TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѕверот се враќа на Стемфорд Бриџ

СуперСпорт - 15.11.2015

Монтреал моментално ја заврши сезоната, испаднаа во полуфиналето во плеј-офот и нивниот напаѓач не сака да ја изгуби формата. „Доаѓам на Стемфорд Бриџ кога ќе договорам некои детали со Монтреал.

Мурињо повторно купува од Атлетико Мадрид

Спортски - 15.11.2015

Жозе Мурињо сака во своите редови да го види еден од најдобрите напаѓачи во Европа, во овој момент, откриваат англиските медиуми. Станува збор за напаѓачот на Алетико Мадрид, Антоан Гризман , кој оваа сезона игра фантастично во дресот на ...

Чех со коментар за актуелната ситуација во Челси

Дерби - 15.11.2015

Петр Чех ја игра првата сезона во дресот на Арсенал, а во својата последна изјава признава дека не може да сфати што е причината за катастрофалната сезона на неговиот поранешен клуб Челси.

Дрогба: Истиот проблем на Мурињо се повторува на секои три години

Екипа - 15.11.2015

Дидие Дрогба е еден од оние фудбалери кои секогаш имале само пофални зборови за Жозе Мурињо. Сепак, извонредниот голгетер и самиот е свесен за проблемите со кои се соочува „специјалниот“ сезонава, откривајќи дека Мурињо се соочува со слични проблеми ...

Мурињо е упорен - Одново ќе пазари во Атлетико Мадрид

Спортклуб - 15.11.2015

Жозе Мурињо го преживеа пеколот на „Стемфорд Бриџ“ и засега е безбеден барем до јануари, кога ќе биде отворен новиот преоден рок. Португалецот најверојатно ќе успее да го преживее и јануари, а веќе го има подготвено планот за „новиот“ Челзи, односно ...

Доскорешниот бек на Челси: Мурињо ги повредува фудбалерите!

Точка - 14.11.2015

Се поочигледно е дека Жозе Мурињо ја добива потребната подршка од Роман Абрамович и покрај тоа што резултатите на Челси се и повеќе од разочарувачки во новата натпреварувачка сезона, меѓутоа Португалецот сега доби еден неочекуван "удар" од фудбалер ...

“Чех е столб и икона на Челси“

СуперСпорт - 13.11.2015

На Челси во оваа сезона не им оди, а извесно е дека на Стенфорд Бриџ ќе има промени во зимскиот преоден рок. Српскиот репрезентативец и десен бек на Сините Бранислав Ивановиќ наскоро ќе се сретне со Чех во пријателски натпревар меѓу Србија и Чешка, ...

Позната е иднината на Бане во Челси

СуперСпорт - 13.11.2015

Последниве дена се повеќе и повеќе се зборува за евентуално напуштањето на Бранислав Ивановиќ од Челси затоа што капитенот на репрезентацијата на Србија на крајот од сезоната му завршува договорот со клубот од Лондон.

Мурињо во „невозможна мисија“ – Го сака Вејн Руни

Спортски - 13.11.2015

Диего Коста оваа сезона не е во добра форма, како ни Радамел Фалкао, па Мурињо е во интензивна потрага по напаѓач со кој што ќе може да го реши проблемот на реализација. Медиумите изминатите денови пренесоа дека Португалецот е силно заинтересиран за ...

Доскорешниот бек на Челси: Мурињо ги повредува фудбалерите!

Дерби - 13.11.2015

Се поочигледно е дека Жозе Мурињо ја добива потребната подршка од Роман Абрамович и покрај тоа што резултатите на Челси се и повеќе од разочарувачки во новата натпреварувачка сезона, меѓутоа Португалецот сега доби еден неочекуван „удар“ од фудбалер ...

Диего Коста сее страв и на инстаграм (видео)

Екипа - 13.11.2015

Како да не е доволно што голем дел од неговите противници на фудбалските терени се плашат од него поради неговата историја со насилничко однесување, па шпанскиот репрезентативец Диего Коста сакаше дополнително да ги исплаши и оние кои го следат на ...

