TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секси: Погледнете како се подготвуваат ангелите на „Victoria’s Secret“ за годинешната модна ревија

Хитпортал - 16.11.2014

Е ден од најочекуваните модни настани кој се чека со нетрпение е шоуто на „Victoria’s Secret“. Додека сите со нетрпение очекуваме да го погледнете спектаклот, ангелите вредно се подготвуваат за годинешната ревија.

Ултра-секси колекција од „Victoria’s Secret“ за 2015 година

Runway - 16.11.2014

Конечно имаме можност да ѕирнеме дел од колекцијата со потписот на „ Victoria’s Secret “ за 2015 година. Преубавата Кендис Сванепол ја имаше честа прва да ги облече секси парчињата креирани од овој голем моден бренд за долна облека.

“Лути сте бидејќи сум слаба, а јадам повеќе од вас“

Убавина и Здравје - 16.11.2014

Една од ѕвездите на модната куќа “Victoria’s Secret“ Сара Сампајо им врати на фановите кои ја критикуваа поради нејзиниот преслаб изглед. Португалската убавица реши да им се обрати на сите оние кои во коментари под сликата која неодамна ја објави на ...

Како се подготвуваат Ангелите на Викторија за ревија?

Интересно - 15.11.2014

Додека со нетрпение се очекува големото годишно шоу, Ангелите на Викторија вредно се подготвуваат за голем спектакл... Нивните подготовки се возбудливи исто колку и самата ревија. Крајот на секоја годиа го одбележува ревијата на „Victoria's Secret“.

Најсексапилни до сега: Погледнете како ангелите на Викторија се подготвуваат за големата ревија

Точка - 15.11.2014

И додека со нетрпение се очекува нивното големо годишно шоу, ангелите на Викторија вредно се подготвуваат за големиот спектакл. Крајот на секоја година се одбележува и со годишната ревија на Victoria’s Secret , а истото го очекуваме и оваа година.

Празничната колекција на Victoria’s Secret

Divian Arts - 14.11.2014

Заводлива, романтична и секси кампања за празничната колекција на Victoria’s Secret. Моделите Behati Prinsloo, Karlie Kloss, Lily Aldridge и Stella Maxwell како заштитни лица и вистински ангели од соништата.

Адријана Лима и Алесандра Амбросио промовираа градници од 2 милиони долари

Stylist - 14.11.2014

Откако ги носеа секси креации од линијата Fantasy Bras за претстојното шоу на Victoria’s Secret, бразилските убавици Адријана Лима и Алесандра Амбросио промовираа градници од 2 милиони долари.

Еве како ќе изгледаат ангелите на шоуто на Викторија Сикрет (Фото)

Шеталиште - 14.11.2014

Големото светско шоу на „Victoria’s Secret“ на 2 декември годинава за првпат ќе се одржи во Лондон, а на ревијата ќе дефилираат речиси 50 заводливи убавици во околу 80 уникатни костими. Ангелите Адријана Лима и Алесандра Амбросио ќе ја заведуваат ...

Погледнете како ќе изгледаат ангелите на шоуто на „Victoria’s Secret“

Фемина - 13.11.2014

Екстравагантното шоу на „Victoria’s Secret“ годинава за првпат ќе се одржи во Лондон. На ревијата ќе дефилираат речиси 50 долгоноги убавици во околу 80 уникатни костими. Ангелите Адријана Лима и Алесандра Амбросио ќе ја заведуваат публиката во ...

Нема кој? Адријана Лима себеси се фати за градите

365 - 13.11.2014

Адријана Лима за прв пат се појави во кампања на „Версаче“, а промотивната фотографија веќе ја запали јавноста, бидејќи преубавиот ангел на Викториа Сикрет се држи за градите. Адријана сјае во новата кампања на „Версаче“, но само една фотографија ...

Ангелите Лима и Амброзио заминуваат во пензија

Локално - 13.11.2014

Овогодинешната божиќна ревија на брендот што ќе се одржи во Лондон во декември, можеби ќе биде последната за двете жени. На модната писта двете манекенки ќе ги носат најскапите градници на брендот за 2 милиони долари.

Двете најпознати манекенки заминуваат во пензија?!

