TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбен стан во Скопје, украдени денари, девизи и еден пиштол

МКД - 17.11.2013

Тешка кражба била извршена завчера во стан во Скопје од каде биле украдени денари, девизи и пиштол полн со муниција. Според полицијата, кражбата се случила во станот на В.Г. на булевар АВНОЈ.

Ограбена куќа во Гостивар, украдено злато вредно 2.000 евра

МКД - 17.11.2013

Повеќе парчиња златен накит вреден околу 120.000 денари викендов биле украдени од куќа во Гостивар. Како што информираа од полицијата, кражбата се случила во домот на Ш.М.(50) на улицата ЈНА.

Влегол преку прозорец и украл злато вредно 120.000 денари

А1 On - 17.11.2013

Уште една тешка кражба во Македонија. Во куќа лоцирана на улицата „ЈНА“ во Гостивар во сопственост на 50-годишниот Ш.М. засега непознат сторител влегол и одзел поголема количина златен накит.

Накит, пари и пиштол украдени од стан во Аеродром

Кајгана - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во стан на бул. „АВНОЈ“ во Скопје при што одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со муниција.

Украдено поголема количина златен накит во Гостивар

Кајгана - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Гостивар, на ул.„ЈНА, сопственост на Ш.М.(50), при што одзел поголема количина златен накит. Сторителот насилно преку прозорецот од приземјето влегол ...

Пари злато и оружје украдени од стан во Скопје

А1 On - 17.11.2013

Скопјанецот В.Г. синоќа пријавил во полиција дека пред два дена бил ограбен неговиот стан лоциран на булеварот „АВНОЈ“. Крадецот одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и ...

Злато и пари украдени од стан во Аеродром

+инфо - 17.11.2013

Разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со муниција се украдени од станот на В.Г. на булевар АВНОЈ, завчера. Крадецот насилно го отворил прозорецот од дневната соба, ...

Гостиварец остана без своето злато

+инфо - 17.11.2013

Поголема количина златен накит е украдена од куќата на Ш.М. (50) улицата ЈНА, во Гостивар, ноќта помеѓу петокот и саботата. Сторителот насилно влегол преку прозорецот од приземјето, пребарувал, го ...

Влегол преку прозорец и украл злато вредно 120.000 денари

Сител - 17.11.2013

Уште една тешка кражба во Македонија. Во куќа лоцирана на улицата „ЈНА“ во Гостивар во сопственост на 50-годишниот Ш.М. засега непознат сторител влегол и одзел поголема количина златен накит.

Пари злато и оружје украдени од стан во Скопје

Сител - 17.11.2013

Скопјанецот В.Г. синоќа пријавил во полиција дека пред два дена бил ограбен неговиот стан лоциран на булеварот „АВНОЈ“. Крадецот одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и ...

Украл денари, евра, фунти и пиштол од стан во Скопје

Либертас - 17.11.2013

В.Г. вчера пријавил дека во петокот непознат сторител извршил тешка кражба во неговиот стан на булеварот „АВНОЈ“ при што одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со ...

Украден златен накит во вредност од 2 илјади евра од куќа во Гостивар

Либертас - 17.11.2013

На улицата „ЈНА“ во Гостивар, непознат сторител извршил тешка кражба во куќа, сопственост на Ш.М.(50), при што одзел поголема количина златен накит. Сторителот насилно преку прозорот од приземјето ...

Од стан украдени пари, златен накит и пиштол

Телеграф - 17.11.2013

Тешката кражба сторителот ја извршил на тој начин што насилно го отворил прозорецот од дневната соба Едно лице вчера пријави кражба во неговиот дом , информираат од Министерството за внатрешни ...

Гостиварец останал без златен накит вреден 2 илјади евра

Телеграф - 17.11.2013

Непознат сторител насилно влегол во куќата и заминал со пленот Поголема количина на златен накит украдена од куќа во Гостивар , информираат од Министерството за внатрешни работи.

Гостивар: Влегол преку прозорец и украл злато вредно 120.000 денари

Press24 - 17.11.2013

Уште една тешка кражба во Македонија. Во куќа лоцирана на улицата „ЈНА“ во Гостивар во сопственост на 50-годишниот Ш.М. засега непознат сторител влегол и одзел поголема количина златен накит.

Пари злато и оружје украдени од стан во Скопје

Press24 - 17.11.2013

Скопјанецот В.Г. синоќа пријавил во полиција дека пред два дена бил ограбен неговиот стан лоциран на булеварот „АВНОЈ“. Крадецот одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и ...