Дрогба: Мурињо ќе го врати Челси на победничките патеки

Екипа - 13.11.2015

Легендарниот напаѓач на Челси, Дидие Дрогба, кој сега настапува во тимот на Монтреал во МЛС – лигата, му искажа комплетна поддршка на Жозе Мурињо и смета дека Португалецот ќе успее да го врати тимот од „Стемфорд бриџ“ на победничките патеки.

Дрогба: По третата сезона, Мурињо не е толку специјален

SportMedia - 13.11.2015

Некогашниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, во моментов член на МЛС тимот, Монтреал Импакт призна дека е сведок како во третата сезона во тимот, советите на Мурињо не стигнуваат до фудбалерите.

Мурињо си ја знае работата

Вечер - 13.11.2015

Поранешниот бомбардер на лондонските "сини" е убеден дека само Португалецот може да стави крај на црната серија во англиската Премиер лига Легендарниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, е последниот фудбалер кој му даде ...

Абрамович спреми мега понуда за Роналдо

Спортски - 12.11.2015

Како што пренесува шпанскиот весник „АС“, сопственикот на Челзи Роман Абрамович подготвува астрономска понуда за ѕвездата на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо. Весникот тврди дека Абрамович спремил понуда која едноставно Реал и Роналло нема да можат да ...

Дали Роналдо ќе му „сврти“ грб на Манчестер Јунајтед?

СуперСпорт - 12.11.2015

Како што пишува шпанскиот познат весник „АS“, сопственикот на Челси, Роман Абрамовиќ спремен е да одвои 100 милиони евра за ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо. Познатиот шпански весник пишува дека рускиот милијардер поради Португалецот има намера ...

Абрамовиќ: Подготвувам мегапонуда за Роналдо (ФОТО)

МКД - 12.11.2015

Реал Мадрид во претстојното лето ќе прави целосна реконструкција на тимот, на продажба ќе бидат Роналдо, Бензема и Модриќ, а тоа се добри вести пред сѐ за Челси и ПСЖ. Според шпански „Ас“, сопственикот на Челси, Роман Абрамовиќ подготвува мегапонуда ...

Абрамович ќе го „гради“ новиот Челси околу Роналдо?

Екипа - 12.11.2015

Жозе Мурињо доби дополнително време за да се обиде да го извлече Челси од големата резултатска криза, откако Роман Абрамович ги прифати аргументите на португалскиот стратег дека поголемиот дел од вината треба да се бара кај фудбалерите.

Коста страшниот

Оn.net - 12.11.2015

Диего Коста и онака има многу лоша репутација, па ова застрашувачко видео нема да внесе големи промени кај љубителите на фудбалот. Малку е најасно тоа што ова е ...

Абрамович го носи Роналдо во Челзи, а ги продава Азар, Оскар и Матиќ

SportMedia - 12.11.2015

Шпанскиот весник „АС“ пишува дека Челзи идното лето е тргне по ангажман на Кристијано Роналдо, кој би требало да го врати тимот на врвот во Премиерлигата. Па, поради оваа скапа желба на рускиот милијардер, која би чинела преку 100 милиони евра, ...

Азар, Оскар или Матиќ плус 100 милиони евра за Кристијано Роналдо!

Спорт365 - 12.11.2015

Како што пренесува шпанскиот „АС“, можна е соработка помеѓу екипите од Лондон и Мадрид. Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович тргна во реализација на еден од најголемите трансфери во историјата.

Абрамович подготвува мега понуда за Роналдо

Оn.net - 12.11.2015

Како Челси да се врати на победничките патеки? Според шпански АС, сопственикот на „сините“, Роман Абрамович ја гледа суперѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо како решение за проблемите на клубот од Стемфорд Бриџ.

Фабрегас: Мурињо нема да заработи отказ

SportMedia - 12.11.2015

Мурињо се соочува со огромен притисок по разочарувачките настапи на актуелниот шампион, кој во Премиерлигата веќе претрпе седум порази и моментно е 16-то пласиран на табела со 11 освоени бода. „Не верувам дека Челси ќе го отпушти Мурињо.

