TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за пет лица за недозволена трговија со дрога

МКД - 13.11.2016

Единицата за недозволена трговија со дрога на СВР Скопје во изминатиот период реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога за кои до надлежното ОЈО кривично се пријавени пет лица од Скопје. Во првиот случај пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

А1 On - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Четири одвоени акции на МВР – кривични пријави за 5 скопјани за трговија со дрога

ТВ21 - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т. и С.С.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Курир - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Сител - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Канал5 - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Вест - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Затвореник користел слободни денови за да купи марихуана за продажба, паднаа уште 4-ца марихуанџии…

Локално - 13.11.2016

СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога во изминатиот период реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога за кои до надлежното ОЈО кривично се пријавени пет лица од Скопје.

Четири скопски дилери заработија кривични

Репортер - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични за петмина скопјани кои тргувале со дрога

Нетпрес - 13.11.2016

Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т. (26) и С.С. (33), кои на крајот на минатиот месец од засега непознато лице од Струга, за сума од 1.200 евра набавиле килограм марихуана со намера да го препродадат во Скопје.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Мета - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што се наведува во соопштението, во првиот случај кривично пријавени се ...

Четворица дилери тргнати од скопските улици

Вечер - 13.11.2016

Полицајците успеале да запленат и околу еден и пол килограм марихуана и стотина таблети екстази Инспекторите од Единицата за недозволена трговија со дрога во неколку акции изведени во текот на минатиот и овој месец успеале да лоцираат и уапсат ...

Голема акција на МВР: Паднаа дилери на дрога во Македонија

Press24 - 13.11.2016

СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога во изминатиот период реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога за кои до надлежното ОЈО кривично се пријавени пет лица од Скопје.

Петорица скопјани добија кривични пријави поради недозволена трговија со дрога

Пулс24 - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за пет скопјани за недозволена трговија со дрога

Либертас - 13.11.2016

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје. Како што соопшти денеска МВР, во првиот случај кривично пријавени се Д.Т.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

БркајРабота - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

А1 On - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство...

Н.Македонија - 12.11.2016

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство СВР Скопје поднесе две кривични пријави против 20-годишниот скопјанец Б.Л. за сторени кривични дела насилство и една кривична пријава за 19-годишник, исто така, од Скопје, кој заедно со ...

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Курир - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Канал5 - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Полицијата со кривични за улични и кафеански тепачи

Локално - 12.11.2016

СВР Скопје до надлежното Основно jавно обвинителство – Скопје поднесе две кривични пријави за сторени две кривични дела – “насилство“ предвидено и казниво по член 386 од КЗ на РМ, при што кривично пријавени се лицата Б.Л.

Поднесени кривични пријави за насилство за двајца скопјани

Мета - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Press24 - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Двајца скопјани заработија кривични за насилство

Нетпрес - 12.11.2016

Како што информира МВР, во првиот случај пријавените Б.Л и Д.П. извршиле насилство врз лицата Ж.Т. (19) и А.С. (17) двајцата од Скопје, на улица „1596“, поточно на паркинг во населбата Ѓорче Петров.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Стандард - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Телевизија Нова - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Кривични пријави за двајца скопјани за насилство

Либертас - 12.11.2016

СВР Скопје поднесе две кривични пријави против Б.Л. (20) од Скопје за сторени две кривични дела „насилство“ и една кривична пријава за Д.П. (19) од Скопје кој заедно со првопријавениот учествувал во едно од кривичните дела.

Голема полициска акција - 4 лица уапсени во Земун

Press24 - 11.11.2016

Не можеа да веруваат што ги снајде. Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград, во 4 одвоени акција откриле две лаборатории за одгледување на марихуана во вештачки услови и заплениле повеќе од 15 килограми марихуана во свежа ...

Голема полициска акција во Србија: Во студентски дом и на уште три места заплената дрога во вредност од 20 милиони ...

Press24 - 11.11.2016

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград во четири одделни акции уапсија четири лица и запленија повеќе од 15 килограми марихуана во свежа состојба и 1,4 килограми опојна дрога спремна за продажба.

Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 108 килограми марихуана (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2016

Освен акцијата во која беше фатен и притоврен 24-годишник од с.Арачиново осомничен за тероризам Бирото за јавна безбедност(БЈБ) реализираше и случај на недозволена трговија со марихуана со потекло од Албанија која преку Македонија требало да биде ...

МВР: Пријава за скопјанецот што усмртил 19-годишен велосипедист

МКД - 10.11.2016

Секторот за внатрешни работи-Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Д. (44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот со смртни последици.

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра

Правдико - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Заплената марихуана вредна милион евра (ВИДЕО)

+инфо - 10.11.2016

Шверцерите дрогата ја купиле во Албанија и преку Косово илегално ја внеле во земјава. Полицијата синоќа заплени 108 кг. марихуана вредна 1.000.000 евра. Според МВР, двајца македонски државјани, еден косовски и еден албански државјанин кои веќе се ...

(ВИДЕО) Чавков: Пресечен меѓународен канал за трговија со марихуана

А1 On - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност пресече меѓународен канал за недозволена трговија со марихуана со потекло од Албанија, која преку Македонија требала да биде транспортирана до Труција. При акцијата, запленета е марихуана во вкупна тежина од 108 килограми ...

