TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алексовски без утеха: Солзи во Гранада, разочарување, жал…

Екипа - 13.11.2016

Желно го очекуваше своето деби во македонскиот сениорски дрес, но само на десет минути пред почетокот на синоќешниот дуел против Шпанија во Гранада поради повреда на задната ложа од десната нога мораше да го отстапи местото на Столе Димитриевски.

Силва: Македонија падна во вториот дел, не можеше да го следи нашето темпо

Екипа - 13.11.2016

Шпанија ја совлада Македонија со 4-0 во Гранада, а најдобар играч на теренот беше Давид Силва, играчот за врска на Манчестер сити. Со негова ’магија’ почнуваше речиси секоја креативна акција на „црвената фурија“.

Барди: Среќата не беше на наша страна, глава горе и одиме напред!

Gol.mk - 13.11.2016

Енис Барда заедно со Дарко Велковски беа двоецот фудбалери од младинската фудбалска репрезентација до 21 година кои денес се најдоа во почетниот состав на селекторо Игор Ангеловски на сениорската репрезентација во дуелот против Шпанија.

Силва објасни зошто Македонија комплетно падна во второто полувреме

Дерби - 13.11.2016

Давид Силва без никаква конкуренција беше главниот мотор на Шпанија и убедливо најдобар играч на теренот во Гранада, примат кој по натпреварот го нагласија и сите шпански новинари кои со нетрпение очекуваа изјава од фудбалерот за врска.

Добри вести за голманот: Алексовски не е сериозно повреден

Gol.mk - 13.11.2016

Македонскиот репрезентативен голман Игор Алексовски синоќа се повреди на загревањето пред мечот против Шпанија во Гранада, но за среќа, повредата не е сериозна. Голманот на вардарци требаше да се најде меѓу стативите и да дебитира во А-селекцијата, ...

Малерозниот Алексовски сепак полесно повреден?

Спортклуб - 13.11.2016

Најмалерозен поединец вчера во редовите на фудбалската репрезентација беше сигурно голманот Игор Алексовски, кој беше подготвен за натпреварот против „фуријата“, но при загревањето пред натпреварот, имаше пех, се повреди, па мораше да биде заменет ...

Голманот Алексовски не е сериозно повреден

Телевизија Нова - 13.11.2016

Македонскиот репрезентативен голман Игор Алексовски синоќа се повреди на загревањето пред мечот против Шпанија во Гранада, но за среќа, повредата не е сериозна. Според информациите од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Алексовски не е ...

Алексовски е пред деби од соништата за А-тимот: Чест ми е што сум дел од оваа селекција…

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Максимално го привлече вниманието на себе по извонредните настапи во дресот на младата репрезентација на Македонија… Иако пред една година „само“ член на второлигашот Македонија ЃП максимално ја уживаше довербата ...

Време ли е конечно да направиме нешто за себе!?

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Македонија нема што да загуби од пресметката со Шпанија, е генералниот лајтмотив кој деновиве ги носи македонските репрезентативци пред денешниот квалификациски натпревар на стадионот „Нуево Лос Карменес“ во ...

Познат составот: Ангеловски со тројца младинци во првиот тим!

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Онака како и што се очекуваше, македонскиот селектор Игор Ангеловски со тројца младинци во првиот тим ќе им се спротистави на Шпанците во 4. коло од квалификациите за СП 2018 вечерва на „Нуево Лос Каременс“ во ...

НЕСАКАНИ ПРОБЛЕМИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Алексовски се повреди на загревање, Димитриевски на голот!

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Со неочекувани проблеми непосредно пред стартот на квалификацискиот дуел со Шпанија се соочува селекторот Игор Ангеловски откако на загревањето се повреди голманот Игор Алексовски кој требаше да настапи од првата ...

Четири „комада“ во Гранада…Шанси имавме, ама и голови примавме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 12.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Дојдовме во Гранада, примивме четири „комада“, и си одиме назад. И не е тоа крај на светот, со оглед дека игравме против Шпанија, една од најсилните светски фудбалски селекции.

