TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жителите во Стајковци во страв од нови насилства

24 Вести - 15.11.2013

Страв и паника кај жителите на Стајковци по вчерашниот хорор во автобусот 65-ка каде маскирани лица претепаа осум деца. Влегоа со метални шипки и палки и неконторлирано почнаа да маваат по нас – ...

ЛДП: Сериозна закана за безбедноста на младите луѓе

Нова ТВ - 15.11.2013

Либерално-демократска партија го осуди вчерашниот немил настан, кај Стајковци во автобусот бр.65 и ја повика министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, веднаш да преземе мерки за да се ...

Сезоната на тепачки по автобуси почна, цело Стајковци ноќта ја помина на блокади

МКД - 15.11.2013

Она на што албанските интелектуалци предупредуваа, почна да се остварува. Тепачки по автобуси. Вчера во Стајковци во автобусот број 65 беа претепани осум деца, средношколци, а меѓу нив и едно девојче.

Осум деца нападнати и претепани во градски автобус во Стајковци

Телма - 15.11.2013

Осум малолетни момчиња и едно девојче се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 45, во близина на Стајковци. Во автобусот упаднале повеке маскирани лица вооружени со палки кои ...

Осум деца претепани во автобус, блокади кај Стајковци

Утрински - 15.11.2013

Осум деца синоќа се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 45, во близина на Стајковци. СВР Скопје информира дека инцидентот се случил на улицата „Алија Авдовиќ“ во 19 часот.

Населението бара отворање на полициско одделение во Стајковци

Телма - 15.11.2013

По вчерашните инциденти во Стајковци, кога во градски автобус беа претепани осум средношколци, денеска е мирно. Забележително е присуство на полиција која патролира низ населбата, но и низ патиштата ...

Селаните од повеќе околни села бараат итно да се отвори полициско одделение во Стајковци

МКД - 15.11.2013

Селаните на десетина скопски села што гравитираат околу селото Стајковци бараат и апелираат до МВР итно да отвори полициско одделение во ова село. Претставници на повеќе месни заедници на села во кои ...

Осум средношколци претепани во автобус на ЈСП

Здраво - 15.11.2013

Десетина лица маскирани со дрвени палки синоќа околу 19 часот претепале патници во автобусот со број 65 во близина на селото Стајковци покрај Скопје. Повредени се осум деца – средношколци од ...

Осум деца претепани во автобус

Кајгана - 15.11.2013

Осум деца се претепани во автобус со број 65 на автобуската станица во Ченто синоќа околу 19 часот. Десетина малолетници маскирани со шалови на главите и метални и дрвени шипки во рацете ги нападнале ...

ЛДП: Јанкуловска да ги открие тепачите кај Стајковци

А1 On - 15.11.2013

Либерално-демократска партија го осудува вчерашниот немил настан, кај Стајковци во автобусот бр.65. Суровото претепување на осумте средношколци, од група на хулигани вооружани со безбол палки, ...

По вчерашните тепачки во Стајковци е мирно, но тензично

Алфа - 15.11.2013

Тензично но мирно. Ваква е состојбата денеска во скопско Стајковци по серијата тепачки во автобуси, од кои најсеиозната се случи синоќа, кога 10 тина маскирани лица, со палки упаднаа во автобус на ...

ЛДП: Јанкулоска да стори сè да се откријат тепачите во 65-ка

+инфо - 15.11.2013

Либерално-демократска партија го осуди вчерашниот немил настан, кај Стајковци во автобусот бр.65 и ја повика министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, веднаш да преземе мерки за да се ...

8 деца завршија на ургентен – маскирани насилници ги претепаа со безбол палки во автобус

МК News - 15.11.2013

На автобуската станица во Ченто -10тина момчиња претежно малолетни влегле во автобусот и со метални и дрвени шипки ги нападнале патниците, потврдуваат од МВР.