Крадците активни во Скопје и Гостивар

Нетпрес - 17.11.2013

Во изминатото деноноќие биле извршени две тешки кражби, едната во Скопје, а другата во Гостивар, информира Министерството за внатрешни работи. Првата кражба се случила во стан на булеварот АВНОЈ во ...

Му украле злато, пари и пиштол

Курир - 17.11.2013

В.Г.пријавил дека во петокот непознат сторител извршил тешка кражба во неговиот стан на бул. „АВНОЈ“ . При кражбата одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со ...

Злато, пари, оружје украдени во Аеродром

Sky - 17.11.2013

Вчера во полиција, В.Г.пријавил дека на 15.11.2013 година непознат сторител извршил тешка кражба во неговиот стан на бул. „АВНОЈ“ при што одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 ...

Накит, пари и пиштол украдени од стан во Аеродром

Portal - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во стан на бул. „АВНОЈ“ во Скопје при што одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со муниција.

Гостиварец остана без злато вредно 2.000 евра

Sky - 17.11.2013

Непознат сторител, деновиве, извршил тешка кражба во куќа, сопственост на Ш.М.(50) во Гостивар, при што одзел поголема количина златен накит. Имено, сторителот насилно преку прозорот од приземјето ...

Украдено поголема количина златен накит во Гостивар

Portal - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Гостивар, на ул.„ЈНА, сопственост на Ш.М.(50), при што одзел поголема количина златен накит. Сторителот насилно преку прозорецот од приземјето влегол ...

Накит, пари и пиштол украдени од стан во Аеродром

Макфакс - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во стан на бул. „АВНОЈ“ во Скопје при што одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со муниција.

Украдено поголема количина златен накит во Гостивар

Макфакс - 17.11.2013

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Гостивар, на ул.„ЈНА, сопственост на Ш.М.(50), при што одзел поголема количина златен накит. Сторителот насилно преку прозорецот од приземјето влегол ...

Му украле злато, пари и пиштол

Денешен - 17.11.2013

В.Г.пријавил дека во петокот непознат сторител извршил тешка кражба во неговиот стан на бул. „АВНОЈ“. При кражбата одзел разновиден златен накит, 8.000 денари, 100 евра, 200 фунти и пиштол со ...

Кражба во Гостивар, му го украле и златото и парите

МКД - 16.11.2013

Тешка кражба се случила вчера во Гостивар каде од куќа биле украдени златен накит и пари вредни над 400.000 денари. Како што информираа од полицијата, кражбата се случила на улицата Никола Тарапунов, ...

Гостиварец остана без 6.800 евра

А1 On - 16.11.2013

Крадец синоќа се збогатил за 411.000 денари, односно 6.800 евра. Неканетиот гостин во куќата на 26-годишниот гостиварец Ф.Р. влегол преку терасата, па откако ја открил женска ташна во која имало ...

Гостиварец остана без 6.800 евра

+инфо - 16.11.2013

Крадец синоќа се збогатил за 411.000 денари, односно 6.800 евра. Неканетиот гостин во куќата на 26-годишниот гостиварец Ф.Р. влегол преку терасата, па откако ја открил женска ташна во која имало ...

Златен накит и денари украдени од куќа во Гостивар

Сител - 16.11.2013

Вчера во Гостивар на ул. „Никола Парапулов“, во куќата на Ф.Р.(26), непознато лице извршило тешка кражба на тој начин што насилно го отворил прозорот од терасата, влегол внатре и извршил пребарување ...

Крадец влегол преку прозорец и украл златен накит

Телеграф - 16.11.2013

Крадецот, како што информира полциијата, насилно го отворил прозорот од терасата, влегол внатре, извршил пребарување по собите и одзел женска ташна во која имало разновиден златен накит Тешка кражба ...

Арамија побогат за златен накит и пари

Точка - 16.11.2013

Крадец успеал да влезе во домот на 26-годишен гостиварец од каде е украдена поголема количина накит и пари, соопштува Министерството за внатрешни работи. Во куќата на Ф.Р.

Гостивар: Влегол преку тераса и украл ташна полна со пари

Press24 - 16.11.2013

Крадец од Гостивар синоќа си се збогатил за 411.000 денари. Засега непознат сторител преку тераса влегол во куќата на 26-годишниот гостиварчанец Ф.Р. и извршил пребарување, при што одзел женска ташна ...

Арамија побогат за златен накит и пари

Нетпрес - 16.11.2013

Крадец успеал да влезе во домот на 26-годишен гостиварец од каде е украдена поголема количина накит и пари, соопштува Министерството за внатрешни работи. Во куќата на Ф.Р.

