TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашните му "украдоа" бод на шампионот

Утрински - 16.11.2002

По голема борба и пресврти Кометал С. како гостин подобар од Работнички Ф. со 3:2 САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Дербито од женското одбојкарско првенство меѓу градските ривали Работнички Ф. и Кометал С., кој по голема борба и пресврти им припадна на гостинките од "Расадник" со 2:3 по сетови (27:25, 25:23, ...

Пласманот во ЦЕВ купот не е разочарување

Утрински - 13.11.2002

Се средуваат впечатоците за настапот на Кометал Студент на турнирот од "Топ тим" купот во Германија САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Германските дневни весници во своите понеделнички изданија изнесоа многу пофални зборови за играта што македонскиот шампион, Кометал Студент ја прикажа во Дрезден.

Добар сервис на македонската одбојка, на ред е блокот

Дневник - 13.11.2002

ОТКАКО ТРИ ЕКИПИ ГИ ПРОДОЛЖИЈА НАСТАПИТЕ ВО ЕВРОПА Македонскиот машки шампион ќе се натпреварува во Купот Топ-тим, девојките од Кометал Студент и мажите на Лирија ќе играат во 2. коло од Купот на ЦЕВ Вкупно три од четирите македонски одбојкарски тимови кои се појавија во натпреварите во Европа, ги ...

Само Дрезднер и Кометал беа на европско ниво

Дневник - 13.11.2002

ОДБОЈКА - "ЗАХСИШЕ ЦАЈТУНГ" Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ) ќе треба да се замисли и да воведе елиминациски систем за следните натпреварувачки сезони во еврокуповите, бидејќи претставниците на Данска и на Кипар, Хик Алборг и АЕЛ Лимасол не личеа на европски, квалитетни екипи.

ЦЕВ купот - нов предизвик за "кометалки"

Вест - 12.11.2002

Кометал Студент поразен во последниот натпревар во групата 6 од Топ тим купот КОМЕТАЛ СТУДЕНТ - ДРЕЗДНЕР 0:3 (12:25; 22:25; 18:25) ДРЕЗДЕН. - Сала "Мерцвекхале". Гледачи: 1.000. Судии: Захоровка (Чешка) и Бонтеконик (Холандија). КОМЕТАЛ С: Б. Димовска, Петровиќ, Андревска, Ружиновска, Ц.

Во декември "студентките" пред уште еден евроиспит

Утрински - 12.11.2002

Во решавачкиот меч на турнирот во Германија: Дрезднер - Кометал Студент 3:0 ОД НАШИОТ ИЗВЕСТУВАЧ САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Мрачна и тешка атмосфера во автобусот на враќање од Мерцвек Хале во хотелот "Ким" во Дрезден. Германскиот Дрезднер ги продолжува настапите во Топ тим купот, додека македонскиот шампион ...

Кометал Студент ќе продолжи да игра во Купот ЦЕВ

Дневник - 12.11.2002

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА КУПОТ ТОП-ТИМ, ЖЕНИ Кометал Студент, одбојкарските шампионки на Македонија, ќе ги продолжат натпреварите во купот ЦЕВ откако во решавачкиот меч на квалификацискиот турнир во купот Топ-тим загуби од Дрезднер со 0-3 (12-25;22-25;18-25).

"Кометалки" го исполнија планот

Вест - 11.11.2002

Откако забележа победа во првите две кола, екипата на Кометал студент го обезбеди второто место во квалификацискиот турнир од шестата група во Топ тим купот во женска конкуренција, кој се одржува во германскиот град Дрезден. "Кометалки" забележаа победа од 3:0 (30:28, 25:23, 25:16) во дуелот од ...

Збришани Хик Алборг и Аел

Утрински - 11.11.2002

Две победи на Кометал Студент на квалификацискиот турнир за "Топ Тим" купот во Дрезден ОД НАШИОТ ИЗВЕСТУВАЧ САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Дрезден - Македонскиот шампион Кометал Студент супериорен по првите два одиграни натпревари во Дрезден.

Две победи на Кометал Студент, Европа останува во игра

Дневник - 11.11.2002

ОДБОЈКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА КУПОТ ТОП ТИМ - Жени Со триумфот над Алборг и АЕЛ, тимот на Кометал Студент го обезбеди пласманот во Купот на ЦЕВ, а со евентуална победа над Дрезднер синоќа ќе ги продолжи мечевите во купот Топ-Тим Одбојкарките на Кометал Студент ги продолжуваат натпреварите во ...

Лирија се пласира во 2. коло

Дневник - 11.11.2002

ОДБОЈКА - КУП ЦЕВ Македонскиот претставник Лирија од Жеровјане обезбеди пласман во второто коло на Купот ЦЕВ, откако и во реваншот во Босна и Херцеговина го совлада Сараево со 3-1 (25-12, 25-18, 19-25, 25-19). Лирија и во првиот меч славеше победа од 3-1.