TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо јуниор го прослави рекордот на тато

СуперСпорт - 16.11.2014

Кристијано Роналдо е повторно рекордер, овој пат во репрезентативниот дрес. Најдобриот играч на светот позираше со синот Тиаго после победата во Алграрве против Ерменија. Португалија со тесниот триумф освои бодови и остана во трката за Франција, а ...

Видео кое ќе го промени вашето мислење за Кристијано Роналдо

СуперСпорт - 16.11.2014

Португалецот Кристијано Роналдо, играчот на мадридски Реал, многумина го сметаат за горделив и арогантен, а со самото тоа и за “глумец на теренот“. Но, ако и понатака има такви кои се сомневаат дека во него нема “срце и топлина“, нема го погледнат ...

Роналдо: Секој рекорд е специјален

Дерби - 15.11.2014

Кристијано Роналдо беше стрелец на единствениот гол за Португалија во дуелот со Ерменија (1:0) со што стигна до уште еден рекорд во неговата кариера. Ова за играчот на Реал Мадрид беше 23 погодок во квалификациски или натпревар од завршница на ...

Роналдо по навика – сруши нов рекорд!

Спортски - 15.11.2014

Португалија синоќа ја совлада Ерменија со 1-0, со голот на Кристијано Роналдо, со што фудбалерот на Реал Мадрид собори уште еден рекорд. Португалецот стана најдобар стрелец во историјата на Европските првенства ако се сметаат погодоците во ...

Уште една награда за Роналдо

СуперСпорт - 15.11.2014

Се вели дека зад успешен маж, стои успешна жена, а засега за тоа најдобар пример е Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер во светот добива награди во фудбалот, руши стари и поставува нови граници.

И Роналдињо се сели во Америка

СуперСпорт - 15.11.2014

Бразилскиот фудбалски магионичар, Роналдињо Гаучо Кариерата може да ја продолжи во Лос Галакси. Роналдињо, чие враќање во Европа се споменуваше во летото кога за неговите услуги беше заинтересиран КПР, е на прагот од премин во ЛА Галакси, а според ...

Роналдо сруши уште еден рекорд

ЗаЗабава - 15.11.2014

Португалија синоќа ја совлада Ерменија со 1-0, со голот на Кристијано Роналдо, со што фудбалерот на Реал Мадрид собори уште еден рекорд. Португалецот стана најдобар стрелец кога станува збор за квалфикациите и завршниците на Европските првенства.

Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на првенствата на Европа

СуперСпорт - 15.11.2014

Одличниот Португалец беше единствен стрелец во триумфот над Ерменија од 1:0, а тој погодок во 71 минута беше негов 23 во квалификациите за континенталното првенство или на самиот шампионат на Европа.

ЛА Галакси нова дестинација на Роналдињо ?

Топки - 15.11.2014

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо можно е брзо да ја заврши авантурата во Мексико, каде игра во Керетаро, клуб со кој неодамна потпиша двегодишен договор, најавуваат дел од медиумите.

Роналдо го постигна 450 погодок

Алфа - 15.11.2014

Во квалификациите за Евро 2016, Португалија ја совлада Ерменија со 1:0, а Кристијано Роналдо го прослави јубилејниот гол. Поранешниот селектор на Грција, Фернандо Сантош дебитираше со победа на новата функција и тоа како предводник на португалскиот ...

Кристијано скрши европски рекорд

Локално - 15.11.2014

Кристијано Роналдо и донесе тешка победа на Португалија над Ерменија со 1:0, а со погодокот, суперѕвездата скрши европски рекорд, бидејќи стана најефикасниот играч во историјата на европските првенства, откако во рангирањето се земаат и ...

Роналдо најдобар стрелец во евро-квалификациите

+инфо - 15.11.2014

Ширум Европа во тек се квалификациски натпревари за ЕУРО 2016. а од синоќа нов рекордер по постигнати голови е Кристијано Роналдо. Португалскиот напаѓач го постигна голот вреден победа за неговата репрезентација на гостувањето кај Ерменија и воедно ...

