TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Бошкоски: За нас вистинските вмровци, само врвовите хималајски се лимит

А1 On - 13.11.2016

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски на конвенцијата на “ВМРО за Македонија“ кажа дека вистинските вмровци се со коалицијата предводено од него, Љубчо Георгиевски и Стојанче Ангелов.

(ВИДЕО) Георгиевски: Нашата цел е минимум 15 пратеници

А1 On - 13.11.2016

Во минатите две години гледавме жестока битка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, без сомнение главната вина беше кај власта, но знаеа да иритираат со некои постапки и од опозицијата. Во целата криза кај многу луѓе се создаваше мислење-ни треба алтернатива, ни ...

„ВМРО за Македонија“ се надева на 15 пратенички места

Локално - 13.11.2016

Коалицијата “ВМРО за Македонија“ вчера од МОБ во Скопје, од Конвенцијата,упати пораки до граѓаните да се обединат, да не ги делат партиите и да не внесуваат омраза помеѓу нив. Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски порача дека оваа коалиција ќе освои ...

Колку пратеници очекуваат ВМРО за Македонија?

Фактор - 13.11.2016

ВМРО за Македонија предводена од Љубчо Георгиевски, Љубе Бошкоски и генералот Стојанче Ангелов синоќа на својата конвенција во Македонската опера и балет ги престави своите листи на канадидати за пратеници на предвремените парламентарни избори за 11 ...

(ВИДЕО) Коалицијата ВМРО за Македонија ќе го заштитува автентичното ВМРО

Актуелно24 - 13.11.2016

-Во минатите две години гледавме жестока битка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, без сомнение главната вина беше кај власта, но знаеја да иритираат и од опозицијата. Во целата криза кај многу луѓе се создаваше мислење-ни треба алтернатива, ни треба некој ...

(ФОТО) Љубе Бошкоски се сонча по поднесувањето на листите за пратеници

Репортер - 13.11.2016

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, попладнево се релаксира на сонце во кафулето „Дежаву“ во скопската населба Аеродром, откако Коалицијата ВМРО за Македонија ги поднесе кандидатските листи до ДИК и вчера одржа конвенција.

ФОТО: Љубе Бошкоски се сонча по поднесувањето на листите за пратеници

Либертас - 13.11.2016

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, попладнево се релаксира на сонце во кафулето „Дежаву“ во скопската населба Аеродром, откако Коалицијата ВМРО за Македонија ги поднесе кандидатските листи до ДИК и вчера одржа конвенција.

Коалицијата меѓу Георгиевски, Бошкоски и Ангелов очекува 15 пратеници

МКД - 12.11.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија меѓу ВМРО-НП, Обединети за Македонија и Достоинство вечерва ги претставија листите на кандидати за пратеници на предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 11 декември.

Коалицијата „ВМРО за Македонија“ очекува 15 пратеници

ТВ21 - 12.11.2016

„ВМРО за Македонија“ предводена од Љубчо Георгиевски од ВМРО -НП, Љубе Бошкоски од ОМ и генералот Стојанче Ангелов од „Достоинство“, на денешната конвенција во Македонската опера и балет, ги преставија своите листи на канадидати за пратеници на ...

ВМРО за Македонија очекуваат 15 пратеници

Фокус - 12.11.2016

Вечерва во 18 часот ВМРО за Македонија предводена од Љубчо Георгиевски , Љубе Бошкоски и генералот Стојанче Ангелов на својата конвенција во Македонската опера и балет ги преставија своите листи на канадидати за пратеници на предвремените ...

(ВИДЕО) Конвенција на ВМРО за Македонија: Изворната идеја и луѓе на ВМРО се овде и никаде на друго место

А1 On - 12.11.2016

На промотивната конвенција на коалицијата “ВМРО за Македонија“ од салата на Македонската опера и балет беа упатени пораките до граѓаните да се обединат, да не ги делат партиите и да не внесуваат омраза помеѓу нив.

Љубе потврди дека се продал и ќе одработува за СДСМ (ВИДЕО)

Курир - 08.11.2016

„Мислам дека господинот Заев е храбар човек, дека им е потребен на Македонија, на македонската политичка сцена и дека е јасен во своите ставови и е искрен и тоа е доволно доколку се формира од страна на опозицијата власт, размислуваме за коалицирање ...

