TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Топланите подготвени

Дневник - 08.10.2011

Временската прогноза која во наредните денови предвидува значително намалување на утринските температури, кои ќе се спуштат и до 3 Целзиусови степени, ги загрижи граѓаните дали од АД „Топлификација“ ...

Сончево време и денеска

Р.С.Европа - 07.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Топлите денови во залез

Дневник - 07.10.2011

Топлото време што го имавме во овој период од годината, од денеска полека ќе залади. Времето во земјава денеска ќе биде сончево, но со умерена облачност.

Временска прогноза за седми октомври

Mnogoo - 07.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Температурата ќе се движи од 18 до 29 Целзиусови степени. Се очекува да дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Доаѓа крај на пролетните температури

+инфо - 07.10.2011

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, информираа од Управата за хидрометеоролошки работи.

Летното време не се предава - и денес сончево и топло

Кирилица - 07.10.2011

И покрај најавите за осетно заладување и пониски температури од денес, сепак ќе имаме уште еден сончев и топол ден Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Подгответе ги јакните и збогувајте се со топлото време

Канал5 - 07.10.2011

Топлото време што го имавме во овој период од годината, од денеска полека ќе залади. Времето во земјава денеска ќе биде сончево, но со умерена облачност.

Време: Уште денеска пролетно- од вечерва есен!

Press24 - 07.10.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Временска прогноза - Претпладне сончево, попладне наоблачување

Inpress - 07.10.2011

Скопје, 7. октомври 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Завршува продолженото лето

Утрински - 06.10.2011

Викендов завршуваат летните температури. Продолженото лето, се чини, конечно ќе го изгуби здивот и ќе и' го отстапи местото кое со денови и' го одзема на есента.

Летото уште не си оди

Дневник - 06.10.2011

Сочево и релативно топло време ќе преовладува денеска во земјава. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината ќе има слично време, со температура која ќе се искачи до 27 ...

Времето денес сончево и релативно топло

Капитал - 06.10.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 27 ...

Временска прогноза за шести октомври

Mnogoo - 06.10.2011

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, со услови за благо наоблачување. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Уште денеска сонце, од утре дожд и ниски температури

+инфо - 06.10.2011

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и релативно топло, со слаб и до умерен ветер од северен правец, информираа од Управата за хидрометеоролошки работи.

Последен топол ден пред утрешното заладување

Кирилица - 06.10.2011

Временска прогноза за денес вели дека ќе имаме сончев и топол ден, веројатно последниот пред најавеното заладување кое ќе започне од утре Времето ќе биде сончево и релативно топло.

Сончево и релативно топло време

Точка - 15.10.2016

Сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Дневните температури ќе се движат од 16 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

Сончево и релативно топло време

Нетпрес - 22.12.2015

Сончево и релативно топло време со мала облачност не очекува во текот на денешниот ден. Како што информира УХМР, наутро по котлините се очекува појава на магла, која повеќе ќе се задржи во Пелагонија.

Уживајте во последните сончеви денови

Курир - 06.10.2011

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 27 степени.

Последен сончев и топол ден

Press24 - 06.10.2011

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 27 степени.

Последен ден од летните температури

Македонија24 - 06.10.2011

Македонија - Македониjа 24, , Последен ден од летните температури, "Иако времето денес ќе биде сончево и релативно топло со температури од 19 до 29 степени, се очекува топлите сончеви денови во месец ...

Времето и натаму сончево и релативно топло

Р.С.Европа - 05.10.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Задоцнетата есен викендов ќе донесе свежо и врнежливо време

Телма - 05.10.2011

Од петок не очекува посвежо, есенско време. Температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото време.

Од петок драстично пониски температури

Утрински - 05.10.2011

Температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото есенско време . Во петок не очекува сончево време со умерена облачност и дневни температури до 29 степени, за ...

Временска прогноза за петти октомври

Mnogoo - 05.10.2011

Денеска во земјава ќе биде сончево и релативно топло, со услови за благо наоблачување, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Македонија денеска повторно ќе ја грее изобилно сонце

+инфо - 05.10.2011

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и релативно топло со услови за благо наоблачување, а се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки ...

Од викендов студ

Канал5 - 05.10.2011

Денеска во Македонија сончево време до 28 степени, во Скопје до 26. Но топлата есен ќе заврши со крајот на работната недела.

Од петок поладно и вистинска есен

Кирилица - 05.10.2011

Од петок температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото есенско време Во петок не очекува сончево време со умерена облачност и дневни температури до 29 ...

Од петок пониски температури за 10 степени

Точка - 05.10.2011

Од петок температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото есенско време. Во петок не очекува сончево време со умерена облачност и дневни температури до 29 ...

