TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луксузните хотели на Субрата Рој во Њујорк и во Лондон на продажба

Утрински - 15.11.2013

Субрата ги продава најлуксузните хотели кои ги поседува, „Плаза“, „Дрим даунтаун“ во Њујорк и „Гросвенор хаус“ во Лондон, на арапска бизнис- фамилија за 1 милијарда фунти Не стивнуваат информациите ...

Субрата Рој ги продава луксузните хотели во Њујорк и Лондон!

Фактор - 15.11.2013

Контроверзната Сахара Груп ги нуди на продажба најлуксузните хотели кои ги поседуваше изминатите три години — The Plaza и Dream Downtown во Њујорк и Grosvenor House во Лондон — на арапска бизнис ...

Субрата Рој ги продава луксузните хотели во Њујорк и Лондон!

Локално - 15.11.2013

Контроверзната Сахара Груп ги нуди на продажба најлуксузните хотели кои ги поседуваше изминатите три години — The Plaza и Dream Downtown во Њујорк и Grosvenor House во Лондон — на арапска бизнис ...

Долговите му „отсвиреа“ на Субрата Рој“: Ги продава луксузните хотели во Њујорк и Лондон

Либертас - 15.11.2013

„Сахара Груп“ ги нуди на продажба најлуксузните хотели кои ги поседуваше изминатите три години — The Plaza и Dream Downtown во Њујорк и Grosvenor House во Лондон — на арапска бизнис фамилија за 1 ...

Субрата Рој ја заборави изградбата на спомен-одбележјето за Мајка Тереза

Локално - 15.11.2013

И по осум месеци, нема абер од најавената инвестиција, иако државата му подари на Индиецот плац на плоштадот Абер нема од изградба на спомен-обележјето во чест на Мајка Тереза на плоштадот што уште ...

Субрата Рој од КЈУ маркетите заработува по милион евра месечно

Сител - 15.11.2013

За 4 години, обрт од 2 милијарди евра. Толку пари очекува Сахара Индија Групацијата од Кју Маркетите, својот малопродажен синџир на продавници. Моментално компанијата има над 1000 маркети, кои ...

Сахара Груп очекува обрт од 2 милијарди евра

Вечер - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од својот малопродажен синџир на продавници Кју Маркети во следните 4 години очекува промет од 2 милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август 2012 година, а ...

"Сахара Груп" очекува обрт од две милијарди евра

Точка - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од својот малопродажен синџир на продавници Кју Маркети во следните четири години очекува промет од две милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август 2012.

Субрата не подзаборави

Grad.sk - 15.11.2013

Ако се суди по местото предвидено за таа намена и информациите од компанијата на милијардерот, прашање е дали и в година воопшто ќе го дочекаме таканаречениот паметник на плоштадот „Македонија“.

„Сахара Груп“ очекува обрт од 2 милијарди евра

Курир - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од своjoт малопрадажen синџир на продавници Кју Маркети (Q Shops) во следните 4 години очекува промет од 2 милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август 2012 ...

„Сахара Груп“ очекува обрт од две милијарди евра

Нетпрес - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од својот малопрадажен синџир на продавници Кју Маркети (Љ Схопс) во следните четири години очекува промет од две милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август ...

"Сахара Груп" очекува промет од 2 милијарди евра

Press24 - 15.11.2013

Сахара Индија Груп на гигантот Субрата Рој од своjoт малопрадажeн синџир на продавници Кју Маркети, следните години очекува промет од 2 милијарди евра.

„Сахара Груп“ очекува обрт од 2 милијарди евра

еВести - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од своjoт малопрадажen синџир на продавници Кју Маркети (Q Shops) во следните 4 години очекува промет од 2 милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август 2012 ...

Промет од 2 милијарди евра очекува Сахара Индија Груп од Кју Маркети

Lider - 15.11.2013

Две милијарди евра е прометот што компанијата Сахара Индија Груп го очекува од своjoт малопрадажeн синџир на продавници Кју Маркети (Q Shops) во следните 4 години, пишува порталот Курир.мк .

