TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професор претепал ученик во скопско Студеничани

МКД - 14.11.2014

13 годишен ученик бил претепан од неговиот професор во училиштето на скопското село Студеничани. Момчето било повредено на главата и завршило во болница. Во изјавата за ТВ Сител неговиот чичко вели дека инцидентот се случил во основното училиште ...

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

За Се - 14.11.2014

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница. Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил ...

Професор брутално претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Точка - 14.11.2014

Професор брутално претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница.

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Нетпрес - 14.11.2014

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница. Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил ...

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Курир - 14.11.2014

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница. Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил ...

Наставник си го претепал ученикот во Скопје - Детето завршило во болница!

Сител - 14.11.2014

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница. Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил ...

Македонија: Професор претепал ученик!

Шеталиште - 14.11.2014

13 – годишен ученик бил претепан од неговиот професор во училиштето на скопското село Студеничани. Момчето било со повреди на главата и кое завршило во болница. Во изјавата за ТВ Сител неговиот чичко вели дека инцидентот се случил во основното ...

Професор претепал ученик во скопско училиште

Скопје инфо - 14.11.2014

Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил вчера околу 1 часот во основното училиште Наим Фршери. Од МВР велат дека истрата се уште трае па не е познато во какви околности дошло до овој инцидент. Повеќе детали се очекуваат утре.

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште - детето е во болница

Press24 - 13.11.2014

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител. Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница. Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил ...

Прекршочни пријави за тепачката во средното училиште во Скопје

Телеграф - 12.11.2014

Во тепачка учествувале татко и чичко на ученик во училиштето од едната страна и класниот раководител со професорите од училиштето од друга страна Полицијата ќе поднесе прекршочни пријави против лицата што учествуваа во вчерашната тепачка во средното ...

Парична казна за учесниците во тепачката во „Владо Тасевски“

Канал5 - 12.11.2014

Татко и роднина на ученик се степаа со класниот и професори од средното училиште. МВР соопшти дека по целосно документирање на случајот на лицата ќе им бидат поднесени платни налози за сторен прекршок.

Прекршочни пријави за тепачката во училиштето „8 Септември“

Либертас - 12.11.2014

Полицијата поднесе прекршочни пријави против сите учесници во вчерашната тепачка во училиштето 8 септември. Според полицијата, тепачката се случила вчера, околу 11:30 часот во СДУ 8 Септември, меѓу ученикот С.Б.

Детали за инцидентот кој се случи во средното "8-ми септември"

Sky - 12.11.2014

На 11.11.2014 година околу 13,00 часот во Скопје, во СДУ “8-ми Септември“, каде има неколку паралелки од ДСУ “Владо Тасевски“ дошло до нарушување на ЈРМ со тепачка помеѓу татко и роднина на ученик во училиштето од едната страна и класниот ...

Парични казни за нервозниот татко и класниот раководител

Вечер - 12.11.2014

Нервозниот родител на средношколецот од "Владо Тасевски", чичко му, класниот раководител и неговите колеги ќе платат парични казни за вчерашната тепачка во просториите на училиштето, соопшти скопската полиција.

Ученик и родител нападнале професори во „Владо Тасевски“

24 Вести - 11.11.2014

Средношколец заедно со татко му и роднина нападнале професори во ДСУ Владо Тасевски. Случајот во полиција бил пријавен пладнево околу 12 часот. Од МВР велат дека инцидентот се случил откако професорот му издал педагошка мерка на ученикот поради ...

Ученик, татко и чичко се тепале со професори во скопско средно училиште

Вест - 11.11.2014

Ученик со своите татко и чичко се степал со класниот раководител и со уште неколку професори во училиштето 8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во населбата Автокоманда во Скопје. Според полицијата, тепачката се случила во вторник, околу 11:30 часот во СДУ ...

Ученик со роднини нападнале професори во ЕМУЦ

Утрински - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември“, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Татко и ученик се степале со професори во средно училиште

Радио МОФ - 11.11.2014

Масовна тепачка се случила денеска во ДСУ „Владо Тасевски“ откако еден ученик, заедно со неговиот татко и чичко нападнале професор, информираат од МВР. Од училиштето во полицијата е пријавено дека ученик од четврта година излегол од час и се пожалил ...

Татко, чичко и ученик се степале со професори

МКД - 11.11.2014

Класниот професор М.А. и неколкумина негови колеги утрово образовниот процес го завршиле со боксови со таткото и чичкото на еден нивен ученик. Во средното училиште „8 Септември“ (поранешен ЕМУЦ) во скопската населба Автокоманда има неколку паралелки ...

Со татко му и чичко му тепал професори

Телеграф - 11.11.2014

Инцидентот се случил во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот ...

Ученик со роднини нападнале професори во средното „8 Септември“

Локално - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Професорот го удрил ученикот? – детали за тепачката во ЕМУЦ

Калимеро - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Тепачка во ЕМУЦ

NewTime - 11.11.2014

Како што дознава Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје, каде има неколку паралелки од ДСУ„Владо Тасевски“ , настанала тепачка помеѓу ученикот С.Б.

