TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Топ поените за Федерер и Нишикори

Дерби - 16.11.2014

Денеска на завршниот турнир во Лондон ќе се одигра финалниот меч во кој силите ќе ги одмерат големите ривали Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Првиот светски рекет во полуфиналето го совлада Кеи Нишикори, но најдобриот поен на таа средба му припадна на ...

Федерер го растури Мареј и се пласира во полуфиналето

Н.Македонија - 15.11.2014

Швајцарецот Роже Федерер на супериорен начин обезбеди пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс-турнир во Лондон со убедлива победа над Британецот Енди Мареј за 56 минути игра, препуштајќи му само еден гем, 6-0 и 6-1 по сетови ТЕНИС - ФИНАЛЕН ...

Федерер и Нишикори во полуфинале

Телма - 14.11.2014

Рожер Федерер го понижи Мареј и заедно со Нишикори ја очекуваат разврската во групата А. Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа го посрамоти Енди Мареј на кого во максималниот триумф му ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Утрински - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс-купот во Лондон

Дневник - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот, Швајцарецот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс-купот во Лондон со три победи во групата. Федерер беше убедлив во мечот со Енди Мари, кого го совлада Мареј со 6-0 и 6-1 во сетови.

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Алсат-М - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Федерер и Нишикори се пласираа во 1/2 финалето на завршниот АТП Мастерс во Лондон

Турлитава - 14.11.2014

Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа на убедлив начин го победи домашниот тенисер Енди Мареј со 2-0 во сетови 6:0 и 6:1. Во еден момент беше и на чекор од победа без загубен гем, кој ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Канал5 - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

+инфо - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

А1 On - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

„Го продадов автомобилот за да седам до Специјалниот“

Шеталиште - 14.11.2014

Синоќа завршија дуелите во Б-групата од завршниот АТП турнир во Лондон. Во првиот меч. Јапонецот Кеи Нишикори со 2:1 (4:6, 6:4, 6:1) го совлада Давид Ферер кој влезе на турнирот како замена за повредениот Милош Раониќ.

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Денешен - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Федерер го посрамоти Мареј во Лондон

Спорт - 14.11.2014

Роџер Федерер ги комплетираше натпреварите по групи на АТП финалето со речиси неверојатна 6:0/6:1 победа над домашниот фаворит Енди Мареј, во исто време елиминирајќи го од натпреварувањето Мареј требаше да го победи Швајцарецот во два сета за да се ...

Федерер и Нишикори во полуфиналето на Мастерс купот

Lider - 14.11.2014

Вториот тенисер на светот Рожер Федерер избори пласман во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон со три победи откако синоќа беше убедлив во мечот со Енди Мареј. Федерер го совлада Мареј со 6:0 и 6:1 во сетови, а во еден момент беше и на чекор од ...

Нишикори го совлада Ферер

24 Вести - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон. Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Нишикори го скрши отпорот на резервистот Ферер

Дерби - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори си ги задржа шансите за пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон, откако попладнево успеа да го скрши отпорот на секогаш упорниот Давид Ферер.

Раониќ поради повреда го напушта Лондон, Ферер негова замена

Екипа - 13.11.2014

Осмиот светски рекет, Канаѓанецот Милош Раониќ, поради повреда се повлекува од понатамошен настап на завршниот Мастерс – турнир во Лондон, а на негово место во игра влегува „првата резерва“, Давид Ферер, кој ќе го одигра мечот против Кеи Нишикори.

Нишикори подобар од „резервистот“ Ферер

Екипа - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори стигна до втората победа на завршниот Мастерс – турнир во Лондон, совладувајќи го со 2-1 во сетови „резервистот“ Давид Ферер, кој беше уфрлен на турнирот на осумте најдобри по повредата и откажувањето на Милош Раониќ.

Нишикори го совлада Ферер

Утрински - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон. Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Раониќ се повлече од Мастерсот во Лондон!

Спортски - 13.11.2014

Милош Раониќ, поради повреда на коленото, се повлече од завршниот Мастерс турнир во Лондон. Раониќ одлуката ја објави два часа пред почетокот на мечот со Кеи Нишикори. Противник на Јапонецот наместо Раониќ ќе биде Шпанецот Давид Ферер.