Македонските фудбалери без „бело знаме“ во Гранада

Кајгана - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска во Шпанија, ќе го одигра натпреварот од четвртото квалификациско коло за пласман на СП во Русија. Притаен оптимизам, кој се темели на добрите игри од почетокот на овој квалификациски циклус владее во ...

Ја газиме Шпанија, ама во обложување

SportMedia - 12.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Прошетавме малку и низ улиците на Гранада и секако по нашата добропозната навика се обидовме да најдеме обложувалница. Да видиме дали и Шпанците ги тресе истата грозница што во последниве десетина, па и повеќе ...

Ангеловски готви изненадување на голот, против Шпанците ќе брани Димитриевски?

SportMedia - 12.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски има неколку дилеми за дуелот со Шпанија, а една од нив е кој ќе брани против опасната „Црвена фурија".

Мората, де Хеа и Лопетеги му го разубавеа денот на слепото момче Мигел (Видео)

SportMedia - 12.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Мигел е слепо момче од Гранада и голем вљубеник во фудбалската игра, а со помош на братот Пепе го следни секој натпревар на својот омилен клуб и репрезентација.

Еден бод е голем како Сиера Невада, победа против Шпанија ќе биде светско чудо од рангот на Алхамбра

SportMedia - 12.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Македонија ќе биде на ново фудбалско искушение, вечерва од 20,45 часот против Шпанија во Гранада, на меч од квалификацискиот циклус за пласман на СП во Русија.

Алексовски се повреди, Димитриевски ќе брани против Шпанија

SportMedia - 12.11.2016

Со неочекувани проблеми се соочи македонскиот селектор, Игор Ангеловски, бидејќи на загревањето пред мечот со Шпанија се повреди голманот Игор Алексовски, па ќе брани Столе Димитриевски. Во прашање е ложата на ногата, кај нашиот голман, кој требаше ...

Бабунски: Шпанија е најдобра и игра како Барса, но ние сме спремни на сè во Гранада!

Gol.mk - 12.11.2016

Еден од најзаслужните фудбалери за историскиот пласман на нашата репрезентација до 21 година, учество на едно ЕП, Давид Бабунски, по подолг период се враќа во А селекцијата на Македонија, откако Ангеловски го повика за натпреварот против Шпанија, ...

Ангеловски со храбар и млад тим: Против Шпанците дебитираат Алексовски, Велковски и Барди

Gol.mk - 12.11.2016

Веќе е официјален тимот на македонската репрезентација за мечот со Шпанија во Гранада. Селекторот Игор Ангеловски се определи за млад состав во кој ќе има тројца младинци и кој веројатно никогаш не бил помлад и понеискусен.

Алексовски се повреди на загревање, Димитриевски меѓу стативите

Gol.mk - 12.11.2016

Голем пех го снајде младиот голман на македонската репрезентациа Игор Алексовски кој се повреди на загревањето во Гранада и нема да почне од првата минута иако се најавуваше. Селекторот Игор Ангеловски мораше во последен момент да му даде доверба на ...

ВИДЕО: Имаше и светли точки! Бомба на Барди од 30 метри, Де Хеа едвај спаси

Gol.mk - 12.11.2016

Македонија не блескаше во Гранада, но имаше неколку шанси по кои можеше да постигне барем почесен погодок. Во првото полувреме се заканија Велковски и Пандев, а во вториот дел младиот Енис Барди ја имаше најубавата шанса.

“Црвената фурија“ тренираше пред полни трибини

Сител - 12.11.2016

Гранада е фудбалски град а ФФ на Шпанија направи извонреден потег и поради големиот интерес за квалификацискиот дуел со Македонија одлучи да ги отвори вратите за официјалниот тренинг на стадионот Лос Карменес.

Во Гранада се играше „пајдушко“ со маестро Трпчевски

Сител - 12.11.2016

Не се очекува некоја позначајна бројка на навивачи на македонската фудбалска репрезентација во Гранада но затоа спортските новинари додека вечераа во еден од бројните ресторани беа пријатно изненадени кога на нив буквално „налета“ маестро Симон ...

