TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со непромислените чекори, одлуки и навреди кон граѓаните, Заев прави невидена штета на државата

Нетпрес - 12.11.2016

“Ниту еден македонец не може да има грдо лице затоа што не се согласува со предизборните политички манипулации на лидерот на СДСМ. Грдо лице имаат политичките манипулации на Заев, не граѓаните.

Реакции за коалицијата СДСМ со Милетиќ

24 Вести - 11.11.2016

Oткако вчера СДСМ потпиша коалиција со Драгиша Милетиќ следуваа бурни реакции од членовите на партијата на Заев. Бесот кај дел од членовите на СДСМ се јави, бидејќи Милетиќ го сметаат за предавник на партијата кој му овозможи на Стевче Јакимовски да ...

Промовирани коалициите на СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 11.11.2016

Двете најголеми партии од македонскиот блок ги формираа коалицииите со помалите партии. Со иста цел борба за гласови на прeстојните парламентарни избори, но со разноликост во составот се карактеризираат и двете коалиции и онаа на СДСМ и онаа ...

Заев: Милетиќ побара шанса да помогне во буткањето на режимот

Нова ТВ - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ не ни побара никакво функционерско, ниту пак пратеничко место за да се приклучи во опозицијата, само сакаше можност да се покае за тоа што згрешил и да учествува во борбата против режимот, рече денеска на прес конференција лидерот на ...

Драгиша Милетиќ не бара ништо од СДСМ, само „да падне режимот“

МКД - 11.11.2016

Лидерот на Српска напредна странка за Македонија (СНСМ), Драгиша Милетиќ, кој потпиша договор за коалицирање со СДСМ на изборите во декември не бара ниту едно место на листата за пратеници, туку се бори за паѓање на сегашната власт.

Драгиша за инает на Стевчо оди со заев и не бара ништо освен да падне режимот

Сакам да кажам - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ за да му се одмазди на Стевчо Јакимовски и на Никола Груевски кои не го испочитувале договорот од 2013 година, вчера го потпиша договорот за коалицирање со СДСМ на изборите на 11 декември.

Заев: Милетиќ се бори против режимот и не бара ништо за возврат

Фокус - 11.11.2016

Лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев не гледа проблем во коалицирањето со лидерот на Српската напредна странка за Македонија Драгиша Милетиќ. Заев денеска го бранеше Милетиќ дека се покајал и дека неговиот интерес бил „само рушење на режимот”.

Милетиќ се покаја за грешката

+инфо - 11.11.2016

Лидерот на СДСМ рече дека е горд што партијата отстапила места за независни експерти. Драгиша Милетиќ, лидерот на Српската напредна странка за Македонија, се охрабри и тргна да се бори против режимот.

Заев: Милетиќ се кае за грешката со печатот – реакции по одлуката снс да е во опозиција

ТВ21 - 11.11.2016

„Сакам јавно да се оградам од одлуката на Претседателот Зоран Заев за коалицирање со Драгиша Милетиќ, за која не се консултирани ниту Извршниот, ниту Централниот одбор на СДСМ. Ова е премногу за да се одмолчи!“.

(ВИДЕО) Заев: Пратеничките листи на СДСМ и граѓаните се сидрото на победата на 11 декември

А1 On - 11.11.2016

Конгресот на партијата, претходно Централниот одбор на партијата донесе одлука со што му даде целосно право на претседателот на СДСМ т.е мене да склучам договор со сите оние со коишто СДСМ одлучи да стапи во коалиција.

СДСМ: Бројчаник во центарот на Скопје ќе го брои секој украден народен денар

Вест - 11.11.2016

СДСМ најавува дека на Триумфалната капија во Скопје ќе постават бројчаник за кој велат дека „ ќе покажува како секој денар украдени пари на граѓаните се враќаат и ќе биде паметник за секого“. - Доаѓа време кога секој ќе биде еднаков пред законот.

Нови турбуленици, јавен револт и несогласувања во опозициските редови

Сител - 11.11.2016

Нови турбуленици, јавен револт и несогласувања во опозициските редови. Голем дел високи функционери и истакнати членови на СДСМ вчера останале шокирани од одлуката на лидерот на партијата, Зоран Заев, самоиницијативно без консултација на партиските ...

РЕВОЛТ И БЕС ВО СДСМ: Членовите шокирани од Заев, спас повторно бараат во СЈО (ФОТО)

Телеграф - 11.11.2016

СДСМ потпиша коалиција со Драгиша Милетиќ, со човекот кој му го продаде печатот на Стевчо за да се сруши отпорот кон режимот на Груевски“, беше реакцијата на Весна Бендевска, поранешна пратеничка и функционер на висока позиција во СДСМ Револт и бес ...

(ВИДЕО) Заев: Милетиќ се приклучи без да бара било каква позиција од СДСМ

Локално - 11.11.2016

Конгресот на партијата, претходно Централниот одбор на партијата донесе одлука со што му даде целосно право на претседателот на СДСМ т.е мене да склучам договор со сите оние со коишто СДСМ одлучи да стапи во коалиција.