Полицијата се уште трага по тепачите од Сингелиќ

Канал5 - 15.11.2013

Полицијата се уште ги бара 10 мината насилници кои вчера вечер во Сингелиќ маскирани и вооружени со шипки најпрво со автомобил му го пресекле патот на автобусот бр 65 а потоа влегле внатре и ги ...

Граѓаните апелираат: МВР да ги најде тепачите од автобусот 65

Локално - 15.11.2013

Полицијата се уште ги бара 10 мината насилници кои вчера вечер во Сингелиќ маскирани и вооружени со шипки најпрво со автомобил му го пресекле патот на автобусот бр 65 а потоа влегле внатре и ги ...

Масовна тепачка во Стајковци: Хулигани нападнале 8 деца во автобусот со број 45

Популарно - 15.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Повредени се 8 деца. Во знак на револт, жителите на Стајковци го блокирале патот за влез до селото.

На последна 65-ка со палки претепани 8 деца: Стајковци се крена на нозе

Таратур - 15.11.2013

Жителите на Стајковци ги блокираа приодите кон селото и протестираат против претепувањето на осум деца од нивното село. Вчера вечер околу 19 часот, десетмина маскирани лица излегле од автомобил кој ...

Драма во автобусот број 65 осум деца истепани

Скопје инфо - 15.11.2013

Десетина претежно малолетни деца на автобуската станица во Ченто, влегле во автобусот и со метални и дрвени шипки ги нападнале патниците, потврдуваат од МВР.

Осум деца претепани во автобус

Portal - 15.11.2013

Осум деца се претепани во автобус со број 65 на автобуската станица во Ченто синоќа околу 19 часот. Десетина малолетници маскирани со шалови на главите и метални и дрвени шипки во рацете ги нападнале ...

ЛДП: Сериозна закана за безбедноста на младите луѓе

Sky - 15.11.2013

Либерално-демократска партија го осудува вчерашниот немил настан, кај Стајковци во автобусот бр.65. Суровото претепување на осумте средношколци, од група на хулигани вооружани со безбол палки, според ...

Осум деца претепани во автобус

Макфакс - 15.11.2013

Осум деца се претепани во автобус со број 65 на автобуската станица во Ченто синоќа околу 19 часот. Десетина малолетници маскирани со шалови на главите и метални и дрвени шипки во рацете ги нападнале ...

ДС и ЛДП: МВР да ги открие и казни насилниците што претепаа осум средношколци

Макфакс - 15.11.2013

Демократскиот сојуз(ДС) и Либерално-демократската партија(ЛДП) во петок одвоено ја повикаа полицијата да ги открие сторителите во инцидентот кај село Стајковци, кога беа претепани осум средношколци, ...

Синоќа осум деца биле претепани во автобус

Inpress - 15.11.2013

Скопје, 15. ноември 2013 (ИНПРЕС) Осум деца се повредени во автобус број 65 во близина на Стајковци. Меѓу повредените е и едно девојче. Инцидентот се случил кога 10-тина момчиња претежно малолетни ...

Осум деца претепани во автобус во близина на Стајковци

24 Вести - 14.11.2013

Осум деца се повредени во автобус број 65 во близина на Стајковци. Меѓу повредените е и едно девојче. Инцидентот се случил кога 10 - тина момчиња претежно малолетни влегле во автобусот и со метални и ...

Инцидент: Претепани осум деца во автобус

Нова ТВ - 14.11.2013

Десет лица вечерва околу 19 часот, влегле во автобусот со број 45 на последната станица и вооружани со палки ги претепале патниците, јавува Скај.мк. Во инцидентот повредени се осум деца.

Осум деца претепани во автобус кај Стајковци

Р.С.Европа - 14.11.2013

Осум деца вечерва се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 45, во близина на Стајковци, јавува МИА. СВР Скопје информира дека инцидентот се случил на улицата „Алија Авдовиќ“ во ...

Oсум деца завршија во болница по тепачката во автобусот 65

МКД - 14.11.2013

Десет лица со маски и палки вечерва околу 19 часот влегле во автобусот со број 65 на последната станица и ги претепале патниците, главно средношколци.