Симон Трпчевски ќе ја бодри Македонија...

Н.Македонија - 12.11.2016

Симон Трпчевски ќе ја бодри Македонија Ласте Димитриевски наш известувач од Гранада На вечерашниот натпревар Шпанија – Македонија ќе присуствува и ќе ја бодри македонската репрезентација светски познатиот пијанист Симон Трпчевски, кој е во Гранада и ...

Шпанија и ослабена е силна...

Н.Македонија - 12.11.2016

За домаќинот нема да играат Пике, Рамос, Алба, Иниеста и Коста, но ќе настапат Ерера, Ескудеро, Мората и повратникот Мата. Можеме да се надеваме на позитивен резултат вечерва ако напаѓачите бидат ефикасни како на последните четири средби, а ...

MAЛЕРОЗНИОТ АЛЕКСОВСКИ: Се повреди на загревање, ќе брани Димитриевски

Телеграф - 12.11.2016

Младиот голман со лоша среќа, не успеа да го дочека дебито за сениорите Младиот голман, Игор Алексовски требаше да дебитира за сениорската репрезентација на Македонија против Шпанија, но не успеа да го дочека почетокот на средбата.

СО ТРОЈЦА МЛАДИНЦИ ПРОТИВ ШПАНИЈА: Алексовски дебитира на голот на Македонија

Телеграф - 12.11.2016

На средбата во Граната селекторот Игор Ангеловски одлучи да тргне со младиот голман Голманот на Вардар, Игор Алексовски ќе дебитира на голот на сениорската репрезентација на мечот против Шпанија во Гранада.

„Црвената фурија“ тренираше пред полни трибини

Република - 12.11.2016

Гранада е фудбалски град а ФФ на Шпанија направи извонреден потег и поради големиот интерес за квалификацискиот дуел со Македонија одлучи да ги отвори вратите за официјалниот тренинг на стадионот Лос Карменес, јавува репортерот на Сител.

Македонските фудбалери без „бело знаме“ во Гранада

Макфакс - 12.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација, в сабота во Шпанија, ќе го одигра натпреварот од четвртото квалификациско коло за пласман на СП во Русија. Притаен оптимизам, кој се темели на добрите игри од почетокот на овој квалификациски циклус владее во ...

Според АС, Барди и Бабунски во првите 11 вечерва

Оff.net - 12.11.2016

Реномираниот шпански портал АС ги објави можните состави за вечерашниот дуел меѓу Шпанија и Македонија од 20:45 во Гранада. Столе Димитриевски ќе застане на голот, напред Несторовски и ...

Според „Ас“ Барди и Бабунски во првите 11 вечерва

Република - 12.11.2016

Реномираниот шпански портал АС ги објави можните состави за вечерашниот дуел меѓу Шпанија и Македонија од 20:45 во Гранада. Столе Димитриевски ќе застане на голот, напред Несторовски и Пандев, објави Офнет.

Бабунски: Шпанија е најдобра и игра како Барса, но ние сме спремни на сè во Гранада!

Канал 77 - 12.11.2016

Еден од најзаслужните фудбалери за историскиот пласман на нашата репрезентација до 21 година, учество на едно ЕП, Давид Бабунски, по подолг период се враќа во А селекцијата на Македонија, откако Ангеловски го повика за натпреварот против Шпанија, ...

Шпанците со силна поддршка во Гранада: Повеќе од 20.000 навивачи на „Нуево Лос Карменес“

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Шпанците, како што е вообичаено кога игра националниот тим надвор од Мадрид, ќе има максимална поддршка на саботниот квалификациски натпревар за пласман на СП 2018 против Македонија во Гранада.

Шпанците ја „запалија“ Гранада уште на тренинг (ФОТО)

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Шпанците се фудбалски велемајстори, а нивните фанови се радуваат кога ќе имаат можност да ги гледаат, дури и на тренинг. Фудбалската репрезентација на Шпанија вечерва го одржа официјалниот тренинг на стадионот во ...