Драгиша за инает на Стевчо оди со Заев и не бара ништо освен да падне режимот

Бриф - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ за да му се одмазди на Стевчо Јакимовски и на Никола Груевски кои не го испочитувале договорот од 2013 година, вчера го потпиша договорот за коалицирање со СДСМ на изборите на 11 декември.

Драгиша за инает на Стевчо оди со Заев

Репортер - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ за да му се одмазди на Стевчо Јакимовски и на Никола Груевски кои не го испочитувале договорот од 2013 година, вчера го потпиша договорот за коалицирање со СДСМ на изборите на 11 декември.

(ВИДЕО) Заев: Пратеничките листи на СДСМ и граѓаните се сидрото на победата на 11 декември

Репортер - 11.11.2016

Одговори на новинарски прашања на Зоран Заев, претседател на СДСМ П1: За коалицирање со Драгиша Милетиќ дали е точно дека за оваа одлука не сте го консултирале ниту Централниот одбор ниту Извршниот одбор? Еве вака, прво Конгресот на партијата, ...

(ФОТО) СДСМ и коалициските партнери потпишаа договор за заеднички настап на изборите

Репортер - 11.11.2016

Вечерва во просториите на СДСМ е потпишан договор помеѓу партнерите на опозициската коалиција, која ќе настапи на изборите на 11 декември, објави лидерот на ЛДП, Горан Милевски на својот Фејсбук профил.

СИТЕЛ: Нови турбуленици, јавен револт и несогласувања во опозициските редови

Press24 - 11.11.2016

Нови турбуленици, јавен револт и несогласувања во опозициските редови. Голем дел високи функционери и истакнати членови на СДСМ вчера останале шокирани од одлуката на лидерот на партијата, Зоран Заев, самоиницијативно без консултација на партиските ...

Милетиќ со СДСМ ќе се бори против режимот

Фактор - 11.11.2016

И Српска напредна странка ќе коалицира со СДСМ со цел соборување на режимот. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев не гледа проблем во коалицирањето со лидерот на Српската напредна странка, Драгиша Милетиќ.

За секој кој ќе се покае и сака да го сруши режимот има место во СДСМ

Позитив.мк - 11.11.2016

Денеска лидерот на опозицијата одговори на рекциите за коалицијата со Српската напредна странка. Лидерот на СНС, Драгиша Милетиќ предизвика незадоволство во редовите на опозицијата бидејќи Милетиќ го сметаат за предавник на партијата кој му овозможи ...

Се формираа коалицииите- ВМРО-ДПМНЕ со свеченост, СДСМ кришум

Република - 11.11.2016

Разноликост во составот е главната карактеристика на двете коалиции, и онаа на СДСМ и онаа на ВМРО-­ДПМНЕ, со кои ќе освојуваат гласови на прeстојните парламентарни избори. Откако СДСМ одлучи доцна синоќа без присуство на медиуми да ја формира ...

„Српско политичко коло“ – Драгиша Милетиќ сега ќе коалицира со Зоран Заев

Позитив.мк - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ кој ја напушти коалицијата со СДСМ во 2013-та на локалните избори и му го даде печатот од партијата на Стевче Јакимовски за да се трка за градоначалник на општина Карпош сега повторно ја менува страната и се враќа во старото јадро.

Заев: Милетиќ се приклучи без да бара било каква позиција од СДСМ (ВИДЕО)

Стандард - 11.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска пред медиумите изјави дека секој што се одважил, се охрабрил и тргнал да се бори против режимот, „за да ја ослободиме Македонија и повторно да биде нормална земја, а тоа и допрва и уште ќе се случува, до ...

Поради Драгиша Милетиќ членството се откажува од Заев

Вечер - 11.11.2016

Бурни реакции во СДСМ по потпишувањето на договорот за заеднички настап на претстојните избори со помалите клоалициски партнери. За влакно бил избегнат физички конфликт откако дел од функционерите на партијата дознале дека Заев потпишал клоалиција ...

Врие во СДСМ: Членството се откажува од Заев

Lider - 11.11.2016

За влакно е избегнат инцидент вечерва на Бихаќка каде што СДСМ заедно со коалиционите партнери ја потпишуваше коалицијата за настап на изборите. Како што брифираат за Press24 високи партиски извори, најголем проблем предизвикал Заев кога на ...

Драгиша Милетиќ коалиционен партнер на Заев

еМагазин - 11.11.2016

Одговарајќи на новинарско прашање во врска коалицирањето со претседателот на Српската напредна странка, Драгиша Милетиќ, лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска рече дека на Конгресот, а претходно на Централниот одбор на партијата, донеле одлука со која ...

Револт и расправии во СДСМ заради едноумието на Заев

Телевизија Нова - 11.11.2016

Членството на СДСМ, но и високите партиски функционери повторно се разочараа од одлуките на претседателот на Зоран Заев. Дел од медиумите пишуваа дека синоќа за малку бил избегнат инцидент во партиското седиште кога се дознало дека Заев на ...