ВИДЕО: Целото гостување на Љубе Бошкоски во Топ тема

Локално - 08.11.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма каде гостуваше претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во неговото прво интервју по излегувањето од затвор, за случајот кампања, кој беше дел и од опозициските ...

(ВИДЕО) Бошкоски: Ќе ве шокира целата вистина за моето апсење

Репортер - 08.11.2016

Jaвноста ќе биде шокирана кога ќе ја дознае целата вистина за случајот „Кампања“ и за моето апсење“. Ова е една од пораките што ги испрати Љубе Бошкоски во вечерашната Топ Тема на телевизија Телма , во првото интервју кое го даде по излегувањето од ...

(ВИДЕО) Целото гостување на Љубе Бошкоски во Топ тема

Репортер - 08.11.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма каде гостуваше претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во неговото прво интервју по излегувањето од затвор, за случајот кампања, кој беше дел и од опозициските ...

Љубе потврди дека се продал и ќе одработува за СДСМ

Вечер - 08.11.2016

„Мислам дека господинот Заев е храбар човек, дека им е потребен на Македонија, на македонската политичка сцена и дека е јасен во своите ставови и е искрен и тоа е доволно доколку се формира од страна на опозицијата власт, размислуваме за коалицирање ...

Љубе потврди дека се продал и ќе одработува за СДСМ

Нетпрес - 08.11.2016

„Мислам дека господинот Заев е храбар човек, дека им е потребен на Македонија, на македонската политичка сцена и дека е јасен во своите ставови и е искрен и тоа е доволно доколку се формира од страна на опозицијата власт, размислуваме за коалицирање ...

Видео: Љубе потврди дека се продал и дека ќе одработува за СДСМ

Пулс24 - 08.11.2016

„Мислам дека господинот Заев е храбар човек, дека им е потребен на Македонија, на македонската политичка сцена и дека е јасен во своите ставови и е искрен и тоа е доволно доколку се формира од страна на опозицијата власт, размислуваме за коалицирање ...

Љубе Бошкоски во Топ Тема: ВМРО ДПМНЕ не може да ме купи

Телма - 07.11.2016

„Никој не се обиде да ме поткупи по излегувањето од затворот во Идризово“, изјави лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во вечерашното интервју во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма.

Љубе Бошкоски: Дојде време прогонителите да бидат прогонети!

Телма - 07.11.2016

„Јавноста ќе биде шокирана кога ќе ја дознае целата вистина за случајот „Кампања“ и за моето апсење“. Ова е една од пораките што ги испрати Љубе Бошкоски во вечерашната Топ Тема на телевизија Телма, во првото интервју кое го даде по излегувањето од ...

Бошкоски: Груевски виде конкурент во мене кога се вратив од Хаг

Нова ТВ - 07.11.2016

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, одговарајќи на прашањата на новинарот Чомовски, вели не е задоволен од тоа што човекот за кој најмногу се залагал да биде на чело на ВМРО-ДПМНЕ е 10 години на власт.

Бошкоски: Никогаш не би соработувале со оваа структура на ДПМНЕ

Нова ТВ - 07.11.2016

Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае целата вистина за мојот случај за кој бев апсен, потенцираше вечерва во Топ Тема, лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски. – Мојата совест е чиста, прогонителите сега се прогоноети, јавноста ќе ...

Бошкоски за Топ тема: Никогаш не би соработувал со оваа структура на ДПМНЕ

МКД - 07.11.2016

Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае целата вистина за мојот случај за кој бев апсен, изјави вечерва лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски. „Мојата совест е чиста, прогонителите сега се прогоноети, јавноста ќе биде шокирана кога ...

Бошкоски: Јавноста ќе биде шокирана од вистината за случајот „Кампања“

+инфо - 07.11.2016

Сега друг има немирен сон, јас бев затвореник. Прогонителите сега се прогонуваат, изјави вечерва во Топ тема, Љубе Бошкоски. Јас верував во Никола Груевски и мислев дека ќе може да и помогне на економијата во земјава.

