TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формирана регионалната боксерска Супер лига, Вардар македонски претставник!

IPON - 13.11.2016

На состанокот во Скопје во петокот претставниците боксерските федерации од поранешна Југославија дадоа согласност за формирање на регионална боксерска лига која ќе се вика „Супер лига“, а Македонија ќе ја претставува Вардар.

Спортски манифестации по повод 13 Ноември

За Се - 13.11.2016

По повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации. Во спортската сала „Македонски херои“ е отворен карате турнирот „13 Ноември“ на кој ќе настапат околу 400 натпреварувачи од четири држави.

Јанески го освои Златниот гонг

Телма - 12.11.2016

Гоце Јанески е освојувач на Златниот гонг 2016 година, 46 издание од традиционалната боксерска ревија што изминативе два дена се одржуваше во малата сала од СЦ „Борис Трајковски“. По пауза од три години македонски боксер го освои ова признание ...

Гоце Јаневски го освои „Златниот гонг“ за 2016 година

Екипа - 12.11.2016

Македонскиот боксер Гоце Јанески е освојувачот на наградата „Златен гонг“ на традиционалното натпреварување што се одржа денеска во салата „Борис Трајковски“. Тој блесна во категоријата до 75 килограми, во која во финалето доминантно го совлада ...

Спортски манифестации по повод 13 Ноември

+инфо - 12.11.2016

По повод 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации. По повод 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации.

Многу натпревари и медали по повод 13 Ноември (ФОТО)

+инфо - 12.11.2016

Во рамки на спортските настани по повод 13 Ноември, е и традиционалниот меѓународен турнир во куглање „Скопје опен 2016“. Денеска по повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, традиционално се одржаа голем број спортски манифестации.

Спортски манифестации по повод 13 Ноември

А1 On - 12.11.2016

По повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации. Во спортската сала „Македонски херои“ е отворен карате турнирот „13 Ноември“ на кој ќе настапат околу 400 натпреварувачи од четири држави.

Јанески го освои „Златниот гонг“ за 2016 година

Дерби - 12.11.2016

Боксерската федерација на Македонија успешно го организираше 46-то издание на „Златен гонг“, боксерско натпреварување на кое денеска најпрестижната награда ја понесе Гоце Јанески. Македонскиот боксер ја освои наградата „Златен гонг“ за 2016 година, ...

Спортски манифестации по повод 13 Ноември...

Н.Македонија - 12.11.2016

Спортски манифестации по повод 13 Ноември По повод 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации. Во спортската сала „Македонски херои“ е отворен карате турнирот „13 Ноември“, на кој ќе настапат ...

Голем број на спортски манифестации и турнири по повод 13 Ноември

Курир - 12.11.2016

По повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска традиционално се одржуваат голем број на спортски манифестации. Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски во спортската сала „Македонски Херои“ свечено го отвори карате турнирот ...

Гоце Јанески победи во финалето на „Златниот гонг“ (ФОТО)

IPON - 12.11.2016

Гоце Јанески (-75 кг) во финалето на „Златниот гонг“ го совлада Аремнед Незирај од Косово со едногласна одлука на судиите 3-0. Јанескли сигурно ја водеше борбата во сите три рунди, посебно до израз дојде неговата тактика во втората рунда кога зададе ...

Гоце Јанески најдобар боксер на „Златен гонг“ (ФОТО)

IPON - 12.11.2016

Гоце Јанески го совои „Златниот гонг“, а најдоб а р македонски боксер е Љуљзим Исмаили. За најдобар техничар е прогласен Желјко Марко од Хрватска, а за најборбен боксер Петар Стошиќ , додека за најдобар странски боксер признанието му припадна на ...

Натпревари и медали по повод 13 Ноември

Вечер - 12.11.2016

По повод 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржуваат повеќе спортски манифестации Во спортската сала „Македонски херои" е отворен карате турнирот „13 Ноември" на кој ќе настапат околу 400 натпреварувачи од четири држави.

Голем број на спортски манифестации и турнири по повод 13 ноември во Скопје

Пулс24 - 12.11.2016

Денеска /12.11.2016 година, сабота/ по повод 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, традиционално се одржуваат голем број на спортски манифестации. Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски во спортската сала „Македонски Херои“ ...