(Не)остварливата желба на рускиот тајкун Роман Абрамович: Продажба на тројца, и доведување на мега ѕвезда

Спортклуб - 12.11.2015

Сопственикот на Челси Роман Абрамович, иако знае дека тоа ќе биде пеколно тешко, па дури може и невозможно, ќе се обиде да го донесе Кристијано Роналдо на „Стемфорд Бриџ“ следното лето. Информацијата на прв поглед делува навистина саркастично и ...

Роналдо во Челзи, Азар во Реал?

Телеграф - 12.11.2015

Весникот од Мадрид, „Ас“ со интересна информација Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович подготви 100 милиони евра за ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, тврди шпанскиот Ас“. Угледниот шпански дневник наведува дека рускиот милијардер поради ...

Челзи нема алтернатива за Мурињо

Телеграф - 12.11.2015

Дефинитивно нема смена на тренерската позиција кај „сините“ од Лондон И покрај тоа што во 12 кола доживеа седум порази, Португалецот е сигурен на клупата на Челзи. Toa стана јасно откако сопственикот уште еднаш одлучи ништо да не менува на ...

Мурињо повторно спаси кожа

Вечер - 12.11.2015

Би-Би-Си објави дека сепак постои и план Б, доколку Мурињо не успее да го стабилизира тимот. Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, ...

Абрамович почнува реконструкција, прв на листата е Кристијано Роналдо!

Република - 12.11.2015

Роман Абрамович рускиот милијардер и сопственик на Челси, по разговорите со менаџерот Жозе Мурињо одлучи дека ќе му даде уште една шанса на Португалецот по лошите резултати од почетокот на оваа сезона во Премиерлигата.

АС: Роналдо во Челзи, Матиќ во Реал?

Fox.mk - 12.11.2015

Сопственикот на Челзи Роман Абрамович подготвил 100 милиони евра за трансфер на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, тврди весникот „АС“. Шпанскиот весник наведува дека рускиот милијардер има намера да се откаже од еден од тројцата играчи ...

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

Утрински - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Анчелоти виден во Лондон: Дали ова е некаков знак за Мурињо?

СуперСпорт - 11.11.2015

Изгледа дека работите се јасни... Ако Мурињо добие отказ, ќе биде наследен од Анчелоти. Според медиумите, вчера Италијанецот е виден во западниот дел од Лондон каде што ручал со адвокатите на Челси и преговарал за своите услови.

„Коста ни е потребен“

СуперСпорт - 11.11.2015

Селекторот на Шпанската репрезентација, Висенте дел Боске изјави дека напаѓачот на Челси, Диего Коста има важна улога во репрезентацијата, покрај лошата форма на Бразилецот во својот клуб.

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

Идивиди - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

+инфо - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Навивачите на Челси разочарани: Мурињо се договорил со Јунајтед да го наследи Ван Гал?

SportMedia - 11.11.2015

Мурињо, наводно, веќе се договорил со челниците на Јунајтед без оглед на исходот од оваа сезона во Премиер лигата, како и тоа дали ќе добие отказ од Челси по ужасниот старт. Засега, не се објавуваат детали од договорот, но се поизвесно е дека на ...

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

А1 On - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Мурињо најде замена за Диего Коста

БркајРабота - 11.11.2015

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, останува на функцијата и покрај сите шпекулации за негово разрешување, а веќе планира на големо по секоја цена да го донесе во своите редови Гонзало Игуаин како замена на Диего Коста.

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

Канал5 - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Мурињо останува во Челзи

Курир - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

Денешен - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Мурињо останува во Челзи најмалку до зимската пауза

Lider - 11.11.2015

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович одлучил тренерот Жозе Мурињо да остане во клубот барем до зимскиот преоден рок, а ако работите тргнат на подобро, тогаш и до крајот на сезоната, пишуваат англиските медиуми.

Легенда на Арсенал: Знам што треба Мурињо да направи

СуперСпорт - 10.11.2015

Легендата на Арсенал Јан Рајт порача на менаџерот на Челси Жозе Мурињо да го продаде Диего Коста. Челси во оваа сезона доста се мачи и имаат најлош старт во историјата на клубот. Коста на теренот работи се освен постигнување на голови, а Рајт смета ...