Нишикори победи, ќе навива за Федерер

ЗаЗабава - 13.11.2014

Јапонецот Кеи Нишикори го совлада Шпанецот Давид Ферер со 4-6, 6-4, 6-1 во третото коло од завршниот Мастерс во Лондон и ги задржа шансите за пласман во полуфиналето. Нишикори сега има две победи, но се уште не обезбедил пласман во полуфиналето, а ...

Давид Ферер го менува Раониќ за финалето на АТП турнирот во Лондон

Локално - 13.11.2014

Шпанецот Давид Ферер ќе го замени Милош Раониќ за последниот натпревар од групната фаза од финалето на АТП во Лондон. Канаѓанецот објави дека се откажува поради повреда. Ферер, кој беше прва резерва, треба да дејствува веднаш и ќе излезе против Кеј ...

Нишикори ќе почека за полуфинале

Телеграф - 13.11.2014

Кеи Нишикори го очекува чекање за да дознае дали се квалификувал за полуфиналето на АТП финалето во Лондон откако со 4:6/6:4/6:1 беше подобар од замената, Давид Ферер Нишикори само два часа пред мечот дозна дека ќе игра со Ферер, наместо со Милош ...

Нишикори го совлада „резервистот“ Ферер

А1 On - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон. Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Нишикори го совлада „резервистот“ Ферер

Н.Македонија - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Нишикори без проблеми со резервистот Ферер

Спорт365 - 13.11.2014

Јапонецот ја продолжи надежта за полуфинале во Лондон. Во претпоследниот меч од Групата Б на завршниот Мастерс турнир сезонава во Лондон, јапонецот Кеи Нишикори го совлада Давид Ферер и се приближи до пласманот во полуфинале.

Нишикори го совлада „резервистот“ Ферер

Канал5 - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон. Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Раониќ се повлекува од Лондон, Ферер на негово место!

Спорт365 - 13.11.2014

Канадскиот тенисер се повлече од завршниот Мастерс сезонава во Лондон поради повреда на коленото и неговото место го зазема. Mилош Раониќ одлуката за повлекување ја објави два часа пред почетокот на дуелот со Кеи Нишикори од Јапонија, кој сега ќе ...

Федерер јуриша на нови рекорди

Н.Македонија - 13.11.2014

Британецот Енди Мареј забележа победа над Канаѓанецот Милош Раониќ во два сета (6-3, 7-5) во 2-то коло, група Б, на финалниот Мастерс-турнир во Лондон, со што ги задржа шансите за пласман во полуфиналето ТЕНИС - ФИНАЛЕН МАСТЕРС-ТУРНИР Швајцарецот ...

Нишикори го совлада Ферер, ќе навива за Федерер

Tip.com.mk - 13.11.2014

Во претпоследниот меч од групата Б на завршниот тениски турнир на сезоната во Лондон, Јапонецот Кеи Нишикори го совлада Давид Ферер и се наоѓа многу блиску до пласман во полуфиналето, само го чека исходот од дуелот Федерер-Мареј.

Лондон - Нишикори го победи Ферер и ги задржа шансите за полуфинале

Спортклуб - 13.11.2014

Во претпоследниот натпревар од групата Б на Завршниот турнир од сезоната во Лоднон, Јапонецот Кеи Нишикори го совлада Давид Ферер и се доближи кон пласманот во полуфиналето, но мора да го сочека исходот од дуелот меѓу Федерер и Мареј.

Нишикори го победи Ферер но зависи од Федерер!

Сител - 13.11.2014

Јапонецот Кеи Нишикори славеше со 2-1 4-6, 6-4, 6-1 во третото коло од завршниот Мастерс во Лондон но за пласман во следната рунда ќе навива за Роже Федер кој со освоен сет во дуелот со Енди Мареј го носи со себе Јапонецот во следната рунда.

Тениски раритет во Лондон, осум од осум дуели на мастерсот завршија во два сета

Република - 13.11.2014

Најдобрите осум тенисери во 2014 година играат во Лондон во „О2“ арената на завршниот мастерс куп, а неизвесност речиси и да нема. Вистински раритет е што досега се одиграа 8 меча во фазата по групи и сите завршија со резултат 2-0 во сетови.