„Сахара Груп“ очекува промет од 2 милијарди евра

Економски - 15.11.2013

Сахара Индија Груп од своjoт малопрадажen синџир на продавници Кју Маркети (Q Shops) во следните 4 години очекува промет од 2 милијарди евра. Сахара го отвори малопродажниот ланец во август 2012 ...

Во следните години Субрата Рој очекува обрт од 2 милијарди евра од Кју Маркетите

Maxim - 15.11.2013

Сахара Индија Груп на гигантот Субрата Рој од своjoт малопрадажeн синџир на продавници Кју Маркети, следните години очекува промет од 2 милијарди евра.

Субрата Рој ја заборави донацијата за Мајка Тереза

Утрински - 14.11.2013

И по осум месеци, нема абер од најавената инвестиција, иако државата му подари на Индиецот плац на плоштадот Абер нема од изградба на спомен-обележјето во чест на Мајка Тереза на плоштадот што уште ...

Бентли од 450.000 евра за прв пат во Македонија

Точка - 14.11.2013

Индиецот Субрата Рој, овој автомобил од серијата "Муслан" го купил за да има со што да се вози за време на престојот во Македонија. Индискиот бизнисмен Субрата Рој купил Бентли вредно 450.000 евра, ...

Субрата ќе ја вози најскапата лимузина во Македонија - Bentley тежок 500.000 евра

Таратур - 13.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па така, нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во Бентли од половина милион евра. Луксузниот и моќен автомобил Bentley Mulsanne) пред една ...

Бентли од пола милион евра за Субрата Рој

Вест - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од пола милион евра... За целиот текст кликнете тука .

Субрата Рој го има најскапиот автомобил во Македонија

А1 On - 12.11.2013

Сахара груп го поседува најскапиот автомобил во Македонија, а нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во Bentley од половина милион евра, пишува „Вест“.

ФОТО Субрата Рој го купи најскапиот автомобил во Македонија

+инфо - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од половина милион евра..., јави весникот „Вест“.

Фирмата на Субрата Рој ја купи најскапата кола во Македонија – бентли од половина милион евра!

Фактор - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од половина милион евра. Ова го објави Вест , а повеќе детали се најавени во печатеното ...

Субрата ќе се вози во „бентли“ низ Македонија

Либертас - 12.11.2013

Сахара груп, компанијата на Субрата Рој од салонот на Порше во Скопје го купи најскапиот автомобил во Македонија, објавува утрешното издание на дневниот весник Вест.

Субрата Рој ја купи најскапата кола во Македонија

Сител - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од пола милион евра, објави Вест. Весникот најави повеќе детали во печатеното издание.

Субрата плати половина милион евра за бентли во Македонија

Вечер - 12.11.2013

Индискиот милијардер Субрата Рој купи бентли од 450 илјади евра кое е го вози кога доаѓа во Македонија. Како што дознава ВЕЧЕР, ултралуксузниот автомобил кој пред три недели стигнал во салонот на ...

Субрата ќе се вози во „бентли“ низ Македонија

Бриф - 12.11.2013

Сахара груп, компанијата на Субрата Рој од салонот на Порше во Скопје го купи најскапиот автомобил во Македонија, објавува утрешното издание на дневниот весник Вест.

ФОТО Субрата ќе се вози во „бентли“ низ Македонија

Sky - 12.11.2013

Сахара груп, компанијата на Субрата Рој од салонот на Порше во Скопје го купи најскапиот автомобил во Македонија, објавува утрешното издание на дневниот весник Вест.

ФОТО: Субрата Рој ја купи најскапата кола во Македонија!

Курир - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од пола милион евра..., објави Вест. Луксузниот и моќен автомобил „бентли мулсан“ (Bentley ...

Субрата Рој го купи најскапиот автомобил во Македонија: Ќе вози бентли од пола милион евра

Нетпрес - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од пола милион евра..., објави Вест. Луксузниот и моќен автомобил „бентли мулсан“ (Bentley ...

(Фото) Субрата Рој го купи најскапиот автомобил во Македонија

Република - 12.11.2013

Луксузниот автомобил Бентли Мулсан ќе ја краси гаражата на Субрата Рој во Македонија, јавува Вест. Станува збор за вистинска куќа на 4 тркала, вредна половина милион евра.

