 пред Кривичниот суд во поддршка на Павле Богоевски

Либертас - 05.10.2016

Денеска во Основниот суд Скопје 1 треба да започне судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА: „Шарената револуција“ на протест пред судот во поддршка на Павле Богоевски

Либертас - 05.10.2016

Шарената револуција во знак на солидарност најави дека ќе одржи собир пред Кривичен суд, за поддршка на Павле Богоевски во 10.45 часот треба да се појави на судење. Во 11 часот започна судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство ...

Судењето на Павле Богоевски одложено за 14 Ноември

Либертас - 05.10.2016

Судењето на Павле Богоевски, кого Основното јавно обвинителство го обвини за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, одложено за 14 Ноември. Шарената револуција денеска во знак на солидарност најави дека ќе одржи собир пред Кривичен ...

На Павле - Пајо од шарените не му бегаат 3 години затвор

Exclusive.mk - 05.10.2016

Судењето на Павле Пајо Богоевски од шарените требаше да почне денеска а наводно е одложено поради технички пропуст. Судењето сега е презакажано за 14 ноември. Судијката Гордана Спировска информираше дека обвинителката Енџелуше Кадриу Леши од ОЈО ...

(ВИДЕО) Богоевски: Не може да ме прекорува правниот систем кој дозволува Груевски 10 години да ја силува правдата

Либертас - 05.10.2016

Судењето на активистот на „Шарена револуција“, Павле Богоевски, беше одложено за 14 ноември. – Обвинителството се дрзна да покрене постапка без претходно да биде определена штетата, па денеска на првото рочиште им текна да предложат како сведок ...

Шарената револуција утре со собир за поддршка на Павле Богоевски

Нова ТВ - 04.10.2016

Шарената револуција упати повик за собир за поддршка на нивниот активист Павле Богоевски кој утре треба да се појави на судење во Основниот суд Скопје 1. Собирот е закажан во 10.45 часот. -Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно ...

Демократски сојуз дава поддршка за протестот пред Кривичниот суд

Нова ТВ - 04.10.2016

Демократскиот сојуз соопшти дека го поддржува мирниот протест пред Кривичниот суд во Скопје, кој ќе се одржи утре со почеток во 10,45 часот со цел да се поддржи Павле Богоевски, против кој се води постапка поради учество во протестите против ...

Шарена револуција за утре најавува собир за поддршка на Павле Богоевски

МКД - 04.10.2016

Шарената револуција денеска повика за собир за поддршка на нивниот активист Павле Богоевски кој утре во 10.45 часот треба да се појави на судење во Основниот суд Скопје 1. „Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно протестираа и ...

„Шарена револуција“ повика на собир пред кривечен, за поддршка на Богоевски

ТВ21 - 04.10.2016

„Шарената револуција“ повика на собир, утре пред Кривичен суд, за поддршка на еден од нивните најистакнати активисти, Павле Богоевски. „Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно протестираа и протестираат против овој режим.

Шарена револуција повикува на собир пред Кривичниот суд за поддршка на Павле Богоевски

+инфо - 04.10.2016

„Павле ќе може да го судите само кога Груевски ќе седи на обвинителната клупа во соседната судница, пред непристрасен Суд“ порачаа од иницијативата. „Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец ...

Шарена револуција повикува на собир за поддршка на Павле Богоевски пред кривичниот суд во Скопје

Окно - 04.10.2016

Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец Павле Богоевски, пред Основниот Суд Скопје 1. Ве повикуваме да ни се придружите. Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно протестираа и ...

Шарена револуција утре со собир пред судот ќе дава поддршка на Павле Богоевски

Радио МОФ - 04.10.2016

„Еден за сите, сите за еден!“ е слоганот со кој Шарена револуција за утре од 10:45 часот повикува на собир пред Основниот суд Скопје 1, каде се очекува да се појави Павле Богоевски. Според Шарена револуција, продолжуваат притисоците врз луѓето кои ...

Шарената револуција утре повикува на поддршка за Павле Богоевски

+инфо - 04.10.2016

Собирот е најавен за утре, во 10.45 часот, пред Основниот Суд Скопје 1. Под мотото „Еден за сите, сите за еден!“, Шарената револуција повикува на солидарност и поддршка за нивниот соборец, Павле Богоевски.

Шарената револуција утре на протест за поддршка на Павле Богоевски

Фокус - 04.10.2016

Шарената револуција утре организира собир пред Кривичниот суд во Скопје во знак за поддршка на активистот Павле Богоевски, против кој се води постапка поради учество во протестите против одлуката на Ѓорге Иванов за аболиција.

Демократскиот сојуз со поддршка за протестот пред Кривичниот суд

Фокус - 04.10.2016

Демократскиот сојуз дава поддршка на протестот на Шарената револуција кој ќе се одржи утре во 10: 40 часот пред Кривичниот суд во Скопје. Собирот е со цел да му се даде поддршка на активистот Павле Богоевски, против кој се води постапка поради ...

„10 минути“ со Павле Богоевски: се надевам дека од „Шарена револуција“ ќе има кандидати за пратеник

ТВ21 - 04.10.2016

Се уште нема никаков договор јас да бидам на листата за пратеници на опозициската СДСМ, изјави Павле Богоевски, активист кој е еден од членовите на „Шарена револуција“ и активно учествуваше во протестите против владејачката партија.