Мастерс Лондон: Раониќ се повлече од турнирот

Макфакс - 13.11.2014

Милош Раониќ, поради повреда на коленото, се повлече од завршниот Мастерс турнир во Лондон. Раониќ одлуката ја објави два часа пред почетокот на мечот со Кеи Нишикори. Противник на Јапонецот наместо Раониќ ќе биде Шпанецот Давид Ферер.

Мареј елимиран, Федерер и Нишикори во полуфинале

Вечер - 13.11.2014

Поранешниот светски тениски рекет борој еден Швајцарецот Роже Федерер, без пораз се пласира во полуфиналето на завршниот мастерс тирнир во Лондон. Тој во третиот натпревар од Б – група за 56 минути го совлада Британецот Енди Мареј со 6:0, 6:1.

Нишикори го совлада „резервистот“ Ферер

Lider - 13.11.2014

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го победи Давид Ферер (Шпанија) со 2:1, по сетови 4:6, 6:4 и 6:1, во првиот денешен меч од 3. коло на Мастерс купот во Лондон. Ферер во овој меч го замени повредениот Милош Раониќ (Канада), кој се откажа од ...

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

Утрински - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Прва победа за Мари на Мастерс-купот во Лондон

Дневник - 12.11.2014

Британецот Енди Мари ја постигна првата победа на на завршниот тениски Мастерс-куп што се одржува во Лондон, а на кој настапуваат осумтемина најдобри играчи од сезонава. Тој во мечот од 2.

Мастерс Лондон: Пoбеда на Мареј, Федерер на чекор до полуфиналето

Кајгана - 12.11.2014

Енди Мареј ја забележа првата победа на завршниот Мастерс во Лондон со што ги задржа шансите за пласман во полуфиналето, додека Роџер Федерер стигна до втората победа и е на чекор до пласман меѓу најдобрата четворка на турнирот.

Енди Мареј лесно го совлада Милош Раониќ во Лондон

Хитпортал - 12.11.2014

Б ританскиот тенисер Енди Мареј го совлада Милош Раониќ, забележувајќи ја првата победа во групата на завршниот АТП турнир кој се одржува во Лондон, практично на домашен терен за него. Тој славеше над високиот канадски тенисер со 2:0 (6:3,7:5) и го ...

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

Локално - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Мастерс Лондон: Победа на Мареј, Федерер на чекор до полуфиналето

Тера - 12.11.2014

Енди Мареј ја забележа првата победа на завршниот Мастерс во Лондон со што ги задржа шансите за пласман во полуфиналето, додека Роџер Федерер стигна до втората победа и е на чекор до пласман меѓу најдобрата четворка на турнирот.

Федерер на чекор до 1/2 финале, Мареј до прва победа на АТП завршниот мастерс во Лондон

Турлитава - 12.11.2014

Домашниот тенисер Енди Мареј стигна до првата победа на завршниот АТП Мастерс во Лондон. Тој ги задржа шансите за пласман во полуфиналето, по победата над Милош Раониќ со 2-0 во сетови, 6-3 и 7-5 за 92 минути игра.

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

+инфо - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Мастерс Лондон: Победа на Мареј, Федерер на чекор до полуфиналето

Хајд Парк - 12.11.2014

Енди Мареј ја забележа првата победа на завршниот Мастерс во Лондон со што ги задржа шансите за пласман во полуфиналето, додека Роџер Федерер стигна до втората победа и е на чекор до пласман меѓу најдобрата четворка на турнирот.

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

Канал5 - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Мареј подобар од Раониќ

Канал 77 - 12.11.2014

Во дуелот на поразените од групата „А“ на завршниот турнир во Лондон, домаќинот Енди Мареј славеше против Милош Раониќ со 2:0 (6:3, 7:5). После дуелот помеѓу Федерер и Нишикори, второто коло од групата „А“ на завршниот турнир во Лондон синоќа го ...

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

А1 On - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Енди Мареј подобар од Раониќ

Точка - 12.11.2014

Во дуелот на поразените од групата „А“ на завршниот турнир во Лондон, домаќинот Енди Мареј славеше против Милош Раониќ со 2:0 (6:3, 7:5). После дуелот помеѓу Федерер и Нишикори, второто коло од групата „А“ на завршниот турнир во Лондон синоќа го ...

Мареј: Со Роџер секогаш е интересно

Спорт365 - 12.11.2014

Британскиот тенисер, Енди Мареј, изјави дека многу подобро играл против Милош Раониќ, отколку на стартот, со Нишикори. Мареј го совлада Раoниќ со 6:3, 7:5 и ги задржа шансите да се најде во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон.