Скаути на Севилја ќе го следат Несторовски против Шпанија

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Скаути на еден од најдобрите шпански клубови, Севилја ќе го следат македонскиот офанзивец Илија Несторовски на саботниот квалификациски натпревар меѓу Шпанија и Македонија на стадионот „Нуево Лос Карменес“ во ...

Хасани: Не можеме да и се закануваме на Шпанија, но можеме да веруваме во себе!

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Заедно со Енис Барди, овој пат како последен играч за врска, Ферхан Хасани се очекува да понесе голем товар од играта на македонската репрезентација во средниот ред на квалификацискиот натпревар против Шпанија.

Со тројца младинци во стартниот тим против Шпанија: Алексовски на голот, Велковски во одбраната, Барди на средината!

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Македонскиот селектор Игор Ангеловски во голема мера веќе го дефинираше составот кој утре на „Нуево Лос Карменес“ во Гранада ќе истрча на мегдан против Шпанија во четвртиот наш квалификациски натпревар за пласман ...

Македонија по нов терк: Младите на сцена, домашните на цена!

Екипа - 11.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Тоа што го најави од самото негово доаѓање на клупата на македонската репрезентација, Игор Ангеловски го реализира токму за дуелот со една од најмоќните светски фудбалски репрезентации, Шпанија.

Шпанците пристигнаа во Гранада, продадени и последните билети за утревечер

Gol.mk - 11.11.2016

По еден час чет од аеродромот „Барахас“ во Мадрид до аеродромот „Федерико Гарсија Лорка“ во Гранада шпанската фудбалска репрезентација пристигна на местото на настанот. „Фуријата“ бепе пречекана од десетици помлади љубители на фудбалот, а многу ...

(Фото) Македонија го почувствува теренот во Гранада: Со добра атмосфера и игра да „удриме“ на Шпанците

Спортклуб - 11.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација го одржа официјалниот тренинг во пресрет на натпреварот со Шпанија. Македонските репрезентативци во добра атмосфера го очекуваат утрешниот дуел со Шпанците.

Шпанците тренираа пред 5 илјади публика

SportMedia - 11.11.2016

Гранада по 5 години и мечот со Чешка повторно е домаќин на шпанската репрезентација, а желбата да ги видат своите миленици од националниот состав го потврдија и вечерва со масовно присуство на тренингот.

Покерот највредни трофеи пристигнаа со Шпанците во Гранада

SportMedia - 11.11.2016

Ѕвездите на шпанската репрезентација попладнево пристигнаа во Гранада за мечот во сабота против Македонија, а со нив во градот под падините на Сиера Невада го донесоа покерот највредни трофеи што ги имаат во својата богата колекција.

ФОТО: Тренингот на „црвената фурија“ во Гранада го следат 5.000 гледачи

Gol.mk - 11.11.2016

Шпанската фудбалска репрезентација во овие моменти во Гранада го одработува последниот тренинг пред утрешниот квалификациски дуел за пласман на СП против селекцијата на Македонија. nas.jpg „Црвената фурија“ за разлика од многу други национални ...

ФОТО: Фудбалерите на прошетка низ најзначајното место во Гранада

Курир - 11.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денешното слободно претпладне го искористи да ја посети најзначајното место во Гранада, а тоа е Алхамбра историската тврдина во Гранада. Единствениот дворец од времето на Маврите, во 2007 година се најде во ...

Храбро против „фуријата“ ...

Н.Македонија - 11.11.2016

Ние младите сме тука и да пренесеме дел од позитивната атмосфера, вербата во себе и во своите квалитети, рече Бабунски пред утрешниот меч со Шпанија Ласте Димитриевски наш известувач од Гранада Македонија со три порази на исто толку натпревари (од ...

Македонската репрезентација на прошетка низ Гранада (ФОТО)

Скопје инфо - 11.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денешното слободно претпладне го искористи да ја посети најзначајното место во Гранада, а тоа е Алхамбра историската тврдина во Гранада. Единствениот дворец од времето на Маврите, во 2007 година се најде во ...