Пандов: Оправдан е бесот во редовите на СДСМ, Заев не успеа да си ја обедини партијата

Телевизија Нова - 11.11.2016

Оправдан е бесот во редовите на СДСМ, а претседателот на партијата Зоран Заев не успеа да ја обедини партијата, смета аналитичарот Александар Пандов. „Ги погледнавме сите реакции што видни членови од раководтсвото на партијата ги дадоа по ...

Драгиша за инает на Стевчо оди со Заев и не бара ништо освен да падне режимот

Либертас - 11.11.2016

Драгиша Милетиќ за да му се одмазди на Стевчо Јакимовски и на Никола Груевски кои не го испочитувале договорот од 2013 година, вчера го потпиша договорот за коалицирање со СДСМ на изборите на 11 декември.

(ВИДЕО) Заев: Пратеничките листи на СДСМ и граѓаните се сидрото на победата на 11 декември

Либертас - 11.11.2016

Одговори на новинарски прашања на Зоран Заев, претседател на СДСМ П1: За коалицирање со Драгиша Милетиќ дали е точно дека за оваа одлука не сте го консултирале ниту Централниот одбор ниту Извршниот одбор? Еве вака, прво Конгресот на партијата, ...

Драгиша Милетиќ во коалиција со СДСМ, Ана Павловска Данева се огради од Заев

МКД - 10.11.2016

Вечерва во штабот на СДСМ потпишан е предизборен коалициски договор помеѓу неколку помали политички партии и најголемата опозициска партија. Најголемото изненадување е појавувањетона Драгиша Милетиќ, претседателот на Српската напредна странка за ...

ОБНОВЕНО Опозициските партии вечерва потпишаа договор за настап на изборите

+инфо - 10.11.2016

Потписник е и Драгиша Милетиќ, кој не барал место на листите, туку едноставно сакал да му се одмазди на Стевчо Јакимовски. Вечерва во просториите на СДСМ е потпишан договор помеѓу партнерите на опозициската коалиција, која ќе настапи на изборите на ...

Нов револт и расправии во СДСМ заради едноумието на Заев

Курир - 10.11.2016

Членството на СДСМ но и високите партиски функционери повторно се разочараа од одлуките на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Дел од медиумите пишуваат дека за малку бил избегнат инцидент во партиското седиште кога се дознало дека Заев на ...

Милетиќ удри печат на крахот во СДСМ, најсилните активисти разочарани до срж од потегот на Заев

Курир - 10.11.2016

Вечерашната средба на која СДСМ заедно со коалиционите партнери го потпишуваше договорот за коалиција за настап на изборите го донесе финалниот печат на сите бунтови кои се кренаа во партијата од моментот на промовирање на листите со кандидати за ...

Хаос во СДСМ: Членството се откажува од Заев - спречен тежок инцидент

Вечер - 10.11.2016

За влакно е избегнат инцидент вечерва на Бихаќка каде што СДСМ заедно со коалиционите партнери ја потпишуваше коалицијата за настап на изборите. Како што брифираат за Press24 високи партиски извори, најголем проблем предизвикал Заев кога на ...

Каква банда: Заев мајсторе, не е страшно што коалицираш со чика Драгиша, туку што потврдуваш дека ти си бил кртот во ...

Република - 10.11.2016

СДСМ ги изгуби членовите, симпатизерите и гласните поддржувачи за четири дена. По непромислените потези на лидерот на партијата, со очајниот избор за пораз со Ферид Мухиќ и Лилјана Поповска на пратеничките листи, вечерва Заев потпиша заеднички ...

Вечерва врие во СДСМ: Членството се откажува од Заев – спречен тежок инцидент

Маркукуле - 10.11.2016

За влакно е избегнат инцидент вечерва на Бихаќка каде што СДСМ заедно со коалиционите партнери ја потпишуваше коалицијата за настап на изборите. Како што брифираат за Press24 високи партиски извори, најголем проблем предизвикал Заев кога на ...

Раскол во СДСМ поради едноумието и непромисленоста на Заев!

Пулс24 - 10.11.2016

Членството на СДСМ, но и високите партиски функционери повторно се разочараа од одлуките на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Дел од медиумите пишуваат дека за малку бил избегнат инцидент во партиското седиште кога се дознало дека Заев на ...

Нов револт и расправии во СДСМ заради едноумието на Заев

Телевизија Нова - 10.11.2016

Членството на СДСМ но и високите партиски функционери повторно се разочараа од одлуките на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Дел од медиумите пишуваат дека за малку бил избегнат инцидент во партиското седиште кога се дознало дека Заев на ...

ФОТО: СДСМ и коалициските партнери потпишаа договор за заеднички настап на изборите

Либертас - 10.11.2016

Вечерва во просториите на СДСМ е потпишан договор помеѓу партнерите на опозициската коалиција, која ќе настапи на изборите на 11 декември, објави лидерот на ЛДП, Горан Милевски на својот Фејсбук профил.