TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Докторите од скопските клиники протестираа против лошите здравствени политики

Фокус - 12.11.2015

Тие побараа и морална одговорност од министерот за здравство, откако нивни колега беше застрелан од незадоволен пациент. Лекарите од скопскиот Клинички центар денеска се собраа во кругот на клиниките за да изразат протест и револт против односот кон ...

МЗ:Целосно да се расветли нападот врз докторот

Телма - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство излезе со соопштение за јавноста.

Министерство за здравство: Никој нема право револтот да го изразува со насилство

Нова ТВ - 09.11.2015

Министерството за здравство упати реакција по повод утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога пациент, кој бил во придружба на уште двајца, пукал во хирургот и во медициската сестра, наводно незадоволен од лекувањето кон ...

Министерството за здравство го осуди нападот врз хирургот во Клинички центар

24 Вести - 09.11.2015

Од Министерството за здравство денеска го осудија инцидентот на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“. Од министерството побараа целосно расветлување на случајот од надлежните институции и соодветно санкционирање согласно законите.

Министерството за здравство го осуди нападот на лекарот

Утрински - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Министерството за здравство го осуди нападот на Клиничкиот центар

Р.С.Европа - 09.11.2015

Од министерството за здравство денеска го осудија инцидентот на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“. Од министерството побараа целосно расветлување на случајот од надлежните институции и соодветно санкционирање согласно закон.

Министерство за здравство: За напад врз здравствен работник се добиваат и 10 години затвор

МКД - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и велат ќе останат доследни во барањето на целосно расветлување ...

Осуда од Здравство за инцидентот на Абдоменална хирургија

+инфо - 09.11.2015

Најостро го осудуваме денешниот настан во скопскиот клинички центар „Мајка Тереза“ во кој доктор беше повреден од огнено оружје и бараме целосно расветлување на случајот од страна на надлежните институции и соодветно санкционирање, се вели во ...

МЗ: Никој нема право револтот да го искажува преку насилство кон докторите

Здравство24 - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

МЗ го осуди нападот на лекарот во Клинички центар

А1 On - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

По вооружениот инцидент на Клиника, нови реформи во здравството

Panika.be - 09.11.2015

По вооружениот инцидент кој се случи утринава на клиниката „Мајка Тереза“, министерот за здравство одма ја стабилизира ситуацијата со најава за нови реформи во здравството. Лекарите сега може да здивнат, министерот има решение за нивната ...

Министерството за здравство го осуди инцидентот – лекарите стравуваат за својата безбедност

МК News - 09.11.2015

Од Министерството за здравство бараат институциите целосно да го расветлат инцидентот во кој лекар беше повреден од огнено оружје. На кратко работата на Клинички беше запрена. Медицинскиот персонал одржа состанок, на којшто беше заклучено дека ...

Министерството за здравство со остра осуда за пукањето на Ургентен

Точка - 09.11.2015

Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот кој утринава се случи на скопскиот Клинички центар "Мајка Тереза", кога еден лекар беше повреден од огнено оружје. Во соопштението се вели дека Министерството ќе остане доследно во барањето ...

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Го осудуваме нападот на лекарот

Телеграф - 09.11.2015

По информациите за инцидентот, министерот за здравство Никола Тодоров ги посети хируршките клиники, каде што разговараше со дел од медицинскиот персонал и вработените на клиниките Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на ...

Министерството за здравство го осуди нападот на лекарот во Клинички центар

Канал5 - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Осуди врз нападот на хирургот во Скопска клиника

Фактор - 09.11.2015

Откако несекојднeвен инцидент се случи утрово околу 9 часот на скопската клиника за абдоменална хирургија од Министерството за здравство го осудија настанот. Од оваа институција велат дека никој нема право револтот и незадоволството да го искажува ...

Министерство за здравство: Никој нема право револтот да го искаже во форма на насилство

Локално - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

Министерство за здравство: Бараме целосно расветлување на инцидентот

Република - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

Министерството за здравство со остра осуда за пукањето на Ургентен

Нетпрес - 09.11.2015

Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот кој утринава се случи на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден лекар беше повреден од огнено оружје. Во соопштението се вели дека Министерството ќе остане доследно во барањето ...

Министерството за здравство бара целосно расветлување на инцидентот

Курир - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

Министерство за здравство: Бараме целосно расветлување на инцидентот

Вечер - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза", кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

Министерството за здравство го осуди нападот на лекарот во Клинички центар

Денешен - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Министерството за здравство ги осудува случувања на скопскиот Клинички центар

Press24 - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Министерството за здравство го осуди инцидентот на скопскиот Клинички центар

МРТ - 09.11.2015

Од Министерството посочуваат дека нападот претставува кривично дело, за коешто е предвидено казна затвор до 10 години... Министерството за здравство го осуди инцидентот на скопскиот Клинички центар, во кој доктор беше повреден од огнено оружје.

МЗ: Револтот не смее да се искажува со насилство, а најмалку со огнено оружје

Репортер - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Лекарот во кој пукаше незадоволен пациент е повреден во нозете

еМагазин - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

Министерството за здравство бара целосно расветлување на инцидентот

Fox.mk - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...

Министерството за здравство го осуди инцидентот, лекарите стравуваат за својата безбедност

МРТ - 09.11.2015

Од Министерството за здравство бараат институциите целосно да го расветлат инцидентот во кој лекар беше повреден од огнено оружје. На кратко работата на Клинички беше запрена. Медицинскиот персонал одржа состанок, на којшто беше заклучено дека ...

Роднини на пациентка револтот го решиле со пиштол

Вечер - 09.11.2015

Во хирургот кој го направил оперативниот зафат пукал синот на почината пациентка. Како што информираат од СВР Скопје, осомничени се три лица од Скопје, на возраст од 30, 34 и 36 години и се приведени во полициска станица.

Министерството за здравство го осуди нападот на лекарот во Клинички центар

Lider - 09.11.2015

Министерството за здравство ги осудува утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во кои лекар од Абдоменална хирургија беше повреден од огнено оружје, и бара целосно расветлување на случајот од надлежните институции и ...

МЗ: Институциите остануваат фокусирани на случајот и преземање на мерки за санкционирање на сторителите

Пулс24 - 09.11.2015

Во врска со утринските случувања на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, кога еден доктор беше повреден од огнено оружје, Министерството за здравство најостро го осудува инцидентот и ќе остане доследно во барањето на целосно расветлување на ...