Македонскиот боксер Гоце Јаневски го освои „Златниот Гонг “

Телевизија Нова - 12.11.2016

Гоце Јанески е освојувачот на наградата „Златен гонг“ на традиционалното натпреварување што се одржа денеска во салата „Борис Трајковски“. Јаневски беше најдобар во категоријата до 75 килограми, во која во финалето го совлада Аременд Незирај од ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

+инфо - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

А1 On - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 50-тина боксери од 12 земји и тоа: Англија, ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

Канал5 - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 50-тина боксери од 12 земји и тоа: Англија, ...

46-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

Сител - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат на 50-тина боксери од 12 земји и тоа: Англија, ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

Курир - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг ...

Попладнево стартува 46 издание на „Златен Гонг“

Алфа - 11.11.2016

Попладнево во малата сала при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ стартува 46-тото издание на боксерскиот турнир „Златен Гонг“. Над 50-тина боксери од 12 земји ќе се натпреваруваат за престижната награда за која ќе конкурираат и шест македонски ...

Од денеска 46-ти „Златен гонг“...

Н.Македонија - 11.11.2016

Од денеска 46-ти „Златен гонг“ Боксерскиот турнир „Златен гонг“денеска и утре ќе го има своето 46-то издание, во Скопје, во СЦ „Борис Трајковски“. Се очекува настап на околу 50 боксери од Македонија, В.

Лама и Јанески атакуваат на „Златниот гонг“, Илиоски гарантира добри борби (ФОТО)

IPON - 11.11.2016

Боксерите утрово успешно го поминаа мерењето за 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен гонг“, а од таборот на нашата репрезентација велат дека сите боксери добро се чувствуваат и се подоготвени да го дадат максимумот.

Полуфинале „Златен гонг“: Се враќа сјајот на турнирот, Македонија со четири финалисти!

IPON - 11.11.2016

Полуфиналните борби на 46-от Меѓународен боксерски турнир „Златен гонг“ ги исполни очекувањта, беа прикажани одлични борби во неколку мечеви. Нашите боксери поразени, но не разочараа, тоа посебно се однесува на дебитантот на боксерскиот ринг Бобан ...

Над 50 боксери од 12 земји се борат за „Златниот Гонг“

Позитив.мк - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ се одржува 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. Над 50-тина боксери од 12 земји се борат за „Златниот Гонг“.

Со формирање професионална лига, боксот ќе се најде таму каде што му е местото

Република - 11.11.2016

Поголема финансиска помош за спортските федерации, ангажирање врвни тренери, даночни ослободувања за фирми кои ќе инвестираат во спортот и финансирање спортови без своја лига се мерките што неодамна ги најави Владата, а чијашто цел е да помогнат во ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

Lider - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-тото издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 50-тина боксери од 12 земји и тоа: Англија, ...

Mеѓународeн боксерски турнир „Златен Гонг 2016“

Канал 77 - 11.11.2016

Денеска и утре во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи 46-то издание на меѓународната боксерска манифестација „Златен Гонг 2016“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат педесетина боксери од 12 земји и тоа: Англија, ...

Традицијата продолжува: „Златен Гонг“ со боксери од 12 земји

Екипа - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир “Златен Гонг” годинава по 46. пат ќе се одржи во Скопје. Овој меѓународен традиционален турнир во бокс претставува едно од најголемите и најстарите ...

Македонските боксери го „меркаат“ Златниот Гонг

SportMedia - 10.11.2016

Најстарата боксерска манифестација во Македонија „Златен Гонг" утре и во сабота ќе ја доживее својата 46. едиција. Со најавено учество на над 50 боксери од 12 држави, овогодинешното издание се очекува да биде едно од најмасовните во последните ...

Скопје домаќин на 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен Гонг“

А1 On - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. По тој повод денес во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која покрај за ...

Скопје домаќин на 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен Гонг“

Сител - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. По тој повод денес во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која покрај за ...