Голема превара на Жозе Мурињо

СуперСпорт - 10.11.2015

Челси во минатото коло играше против Стоук. Лондонската екипа не ја предводеше од клупа Жозе Мурињо кој беше суспендиран, но најде начин да биде присутен на тој натпревар. Мурињо се претвори дека е член на луѓето на Челси за опрема.

Манчини ќе пазари кај Мурињо

СуперСпорт - 10.11.2015

Раководството на Интер ќе се обиде да го доведе дефанзивецот на Челси, Бранислав Ивановиќ. Според пишувањата на италијанските медиуми Интер е заинтересиран кај себе да го доведе искусниот Ивановиќ.

Стигнаа казните за Вест Хем и Челси

СуперСпорт - 10.11.2015

Англискиот фудбалски сојуз(ФА) ги казни Челси и Вест Хем. Тие неодамна играа натпревар, а во истиот имаше многу проблеми. Исклучен беше Матиќ кај гостите, а Мурињо и Силвињо имаа вербална пресметка со судијата Џонатан Мос на полувремето.

Челзи го „пречкрта“ Коста – го носи Игуаин!

Спортски - 10.11.2015

Диего Коста оваа сезона е бледа сенка на оној од минатата година, па според англиските медиуми можно е да замине од „Стенфорд Бриџ“, како негова замена да биде донесен Гонзало Игуаин. Коста кој имаше 21 гол минатата сезона откако дојде од Атлетико ...

Играчите на Челси гледаат едно решение за да ја спасат сезоната

СуперСпорт - 10.11.2015

Играчите на Челси, се надеваат дека ќе го убедат клубот за да го донесат повторно назад Дидиер Дрогба, кој го гледаат како решение за лошата сезона. Дрогба, кој го напушти Челси на крајот од сезоната и премина во МЛС лигата, поточно во Монтреал ...

Поранешниот селектор на Англија со совет до Абрамович за ситуацијата на Мурињо

Дерби - 10.11.2015

Катастрофалниот старт на сезоната на Челси во Премиер лигата е тема топ еден во Англија во изминатиов период, па иако веќе погласни се мислењата на експертите кои велат дека Роман Абрамович го губи трпението со Мурињо, сега на страна на Португалецот ...

Игуаин ќе биде замена за Диего Коста во Челси!?

Екипа - 10.11.2015

Напаѓачот на „сините“ Диего Коста се „бори“ со својата форма од стартот на првенството, иако минатата сезона беше еден од најдобрите играчи на Челси, и се очекува дека ќе го напушти тимот на крајот од сезоната.

Очајнички повик на фудбалерите на Челси: Дрогба, спаси ни ја сезоната!

SportMedia - 10.11.2015

На фудбалерите на Челси им недостасува неговиот победнички дух и тие би сакале Дрогба повторно да заигра во тимот иако поранешниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска има 37 години.

Ако ја преживее зимата во Челси, Жозе ќе ги „искине“ гнилите јаболки во неговиот двор

Спортклуб - 10.11.2015

Жозе Мурињо доколку ја преживее оваа зима, ќе направи „провев“ во соблекувалната на Челси, тој дефинитивно не е задоволен од одредени играчи, но тоа не го потенцира на пресконференциите пред и по натпреварите.

Игуаин замена за Коста – се враќа Дрогба во Челзи!?

Спорт365 - 10.11.2015

Диего Коста се бори за неговата иднина во Челзи.. Според британските медиуми можно е шпанскиот репрезентативец да се раздели со „Стемфорд Бриџ“, а како негова долгорочна замена се спомнува Гонзало Игуаин од Наполи.

Отказот е прашање на време - Абрамович го прежали Мурињо и подготвува 100 милиони за промени во Челзи

Спортклуб - 10.11.2015

Португалецот и понатаму е во Челзи, но само поради фактот што Абрамович се уште не може да ја пронајде адекватната замена за португалскиот стручњак. Жозе Мурињо и дефинитивно ги потроши сите кредити на клупата на Челзи, а отказот е само прашање на ...

Фудбалерите на Челзи го бараат Дрогба за да ги извади од кризата

Шеталиште - 10.11.2015

Дидие Дрогба е посакуван повторно на „Стемфорд Бриџ”. Идејата е на група на фудбалери на Челзи, на кои им недостасува духот кој секогаш го носел репрезентативецот на Брегот на Слонова Коска. „Дидие е човек со висок борбен дух.