Професорот го удрил ученикот? – детали за тепачката во ЕМУЦ

МК News - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Ученик со татко му и чичко му ги нападнале професорите во ЕМУЦ

Точка - 11.11.2014

Во средното училиште "8 Септември", поранешен ЕМУЦ, во населбата Автокоманда во Скопје претпладнево ученик, заедно со својот татко и чичко, направиле масовна тепачка против класниот професор и уште неколку други професори.

Тепачка во ЕМУЦ: Со татко му и чичко му ги тепале класниот и професорите

Бриф - 11.11.2014

Ученик со својот татко и чичко се степал со класниот и уше неколку професори во средното училиштето 8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје. Како што објави Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, каде има ...

Ученик и татко тепале професори во средно училиште во Скопје

За Се - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември“, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Татко и чичко на ученик се степале со професори од „Владо Тасевски“

+инфо - 11.11.2014

Таткото и чичкото на ученикот С.Б. од втората година во средното државно училиште „Владо Тасвски“ во Скопје истепале неколкумина професори од училиштето. Инцидентот се случил денеска околу 11.30 часот.

Ученик со роднини нападнале професори во средното „8 Септември“

А1 On - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Ученик со родители и роднини нападна професори во „Владо Тасевски“

Канал5 - 11.11.2014

Ученик во скопското средно училиште „Владо Тасевски“ денеска претпладне заедно со своите родители, и блиски роднини нападнале вработени во училиштето. Од полицијата велат дека инцидентот бил пријавен кај нив околу 12 часот и дека полициска екипа се ...

Тепачка во ЕМУЦ – со татко му и чичко му ги тепале класниот и професорите

Либертас - 11.11.2014

Како што дознава Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје, каде има неколку паралелки од ДСУ„Владо Тасевски“ , настанала тепачка помеѓу ученикот С.Б.

Ученик со роднини нападнал професор во средно училиште

Нетпрес - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Ученик со роднини нападнале професори во средното „8 Септември“

Сител - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Детали за тепачката во средното училиште ЕМУЦ

Нетпрес - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Ученик со татко му и чичко му ги нападнал професорите во ЕМУЦ

Нетпрес - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во населбата Автокоманда во Скопје претпладнево ученик, заедно со својот татко и чичко, направиле масовна тепачка против класниот професор и уште неколку други професори.

Масовна тепачка во средно училиште - со татко му и чичко му ги тепал професорите и класниот

Сител - 11.11.2014

Ученик со својот татко и чичко се степал со класниот и уше неколку професори во училиштето 8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје. Како што дознава Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, каде има неколку ...

Профсорот го удрил ученикот? - детали за тепачката во ЕМУЦ

Press24 - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

ХАОС: Се тепале родители и професори во „Владо Тасевски“

Sky - 11.11.2014

Средношколец заедно со татко му и роднина нападнале професори во ДСУ Владо Тасевски. Случајот во полиција бил пријавен пладнево околу 12 часот, објави 24 Вести. Од МВР за телевизијата велат дека инцидентот се случил откако професорот му издал ...

Ученик со таткото и чичкото нападнал професори

Курир - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во населбата Автокоманда во Скопје претпладнево ученик, заедно со својот татко и чичко, направиле масовна тепачка против класниот професор и уште неколку други професори.

Масовна тепачка во средното ЕМУЦ во Скопје - со татко му и чичко му ги тепал класниот и професорите

Press24 - 11.11.2014

Ученик со својот татко и чичко се степал со класниот и уше неколку професори во училиштето 8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје. Како што дознава Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, каде има неколку ...

Тепачка на професори со татко и роднина на ученик во ЕМУЦ

МРТ - 11.11.2014

Тие влегле на час и вербално но и физички го нападнале професорот, кому му притрчале негови колеги во одбрана и настанала тепачка – потврди МВР... Попладнето тепачка во Електро-машинскиот училишен центар(ЕМУЦ) во Скопје меѓу професори и татко и ...

Детали за тепачката во ЕМУЦ: Професорот го удрил ученикот?

Курир - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Македонија: Ученик со својот татко и чичко ги тепале професорите во училиште

Шеталиште - 11.11.2014

Ученик со својот татко и чичко се степале со класниот и уште неколку професори во училиштето 8 Септември, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје. Како што дознава Press24 денеска околу 11:30 часот во СДУ-8 Септември, каде има неколку ...

Детали за тепачката во ЕМУЦ

Пулс24 - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Масовна тепачка во ЕМУЦ: Претепани се неколку професори

Пулс24 - 11.11.2014

Ученик со својот татко и чичко се степал со класниот и уште неколку професори во училиштето „8 Септември“, поранешен ЕМУЦ во населбата Автокоманда во Скопје. Се пренесе информацијата дека денеска околу 11:30 часот во СДУ „8 Септември“, каде има ...

Ученик со роднините нападнал професори

Денешен - 11.11.2014

Претпладнево во средното училиште „8 Септември“, поранешен ЕМУЦ, во населбата Автокоманда во Скопје ученик, заедно со својот татко и чичко, направиле масовна тепачка против класниот професор и уште неколку други професори.

Детали за тепачката во ЕМУЦ: Професорот го удрил ученикот?

Денешен - 11.11.2014

Тепачка меѓу професори и роднини на ученик се случи попладнево во средното училиште „8-ми Септември“ во Автокоманда, во кое има неколку паралелки од ДСУ „Владо Тасевски“ од албанска националност.

Ученик со роднини нападнал професори во средното „8 Септември“

Lider - 11.11.2014

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.