Стартува боксерската манифестација „Златен Гонг“

Точка - 10.11.2016

Една од најстарите спортски манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг“ годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. Македонија на „Златниот Гонг“ ќе ја претставуваат шестмина боксери.

Боксерската елита во Скопје, 46. издание на Златен гонг

Алфа - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир “Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. Влогот на многумина низ изминативе 46 години во организирањето на овој настан придонесе “Златниот ...

Скопје домаќин на 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен Гонг“

Курир - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. По тој повод денес во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која покрај за ...

ЗЛАТЕН ГОНГ: Утре стартуваат битките за „Гонгот“

Телеграф - 10.11.2016

Утре во „Борис Трајковски“ почнува 46. издание на најпознатиот боксерски турнир во Македонија - „Златен гонг“. Годинава со над 50 боксери, меѓу кои и боксери од Англија Утре во Скопје почнува дводневното 46.

„Златен гонг“: Во силна конкуренција 2-3 македонски боксери ќе се борат за трофејот

IPON - 10.11.2016

На денешната прес-конференција во Агенцијата за млади и спорт по повод одржувањето на една од најстарите спортски манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир 46.„Златен гонг“ кој ќе се одржи во Скопје беше истакнато дека ќе учествуваат 52 ...

Стартува боксерската манифестација „Златен Гонг“

Макфакс - 10.11.2016

Една од најстарите спортски манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг“ годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. Македонија на „Златниот Гонг“ ќе ја претставуваат шестмина боксери.

Традицијата продолжува, „Златен Гонг“ со боксери од 12 држави

Република - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир “Златен Гонг” годинава по 46. пат ќе се одржи во Скопје. Овој меѓународен традиционален турнир во бокс претставува едно од најголемите и најстарите ...

Педесет боксери од 12 земји ќе се борат за „Златниот Гонг"

Вечер - 10.11.2016

Една од најстарите спортски манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг" годинава по 46-ти пат ќе се одржи викендов во Скопје. - Влогот на многумина низ изминативе 46 - години во организирањето на овој настан придонесе „Златниот ...

Боксерска елита во Скопје

Скопје инфо - 10.11.2016

Меѓународниот турнир во бокс, „Златен Гонг“ оваа година ќе се одржи по 46-ти пат. Домаќин на турнирот, традиционално ќе биде главниот град, Скопје. На денешната прес-конференција одржана во Агенцијата за млади и спорт, покрај најавата за турнирот, ...

Скопје домаќин на 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен Гонг“

Lider - 10.11.2016

Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир „Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. По тој повод денес во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која покрај за ...

Боксери од 12 земји во рингот на „Златен Гонг“ кој се одржува по 46. пат

Телевизија Нова - 10.11.2016

Традицијата продолжува. Една од најстарите спортски традиционални манифестации во нашата земја, боксерскиот турнир “Златен Гонг” годинава по 46-ти пат ќе се одржи во Скопје. Влогот на многумина низ изминативе 46 години во организирањето на овој ...

„Златниот Гонг“ викендов со своето 46.издание

Екипа - 09.11.2016

Претстојниов викенд ќе се одржи 46. издание на меѓународниот боксерски турнир „Златен Гонг“. Боксерските мечеви ќе се одвиваат во „ВИП Арена СЦБТ“ – мала сала, а досега има пријавено боксери од Англија, Албанија, БИХ, Белгија, Словенија, Србија, ...

Боксерите жестоко тренираат за „Златниот гонг“ (ВИДЕО)

IPON - 08.11.2016

Погледенте ја атмосферата на тренинзите на боксерската репрезентација за претстојниот „Златен гонг“ во петок и сабота. На подготовките кои се одржуваат во салата на БК Аперкат во скопската наслеба Автокоманда учествуваат: 52 кг Исак Сулејмани – ...

На „Златниот гонг“ досега се пријавени 12 репрезентации!

IPON - 07.11.2016

За 46.Меѓународен боксерски турнир „Златен гонг“, кој се одржува на 11-12 ноември во Скопје, досега се пријавени за учество Англија, Албанија, Босна и Херцеговина, Белгија, Словенија, Србија, Романија, Црна Гора, Холандија, Хрватска, Косово и ...