Збогум на летните температури, енормен пад од петок

Sky - 05.10.2011

На летното време во октомври ќе му дојде крајот во петок за кога се најавува наоблачување во попладневните часови, а во текот на викендот се очекуваат врнежи од дожд.

Збогум на летните температури

Курир - 05.10.2011

Температурите од петок ќе се снижат за 10 степени, особено оние вечерните кои ќе достигнат минимум до 5 целзиусови степени.

Од петок пониски температури за 10 степени

Нетпрес - 05.10.2011

Од петок температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото есенско време. Во петок не очекува сончево време со умерена облачност и дневни температури до 29 ...

Од викендов почнува есенското време!

Press24 - 05.10.2011

Од петок температурите ќе се намалат за околу десет степени, а од викендот ќе почне и врнежливото есенско ...

Временска прогноза - Сончево и топло со температура до 29. степен

Inpress - 06.10.2011

Скопје, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со услови за благо наоблачување. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

До петок „на плажа“, од сабота во јакни

Inpress - 05.10.2011

Скопје, 5. октомври 2011 (ИНПРЕС) Со максимална температура од 28. степени најавени за денеска, Македонија ужива во прекрасното сончево време, кое според најавите ќе се задржи до крајот на оваа ...

Денеска релативно топло време

Дневник - 05.10.2011

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Времето денес: Сончево и слабо ветровито

БркајРабота - 04.10.2011

Денес не очекува сончев ден со пријатен ветер од северен правец. Највисоката температура ќе изнесува 29 степени, додека пак најниската 19.

Временска прогноза за четврти октомври

Mnogoo - 04.10.2011

Денеска, повторно искачување на температурата, до 29 степени. Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, а се очекува да дува слаб ветер од северен правец.

Супер време денеска во Македонија

+инфо - 04.10.2011

Времето денеска во државава ќе биде сончево и релативно топло, а се очекува да дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 19 до необично високи за овој период од годината 29 ...

И денес топло со температури до 29 степени

Кирилица - 04.10.2011

И денес времето ќе биде сончево и топло Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

Сончево време со умерена облачност и температура до 29 степени

Точка - 07.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Се очекува да дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени Целзиусови.

Летните денови во октомври сеуште траат

Курир - 07.10.2011

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Сончево време со умерена облачност и температура до 29 степени

Нетпрес - 13.05.2016

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден, а во западните делови ќе биде променливо облачно со услови за локален дожд. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец кој повеќе ќе биде изразен во ...

Денес сончево со температура до 29 степени

Sky - 04.10.2011

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Се очекува да дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени Целзиусови.

Рекордни температури во северозападна Шпанија

Inpress - 04.10.2011

Мадрид, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Во северозападниот шпански град Оренсе во текот на вчерашниот ден беше регистриран температурен рекорд за месец октомври - температурата на воздухот достигна 34 ...

Временска прогноза: Сончево со температура до 28 степени

Дневник - 03.10.2011

Времето ќе биде сончево и топло со слаб доумерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 21 до 28 степени.

Временска прогноза за трети октомври

Mnogoo - 03.10.2011

Времето денеска до попладневните часови ќе биде сончево и релативно топло. Се очекува да дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето сончево и топло како да е јули, а не октомври

+инфо - 03.10.2011

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен ветар од северен правец. Утринската температура денеска ќе се движи во интервалот од 3 до 13 Целзиусови степени, додека ...

Лето во есен: Денес сончево и топло

Кирилица - 03.10.2011

Времето денеска ќе биде сончево и топло Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветар од северен правец.

Сонце и на почетокот на октомври

Канал5 - 03.10.2011

Денеска времето ќе биде сончево и топло. Температура ќе достигне до 28-от степен. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Жешко време до петок

Вечер - 03.10.2011

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека топлото време ќе се задржи до петок. - Времето денес во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Најтоплиот ден во Британија во последните 100 години

Точка - 03.10.2011

Велика Британија ја погоди топлотен удар, а температурите деновиве се качуваат и до 30 степени, а високи температури се очекуваат и во текот на целата недела.

Најтоплиот ден во Британија во последните 100 години

Нетпрес - 03.10.2011

Велика Британија ја погоди топлотен удар, а температурите деновиве се качуваат и до 30 степени, а високи температури се очекуваат и во текот на целата недела.

Време: Летото продолжува

Press24 - 03.10.2011

Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 21 до 28 степени Времето ќе биде сончево и топло со слаб доумерен ветер од северен правец.

Сонце во Македонија и во октомври

Курир - 03.10.2011

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб доумерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 21 до 28 степени.

Сончево време, температури до 28 степени

Sky - 03.10.2011

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Време: Утре потопло од денеска

Press24 - 03.10.2011

Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.