Нов рекорд за Роналдо

Спортклуб - 15.11.2014

Португалија забележа победа од 1:0 над Ерменија и освои три важни бода во битката за пласман на ЕП во Франција 2016 година. Единствениот гол за победа го постигна Роналдо, а Португалецот покрај важната победа за својот тим, успеа да постигне и личен ...

Кој друг ако не Роналдо

Pixel.mk - 15.11.2014

Селекцијата на Португалија синоќа пред своите навивачи добро се намачи да дојде до победата над Ерменија, остварена благодарение на 450. гол во кариерата на нивната прва ѕвезда Кристијано Роналдо.

Роналдињо си пронајде нов клуб?

Спортклуб - 15.11.2014

Еден од најдобриот фудбалери во историјата на фудбалот, Бразилецот Роналдињо наскоро би можел да стане нов играч на амерканскиот тим ЛА Галакси. Според дел од локалните медиуми, Роналдињо би требало да пристигне како замена за Донован, кој решил да ...

На Роналдињо му здосадило во Мексико: ЛА Галакси нова дестинација на виртуозот?

SportMedia - 15.11.2014

Поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо можно е брзо да ја заврши авантурата во Мексико, каде игра во Керетаро, клуб со кој неодамна потпиша двегодишен договор, најавуваат дел од медиумите.

Роналдо собори уште еден голем рекорд

Точка - 15.11.2014

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо синоќа на дуелот против Ерменија собори уште еден голем рекорд. Кристијано Роналдо синоќа против Ерменија постигна гол и стана најдобар стрелец во историјата на Европските првенства ако се сметаат ...

Роналдо најдобар стрелец во евро-квалификациите

А1 On - 15.11.2014

Ширум Европа во тек се квалификациски натпревари за ЕУРО 2016, а од синоќа нов рекордер по постигнати голови е Кристијано Роналдо. Португалскиот напаѓач го постигна голот вреден победа за неговата репрезентација на гостувањето кај Ерменија и воедно ...

Роналдињо оди во Лос Анџелес?

Курир - 15.11.2014

Одличниот Роналдињо, кој во септември потпиша двегодишен договор со мексиканскиот Кретер би можел да се пресели во Соединетите Американски Држави. Искусниот Бразилец е желба на челниците на американскиот Лос Анџелес Галакси, тврдат мексиканските ...

ВИДЕО: „Дебелиот“ Роналдо се обидува да ослабне

Курир - 15.11.2014

Освен „вистинскио“, го нарекуваат „дебелиот“ Роналдо, а тоа е поранешната бразилска фудбалска ѕвезда и најдобар фудбалер во светот. Но, како што можете да погледнете во следниот видео прилог, Бразилецот решил килограмите да ги стопи, вредно вежба во ...

Роналдињо се сели во САД

Шеталиште - 15.11.2014

Некогаш најдобриот фудбалер на светот, Бразилецот Роналдињо оваа сезона настапува во мексиканската Примера, во екипата на Куеретаро. Екипата од истоимениот град, која моментално се наоѓа на 10.

Роналдињо на чекор да потпише договор со ЛА Галакси

Пулс24 - 15.11.2014

Искусниот Бразилец е желба на челниците на американскиот Лос Анџелес Галакси, тврдат мексиканските весници. 34-годишниот Роналдињо летово требаше да се им придружи на њујоршките Ред Булс, но не дојде до договор.

Роналдо најдобар стрелец во евро-квалификациите

Lider - 15.11.2014

Ширум Европа во тек се квалификациски натпревари за ЕУРО 2016. а од синоќа нов рекордер по постигнати голови е Кристијано Роналдо. Португалскиот напаѓач го постигна голот вреден победа за неговата репрезентација на гостувањето кај Ерменија и воедно ...

Роналдо постави уште еден рекорд

Дерби - 14.11.2014

Кристијано Роналдо постигна гол на дуелот од квалификациите за ЕП против Ерменија и стигна до нов рекорд во својата кариера. Покрај тоа што и обезбеди важна победа на својата репрезентација, актуелниот носител на „Златната топка“ стана и најдобар ...