Чавков: Спречен обид за терористички напад

Канал5 - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу милоион евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

ЧАВКОВ: Запленети 108 килограми марихуана вредни милион евра (ВИДЕО)

Телеграф - 10.11.2016

Дрогата со вкупна тежина од 108 килограми и 522 грама била со потекло од Албанија и преку Македонија требало да биде транспортирана до Турција Четири лица се уапсени и запленети се над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 ...

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра

Сител - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. - На 8.

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра...

Н.Македонија - 10.11.2016

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска ...

Обновено - Македонската полиција заплени 108 килограми марихуана вредна милион евра

Вест - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. - На 8.

Оливер Спасовски крие од јавноста: Уапсени терористи запленета дрога

Сител - 10.11.2016

Уапсени терористи во Арачиново, запленета огромна количина дрога, убиство. Ова се информациите кои МВР се обиде да ги скрие од граѓаните во изминатиот месец, информираше денеска директорот на Бирото за јавна безбедност.

Во заседа на Тигрите паднаа трговци на дрога, запленети над 100 килограми марихуана

Алфа - 10.11.2016

Сознанијата се дека дрогата ја купиле во Албанија, требало да ја транспортираат до Турција. Ќарот од нелегалниот бизнис ќе бил 1 милион евра вели математиката на МВР. Меѓународниот транспорт на над 100 килограми марихуана, го пресекоа специјалците ...

Пресечен меѓународен канал за шверц, запленети 108 килограми марихуана

Вечер - 10.11.2016

Уличната вредност на дрогата која требалод а заврши во Турција се проценува на околу еден милион евра Четворица уапсени и запленети 108 килограми марихуана е исходот на полицијата акција во која беше разбиена меѓународна криминална група и беше ...

Полиција заплени марихуана вредна милион евра (видео)

Кумановски м. - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност реализираше и случај на недозволена трговија со марихуана со потекло од Р.Албанија која преку Република Македонија требало да биде транспортирана до Р.Турција, со што е пресечен меѓународен канал.

ПАДНАА ДИЛЕРИ ВО СКОПЈЕ, ЕДЕН ОД КОСОВО: Најдени 100 кг марихуана!

Фактор - 10.11.2016

Кривичниот суд во Скопје денеска им одреди триесет годишен притвор на четири лица кај кои се најдени 100 килограми марихуана наменета на турскиот пазар. Двајца осомничени за производство и промет на дрога се македонски државјани, еден е албански а ...

МВР заплени над 100 килограми марихуана вредна милион евра

МРТ - 10.11.2016

Завчера се уапсени се 4 лица, двајца македонски државјани, еден косовски и еден албански државјанин, против кои е поднесена кривична пријава за недозволена трговија со дрога. Македонската полиција пресече меѓународен канал на недозволена трговија со ...

Оливер Спасовски крие од јавноста: Уапсени терористи запленета дрога

Press24 - 10.11.2016

Уапсени терористи во Арачиново, запленета огромна количина дрога, убиство. Ова се информациите кои МВР се обиде да ги скрие од граѓаните во изминатиот месец, информираше денеска директорот на Бирото за јавна безбедност.

(ВИДЕО) Запленети 108 килограми марихуана, вредна милион евра

еМагазин - 10.11.2016

Бирото за јавна безбедност реализираше случај на недозволена трговија со марихуана со потекло од Р. Албанија која преку Република Македонија требало да биде транспортирана до Р. Турција, со што е пресечен меѓународен канал, информираа од МВР.

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра

Lider - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. – На 8.

Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра

Телевизија Нова - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. – На 8.

Чавков: Запленети 108 килограми марихуана вредна милион евра

Либертас - 10.11.2016

Уапсени се четири лица и запленети над 108 килограми марихуана со пазарна вредност од околу 1.000.000 евра, со што е пресечен меѓународен канал на недозволена трговија, информира денеска директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков. – На 8.

Изминатиов месец спречен шверц на 62 килограми марихуана, фалсификат производи...

МКД - 07.11.2016

Постапувајќи по констатирани неправилности, Царинската управа на Република Македонија во месец октомври, до надлежните јавни обвинителства, поднесе 12 кривични пријави против 5 правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

А1 On - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Поднесени кривични пријави од Царинската управа во месец октомври

Правдико - 07.11.2016

Постапувајќи по констатирани неправилности, Царинската управа на Република Македонија во месец октомври 2016 година, до надлежните јавни обвинителства, поднесе 12 кривични пријави против 5 правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Курир - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Сител - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Вест - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднесе 12 кривични пријави во октомври

Точка - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Се криумчареле мигранти, цигари и лекови - царината со полни раце работа

Press24 - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Вечер - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднесе 12 кривични пријави во октомври

Нетпрес - 07.11.2016

За „н еовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ е поднесена кривична пријава против Џ.А., Г.А. и З.Л., државјани на Албанија, кај кои во одделни случаи е пронајдена марихуана со различна ...

Цариниците со полни раце работа – Погледнете ја богатата заплена од минатиот месец

Репортер - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Lider - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднесе 12 кривични пријави минатиот месец

Пулс24 - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.

Царината поднела 12 кривични пријави минатиот месец

Телевизија Нова - 07.11.2016

Царинската управа на Република Македонија, постапувајќи по констатирани неправилности, минатиот месец до надлежните јавни обвинителства поднела 12 кривични пријави против пет правни и 12 физички лица.