Фудбал: Македонија во Гранада каде Шпанија не знае за пораз (Фото)

Нова ТВ - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија пред малку пристигна во Гранада. За вечерва е најавен претпоследниот тренинг на „црвено-жолтите“, за утре попладне (18.30 ч.) и официјалниот пред дуелот со Шпанија во квалификациите за светското првенство во ...

Македонските фудбалери летнаа за Шпанија

МКД - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација тргна за Гранада каде што во сабота ќе се сретне со силната селекција на Шпанија во квалификациски меч за СП 2018. Македонските фудбалери денеска со чартер лет заминаа за Гренада каде што ќе го имаат новиот ...

Фудбалерите ’летнаа’ за Шпанија, на мегдан со „црвената фурија“

Екипа - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија предмалку со чартер лет одлета за Гранада, Шпанија, каде в сабота ќе го одигра квалификацискиот натпревар против најголемиот фаворит во нашата група за СП 2018.

Фудбалерите пристигнаа во Гранада (ФОТО)

МКД - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Гранада каде во сабота ќе го одигра квалификацискиот меч против Шпанија. Македонските фудбалери слетаа на аеродромот „Федерико Гарсија Лорка“ по што се упатија кон хотелот во Гранада во кој ќе бидат ...

Пандев и Бабунски на „мета“ на Шпанките (ФОТО)

Екипа - 10.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Љубители на фудбалот од Шпанија денеска пред хотелот каде ќе биде сместена македонската репрезентација во Гранада, посакаа средба со нашите репрезентативци веднаш по пристигнувањето… И, некако воопшто ...

Биенвенидо во Гранада…Не дојдовме само за парада (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 10.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Македонската фудбалска репрезентација по четиричасовен лет од Скопје пристигна во Гранада, каде што в сабота ќе го одигра квалификацискиот натпревар против Шпанија за СП 2018.

Столе Димитриевски повторно долета во Гранада: Тука нема што да загубиме…

Екипа - 10.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Ако некој е на добро познат терен на југоисточниот дел од Шпанија тоа сигурно е голманот Столе Димитриевски. Пред потпишувањето ова лето со Гимнастик, 22-годишниот Димитриевски две сезони мина во редовите токму ...

Барди: На нас помладите ни е чест што играме покрај Пандев, Хасани, Несторовски…

Екипа - 10.11.2016

ЕКИПА во Гранада, Владимир Булатовиќ Еден од најдобрите фудбалери од младата репрезентација, Енис Барди треба да биде новото сериозно освежување за средниот ред на Игор Ангеловски на четвртиот квалификациски натпревар за пласман на СП 2018 против ...

Македонската фудбалска експедиција тргна кон Шпанија

А1 On - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада каде треба да игра натпревар со Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. Во одлична атмосфера и позитивна мисла нашите фудбалери ги минаа подготовките ...

Македонската фудбалска експедиција тргна кон Шпанија

+инфо - 10.11.2016

Натпреварот Шпанија – Македонија ќе се одигра на 12 ноември (сабота) со почеток од 20 часот и 45 минути. Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада каде треба да игра натпревар со Шпанија од квалификациите за ...

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Гранада

А1 On - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота игра натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018 година, а нашиот тим попладнево пристигна во Гранада каде ќе се игра дуелот со Шпанија.

Македонија замина за Гранада

Идивиди - 10.11.2016

Македонската експедиција се упати кон градот каде што во сабота ќе го одигра квалификацискиот меч со Шпанија. Македонскиот национален тим утринава замина кон шпанскиот град Гранада каде што во сабота ќе го игра квалификацискиот меч против Шпанија.

Фудбалерите летнаа за Гранада на мегдан со големата Шпанија (Фото)

Дерби - 10.11.2016

Македонската репрезентација со чартер лет летна за Пиринеите за Шпанија каде в сабота во Гранада ќе се соочи со домашниот состав предводен од Хулен Лопетеги. Во нашиот подмладен тим владее одлична атмосфера, па останува сега да се прикажат во ...