И едно девојче е повредено во тепачката во Стајковци

МКД - 14.11.2013

Меѓу осумтемина повредени во големата тепачка која вечерва се случи во автобусот на ЈСП број 65 во скопското село Стајковсци е и едно девојче. Полицијата информира дека претепани биле средношколци од ...

Скопје: Масовна тепачка со палки на последна 45, повредени осум деца

А1 On - 14.11.2013

Вечерва околу 19:00 часот на последната станица на автобусот број 45, во населбата Ченто, се случила масовна тепачка. Десет лица влегле во автобусот вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците.

Масовна тепачка во автобус: Влегле во 45-ка и ги претепале патниците!

Н.Македонија - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45, пишува Пресс24 Во автобусот влегле десет лица, вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците.

Осум деца повредени во тепачка во автобус

Алфа - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Повредени се 8 деца. Во знак на револт, жителите на Стајковци го блокирале патот за влез до селото.

Стајковци се крена на нозе по вечерашното претепување на осум деца

А1 On - 14.11.2013

Жителите на Стајковци ги блокираа приодите кон селото и протестираат против претепувањето на осум деца од нивното село. Вечерва околу 19 часот, десетмина маскирани лица излегле од автомобил кој му го ...

Вечерва осум деца претепани со палки во автобусот 45

+инфо - 14.11.2013

Десет лица вечерва околу 19 часот, влегле во автобусот со број 45 на последната станица и вооружани со палки ги претепале патниците – објави Прес 24 повикувајќи се на извори во МВР.

Протест во Стајковци за претепаните деца

+инфо - 14.11.2013

Жителите на Стајковци во моментов протестираат и го блокираат патот за влез во селото, како реакција на вечерашниот инцидент во кој непознати лица влегле во автобусот број 45 и ги претепале ...

8 деца претепани со палки во автобус – блокиран патот кај Стајковци

МК News - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Како што јавува Press24 десет лица влегле во автобус вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците.

Со палки влегле во автобус и претепале 8 деца – блокиран патот кај селото Стајковци

Либертас - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Како што дознава Press24 десет лица влегле во автобус вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците.

Со палки влегле во автобус и претепале 8 деца - Блокиран патот на последна 45-ка во Ченто

Сител - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Десет лица влегле во автобус вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците. Повредени се 8 деца.

Вечерва масовна тепачка со палки на последна 45-ка во скопско Ченто, повредени осум деца

Локално - 14.11.2013

Вечерва околу 19:00 часот на последната станица на автобусот број 45, во населбата Ченто, се случила масовна тепачка. Десет лица вооружени со дрвени палки влегле во автобусот и ги претепале патниците.

Девојче меѓу повредените 8 деца во Стајковци – жителите револтирани го блокираа патот

МК News - 14.11.2013

8 деца биле претепани од група насилници кои со безбол палки влегле во автобусот број 65 – како што пренесува Република претепани се средношколци од Булачани, Раштак и Стајковци, а меѓу нив има и ...

Претепани осум деца во автобус број 65 кај Стајковци

Канал5 - 14.11.2013

Драма во автобусот број 65- 8 деца истепани , во близина на Стајковци. На автобуската станица во Ченто -10тина момчиња претежно малолетни влегле во автобусот и со метални и дрвени шипки ги нападнале ...

Стајковци се крена на нозе по вечерашното претепување во Ченто

Либертас - 14.11.2013

Жителите на Стајковци ги блокираа приодите кон селото и протестираат против претепувањето на осум деца од нивното село. Вечерва околу 19 часот, десетмина влегле во автобусот со број 45 на последната ...

Вечерва протести во скопско Стајковци по претепувањето на 8 деца

Локално - 14.11.2013

Влезот во скопското село Стајковци во моментов е блокиран од жителите кои протестираат по вечерашниот инцидент во кој непознати лица влегле во автобусот број 65 и ги претепале патниците, меѓу кои ...