Субрата Рој ја купи најскапата кола во Македонија

Економски - 12.11.2013

Сахара груп ја купи најскапата кола во Македонија, па нејзиниот сопственик Субрата Рој ќе се вози во бентли од пола милион евра, објави Вест . Весникот најави повеќе детали во печатеното издание.

Субрата Рој во Македонија ќе вози “Бентли” од половина милион евра

Lider - 12.11.2013

Сахара груп, компаниајта на индискиот милионер Субрата Рој стана сопственик на најскапиот автомобил во Македонија, бентли од пола милион евра, објави Вест.

Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќата во Виндзор

24 Вести - 11.11.2013

Компанијата на индискиот милијардер Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќата во Виндзор, во која се снимаше познатиот хорор филм „Дракула“. во интервју за „Тајмс оф Индија“.

Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќата на Дракула

Утрински - 11.11.2013

„Сахара груп“ веќе е сопственик на хотелот „Гросвенор Хоусе“ кој вреди 470 милиони фунти Компанијата на индискиот милијардер Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќата во Виндзор, во која се ...

Субрата Рој ја купи куќата на „Дракула“ за 27 милиони фунти

А1 On - 11.11.2013

Луксузниот дворец во готски стил Окли Корт во која се снимаше култниот хорор филм „Дракула“ доби нов сопственик. Индискиот милјардер односно неговата компанија стана сопственик на оваа куќа за 27 ...

Седиштето на Субрата Рој во Британија ќе биде куќата на Дракула

+инфо - 11.11.2013

Компанијата на индискиот милијардер Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќа во Виндзор, во која се снимаше познатиот хорор филм „Дракула“. Во интервју за „Times of India“ бизнисменот Рој ...

Субрата Рој „влезе во филмот“ на Дракула

Фактор - 11.11.2013

Познатата куќа во која се снимаше култниот хорор филм Дракула, за 27 милиони долари премина во рацете на компанијата на индискиот милијардер Субрата Рој.

Субрата Рој „ја купува“ Европа

Локално - 11.11.2013

Компанијата на индискиот милијардер Субрата Рој за 27 милиони фунти ја купи куќата во Виндзор, во која се снимаше познатиот хорор филм „Дракула“. во интервју за „Тајмс оф Индија“.

Субрата Рој ја купи куќата на "Дракула"

Сител - 11.11.2013

Луксузниот дворец во готски стил Окли Корт во која се снимаше култниот хорор филм „Дракула“ доби нов сопственик. Индискиот милјардер односно неговата компанија стана сопственик на оваа куќа за 27 ...

Субрата Рој ја купи куќата на “Дракула”

МК News - 11.11.2013

Луксузниот дворец во готски стил Окли Корт во која се снимаше култниот хорор филм „Дракула“ доби нов сопственик. Индискиот милјардер односно неговата компанија стана сопственик на оваа куќа за 27 ...

Субрата Рој го шири бизнисот во Велика Британија

Сител - 11.11.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој за 27 милиони фунти го купи замокот во Виндзор , Велика Британија. Луксузниот објект располага со 120 соби, 11 луксузни апартмани, објекти за состаноци и конференции.

Субрата Рој ја купи куќата на „Дракула“ за 27 милиони фунти

Телеграф - 11.11.2013

Имотот на куќата, која е позната по филмските сцени од „Дракула“, се протега на 40 хектари и важи за една од најпознатите готски градби во Обединетото Кралство Индискиот бизнисмен и инвеститор што ќе ...

Субрата Рој се всели кај Дракула

Република - 11.11.2013

Реномираната готска куќа во Виндзор, која беше искористена за снимањето на филмовите „Дракула“ и ‘Rocky Horror Picture Show’ е продадена на индискиот конгломерат Сахара Груп, пренесуваат медиумите во ...

Сахара групација со уште еден имот во Велика Британија и влегува во модниот бизнис

Денешен - 11.11.2013

Реномираната готска куќа во Виндзор, која беше искористена за снимањето на филмовите „Дракула“ и ‘Rocky Horror Picture Show’ е продадена на индискиот конгломерат Сахара Груп, пренесуваат медиумите во ...