TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убил човек и му го изел срцето и јазикот, ги слушал гласовите во главата

Сител - 17.11.2013

Хорор ја потресе Франција. 26-годишен бездомник убил човек удирајќи го со камен по главата, а потоа му ги изел срцето и јазикот! Како што пренесува француската полиција, бездомникот изјавил дека го ...

СТРАШНО: Бездомник (26) убил 90-годишник и му го изел срцето!

Sky - 17.11.2013

Во село на југозападниот дел од Франција 26-годишник упаднал во имотот на 90-годишен старец, го претепал со метална шипка и го запалил заедно со куќата.

Францускиот канибал: „Гласови ме натераа да му ги изедам јазикот и срцето“

Maxim - 17.11.2013

Хорор ја потресе Франција. 26-годишен бездомник убил човек удирајќи го со камен по главата, а потоа му ги изел срцето и јазикот! Како што пренесува француската полиција, бездомникот изјавил дека го ...

Францускиот канибал: „Гласови ме натераа да го направам тоа“

Falanga - 17.11.2013

Сторителот засега е во притвор и ја чека својата пресуда. Хорор ја потресе Франција кога 26-годишен бездомник убил човек удирајќи го со камен по главата, а потоа му ги изел срцето и јазикот! Како што ...

Бездомник канибал се појави во Франција

Локално - 16.11.2013

26 -годишен бездомник нападна 90 -годишен жител на едно село во Франција, а потоа го јадел неговиот јазик и срцето. Француските власти го уапсија и во моментов осомничениот е во притвор.

Го убил, а потоа го изел неговото срце и јазик

Press24 - 16.11.2013

Дваесет и шест годишен бездомник од Франција, нападнал 90 годишен страец, а потоа го изел неговиот јазик и срце. Убиството се сличило пред два дена, а сторителот ја убил својата жртва со железна ...

"Гласовите во мојата глава ме натераа да го убијам" - му се заканува ли на светот нов канибал бездомник?

Press24 - 16.11.2013

Хорор ја потресе Франција. 26-годишен бездомник убил човек удирајќи го со камен по главата, а потоа му ги изел срцето и јазикот! Како што пренесува француската полиција, бездомникот изјавил дека го ...

И во Франција се појави бездомник канибал

Inpress - 16.11.2013

Нион, 16. ноември 2013 (ИНПРЕС) Француските власти уапсија 26 -годишен бездомник кој нападна 90 -годишен жител на едно село, а потоа го јадел неговиот јазик и срцето.

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

24 Вести - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои на метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

А1 On - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Каде е и што денес прави бездомникот со златен глас?

Хитпортал - 15.11.2013

В еројатно многумина се сеќаваат на Тед Вилијамс познат како бездомникот со златен глас. Toj доживеа огромна промена во својот живот откако снимката на која што тој говори како радиски водител стана ...

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

+инфо - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Будимпешта ги забрани бездомниците

Фактор - 15.11.2013

Градскиот совет на Будимпешта им забрани на бездомниците да живеат низ главните јавни места на унгарската престолнина, вклучувајќи игралишта , железнички станици , гробишта и во најголемиот градски ...

Во Будимпешта забрана за бездомници да престојуваат на јавни простори

Либертас - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои спаѓаат и метро станици, гробишта и игралишта, паркови.

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

Сител - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

Кирилица - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Будимпешта им забрани на бездомниците престој на јавните места

Канал5 - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта им забранија на бездомниците да престојуваат на јавните места во градот, вклучувајќи ги игралиштата, метро станиците и гробиштата, како и во најголемиот парк во ...

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

Бриф - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Будимпешта: Бездомниците не смееат да престојуваат на јавни места

Press24 - 15.11.2013

Во Будимпешта забрането е бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Бездомниците во Будимпешта нема да може да престојуваат на јавни места

Portal - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта им забраниле да бездомниците да престојуваат на поголем дел од јавните места во градот, вклучувајќи ги игралиштата, метро станиците и гробиштата, како и во најголемиот ...

ВИДЕО: Бездомник научил птица да му носи пари

Press24 - 15.11.2013

Еден бездомник во Пекинг научил птица да ги зема парите кои му ги дават минувачите и да му ги носи. Тој покажува со минувачот и птицата ја зема паричката и му ја носи.

Французин убил 90-годишен човек, а потоа му ги изел срцето и јазикот

Нетпрес - 15.11.2013

Француски бездомник е осомничен за убиство на 90-годишен маж. Нападот се случил во едно село во југозападна Франција, соопшти „ДПА“. Според податоците на локалните медиуми.

Бездомниците во Будимпешта нема да може да престојуваат на јавни места

Макфакс - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта им забраниле да бездомниците да престојуваат на поголем дел од јавните места во градот, вклучувајќи ги игралиштата, метро станиците и гробиштата, како и во најголемиот ...

Двајца бездомници од Штип сместени во манастирскиот комплекс „Света Недела"

Макфакс - 15.11.2013

Градоначалникот на Штип, Илчо Захариев денеска ги посети двајцата бездомници, кои на негова иницијатива се сместени и згрижени во манастирскиот комплекс „Света Недела".