Бошковски: Нема да заборавам ни да простам, сега друг ќе има немирен сон!

Фокус - 07.11.2016

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски во емисијата „Топ Тема” на Телма вели дека 99 отсто од разговорите во „бомбите” за неговото апсење се автентични и порача оти јавноста допрва ќе ја дознае целата вистина.

Бошкоски: Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае вистината за моето апсење

Кајгана - 07.11.2016

Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае целата вистина за мојот случај за кој бев апсен, изјави вечерва во интервјуто за „Топ тема“ на телевизијата Телма, лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Бошкоски: Портите за коалиција со Груевски ќе бидат затворени

А1 On - 07.11.2016

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски, кој вечерва беше гостин во емисијата „Топ Тема” на Телма, никогаш нема да заборави или прости за, како што посочи, тоа што му било наместено во акцијата на МВР кога во 2011 година беше уапсен во ...

Бошкоски во „Топ тема“: Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае вистината за моето апсење

Точка - 07.11.2016

Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае целата вистина за мојот случај за кој бев апсен, изјави во понеделник вечер во интервјуто за „Топ тема“ на телевизијата Телма, лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски.

Бошковски: Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае се за тоа кога бев апсен

Локално - 07.11.2016

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски во емисијата „Топ Тема” на Телма вели дека 99 отсто од разговорите во „бомбите” за неговото апсење се автентични и порача оти јавноста допрва ќе ја дознае целата вистина.

Бошкоски: Груевски виде конкурент во мене кога се вратив од Хаг

Репортер - 07.11.2016

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, одговарајќи на прашањата на новинарот Чомовски, вели не е задоволен од тоа што човекот за кој најмногу се залагал да биде на чело на ВМРО-ДПМНЕ е 10 години на власт.

Бошкоски: ВМРО-ДПМНЕ не може да ме купи, тука завршуваат сите приказни за некаква торба со 300.000 евра

Репортер - 07.11.2016

„Никој не се обиде да ме поткупи по излегувањето од затворот во Идризово“, изјави лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во вечерашното интервју во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма .

Бошковски за Топ Тема: Нема да коалицираме со Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 07.11.2016

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во интервју за Топ Тема вечерва изјави дека јавноста ќе биде шокирана кога на виделина ќе излезе вистината за случајот „Кампања“. – Мојата совест е чиста, сега друг ќе има немирен сон.

Бошковски : Нема да коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ, ја доведоа Македонија во деветтиот круг на Данте

Позитив.мк - 07.11.2016

Љубе Бошковски во интервјуто на Топ Тема за Телма телевизија посочи дека новата десничарска коалиција составена од трите партии Обединети за Македонија, ВМРО-НП и Достоинство нема никаква намера по изборите да коалицира со владејачката партија ...

Бошкоски во „Топ тема“: Јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае вистината за моето апсење

Актуелно24 - 07.11.2016

„Мојата совест е чиста, прогонителите сега се прогонети, јавноста ќе биде шокирана кога ќе се дознае сѐ за тоа кога бев апсен… Никогаш нема да коалицираме со структурата на ВМРО-ДПМНЕ која ја доведе Македонија во деветтиот круг на Данте Алигиери.

Бошкоски: ВМРО-ДПМНЕ не може да ме купи, тука завршуваат сите приказни за некаква торба со 300.000 евра

Либертас - 07.11.2016

„Никој не се обиде да ме поткупи по излегувањето од затворот во Идризово“, изјави лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во вечерашното интервју во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма .

(ВИДЕО) Бошкоски: Дојде време прогонителите да бидат прогонети! Ќе ве шокира целата вистина за моето апсење

Либертас - 07.11.2016

„Јавноста ќе биде шокирана кога ќе ја дознае целата вистина за случајот „Кампања“ и за моето апсење“. Ова е една од пораките што ги испрати Љубе Бошкоски во вечерашната Топ Тема на телевизија Телма , во првото интервју кое го даде по излегувањето од ...

ВИДЕО: Целото гостување на Љубе Бошкоски во Топ тема

Либертас - 07.11.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма каде гостуваше претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во неговото прво интервју по излегувањето од затвор, за случајот кампања, кој беше дел и од опозициските ...