TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој одлучува за учество на специјалците во акциите на УЈП?

Алсат-М - 13.11.2014

За присуство на специјалните полициски сили во последните акции на инспекторите одлука носи МВР, вели првиот човек на УЈП Горан Трајковски во интервју за „Економски магазин“. Трајковски објаснува дека станува збор за координирани акции и секоја ...

Незири побарал одговорност за акциите на УЈП и МВР

Алсат-М - 12.11.2014

Министерот за економија, Беким Незири тврди дека онака како што ветил – така и постапил. На вчерашната владина седница побарал одговорност за акциите на УЈП придружени од полицијата. Тој денеска рече дека не е против контролите за субјектите кои ги ...

МВР ги оправдува акциите на даночниците и полицијата

24 Вести - 11.11.2014

Акциите на Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи се оправдани и успешни, изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Соопшти дека по спроведените акции биле констатирани серија на ...

УЈП во придружба на специјалци во акција

Нова ТВ - 11.11.2014

Инспектори на УЈП во придружба на полицски единици вчера проверуваа дали фирмите поседуваат фискални каси, како и дали се почитува забраната за пушење во затворен простор. Конторлите во Студеничани уследија по оние во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Утрински - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП и МВР се оправдани

Кајгана - 11.11.2014

Акциите на Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР се оправдани, тврди министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за акциите коишто беа спроведени во угостителски објекти во Чаир, Студеничани, Тетово, Сарај.

Јанкуловска: Акцијата на МВР и УЈП успешна

Алсат-М - 11.11.2014

Последните акции на УЈП и Пазарниот инспекторат поддржани од МВР, дадоа резултати, а препукувањето меѓу функционерите на ДУИ е како последица од непознавање на законите. Ова е ставот на министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, по ...

Јанкулоска убедува дека акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Локално - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на МВР, Пазарна инспекција и УЈП се оправдани

Точка - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа УЈП, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за поведување прекршочна ...

Јанкулоска: Акциите на МВР и УЈП се успешни

+инфо - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарна и МВР се успешни и оправдани

Бриф - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Канал5 - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

А1 On - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на МВР, Пазарна инспекција и УЈП се оправдани

Нетпрес - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Либертас - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Press24 - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР се успешни и оправдани

Република - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Сител - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

УЈП го тресеше Дебар

Sky - 11.11.2014

Управата за јавни приходи и Пазарниот инспекторат ги продолжија акциите во Дебар. Инспекторите ги казнуваа угостителските објекти кои немаат фискални каси и кои не го почитуваат Законот против ...

МВР и УЈП го тресат Студеничани (ФОТО)

Скопје инфо - 11.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вчеравечер голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП беа во општина Студеничани, извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат ...

Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Денешен - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Јанкулоска: Акциите на УЈП и МВР се оправдани

Макфакс - 11.11.2014

Акциите на Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР се оправдани, тврди министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за акциите коишто беа спроведени во угостителски објекти во Чаир, Студеничани, Тетово, Сарај.

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Lider - 11.11.2014

Сите активности кои ги спроведуваа Управата за јавни приходи, Пазарната инспекција и МВР во содејство како надлежни институции завршија исклучително успешно, детектирани се огромен број прекршоци, санкционирани се сторителите, поднесени се барања за ...

Има ли незаконие во инспекциските контроли заедно со специјални полициски сили?

24 Вести - 10.11.2014

Министерот за економија Беким Незири на следната владина седница ќе бара отчет од координаторот на акцијата на УЈП, Пазарниот инспекторат водена под силна асистенција на специјални полициски сили, во неколу градови во земјава.

Контроли на УЈП во Дебар

Алсат-М - 10.11.2014

Управата за јавни приходи и Пазарниот инспекторат ги продолжија акциите придружувана од специјалните полициски сили и тоа овој пат во Дебар. Слично како во Чаир, Куманово, Липково, Кондово, Сарај, Тетово и во Гостивар, инспекторите ги казнија ...

Даночни инспектори и полицајци вечерва во контрола во Студеничани

МКД - 10.11.2014

Инспектори на Управата за јавни приходи заедно со полицајци вечерва влегоа во контрола по фирмите во Студеничани. По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар, Куманово и Дебар, вечерва инспекторите на УЈП проверуваат дали угостителските ...

Незири: На владина седница ќе барам одговор зошто специјалци учествуваат во акциите на УЈП

+инфо - 10.11.2014

Управата за јавни приходи, придружувана од специјалните полициски сили, денеска ја продолжи акцијата во Дебар, откако инспекторите, минатата недела, казнија угостителски објекти кои немаат фискални каси и кои не го почитуваат Законот против пушење ...

(ФОТО) Специјалци и инспектори вечерва влегоа во Студеничани

Бриф - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М . Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

ВЕЧЕРВА: МВР и УЈП го тресат Студеничани

МК News - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани , извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

ФОТО: Специјалци и инспектори вечерва упаднаа во Студеничани

Либертас - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М . Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

Незири: На владина седница ќе барам одговор зошто специјалци учествуваат во акциите на инспекторите

Либертас - 10.11.2014

Министерот од редовите на ДУИ, Беким Незири, реагираше поради присуството на специјалците во дуќаните и во кафулињата каде се вршат акции на УЈП во Дебар, Чаир, Куманово, Липково, Кондово, Сарај, Тетово и во Гостивар, најавувајќи дека прашањето ќе ...

Што се случува? Специјалци и инспектори во Студеничани! (ФОТО)

Sky - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

ФОТО: Студеничани вечерва опседнато од полиција и инспектори

Сител - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

ФОТО: Врие полиција во скопско Студеничани

Press24 - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

ВЕЧЕРВА: МВР и УЈП го тресат Студеничани

Курир - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани , извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...

Нема лабаво: УЈП и МВР го тресат Студеничани

Вечер - 10.11.2014

УЈП и МВР во контрола во Студеничани По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М.

МВР и УЈП вечерва во акција во Студеничани/ФОТО

Lider - 10.11.2014

По контролите во Чаир, Кондово, Сарај, Тетово, Гостивар и Дебар, вечерва голем број на полициски сили заедно со инспектори од УЈП се во општина Студеничани, извести Алсат-М. Се работи за акција во која се проверува дали фирмите поседуваат фискални ...