Во Штип - 13.11.2014

Тие на ревијата ќе носат „Fantasy Bras“ и така ќе се опростат од успешната кариера со овој бренд. Оваа година би можела да биде последна за Адријана Лима и Алесандра Амбросио во Викторија Сикрет тимот.

Двата најпознати ангели ја напуштаат „Викторија’с сикрет“?

Убавина и Здравје - 12.11.2014

Додека повеќето ангели на „Викторија’с сикрет“ забрзано се подготвуваат за модната ревија што ќе се одржи идниот месец во Лондон, Алесандра Амброзио и Адријана Лима наводно планираат да направат голем чекор во своите кариери.

Ангелите на „Викторија Сикрет“, Адријана Лима и Алесандра Амброзио ќе летаат кон пензија

Република - 12.11.2014

Адријана Лима и Алесандра Амброзио Најжешките ангели на „Викторија Сикрет“, Адријана Лима и Алесандра Амброзио се спремаат да полетаат кон пензија. Овогодинешната божиќна ревија на„Викторија Сикрет“,која ќе се одржи во Лондон во декември, можеби ќе ...

ФОТО: Нема кој, па Лима сама се допира по гради

Курир - 12.11.2014

Адриана Лима за првпат се појави во кампањата на „Версаче“, а со промотивни фотографии веќе ја „запали“ јавноста, бидејќи прекрасниот ангел се држи за гради. Таа блеска во најновата кампања, но само една фотографија предизвика вистински бум.

Последно шоу на Лима и Амбросио за „Викторија Сикрет“

Lider - 12.11.2014

Најпопуларните ангели на „Викторија Сикрет“ би можеле оваа година да се простат од најпознатиот бренд за долна облека Victoria’s Secret, пишуваат одредени светски медиуми. Адриана Лима (33) и нејзината колешка Алесандра Амбросио (33) на ревија во ...

Лима и Амбросио ја напуштаат „Викторијас сикрет“?

Утрински - 11.11.2014

Сите со нетрпение ја очекуваат модната ревија на „Викторијас сикрет“ во декември, која ќе се одржи во Лондон, а двете најпознати ангелки одлучиле да направат голем пресврт. Алесандра Амбросио и Адријана Лима наводно го напуштаат брендот, откако ќе ...

Амбросио и Лима одат во пензија?

ЗаЗабава - 11.11.2014

Оваа година може да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во „Викторија Сикрет“. Доказ за тоа е што на претстојната ревија, Викторија Сикрет подготвува специјални парчиња за овие две манекенки.

Еве како Адриана Лима тренира бокс (видео)

ЗаЗабава - 11.11.2014

Ако мислевте дека убавицата Адриана Лима е разгален топ модел кој само знае да парадира по пистите, верувајте, сте се излажале... Поранешната српска снаа објави видео на Инстаграм, со кое на своите фанови им покажа како изгледа нејзиниот тренинг по ...

Двата најпознати ангели на „Victoria’s Secret“ го напуштаат брендот

Хитпортал - 11.11.2014

В о светот на модата се шушка дека најпопуларните ангели на „Victoria’s Secret“ го напуштаат брендот. Алесандра Амбросио и Адриана Лима овој декември во Лондон ќе ги носат градниците „Fantasy Bra“, а наводно тоа ќе биде нивно последно шоу.

Адријана Лима и Алесандра Амбросио одат во пензија

365 - 11.11.2014

Оваа година може да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во „Викторија Сикрет“. Доказ за тоа е што на предстојната ревија, Викторија Сикрет подготвува специјални парчиња за овие две манекенки.

Кендис Сванпоел во жешко издание за Victoria’s Secret

Кајгана - 11.11.2014

Victoria’s Secret кон крајот на минатиот месец објави тизер како најава за новата кампања Very Sexy Scandalous во која се промовира колекцијата долна облека и накит. Меѓу девојките што се појавуваат во кампањата е и Кендис Сванпоел чии фотографии ...

ФОТО: Најубавите жени на светот се подготвени за акција

Идивиди - 11.11.2014

Ангелите на Victoria’s Secret на големо се подготвуваат за големото модно шоу кое ќе се одржи на 2 декември во лондонскиот Earl Court. Ова е втор пат во историјата познатиот бренд за долна облека да ја одржи најспектакуларната модна ревија на светот ...