Погледнете што Роналдо вежба на тренинг

СуперСпорт - 14.11.2014

Кристијано Роналдо е познат како некој кој исклучително се труди на тренинзите, и дека е посветен и константно напредува во кариерата. И тоа се гледа на теренот, поради тоа што Португалецот речиси редовно ги тресе мрежите на противникот.

Роналдињо во преговори со ЛА Галакси (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2014

Фудбалски виртуоз Роналдињо не е задоволен од квалитетот на првата лига на Мексико и наскоро би можел да го напушти Куеретаро каде што потпиша договор во септември. Според пишувањата на мексиканскиот интернет портал „Кодице", бразилецот веќе ги ...

Погледнете што вежба Роналдо на тренинзите

Топки - 14.11.2014

Кристијано Роналдо е познат како некој што премногу се труди на тренинзит и кој е посветен на константен напредок во кариерата. И тоа се гледа на теренот, бидејки Португалецот речиси редовно ги тресе мрежите на противниците.

Роналдињо ќе го задолжи дресот на ЛА Галакси?

Спорт365 - 14.11.2014

Роналдињо, кој во септември потпиша двегодишен договор со мексикански Керетаро, преминува во американскиот ЛА Галакси, тврдат медиумите во Мексико Роналдињо во ЛА Галакси би го заменил Лендон Донован, кој реши да ја заврши кариерата.

Роналдињо се сели во поранешниот тим на Бекам

Спортклуб - 14.11.2014

Една од најголемите фудбалски ѕвезди во историјата Роналдињо е многу блиску до договор со Лос Анџелес Галакси, објавија тамошните медиуми. Во овој клуб, славниот Бразилец би требало да биде замена за американската фудбалска легенда Лендон Донован ...

Роналдо урна нов голгетерски рекорд! (ВИДЕО)

SportMedia - 14.11.2014

Кристијано Роналдо додаде уште еден рекорд во своето раскошно досие. Голот со кој Португалија ја совлада Ерменија со 1-0 е негов 23-ти во сите досегашни натпревари од евроквалификациите и Европските првенства.

Само еден е Роналдињо

Вечер - 14.11.2014

Иако повеќе не е во идеалните години, Дињо презентираше нов фантастичен трик кој веднаш стана хит на интернет. Веќе сме навикнати на фудбалската магија на поранешниот репрезентативец на Бразил, Роналдињо, но факт е дека секогаш Дињо не остава без ...

Еден е Роналдињо: Бразилскиот виртуоз се покажа и во одбојка

Дерби - 13.11.2014

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдињо изведе нова магија, овој пат на партија одбојка со нога на песок. Едноставно на Рони доволно му е да му дадете топка, а тој вас ќе ве импресионира.

Роналдињо се сели во ЛА галакси?

Екипа - 13.11.2014

Бразилскиот интернационалец Роналдињо одигра само неколку меча за Кверетаро во мексиканскиот шампионат, а би можел повторно да ја промени средината. За неговите услуги e заинтересиран тимот од МЛС – лигата, ЛА галакси, каде своевремено настапуваше ...

Роналдо не се шегува

Оn.net - 13.11.2014

Кристијано Роналдо е со селекцијата на Португалија, подготвувајќи се за квалификацискиот меч со Ерменија. Иако се работи само за тренинг Роналдо е секогаш сериозен, но и пресреќен кога ќе постигне ...

Роналдо се радува и кога ќе постигне гол на тренинг (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2014

На тренинг на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо постигна погодок од пенал и се израдува на свој препознатлив начин како што тоа го прави на натпреварите. ...

Видео: Роналдо и на тренинг слави како во финале на ЛШ

Спортски - 13.11.2014

Најдобриот фудбалер на планетава Кристиано Роналдо се наоѓа во тренинг кампот на португалската репрезентација и се подготвува за следниот квалификациски натпревар. Дека Португалецот сака секогаш да победува покажува и ова видео каде се гледа дека и ...