Федерер „гази“ во Лондон

Курир - 12.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот дуел од 2.коло во Б групата на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од ...

Мареј ги продолжи шансите во Лондон

Сител - 12.11.2014

Британскиот тенисер Енди Мареј ја оствари првата победа на завршниот Мастерс турнир во Лондон со што ги задржа шансите за пласман во следната рунда. Мареј во два сета со 6-3 и 7-5 го совлада Милош Раониќ.

Федерер продолжува да импресионира

Спорт - 12.11.2014

Роџер Федерер се доближи до полуфиналето на АТП финалето во Лондон, откако ја забележа втората победа во два сета, овојпат против Кеи Нишикори По понеделничките еднострани мечеви, кои завршија за помалку од еден час и Новак Ѓоковиќ и Стен Вавринка ...

Мастерс Лондон: ПОбеда на Мареј, Федерер на чекор до полуфиналето

Макфакс - 12.11.2014

Енди Мареј ја забележа првата победа на завршниот Мастерс во Лондон со што ги задржа шансите за пласман во полуфиналето, додека Роџер Федерер стигна до втората победа и е на чекор до пласман меѓу најдобрата четворка на турнирот.

Прва победа за Мареј на Мастерс купот

Lider - 12.11.2014

Британецот Енди Мареј ја постигна првата победа на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од Б групата го победи Милош Раониќ од Канада со 2:0 во сетови. Двата сета Мареј ги доби со 6:3 и 7:5 во гемови.

Федерер го победи Нишикори

Телма - 11.11.2014

Роже Федерер сигурно чекори кон полуфиналето на завршниот АТП Мастерс во Лондон. Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до ...

Федерер на чекор до полуфиналето во Лондон

Дерби - 11.11.2014

Рожер Федерер без никаков проблем стигна до втората победа на завршниот Мастерс куп во Лондон. Швајцарецот рутински го совлада Кеи Нишикори со 6:3 и 6:2 во двата одиграни сета и е многу блиску до пласман во полуфиналето на престижниот турнир.

Федерер го „реши“ и Нишикори

Екипа - 11.11.2014

Роже Федерер продолжи со успешните настапи на завршниот АТП-турнир во Лондон, откако рутински стигна и до својата втора победа, овојпат над Кеи Нишикори од Јапонија. На швајцарскиот ас му беа доволни само еден час и девет минути за да го скрши ...

Раониќ без шанси против Енди Мареј

Екипа - 11.11.2014

Енди Мареј експресно се опорави од поразот од Кеи Нишикори на стартот од АТП-шампионатот во Лондон, славејќи во својот втор меч во групата. Британецот против себе го имаше Милош Раониќ, со кого имаше негативен скор сезонава, но Мареј вечерва ...

Втора победа на Федерер во Лондон

Утрински - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од Јапонија.

По Раониќ, Федерер го „штиклираше“ и Нишикори и се пласира во полуфинале

Хитпортал - 11.11.2014

Е ден од најдобрите тенисери на денешницата Роже Федерер, лесно ја помина и втората пречка на завршниот АТП турнир во Лондон. По Милош Раониќ кој го победи во два сета, во исто толку го совлада и јапонскиот тенисер Кеи Нишикори.

Федерер ја запиша втората победа

ЗаЗабава - 11.11.2014

Швајцарецот Роџер Федерер ја оствари втората победа на Завршниот Мастерс во Лондон, откако го совлада Кеи Нишикори со 6-3, 6-2. Ова беше петти меѓусебен дуел на овие двајца тенисери, а Швајцарецот сега води со 3-2 во победи.

Федерер со нов триумф во Лондон

Оn.net - 11.11.2014

Швајцарецот Роџер Федерер дојде до втората победа на завршниот тениски Мастерс од сезоната, откако во 2. коло од групната фаза го совлада Јапонецот Кеи Нишикори со 6:3 и 6:2. Федерер за само 70 минути го совлада својот противник, најавувајќи дека до ...

Федерер на чекор до полуфиналето

Телеграф - 11.11.2014

Роџер Федерер се доближи до полуфиналето на АТП финалето во Лондон, откако ја забележа втората победа во два сета, овојпат против Кеи Нишикори По понеделничките еднострани мечеви, кои завршија за помалку од еден час и Новак Ѓоковиќ и Стен Вавринка ...