Будимпешта забранува престој на бездомници на јавни места

Lider - 15.11.2013

Градските власти во Будимпешта забранија бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Во Будимпешта бездомниците не смеат да престојуваат на јавни места

Maxim - 15.11.2013

Во Будимпешта забрането е бездомниците да престојуваат на јавни простори во градот меѓу кои метро станици, гробишта и игралишта, како и во најголемиот парк во главниот град.

Клупа која се претвора во спална за бездомници

Црнобело - 14.11.2013

„RainCity.org“ е организација која се грижи за бездомниците, луѓето кои се оставени на милост и немилост, кои бараат свој покрив над главата. Оваа организација која се грижи за сите бездомници ...

Секој има нова шанса за живот, треба само да се почне

Интересно - 14.11.2013

Џим Волф е американски ветеран и бездомник, со години се борел со сиромаштија и алкохоличарство, се додека не се пријавил доброволно да помине преку трансформацијата прикажана во видеото во 2013...

Што прави сега бездомникот со златен глас?

Кајгана - 14.11.2013

Се сеќавате ли на Тед Вилијамс, бездомникот со златен глас, кој откако се појави на YouTube, успеа да си го врати животот под контрола. Телевизиската екипа од Колумбус го сними Вилијамс покрај ...

Им дозволиле на бездомниците да ја раскажат својата животна приказна, па потоа ги израдувале со изненадување

Точка - 14.11.2013

Тимот на "GiveBackFilms", кој е специјализиран за помагање на луѓето и ширењето на позитивна енергија, уште еднаш одлучи да им помогне на бездомниците.

Каде е и што денес прави бездомникот со златен глас?!

Точка - 14.11.2013

Веројатно многумина се сеќаваат на Тед Вилијамс, попознат како бездомникот со златен глас, кој доживеал огромна промена во својот живот откако снимката на која што тој говори како радиски водител ...

Од бездомник до господин - животна трансформација

Таратур - 14.11.2013

Џим Волф е воен ветеран кој длабоко имаше заглавено во алкохолизмот и бездомништвото. Degage Ministries е организација која се грижи за подобрување и овозможување на достоен живот на бездомниците и ...

Птица му ги носи паричките на просјакот / Видео

Lider - 14.11.2013

Питач од Кина ја научил својата птица да му ги носи паричките кои му ги даваат лугето. На видеото кое е поставено на популарниот канал YouTube се гледа како птицата на својот газда му носи пари кои ...

ВИДЕО: Бездомник од Пекинг научил птица да му носи пари

Maxim - 14.11.2013

Популарни Еден бездомник во Пекинг научил птица да ги зема парите кои му ги дават минувачите и да му ги носи. Тој покажува со минувачот и птицата ја зема паричката и му ја носи. Погледнете..

Пред и потоа: Од бездомник до вистински господин (фото + видео)

Црнобело - 13.11.2013

Џим Вулф е американски воен ветеран, но и бездомник. Гостувајќи на телевизија на Денот на ветераните, бил принуден малку да ја разубави реалноста. Му биле направени професионални третмани за ...

Видео: Животот виден преку очите на бездомници

Кајгана - 13.11.2013

Екипата од YouTube каналот GiveBackFilms продолжува со своите хумани мисии за помош на бездомниците, а овој пат посети некои од нив што живеат во Атланта, со цел подобро да ги разберат и запознаат ...

Питач научил птица да му носи пари (Видео)

Хајд Парк - 13.11.2013

Иако бездомниците на своите миленици не можат да им понудат кров над глава, постојат многумина кои низ животот ги следат верни животни. Питачот од Пекинг е само еден таков пример.

ВИДЕО: Бездомник научил птица да му носи пари

За Се - 13.11.2013

Иако бездомниците на своите галеници не можат во вистинска смисла на тој израз да им пружат кров над главата, постојат многу од нив кои низ целиот живот се следени од верните животни.

Видео: Паметна птица му носи пари на бездомник

Денешен - 13.11.2013

Во светот постојат чудни пријателства помеѓу животните, птиците и луѓето кои се доказ дека живееме или треба да живееме во еден хармоничен свет. Пријателството помеѓу бездомник и птица во Пекинг го ...

Живот и живот

Оff.net - 11.11.2013

Воен ветеран кој со децении е бездомник + има проблем со алкохолизам, доаѓа на ред да биде згрижен од една невладина и непрофитна органзација. Ова е неговата ...

Хуманоста сепак постои

Идивиди - 11.11.2013

Сведоци сме дека светот е преполн со лоши, завидливи и љубоморни луѓе, кои се способни на сè, само да го одземат она што не прави среќни. Знаеме дека сè повеќе се соочувате со такви личности, но ...

Бездомник нашол 850 долари, останал без здравствено осигурување

Н.Македонија - 11.11.2013

Џејмс Брејди нашол пари, кои и ги предал на полицијата, а социјалното го казнило затоа што не пријавил приход Бездомникот од Њу Џерси, Џејмс Брејди на сопствена кожа почувствувал дека не секогаш е ...

Како да му го разубавите денот на еден бездомник?

InfoSpot - 11.11.2013

Виталиј по големите видеа на кои прави интересни шеги на туѓа сметка, овој пат изненади со ова видео. На бездомник му прижи она што секој човек го заслужува, храна, облека, дом.