Видео: Роналдо и на тренинг слави како во финале на ЛШ

Таратур - 13.11.2014

Најдобриот фудбалер на планетава Кристиано Роналдо се наоѓа во тренинг кампот на португалската репрезентација и се подготвува за следниот квалификациски натпревар. Дека Португалецот сака секогаш да победува покажува и ова видео каде се гледа дека и ...

(Видео) Роналдо не се шегува: постигна гол на тренинг и го прослави!

Спортклуб - 13.11.2014

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо денеска одработи тренинг со репрезентацијата на Португалија. Португалија утре го игра натпреварот со Ерменија, натпревар од квалификациите за ЕП, а Роналдо покажува дека не се шегува ниту на тренинзите.

Роналдо во свој стил слави и погодоци на тренинг (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2014

Португалскиот ас прослави во свој стил. Кристијано Роналдо моментално се подготвува за квалификацискиот дуел на Португалија со Ерменија, а притоа и добро се забавува на тренинг. Португалија утре го игра својот дуел од квалификациите за ЕП 2016 и има ...

Роналдо ги слави головите и на тренинг

Точка - 13.11.2014

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо овој петок ќе настапи за репрезентацијата на Португалија на дуелот против Ерменија. Португалците ги чека квалификациски натпревар за ЕП 2016 против Ерменија, а потоа следната седмица на „Олд Трафорд“ ќе ...

Медран го разбесна Роналдо! Се започна во тунелот, а кулминираше на теренот! (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2014

Довчерашниот јуниор на Реал Мадрид нема по добро да го памети дебито на „Сантијаго Бернабеу“ Алваро Медран за првиот тим на „Кралскиот клуб“ дебитираше пред помалку од месец дена на гостувањето кај Леванте во победата од 5:0.

Роналдо доби „рецка“ од младинец на Реал

Дерби - 12.11.2014

Скоро секој втор фудбалер би сакал да се поздрави со виртуозот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, но така не мисли и младинецот, Алваро Медран. Пред почетокот на натпреварот против Рајо Ваљакано кој Реал го доби со 5:1, во тунелот Роналдо се ...

Роналдо: Се трудам секоја година да бидам подобар

СуперСпорт - 12.11.2014

Кристијано Роналдо неодамна изјави дека негов најомилен збор е победник. Во понеделникот ја доби наградата „Алфредо ди Стефано“ која секоја година ја доделува весникот „Марка“ за најдобар фудбалер во Примера.

Толку млад, а веќе се замери со Роналдо (видео)

Спортклуб - 12.11.2014

Младиот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Медран во моментов сигурно е еден од поомразените соиграчи на Кристијано Роналдо. Причина за тоа е неговото "непримерно" однесување од мечот со Рајо Ваљекано во саботата на домашен терен.

Бразилски виртуоз: Роналдињо е мајстор и во одбојка! (ВИДЕО)

SportMedia - 12.11.2014

Бразилскиот фудбалер Роналдињо покажа дека е мајстор и во одбојката. Тој на една плажа во Бразил изведе навистина импресивен потег при еден меч на одбојка на песок и ги воодушеви присутните кои го поздравија со ...

Роналдо ја прими Златната копачка

Канал 77 - 12.11.2014

По Луис Суарез и Кристијано Роналдо ја прими наградата за најдобар стрелец во Европа за минатата сезона. Они двајца ја поделија наградата Златна Копачка бидејќи постигнаа ист број погодоци за своите клубови, Ливерпул, и Реал Мадрид.

Иако се соиграчи: „Јуниорот“ Медран го мрази Кристијано Роналдо!? (ВИДЕО)

SportMedia - 12.11.2014

Алваро Медран, младиот фудбалер кој овој викенд дебитираше за Реал Мадрид на мечот против Рајо Валјекано (5-1) покажа дека нема никаква почит кон најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо.

ВИДЕО: Само еден е Роналдињо!