Дидие Дрогба доби повик од поранешните соиграчи да се врати во Челси

Република - 10.11.2015

Поранешниот напаѓач на Челси Дидие Дрогба би можел по третпат да го облече синиот дрес на тимот од Лондон. Тој доби очајнички повик за кам-бек од поранешните соиграчи со цел да се спаси остатокот од сезоната по очајниот старт во премиерлигата.

Мурињо го менува Коста со Игуаин

Република - 10.11.2015

Голгетерот на Наполи, Гонзало Игуаин е најголемата цел за трансфер на Челзи, за зимскиот трансфер прозорец. Менаџерот на лондончани, Жозе Мурињо, кој во моментов останува на функцијата и покрај сите шпекулации за негово разрешување, сака по секоја ...

Младиот стопер на Челси знае што е најголемиот проблем!

СуперСпорт - 09.11.2015

Младиот стопер и една од ретките светли точки во Челси оваа сезона, Зоума мисли дека проблемот на Челси е најмногу од психичка природа. Челси беше поразен во минатото коло од Стоук со 1:0.

Ако Мурињо остане, овие играчи ќе заминат од Челси!

СуперСпорт - 09.11.2015

Планот на Мурињо е јасен, ќе се ослободи од играчите кои не играат добро. Мурињо прежива пораз од Стоук, а како што откри Зоума тој бил во контакт со играчите иако натпреварот го гледал од хотел поради казната.

Мурињо спреми листа за „острел“: Еве кои фудбалери ќе ги избрка од Челзи

Спортски - 09.11.2015

Жозе Мурињо нема намера да си замине од Челзи, поради слабите резултати, но подготвил план како да ги изабрка сите незадоволни фудбалери од тимот, кои што тој ги смета за одговорни. Мурињо викендов против Стоук го доживеа седмиот пораз сезонава, но ...

Мурињо спреми листа за „острел“ - ќе прави чистка!

ЗаЗабава - 09.11.2015

Жозе Мурињо нема намера да си замине од Челзи, поради слабите резултати, но подготвил план како да ги избрка сите незадоволни фудбалери од тимот, кои што тој ги смета за одговорни. Мурињо викендов против Стоук го доживеа седмиот пораз сезонава, но ...

Жозе првпат губи седум меча во сезона

Идивиди - 09.11.2015

Фудбалерите на Челзи му даваат целосна поддршка на својот менаџер Жозе Мурињо, кој е на излезна врата од клубот по седмиот премиерлигашки пораз во сезоната. „Сините“ загубија на гостувањето кај Стоук, тимот од кого испаднаа пред неколку недели во ...

Жозе Мурињо и неговиот малициозен план

Оn.net - 09.11.2015

Жозе Мурињо нема намера да си замине од Челси, под притисок на слабите резултати на Челси, но подготвил план како да ги набрка сите незадоволни фудбалери од тимот, кои што тој ги смета за одговорни.

Тајниот план на Абрамович: Роџерс привремено го менува Мурињо, Симеоне стигнува во лето?

SportMedia - 09.11.2015

Актуелниот англиски првак се наоѓа на два бода од зоната за испаѓање, веќе претрпе седум порази на 12 натпревари и тоа е доволен доказ дека работите не одат како што треба. Смената би можела да се случи веќе во текот на оваа двонеделна пауза, а ...

Мурињо прв пат губи седум меча во сезона

Спорт - 09.11.2015

Фудбалерите на Челзи му даваат целосна поддршка на својот менаџер Жозе Мурињо, кој е на излезна врата од клубот по седмиот премиерлигашки пораз во сезоната „Сините“ загубија на гостувањето кај Стоук, тимот од кого испаднаа пред неколку недели во ...

Жозе првпат губи седум меча во сезона

Канал 77 - 09.11.2015

Фудбалерите на Челзи целосно го поддржуваат својот менаџер Жозе Мурињо, кој веќе е на излезна врата од клубот по седмиот премиерлигашки пораз во сезоната. „Сините“ загубија на гостувањето кај Стоук, тимот од кого испаднаа пред неколку недели во Лига ...