Победи на Мареј и Федерер

Алфа - 11.11.2014

Комплетирано е второто коло од Б групата на тенискиот мастерс што се одржува во Лондон. Роџер Федерер забележа победа во два сета со 6:3 и 6:2 во дуелот против Кеи Нишикори и е на чекор да обезбеди пласман во полуфиналето.

Втора победа на Федерер во Лондон

Н.Македонија - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од Јапонија.

Федерер рутински против Нишикори

А1 On - 11.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер стигна и до својата втора победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон, славејќи над Кеи Нишикори од Јапонија. На швајцарскиот ас му беа доволни само еден час и девет минути за да го скрши отпорот на Нишикори, кој со ...

Федерер убедливо до втор триумф во Лондон

SportMedia - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја забележа втората победа на Завршниот мастерс во Лондон. Федерер во вториот натпревар од групната фаза го совлада Кеи Нишикори со 6-3 и 6-2 по точно 70 минути играч.

По Раониќ, Федерер го „штиклираше“ и Нишикори и се пласира во полуфинале

Спорт365 - 11.11.2014

Швајцарскиот ас лесно и преку јапонскиот тенисер Еден од најдобрите тенисери на денешницата Роже Федерер, лесно ја помина и втората пречка на завршниот АТП турнир во Лондон. По Милош Раониќ кој го победи во два сета, во исто толку го совлада и ...

Втора победа на Федерер во Лондон

Канал5 - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од Јапонија.

Федерер со убедлива победа против немоќниот Нишикори

Спортклуб - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер денеска оствари втора победа на завршниот Мастерс во Лондон против Кеи Нишикори со 2:0 во сетови (6:3, 6:2). Нивниот натпревар траеше точно 70 минути, а Федерер беше тој кој што ја однесе победата.

Федерер со леснотија го совлада Нишикори за втора победа во Лондон

Точка - 11.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер ја оствари втората победа на овогодинешниот "ATP World Tour" во лондонската "O2" арена совладувајќи го Јапонецот Нишикори со 2:0 (6-3 , 6-2) за 69 минути. Еден брејк во првиот и два брејка во вториот сет беа доволни ...

Енди Мареј лесно го совлада Милош Раониќ во Лондон

Спорт365 - 11.11.2014

Британскиот тенисер се уште „виси“ за во полуфинале Британскиот тенисер Енди Мареј го совлада Милош Раониќ, забележувајќи ја првата победа во групата на завршниот АТП турнир кој се одржува во Лондон, практично на домашен терен за него.

Лондон: Мареј го совлада Раониќ

Спортклуб - 11.11.2014

По поразот од Кеи Нишикори, Енди Мареј им се врати на победите, откако го совлада Милош Раониќ со 2:0 (6:3, 7:5) во вториот натпревар во групата Б. Мареј натпреварот го заврши за час и половина.

Мареј остана во игра за полуфинале на Мастерс Купот

SportMedia - 11.11.2014

Енди Мареј го совлада Милош Раониќ со 2-0, по сетови 6:3 и 7:5 во 2.коло од Групата Б на завршниот Мастерс Куп, што се одржува во Лондон. Со оваа победа Британецот остана во игра за полуфинале, но во последното коло од групната фаза мора да го ...

Втора победа на Федерер во Лондон

Сител - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од Јапонија.

Енди Мареј го совлада Раониќ

Република - 11.11.2014

Енди Мареј забележа победа на вториот меч во групата на АТП-шампионатот во Лондон. За противник го имаше Милош Раониќ. Заслужено стигна до максимална победа од 2-0 во сетови. Првиот сет мина во доминација на Мареј, кој знаеше како да стигне до ...

Федерер експресно испорачува победи во Лондон

Република - 11.11.2014

Роџер Федерер е на добар пат да игра во полуфиналето на Мастерс купот во Лондон, по денешната победа над Кеи Нишикори во два сета со 6-3,6-2. Најтрофејниот тенисер на денешницата експресно испорача победа во главниот град на Англија, уште еднаш ...