ФОТО: Репрезентативците опуштени и со кренати глави отпатуваа за Шпанија!

Gol.mk - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација нешто по 10.00 часот со чартер лет од скопскиот аеродром ќе отпатува за Гранада во Шпанија. Таму в сабота од 20.45 часот ќе се сретне со шпанската репрезентација на Хулен Лопетеги.

ФОТО: Фудбалерите подготвени „слетаа“ во сончевата Гранада

Gol.mk - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација по четиричасовен пат слета на шпанско тло, каде во Гранада ќе го игра квалификацискиот меч против Шпанија во циклусот за СП 2018. Атмосферата во националниот тим е одлична, а временските услови во Гранада се ...

Репрезентацијата отпатува за Шпанија (Фото)

SportMedia - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација замина за Шпанија, каде в сабота ќе го игра дуелот од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година. Предводени од капитенот Горан Пандев, експедицијата со чартер лет замина за Гранада.

Репрезентацијата пристигна во Гранада (Фото)

Спортклуб - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација, попладнево пристигна во Гранада, Шпанија каде ќе го одигра четвртиот квалификациски меч во рамки на циклусот натпревари за пласман на СП во Русија 2018. година.

Македонската експедиција пристигна во Гранада (Фото)

Дерби - 10.11.2016

Македонската фудбалска експедиција прстигна во шпанскиот град Гранада каде во сабота од 20:45 на стадионот „Лос Карменес“ ќе ги одмери силите со домаќинот во рамките на 4. коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија кое е на ...

Добри гости дојдоа во Гранада, никој не дојде да ги пречека

SportMedia - 10.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Ниту еден претставник на „седмата сила" од Шпанија не беше присутен на аеродромот „Федерико Гарсија Лорка" при пристигнувањето на македонската фудбалска репрезентација во Гранада.

Шпанците го минаа „техничкиот преглед“ и во топ-форма доаѓаат во Гранада (Видео)

SportMedia - 10.11.2016

Специјално од Гранада, Зоран Поповски Шпанските репрезентативци го минаа последниот „технички преглед" и во топ-форма доаѓаат од Мадрид во Гранада за мечот со Македонија. Нашите репрезентативци веќе се во Андалузија, а и тие се подготвени за дуелот ...

Димитриевски: Ако останеме концентрирани 95 минути имаме шанси

Gol.mk - 10.11.2016

Враќањето во Гранада сигурно има посебно значење за некогашниот голман на Работнички, Столе Димитриевски, кој се надева дека може да го зачини саботното навраќање на „Нуево Коломбино“ со настап и со позитивен резултат.

Бобан Николов: Одбраната на Шпанија е наша шанса за подвиг

SportMedia - 10.11.2016

Капитенот на младата репрезентација, Бобан Николов минува низ прекрасен период и по историскиот успех со селекцијата до 21 година и пласманот на ЕП, посакува убавиот филм да продолжи и во А селекцијата.

Македонската фудбалска експедиција тргна кон Шпанија

Курир - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада каде треба да игра натпревар со Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. Во одлична атмосфера и позитивна мисла нашите фудбалери ги минаа подготовките ...

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Гранада

Канал5 - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота игра натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018 година, а нашиот тим попладнево пристигна во Гранада каде ќе се игра дуелот со Шпанија.

Македонските фудбалери замина за Гранада на мегдан кај Шпанија

Сител - 10.11.2016

Македонската репрезентација денеска со чартер лет заминува за Гранада за натпретварот од квалификациите за СП 2018 година. Атмосферата во селекцијата е одлична и покрај трите порази на стартот.

Македонската фудбалска експедиција тргна кон Шпанија

Канал5 - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада каде треба да игра натпревар со Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. Во одлична атмосфера и позитивна мисла нашите фудбалери ги минаа подготовките ...

ФОТО: Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Гранада

Курир - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота игра натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018 година, а нашиот тим попладнево пристигна во Гранада каде ќе се игра дуелот со Шпанија.