Пулс24 - 12.11.2014

Веќе навикнавме Роналдињо да нѐ импресионира со својата фудбалска магија и овојпат се случува истата ситуација. Но, неговата фудбалска магија не беше направена на тренинг или на натпревар, туку на партија одбојка кога заедо со пријателите играше на ...

Реал (М) понуди 93 мил. евра, а колку Барселона понуди за Кики?!

Вечер - 12.11.2014

Рамон Калдерон откри дека каталонскиот гигант понуди повеќе за услугите на тогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед. Поранешниот претседател на шпанскиот гигант Реал (М), Рамон Калдерон откри дека во 2009 година, малку фалело, Кристијано Роналдо ...

Ферги го понудил, Роналдо ја одбил Барса

Спорт - 12.11.2014

Хозе Рамон Калдерон Рамос, кој во минатото беше на претседателската функција во Реал Мадрид, откри интересен податок дека малку недостигало Кристијано Роналдо и Лионел Меси да го сочинуваат најсилниот напад во историјата на фудбалот Она што е ...

Си даде за право да го искулира Кики Роналдо

Вечер - 12.11.2014

Сепак, шпанските медиуми објавија видео снимка на која јасно се гледа како Роналдо и Медрав својата "војна" веќе ја започнале во подтрибинскиот тунел. Иако има одиграно само два натпревара за Реал (М) во домашниот шампионат, Алваро Медран во ...

Перез мислеше дека Роналдо е прескап

24Фудбал - 11.11.2014

Португалецот беше првото големо засилување на Флорентино Перез кога тој по втор пат седна во претседателската фотеља на ’Кралевите’, но зделката беше договорена од неговиот претходник Рамон Калдерон.

Калдерон: Барса можеше да располага со тандемот Роналдо-Меси

Дерби - 11.11.2014

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон откри дека Барселона имала можност да располага со најпосакуваниот тандем на светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Во интервју за „Скај Спортс“, Калдерон потврдил дека Сер Алекс Фергусон не ...

Роналдо: Моментално играм во животна форма!

Спортски - 11.11.2014

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, смета дека во моментов го игра најдобриот фудбал во својот живот. Португалецот, оваа сеозна веќе има постигнато 23 гола на 17 натпревари, неговиот Реал е лидер во Примера, а веќе обезбеди и настап во ...

Роналдо: Играм во животна форма

Кајгана - 11.11.2014

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, смета дека во моментов го игра најдобриот фудбал во својот живот. Португалецот, оваа сезона веќе има постигнато 23 гола на 17 натпревари, Реал е прв во Примера, а веќе обезбеди и настап во осминафиналето ...

Какви бројки на Кристијано Роналдо...

СуперСпорт - 11.11.2014

Последната екипа на „Сантијаго Бернабеу“ во примера која успеа да го сопре Кристијано Роналдо беше Малага на 19 октомври 2013 година. Португалецот по тоа одигра 16 натпревари, а во секој постигна по еден гол најмалку.

Роналдо доби награда од „Марка“

СуперСпорт - 11.11.2014

Најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо во понеделникот ја збогати својата витрина со две нови награди. На него му беа доделени наградите на шпанскиот медиум „Марка“ за најдобар играч и најдобар стрелец во Примера за минатата сезона.

Роналдо: Никогаш нема да се изморам од освојување трофеи

СуперСпорт - 11.11.2014

За наградите и трофеите никогаш не е доста, така смета најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо. Роналдо во последно време доминира во светскиот фудбал и се очекува и оваа година да биде прогласен за најдобар играч во светото.

Фергусон го нудел Португалецот Роналдо на Барселона!

СуперСпорт - 11.11.2014

Алекс Фергусон не сакал да го продаде Кристијано Роналдо на Реал Мадрид па го понудил на Барселона, откри поранешниот претседател на Реал Рамон Калдерон. Роналдо во 2009 година за 80 милиони евра премина од Јунајтед во Реал Мадрид.