Втора победа на Федерер во Лондон

Lider - 11.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер ја оствари и втората победа на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон. Во првиот денешен дуел на турнирот во Лондон, Швајцарецот до својата втора победа стигна во дуелот против Кеи Нишикори од Јапонија.

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

24 Вести - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Победнички старт за Федерер во Лондон

Дерби - 10.11.2014

Рожер Федерер без загубен сет стигна до првата победа во групната фаза на завршниот АТП Мастерс во Лондон. Швајцарецот ќе се обиде да стигне до првата АТП позиција, а за таа цел меѓу останатото, му ...

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

Утрински - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Федерер тргна сигурно

МКД - 10.11.2014

Роже Федерер убедливо го започна завршниот мастерс во Лондон, Швајцарецот со 2:0 (6:1, 7:6) го совлада Милош Раониќ. Федерар стартуваше силно, првиот сет на мастерсот во Лондон го заврши само за 26 ...

Федерер му се одмазди на Раониќ

Кајгана - 10.11.2014

Роџер Федерер и Кеи Нишикори со победи стартуваа на завршниот Мастерс турнир кој се одржува во Лондон. Во првото коло во Б групата, Федерер го победи Милош Раониќ, а Нишикори славеше над Енди Мареј.

Федерер триумфираше над Раониќ

Хитпортал - 10.11.2014

Ш вајцарскиот тенисер Роџер Федерер, вториот тенисер на светот обезбеди победа над канаѓанецот Милош Раониќ со 2-0 во сетови во првото коло од групата „Б“ од завршниот Мастерс во Лондон.

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

Алсат-М - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Федерер според планот тргна во Лондон

Дневник - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс-купот, кој се одржува во Лондон. Тој во вториот меч од Б-групата го победи Милош Раониќ (Kанада) со 2-0 во сетови. Првиот сет убедливо го доби Федерер со 6-1 во гемови, а во вториот ...

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

Локално - 10.11.2014

Швајцарецот Роџер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Федерер задоволен од победата над Раониќ (видео)

Локално - 10.11.2014

Шесткратниот шампион Роџер Федерер го започна со победа учеството во завршниот турнир на АТП во Лондон. Швајцарецот оствари победа над Милош Раониќ во два сета – 6:1, 7:6 (0) и изјави дека останал ...

Федерер без проблеми против Раониќ

Точка - 10.11.2014

Рожер Федерер со победа го отвори завршниот Мастерс во Лондон. Швајцарецот во првото коло од групата Б синоќа славеше против Милош Раониќ со 2:0 (6:1, 7:6).

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

А1 On - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Лондон: Федерер му се реваншираше на Раониќ

Спортклуб - 10.11.2014

Вториот тенисер на светот Роџер Федерер го победи Милош Раониќ со 6:1, 7:6 (7-0) во првото коло од групата Б на завршниот Мастерс во Лондон. Федерер беше супериорен во првиот сет, во вториот спаси ...

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

+инфо - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Федерер стартуваше со победа во Лондон

Курир - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови. Првиот сет убедливо го доби Федерер со 6:1 во гемови, а во ...

Мастерс Куп: Федерер стартуваше со победа

Сител - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.

Федерер и Нишикори со победнички старт во Лондон

Нетпрес - 10.11.2014

Турнирот го отворија Кеи Нишикори и Енди Мареј, а славеше Јапонецот со 2:0 (6:4 , 6:4). Иако во првиот сет Мареј беше тој што прв направи брејк, и се очекуваше дека натпреварот ќе оди во негова ...

Стартуваше завршниот АТП турнир во Лондон

Шеталиште - 10.11.2014

Роџер Федерер својот 13. последователен настап на завршниот АТП турнир го започна со победа. Во првото коло од Б-групата Федерер го совлада Милош Раониќ со 2:0 (6:0, 7:6) во сетови.

Нишикори со домашен шок за Мареј

Спорт - 10.11.2014

Јапонецот Кеи Нишикори имаше блескаво деби на АТП финалето, откако со 6:4/6:4 го „уништи“ домашниот фаворит Енди Мареј во „О2 Арената“ во Лондон Во првиот меч од елитниот турнир за најдобрите осум ...

Федерер со победа го почна Мастерс купот во Лондон

Lider - 10.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер со победа го почна настапот на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во вториот меч од Б групата го победи Милош Раониќ (Канада) со 2:0 во сетови.