НА ПАТ ЗА ГРАНАДА: Фудбалерите заминаа за Шпанија (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска се сели во Шпанија каде што в сабота го игра мечот од 4. коло од квалификациите за СП 2018 Репрезентацијата на Македонија во фудбал денеска патува за Шпанија каде што в сабота во Гранада се игра мечот ...

„Рисовите“ слетаа во Гранада

Сител - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија по 4 часовен лет со Чартер авион пристигна околу 14ч во Гранада каде в сабота во 20.45ч го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Шпанија. Во Гранада не пречека прекрасно сончево време и краткиот одмор ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Одработен првиот тренинг во Гранада

Курир - 10.11.2016

Во добра атмосфера, без никакви проблеми со повреди и слично, нашите репрезентативци предводени од селекторот Игор Ангеловски го одработија првиот тренинг во Гранада. Ништо значајно, тоа беше релаксирачки тренинг исполнет со футинг и играње на серва.

Жесток сервис на првиот тренинг во Гранада

Сител - 10.11.2016

Фудбалските репрезентативци на Македонија на тренинг--центарот на ФК Гранада го одржаа и првиот тренинг во Шпанија. Играчите во неколку групи се натпреваруваа во сервис на мрежа. Секако дека најмногу внимание привлече мечот помеѓу најискусните.

ВО ГРАНАДА Е ЖЕШКО: Сонце ги дочека фудбалерите во Шпанија (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2016

Репрезентацијата на Македонија веќе е во Шпанија и почнува со адаптација на условите во кои ќе се одигра мечот в сабота Фудбалската селекција на Македонија е веќе во Шпанија, каде што в сабота од 20.45 часот ќе се одигра средбата од 4.

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Гранада, вечерва прв тренинг...

Н.Македонија - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Гранада, вечерва прв тренинг Македонската фудбалска експедиција по четиричасовен пријатен чартер лет пристигна во Гранада каде што в сабота, 12 ноември, ќе се сретне со домаќинот Шпанија во ...

Димитриевски по 4 години повторно во Гранада

Сител - 10.11.2016

Еден од играчите кој е во фокусот во нашиот национален тим пред квалификацискиот дуел со Шпанците секако е Столе Димитриевски кој е единствениот репрезентативец кој настапува во Шпанија и тоа по игра на случајот претходно беше токму во Гранада каде ...

Македонија го одржа првиот тренинг во Гранада...

Н.Македонија - 10.11.2016

Македонија го одржа првиот тренинг во Гранада Ласте Димитриевски наш известувач од Гранада Фудбалските репрезентативци на Македонија попладнево во Гранада, на еден од терените на истоимениот шпански прволигаш, го одржаа првиот тренинг.

Бабунски: Да се обидеме да ја изненадиме Шпанија

Алфа - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска замина за Гранада каде в сабота против селекцијата на Шпанија ќе го одигра четвртиот натпревар од квалификациите за Светското првенство. “ Среќен сум што сум дел од А репрезентацијата и заедно со моите ...

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Гранада

Република - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота игра натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018 година, а нашиот тим попладнево пристигна во Гранада каде ќе се игра дуелот со Шпанија.

За сликање ги бива, а за фудбал ќе видиме

Вечер - 10.11.2016

Во одлична атмосфера и позитивна мисла нашите фудбалери ги минаа подготовките на домашна почва Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада, каде на 12. ноември ќе го одигра квалификацискиот натпревар за престојното ...

Македонија замина за Гранада (ФОТО)

Скопје инфо - 10.11.2016

Македонската експедиција се упати кон градот каде што во сабота ќе го одигра квалификацискиот меч со Шпанија. Македонскиот национален тим утринава замина кон шпанскиот град Гранада каде што во сабота ќе го игра квалификацискиот меч против Шпанија.

Македонската фудбалска експедиција тргна кон Шпанија

Lider - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет замина за Гранада каде треба да игра натпревар со Шпанија од квалификациите за Светското првенство 2018 година. Во одлична атмосфера и позитивна мисла нашите фудбалери ги минаа подготовките ...