Жестоката страна на ангелот: Лима на тренинг во ринг

Таратур - 11.11.2014

Славната бразилска манекенка е вистински дијамант на модната куќа Victoria’s Secret, но признава дека zа да ја одржи својата совршена линија е потребно многу вложен труд, па оваа убавица на различни начини се труди да остане во топ форма.

Адријана Лима и Алесандра Амбросио си одат од „Викторија Сикрет“

Бриф - 11.11.2014

Оваа година може да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во „Викторија Сикрет“. Доказ за тоа е што на предстојната ревија, Викторија Сикрет подготвува специјални парчиња за овие две манекенки.

Адријана Лима и Алесандра Aмбросио одат во пензија

+инфо - 11.11.2014

Оваа 2014 година би можела да биде последна работа година за бразилските топ-модели Алесандра Амбросио и Адријана Лима во тимот на познатиот моден гигант „Victoria’s secret“ , пренесува „Пејџ сикс“.

Сè што треба да знаете за ревијата на Викторијас сикрет

Pixel.mk - 11.11.2014

Нецели три недели до најочекувана ревија на Викторијас сикрет што годинава прв пат ќе се одржи во Лондон, списанието Вог направи листа на 19 факти што треба да ги знаете за 19. ревија на еден од најпознатите брендови за долна облека и неговите ...

Лима и Амбросио ќе му кажат збогум на „Викторија сикрет“

Нетпрес - 11.11.2014

Најпопуларните ангели на „Викторија Сикрет“ го напуштаат брендот. Адриана Лима и Алесандра Амбросио на ревија во декември која ќе се одржи во Лондон, ќе ги носат градниците „фантази бра“ од 2 милиони долари, а наводно тоа ќе биде нивно последно шоу.

Алесандра Амбросио и Адријана Лима одат во пензија

Република - 11.11.2014

Оваа година би можела да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во тимот на „Викторија сикрет“. Доказ за тоа е дека на претстојната ревија на оваа модна куќа, ќе има специјални парчиња за овие две прекрасни жени.

Лима и Амбросио ќе се збогуваат со „Викторија Сикрет“

Press24 - 11.11.2014

Најпопуларните ангели на „Викторија Сикрет“ го напуштаат брендот. Адриана Лима и Алесандра Амбросио на ревија во декември која ќе се одржи во Лондон, ќе ги носат градниците „фантази бра“ од 2 милиони долари, а наводно тоа ќе биде нивно последно шоу.

Адријана Лима и Алесандра Амбросио си одат од „Викторија Сикрет“

Либертас - 11.11.2014

Оваа година може да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во „Викторија Сикрет“. Доказ за тоа е што на предстојната ревија, Викторија Сикрет подготвува специјални парчиња за овие две манекенки.

Лима и Амбросио ќе се збогуваат со „Викторија Сикрет“

Курир - 11.11.2014

Најпопуларните ангели на „Викторија Сикрет“ го напуштаат брендот. Адриана Лима и Алесандра Амбросио на ревија во декември која ќе се одржи во Лондон, ќе ги носат градниците „фантази бра“ од 2 милиони долари, а наводно тоа ќе биде нивно последно шоу.

Aмбросио и Лима одат во пензија!

Пулс24 - 11.11.2014

Aмбросио и Лима одат во пензија! Оваа година би можела да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во тимот на „Викторија сикрет“. Доказ за тоа е дека на претстојната ревија на оваа модна куќа, ќе има специјални парчиња за овие две ...

Лима и Амбросио одат во пензија?!

Вечер - 11.11.2014

Оваа година може да биде последна за Алесандра Амросио и Андирјана Лима во Викторија Сикрет! Оваа година може да биде последна за Алесандра Амросио и Андирјана Лима во Викторија Сикрет!Така тврдат американските медиуми според чии пишувања овие две ...

Шок во модниот свет: Алесандра Амбросио и Адријана Лима одат во пензија!

Вистина.мк - 11.11.2014

Едни од најпопуларните манекенки се збогуваат со модниот свет? Оваа година би можела да биде последна за Алесандра Амбросио и Адријана Лима во тимот на „Victoria’s Secret“. Доказ за тоа е дека на претстојната ревија на оваа модна куќа, ќе има ...