Барселона нудела повеќе за Кристиано Роналдо, но Португалецот го одбрал Реал Мадрид

The Men - 11.11.2014

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон откри дека во 2009 година малку недостасувало Кристиано Роналдо да го облече дресот на Барселона . Калдерон изјави дека Каталонците нуделе повеќе за да го видат Португалецот во своите редови, но ...

Роналдо: Играм во животна форма

Дневник - 11.11.2014

Актуелниот најдобар светски играч во изборот на ФИФА и последен косопственик на „Златната копачка“ што се доделува за најдобриот стрелец за измината сезона, Португалецот Kристијано Роналдо од редовите на Рела Мадрид не крие дека е задоволен од она ...

Кристијано: Можеби сум во најдобрата форма во мојата кариера

Локално - 11.11.2014

Португалскиот напаѓач на европскиот клупски шампион Реал Мадрид, Кристијано Роналдо изрази мислење дека се наоѓа на врвот на својата кариера. Во оваа сезона Роналдо во 10 натпревари од првенството на Шпанија постигна 18 гола и направи 4 асистенции, ...

Кристијано пред нов голем рекорд

Локално - 11.11.2014

Најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо е на прагот на ново врвно достигнување, со што ќе додаде уште слава кон богатата кариера. “Седумката” може да стане фудбалерот со најмногу голови во историјата на турнирите на национални тимови ...

Фергусон го нудел Роналдо на Барселона

Телеграф - 11.11.2014

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон откри дека Манчестер јунајтед го селел Роналдо во Барселона Кристијано Роналдо во 2009 година од Јунајтед мина во Реал Мадрид, по повеќемесечните преговори на двата клуба, но она што се ...

Ферги го нудел Кристијано на Барса, не сакал да го продаде на Реал

Локално - 11.11.2014

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон откри дека поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон преферирал да го види Кристијано Роналдо во дресот на Барселона.

Роналдо: Играм во животна форма

Спортклуб - 11.11.2014

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо смета дека моментално се наоѓа во најдобрата форма од својот живот. Фантастичниот Португалец постигна 23 гола на 17 натпревари оваа сезона. Реал е прв во Ла Лига, а исто така прв обезбеди пласман во ...

Фергусон го нудел Роналдо на Барселона

Спортклуб - 11.11.2014

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Роман Калдерон откри дека Манчестер Јунајтед го нудел Криситијано Роналдо на Барселона. Роналдо во 2009 година од Манчестер Јунајтед замина во Реал за рекордни 80 милиони евра, по долгите преговори меѓу двата ...

Барселона можела да го има тандемот Меси –Роналдо!?

Канал5 - 11.11.2014

Легендарниот екс менаџер на Манчестер Јунајтед , Алекс Фергусон не сакал Кристијано Роналдо да биде продаден во Реал Мадрид, и извонредниот Португалец и го понудил на Барселона, откри поранешниот претседател на кралевите од Мадрид Рамон Калдерон.

Роналдо ја одбил Барса заради мајка му!

Спорт365 - 11.11.2014

Сер Алекс сакал Кристијано да и го продаде на Барселона, Калдерон конечно откри што се случувало зад кулисите на овој трансфер. Рамон Калдерон се уште беше на чело на клубот кога се договараше трансферот, иако Фергусон се обидел да ја спречи целата ...

Строго чувана тајна: Фергусон го нудел Роналдо на Барселона

SportMedia - 11.11.2014

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо, ѕвездата на Реал Мадрид бил пред трансфер во Барселона, но Португалецот ја одбил опцијата да биде соиграч на Лионел Меси. Ова сензационално го откри поранешниот претседател на „кралскиот клуб“, Рамон ...

Овој фудбалер на Реал Мадрид успеа да го налути Роналдо

Точка - 11.11.2014

Кристијано Роналдо не беше многу среќен по завршувањето на дуелот минатиот викенд против Рајо Ваљекано. Реал Мадрид славеше со 5:1, а Роналдо се запиша во листата на стрелците во 83-та минута.