Фудбалската репрезентација на Македонија пристигна во Гранада

Lider - 10.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота игра натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018 година, а нашиот тим попладнево пристигна во Гранада каде ќе се игра дуелот со Шпанија.

Фудбалската репрезентација го одржа првиот тренинг во Гранада ( фото )

Телевизија Нова - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација го одржа првиот тренинг во Гранада, в сабота во овој град се среќаваме со Шпанија во квалфикациите за СП. Атмосверата во националниот тим е на завидно ниво, на тренингот во Гранада повеќе забава отколку ...

Фудбалерите со кренати глави и мотив за сензација тргнаа за Шпанија

Телевизија Нова - 10.11.2016

Македонската фудбалска репрезентација попладнево замина за Гранада, Шпанија, каде во сабота ги очекува четвртиот натпревар во рамки на квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година.

Македонските фудбалери замина за Гранада на мегдан кај Шпанија

Exclusive.mk - 10.11.2016

Македонската репрезентација денеска со чартер лет заминува за Гранада за натпретварот од квалификациите за СП 2018 година. Атмосферата во селекцијата е одлична и покрај трите порази на стартот.

Ристовски: Се надевам младите ќе ни донесат освежување…

Екипа - 08.11.2016

Стефан Ристовски игра во одлична форма во дресот на хрватската Ријека сезонава. Сето тоа како момент плус, можеби, и за конечно подобри резултатски изданија на нашиот национален тим во квалификациите за СП 2018.

Кој е домаќин, а кој гостин: Македонија ќе стаса во Гранада пред Шпанците

SportMedia - 08.11.2016

Интересен распоред на пристигнување во Гранада ќе има за двете фудбалски селекции од Г групата, а македонската ќе стаса пред домаќините Шпанците, кои ќе ги почнат завршните подготовки од денеска во Мадрид.

Жута: Ќе биде предизвик да се игра против Диего Коста!

Gol.mk - 08.11.2016

Леонард Жута, дефанзивецот на Македонија, на клупски план е одличен во дресот на Ријека и сезонава не знае за пораз. Но, сега следи репрезентативен ангажман за дуелот против Шпанија во циклусот за СП 2018, а левиот бек смета дека против „фуријата“ ...

Столе Димитриевски: Среќен сум што се враќам во Гранада, таму е мојот втор дом

SportMedia - 08.11.2016

Голманот Столе Димитриевски е единствениот наш репрезентативец што настапува во Шпанија, нашиот следен противник во квалификацискиот циклус за настап на СП во Русија. Сега како член на Гимнастик Тарагона вели дека е среќен што повторно ќе се врати ...

Македонија се загрева за Шпанија: Сениорите на младински погон

Нова ТВ - 07.11.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија се комплетира во базата во Скопје и од утре ќе работи во полн состав за дуелот со Шпанија во квалификациите за СП 2018. Вечерва пристигна и голманот Столе Димитриевски од Гимнастик кој единствен недостасуваше ...

Македонските млади херои во фокусот на Шпанците

SportMedia - 07.11.2016

На интересен начин, со пет точки за македонскиот фудбал, Шпанците им ја претставија нашата репрезентација на своите фудбалски симпатизери, пред мечот од четвртото коло во Г групата за пласман на СП во Русија, за две години.

Без паника против Шпанија

SportMedia - 07.11.2016

Без страв и паника, повторно со храбар пристап македонските репрезентативци најавуваат дека ќе и се спротивстават на Шпанија, светска фудбалска велесила, на 12. ноември во Гранада. Во меч од четвртото квалификациско коло за пласман на СП во Русија.

Барди: Дај Боже да ја префрлам добрата форма и во А-репрезентацијата!

Gol.mk - 07.11.2016

Енис Барди, фудбалерот на унгарски Ујпешт ќе биде дел од А-селекцијата на натпреварот против селекцијата на Шпанија кој црвено-жолтите го играат во рамки на квалификациите за СП 2018. Младиот фудбалер е среќен што е прекомандуван во А-тимот и вели ...