Со неа нема шега: Вака Адриана Лима тепа во рингот/Видео

Lider - 11.11.2014

Една од најпознатите манекенки во светот и поранешна сопруга на кошаркарот Марко Јариќ, Адриана Лима во последно време напорно тренира, а дека е упорна во тоа што го работи покажува и најновото видео, што го објави на Инстаграм.

Адријана Лима умее да тепа (видео)

365 - 10.11.2014

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет, моделката Адријана Лима, упорно работи на своето ремек тело. Таа започна да вежба бокс, а на својот профил на Инстаграм, објави видео и ги исплаши нејзините ...

Новите ангели кои ќе бидат дел од ревијата на Victoria’s Secret

Кајгана - 10.11.2014

Victoria’s Secret конечно ја објави листата на девојки кои ќе учествуваат на годинешното шоу во Лондон. Освен познатите ангели кои долго време се препознатливи лица на брендот, ќе има и многу нови ...

Запознајте ги новите ангели на Victoria's Secret кои ќе прошетаат по пистата оваа година

Црнобело - 10.11.2014

Victoria's Secret конечно ја објави листата на млади и речиси непознати девојки кои ќе прошетаат по пистата во Лондон оваа година. Заедно со веќе докажаните ангели Адријана Лима, Карли Клос, ...

Вака „тепа“ Адријана Лима (видео)

Хитпортал - 10.11.2014

Е дна од најпопуларните светски манекенки и заштитно лице на „Victoria’s Secret“, Адријана Лима линијата ја одржува во теретана, но не само тоа. Таа на секаков начин работи на својата форма, па освен ...

ВИДЕО: Вака тепа Адријана Лима

Идивиди - 10.11.2014

Темпераментната Бразилка, Адријана Лима, не се шегува кога вели дека мошне сериозно си ја сфаќа својата бокс страст. Додека сите очекуваат ангелите на „Victoria’s Secret“ да бидат нежни и мирни ...

Скапоцените тела на Амбросио и Лима

МакМода - 10.11.2014

Американската марка за долна облека Виторија сикрет годинава внесува новини во големото шоу кое се случува традиционално во овој период. Познато е дека годинава шоуто нема да се случува во САД, туку ...

ФОТО: Ова е двојничката на Адријана Лима!

За Се - 10.11.2014

Сексипилниот ангел на Victoria’s secret доби конкуренција откако во истата компанија пристигна атрактивната Португалка Сара Пинто Сампајо, која неверојатно личи на неа.

Погледнете го тој стомак: Таа е подготвена за ревијата на годината!

Точка - 10.11.2014

Откако Доцен дебитирала како ангел на "Victoria's secret" во 2005. година, таа станала една од најбараните манекенки. Верувале или не, Доцен се породила пред само три месеци, а веќе е подготвена за ...

Не се задевајте со Адриана Лима (видео)

Република - 10.11.2014

Еден од најпопуларните модели на „Викторија Сикрет“, Адриана Лима не оди само во теретана, туку на таа разни начини работи на своето тело и форма. Додека некои одат на јога или балет, Лима реши да се ...

Неверојатно: Погледнете ја двојничката на Адријана Лима

Press24 - 10.11.2014

Португалката Сара Пинто Сампајо изгледа дека го засени најсексипилниот ангел на Victoria’s secret. Имено Адријана Лима доби конкуренција откако Сара која неверојатно личи на неа дојде во истата ...

ФОТО: Секси на сцена, опасна во рингот-Лима покажа нова вештина

Курир - 10.11.2014

Адриана Лима на Инстаграм ги покажа сите свои вештини. Една од најпознатите манекенки во светот Адриана Лима е убавица по која „лудуваат“ многу мажи ширум светот. Славната бразилска манекенка е вистински скапоцен камен на модната куќа „Викторија ...

Видео: Вака тепа „ангелот“ Адријана

Вистина.мк - 10.11.2014

Адриана Лима е еден од моделите кои не одат само во теретана, туку се обидува на најразлични начини да работи на нејзиното тело. Некои го прават тоа со јога или балет, а Адријана се “фрли“ на бокс, ...