(Видео) Кој не го ферма Роналдо во Реал?

Република - 11.11.2014

Талентираниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Медран не го ферма многу Кристијано Роналдо, а со двата потези на мечот против Рајо Валјекано, предизвика и бес кај Португалецот. Најпрво уште во тунелот пред почетокот на градското дерби, Медран не му ...

Како Роналдо за влакно не заврши крај Меси во Барса

Шеталиште - 11.11.2014

Рамон Калдерон кој имаше неславен мандат како претседал на Реал откри дека Барселона имала можност да располага со најпосакуваниот тандем на светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Во интервју за „Скај Спортс“, Калдерон потврдил дека Сер Алекс ...

Роналдо: Играм во животна форма

Макфакс - 11.11.2014

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, смета дека во моментов го игра најдобриот фудбал во својот живот. Португалецот, оваа сеозна веќе има постигнато 23 гола на 17 натпревари, Реал е прв во примера, а веќе обезбеди и настап во осминафиналето ...

Како да се опише овој човек? Нов неверојатен подвиг на Кристијано Роналдо

СуперСпорт - 10.11.2014

Кристијано Роналдо во победата на Реал Мадрид од 5:1 против Рајо Ваљекано постигна “само” еден гол кој беше доволен за нов неверојатен подвиг на Португалецот.

„Играм во животна форма“

Оn.net - 10.11.2014

Кристијано Роналдо е свесен дека во моментов го игра најдобриот фудбал во кариерата. На 17 одиграни средби сезонава, Португалецот има постигнато 23 гола. „Веројатно сум во најдобрата животна форма, иако секогаш се обидувам да бидам подобар.

Запознајте го „новиот“ Кристијано Роналдо: Има само 17 години

Точка - 10.11.2014

Арсен Венгер во 2003-та година имаше шанса да го ангажира Кристијано Роналдо од Спортинг Лисабон, но трансферот не се случи затоа што од таборот на Манчестер Јунајтед беа поконкретни и поупорни.

Погледнете како Роналдо со нетрпение ја чекаше својата награда

Точка - 10.11.2014

Кристијано Роналдо освои уште една Златна копачка која му беше доделена минатиот викенд пред почетокот на дуелот на Реал против Рајо Ваљекано. Официјално најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо со Суарез ја подели наградата за најдобар ...

Роналдо: Играм во животна форма

SportMedia - 10.11.2014

По одличниот старт на сезоната, најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо вели дека се наоѓа во животна форма. „Моментално играм најдобар фудбал, но никогаш не се задоволувам и од година в година одам да бидам сѐ подобар.

Роналдо веќе надмина неколку освојувачи на ,,Пичичи’’ наградата

Спорт365 - 10.11.2014

Португалскиот ас се наоѓа во неверојтна форма. Португалскиот ас од редовите на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се наоѓа во неверојатна форма, иако сезоната сеуште е на самиот почеток. Во некои дамнешни времиња најдобрите стрелци од шпанското ...

Фудбалската јавност во европа препозна „нов“ Роналдо!

Спортклуб - 10.11.2014

Арсен Венгер и Арсенал повторно и секогаш се во потрага на млади таленти кои што се со прилично ниски цени на транфер пазарот, за подоцна да ги вивнат во врвот на Европскиот фудбал. Како што објавуваат многу од спортските портали, Арсенал е загреан ...

Новиот Роналдо чини 40 милиони фунти

Курир - 10.11.2014

Со оглед на тоа што меѓу првите се интересира за младите таленти, Арсен Венгер го сака новиот Роналдо. Се работи за 17-годишниот напаѓач на Бенфика, Гонсал Гуедес, а како што пренесуваат медиумите, ...

Да се запознаеме со новиот Кристијано Роналдо

Вечер - 10.11.2014

Иако има само 17-години, Конкало веќе е проценет на 40 мил. евра, а интерес за неговите услуги веќе покажаа и челниците на ПСЖ, Баерн (М) и Реал (М). Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер во 2003 години не ја искористи ...