Тешка кражба во куќа во Гостивар

Sky - 16.11.2013

Вчера во Гостивар на ул. „Никола Парапулов“, во куќата на Ф.Р.(26), непознато лице извршило тешка кражба на тој начин што насилно го отворил прозорот од терасата, влегол внатре, извршил пребарување ...

Ограбена куќа во Гостивар

Курир - 16.11.2013

Ограбена е куќа во Гостивар, од каде е однесена голема количина накит и пари. На 15.11.2013 година непознато лице насилно го отворил прозорот од терасата на куќата на улица „Никола Парапунов“, влегол ...

Од куќа во Гостивар украден накит во вредност над 400 илјади денари

Inpress - 16.11.2013

Гостивар, 16. ноември 2013 (ИНПРЕС) Вчера во Гостивар на ул. „Никола Парапулов“, во куќата на Ф.Р. (26), непознато лице извршило тешка кражба. Разбојникот насилно го отворил прозорот од терасата, ...

Ограбен стан во Прилеп, украдени пари, накит и техника опрема вредна 276.000 денари

МКД - 15.11.2013

Тешка кражба била извршена вчера во Прилеп каде од стан биле украдени накит и техника вредни 270.000 денари. Како што информираа од полицијата, бил ограбен станот на В.Д.

Од стан во Прилеп украдени пари и златен накит

Телеграф - 15.11.2013

Вкупната штета од кражбата изнесува 276 илјади денари Стан од Прилеп вчера бил ограбен – биле украдени пари, златен накит и други предмети , информираат од Министерството за внатрешни работи.

Кражба на златен накит во Гостиварско

24 Вести - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илјaди евра.

Ограбена куќа во гостиварско Градец, украдено злато вредно 400.000 денари

МКД - 14.11.2013

Тешка кражба се случила вчера во гостиварското село Градец каде од куќа бил украден златен накит вреден 400.000 денари. Како што информираа од полицијата, разбојникот успеал да се качи на терасата од ...

Кражба на златен накит во Гостиварско

Утрински - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

Украден златен накит вреден 400.000 денари

Кајгана - 14.11.2013

Непознат разбојник синоќа ограбил куќа во гостиварското село Градец, соопшти МВР. Тој се прекачил на балконот на првиот кат од куќата, влегол внатре и украл златен накит во вредност од 400.000 денари.

Кражба на златен накит во Гостиварско

А1 On - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

Кражба на златен накит во Гостиварско

Алфа - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

Украден накит вреден 7.000 евра

Дневник - 14.11.2013

Златен накит вреден околу 7.000 евра бил украден завчера од куќа во гостиварското село Градец, соопшти МВР. Kражбата се случила во домот на Е.И. (58) во период од 19 до 23.30 часот кога немало никој ...

Крадец украл злато вредно 6.500 евра од куќа во гостиварско Градец

+инфо - 14.11.2013

Без златен накит вреден 400.000 денари (околу 6.500 евра) останал сопственикот на куќа во гостиварското село Градец, откако вчеравечер во куќата упаднал крадец. Кражбата се случила меѓу 19 и 23 часот.

Кражба на златен накит во Гостиварско

Сител - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

Преку балкон во спалната соба – крадци однеле злато вредно 400 илјади денари

Канал5 - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илјади евра.

Кражба на златен накит во Гостиварско во вредност од 7 илјади евра

Либертас - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

КРАЖБА: Од куќа во Гостиварско украден златен накит вреден 400 илјади денари

Телеграф - 14.11.2013

Полицијата работи на расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот Гостиварец пријавил тешка кражба во неговата куќа во село Градец , информираат од Министерството за внатрешни работи.

Кражба на златен накит вреден седум илјади евра во Гостиварско

Бриф - 14.11.2013

Непознати сторители го искористиле отсуството на домашните и од куќа во селото Градец, гостиварско, однеле златен накит чија вредност се проценува на околу седум илајди евра.

Тешка кражба во гостиварско, украден накит вреден 6.500 евра

Точка - 14.11.2013

Арамија влегол преку балкон и од куќата на гостиварец украл златен накит вреден 6.500 евра. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера во периодот од 19 до 23 часот арамијата ...

Украден накит вреден 400.000 денари

Република - 14.11.2013

Непознат разбојник синоќа ограбил куќа во гостиварското село Градец, соопшти МВР. Крадецот се прекачил на балконот на првиот кат од куќата и влегол внатре.

Гостивар: Одењето на гости ги чинеше 400.000 денари

Press24 - 14.11.2013

Засега непознати крадци опустошиле куќа во гостиварско Градец, збогатувајќи се со накит вреден околу 7.000 евра. Според информациите од тетовската полиција, кражбата се случила вчера вечерта во домот ...