Со шипки и палки нападнати патници во автобус, повредени деца

Вечер - 14.11.2013

Патниците кои попладнево околу 19 часот се возеле во автобусот со број 65 на ЈСП биле нападнати. Според полициските информации, 10 деца влегле во автобусот во близина на последната автобуска на бр.45 ...

ТЕПАЧКА ВО АВТОБУС: Претепани осум деца со палки

Телеграф - 14.11.2013

Во знак на револт, жителите на Стајковци го блокирале патот за влез до селото Десетина лица вооружени со дрвени палки вечерва тепале патници во автобусот со број 45.

Осум деца претепани во автобус во Скопје

Тера - 14.11.2013

Осум деца се повредени во автобус број 65 во близина на Стајковци. Меѓу повредените е и едно девојче. Инцидентот се случил кога 10 - тина момчиња претежно малолетни влегле во автобусот и со метални и ...

Со палки влегле во автобус и претепале 8 деца - блокиран патот кај селото Стајковци

Press24 - 14.11.2013

Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45. Како што дознава Press24 десет лица влегле во автобус вооружени со дрвени палки и ги претепале патниците.

ВЕЧЕРВА СТРАВОТЕН ИНЦИДЕНТ ВО СКОПЈЕ: Десетмина вооружени до заби претепаа осум деца - блокади на патиштата!

Sky - 14.11.2013

Десет лица вечерва околу 19 часот, влегле во автобусот со број 45 на последната станица и вооружани со палки ги претепале патниците. Во инцидентот повредени се осум деца.

Протест во Стајковци, меѓу повредените има и девојче

Република - 14.11.2013

По информацијата дека патниците на автобусот 65 биле нападнати од непознати лица , а осум деца се повредени, читател на „Република“ и очевидец на настанот раскажува за протестот во Стајковци.

Масовна тепачка во автобус бр.45 во Ченто! Претепани 8 деца!

За Се - 14.11.2013

Тепачката се случила во 19 часот на последната станица во автобус со број 45. Масовна тепачка вечерва околу 19 часот се случила на последната станица на автобусот број 45.

Се симнале кај џамијата повредиле и девојче - детали за тепачката во Ченто

Press24 - 14.11.2013

Десетината лица кои попладнево влегле во автобус нa ЈСП со број 45 биле масикрани и вооружени со дрвени палки. Според нефоцијалните информации до кои дојде Press24 тие биле добро организирани.

ДРАМА Тепачите слегле кај џамијата - тие претепаа осум деца, меѓу кои и девојче!

Sky - 14.11.2013

Десетината лица кои попладнево влегле во автобус нa ЈСП со број 45 биле масикрани и вооружени со дрвени палки. Според информациите ова била добро организирана група.

Со шипки и палки нападнати патници во автобус, повредени деца

Курир - 14.11.2013

Патниците кои попладнево околу 19 часот се возеле во автобусот со број 65 на ЈСП биле нападнати. Според полициските информации, 10 деца влегле во автобусот во близина на последната автобуска на бр.45 ...

Осум деца повредени од хулигани кои влегле во автобус на ЈСП и ги нападнале патниците

Нетпрес - 14.11.2013

Патниците кои попладнево околу 19 часот се возеле во автобусот со број 65 на ЈСП биле нападнати со шипки и палки. Според полициските информации, 10 деца влегле во автобусот во близина на последната ...

За драмата во автобусот 65 во Стајковци

Grad.sk - 14.11.2013

На автобуската станица во Ченто -10тина момчиња претежно малолетни влегле во автобусот и со метални и дрвени шипки ги нападнале патниците, потврдуваат од МВР.

Осум деца претепани во автобус кај Стајковци

Lider - 14.11.2013

Осум деца вечерва се поврдени при напад од група малолетници во автобус со број 45, во близина на Стајковци. СВР Скопје информира дека инцидентот се случил на улицата „Алија Авдовиќ“ во 19 часот.