„Шарена револуција“: Утре сите пред суд да му дадеме поддршка на Павле Богоевски

Локално - 04.10.2016

„Шарената револуција“ ги повика граѓаните, утре, во 10.45 часот, да дојдат пред Основниот суд Скопје 1 и да му дадат поддршка на активистот Павле Богоевски. Во најавата за настанот на „Фејсбук“, пишува дека Богоевски се товари за „учество во толпа ...

Демократскиот сојуз со поддршка за протестот пред Кривичниот суд

Локално - 04.10.2016

Демократскиот сојуз дава поддршка на протестот на Шарената револуција кој ќе се одржи утре во 10: 40 часот пред Кривичниот суд во Скопје. Собирот е со цел да му се даде поддршка на активистот Павле Богоевски, против кој се води постапка поради ...

Демократскиот сојуз излезе со поддршка за утрешниот протест пред Кривичниот суд

Локално - 04.10.2016

Демократскиот сојуз го поддржува мирниот протест пред Кривичниот суд во Скопје, кој ќе се одржи утре (5.10.2016 година), со почеток во 10,45 часот со цел да се поддрзи Павле Богоевски, против кој се води постапка поради учество во протестите против ...

„Шарена револуција“: Павле ќе го судите само кога Груевски ќе седи на обвинителната клупа во соседната судница

Стандард - 04.10.2016

„Шарената револуција“ повика на собир утре пред основниот суд за поддршка на еден од нивните најистакнати активисти, Павле Богоевски. „Продолжуваат притисоците врз луѓето кои секојдневно протестираа и протестираат против овој режим.

Шарена револуција повикува на собир пред кривичниот суд за поддршка на Павле Богоевски

Репортер - 04.10.2016

Повикот објавен на страницата „Шарена револуција“: „Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, Среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец Pavle Bogoevski , пред Основниот Суд Скопје 1. Ве повикуваме да ни се придружите.

Шарена револуција повикува на собир пред кривичниот суд за поддршка на Павле Богоевски

Бриф - 04.10.2016

Повикот објавен на страницата „Шарена револуција“: „Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, Среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец Pavle Bogoevski , пред Основниот Суд Скопје 1. Ве повикуваме да ни се придружите.

„Шарена револуција“: Утре сите пред суд да му дадеме поддршка на Павле Богоевски

Мета - 04.10.2016

„Шарената револуција“ ги повика граѓаните, утре, во 10.45 часот, да дојдат пред Основниот суд Скопје 1 и да му дадат поддршка на активистот Павле Богоевски. Во најавата за настанот на „Фејсбук“, пишува дека Богоевски се товари за „учество во толпа ...

Шарена револуција повикува на собир за поддршка на Павле Богоевски пред кривичниот суд во Скопје

Слободна - 04.10.2016

Повикот објавен на страницата „Шарена револуција“: „Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, Среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец Pavle Bogoevski , пред Основниот Суд Скопје 1. Ве повикуваме да ни се придружите.

Богоевски: Се надевам дека луѓе од „Шарената револуција“ ќе бидат на листите за пратеници

Стандард - 04.10.2016

Сѐ уште нема никаков договор јас да бидам на листата за пратеници на опозициската СДСМ, изјави Павле Богоевски, активист кој е еден од членовите на „Шарена револуција“ и активно учествуваше во протестите против владејачката партија, во интервју за ...

Павле Богоевски: Зврлевски не мрдна ниту со малиот прст против мафијата која како канцер ни ја уништуваше државата

Слободна - 04.10.2016

Слободна Македонија: Зошто си обвинет? Павле Богоевски: Обвинителството на зврлевски ме товари за Учество во толпа што ќе изврши кривично дело (чл. 385 КЗ на РМ). За ова дело следува парична казна или казна затвор до три години.

Шарена револуција повикува на собир пред кривичниот суд за поддршка на Павле Богоевски

Либертас - 04.10.2016

Повикот објавен на страницата „Шарена револуција“: „Еден за сите, сите за еден! На 05.10.2016, Среда, во 10:45 ние ќе бидеме заедно со нашиот соборец Pavle Bogoevski , пред Основниот Суд Скопје 1. Ве повикуваме да ни се придружите.

(ВИДЕО) Павле Богоевски во „10 минути“: Се надевам дека луѓе од Шарената револуција ќе бидат на листите за пратеници

Либертас - 04.10.2016

Се уште нема никаков договор јас да бидам на листата за пратеници на опозициската СДСМ, изјави Павле Богоевски, активист кој е еден од членовите на „Шарена револуција“ и активно учествуваше во протестите против владејачката партија, во интервју за ...

Моето прво судење за Шарената Револуција е на 5-ти октомври

Окно - 03.10.2016

Додека Зврлевски не мрдна со малиот прст кога беа објавени бомбите, а со тоа и индиции за стотици, можеби и илјадници кривични дела, сега тој работи со полна пареа. Моето прво судење за Шарената Револуција е на 5-ти октомври, во 11 часот, во ...