Украден златен накит вреден 400.000 денари

Portal - 14.11.2013

Непознат разбојник синоќа ограбил куќа во гостиварското село Градец, соопшти МВР. Се прекачил на балконот на првиот кат од куќата и влегол внатре. Украл златен накит во вредност од 400.000 денари.

Кражба во гостиварско: Арамиите однеле накит „тежок“ 7.000 евра

Sky - 14.11.2013

Златен накит вреден околу седум илајди евра, синоќа украле непознати сторители, искористувајќи го отсуството на домашните во куќа во гостиварско Градец. Кражбата се случила синоќа во домот на Е.И.

Тешка кражба во гостиварско, украден накит вреден 6.500 евра

Нетпрес - 14.11.2013

Арамија влегол преку балкон и од куќата на гостиварец украл златен накит вреден 6.500 евра. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера во периодот од 19 до 23 часот арамијата ...

Златно вредно над 6.000 евра украдено од куќа во гостиварско

еВести - 14.11.2013

Злато вредно 400.000 денари е украдено од куќа во гостиварското село Градец, вчера вечерта. Полицијата соопшти дека во времето од 19 до 23 часот, непознат сторител се прекачил преку балконот и влегол ...

Украден златен накит вреден 400.000 денари

Макфакс - 14.11.2013

Непознат разбојник синоќа ограбил куќа во гостиварското село Градец, соопшти МВР. Се прекачил на балконот на првиот кат од куќата и влегол внатре. Украл златен накит во вредност од 400.000 денари.

Тешка кражба во куќа во гостиварски Градец

Inpress - 14.11.2013

Гостивар, 14. ноември 2013 (ИНПРЕС) Во текот на вчерашниот ден, во периодот од 19:00 до 23:00 часот, во гостиварското село Градец, непознат сторител извршил тешка кражба.

Украдено злато вредно 6.500 евра

Денешен - 14.11.2013

Без златен накит вреден 400.000 денари (околу 6.500 евра) останал сопственикот на куќа во гостиварското село Градец, откако вчеравечер во куќата упаднал крадец. Кражбата се случила меѓу 19 и 23 часот.

Ограбена куќа во Скопје, украден накит и компјутери вредни 240.000 денари

МКД - 13.11.2013

Тешка кражба се случила вчера во Скопје каде од куќа биле украдени златен и сребрен накит и техничка стока вредни околу 240.000 денари. Кражбата се случила во куќата на Б.Ш. на улицата Алпи.

Накит и компјутери во вредност од 240.000 денари украдени во Скопје

+инфо - 13.11.2013

Лаптоп, ајпод и кутија со златен и сребрен накит во вредност од 240.000 денари се украдени домот на скопјанецот Б.Ш. во неделата, на улицата Алпи. Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Ограбена куќа во Скопје

Сител - 13.11.2013

Минатата ноќ во Скопје на ул. „Алпи“ непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во куќата на Б.Ш., од каде одзел лап-топ компјутер, ај-под и кутија со златен и сребрен ...

Од куќа во Бутел украдени предмети во вредност од 240 илајди евра

Телеграф - 13.11.2013

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот Лаптоп, ајпод и кутија со златен и сребрен накит е пленот со кој непознат сторител си заминал од куќа во Бутел , информираат од Министерството за ...

Тешка кражба во куќа во Скопје

Бриф - 13.11.2013

Ноќта помеѓу дестти и единаесетти ноември, извршена е тешка кражба во една куќа во Скопје, извести полицијата. Кражбата ја извршил, засега непознат сторител со употреба на погоден предмет, кој влегол ...

Ограбена куќа во Скопје

еВести - 13.11.2013

Пари, накит и компјутери во вкупна вредност од 4.000 евра украл непознат сторител од куќа во Скопје. Полицијата соопшти дека на 10/11.11.2013 година, во Скопје на улицата „Алпи“ непознат сторител со ...

Ограбена куќа во Скопје: Арамијата си заминал со лаптоп, „АјПод“ и накит

Sky - 13.11.2013

Непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во куќата на Б.Ш. на улица „Алпи“ во Скопје. Крадецот, во периодот од 10 до 11 месецов, одзел лаптоп компјутер, „АјПод“ и кутија ...

Ограбена куќа во Скопје

Денешен - 13.11.2013

На ул. „Алпи“ во Скопје минатата ноќ непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во куќата на Б.Ш., од каде одзел лап-топ компјутер, ај-под и кутија со златен и сребрен ...