TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Спасовски: Нема да заминувате по ризичните земји, ќе обезбедиме живот во Македонија

А1 On - 12.11.2016

Носителот на кандидатската листа во Втората изборна единица од коалицијата предводена од СДСМ, Оливер Спасовски заедно со кандидатите за пратеници од оваа листа денеска презентираа дел од мерките со кои, како што нагласи, ќе се спречи иселувањето на ...

Спасовски вети 30.000 денари просечна плата (ВИДЕО)

+инфо - 12.11.2016

Тоа ќе бидат 60 илјади денари месечно за семејство со двајца вработени и сума која што може да дозволи пристоен семеен живот, рече тој. Куманово е еден од градовите кој е целосно заборавен од власта.

Спасовски: Кумановци нема да заминуваат во Авганистан, просечна плата ќе биде 30.000 денари

Точка - 12.11.2016

Кумановци нема да заминуваат на работа во далечните и ризични земји како Ирак и Авганистан, се обврзуваме дека просечната плата во Македонија ќе изнесува 30 илјади денари. Ова го порача Оливер Спасовски, носител на кандидатска листа во изборна ...

Спасовски презентираше дел од мерките со кои ќе се спречи иселувањето на младите

Сител - 12.11.2016

Носителот на кандидатската листа во Втората изборна единица од коалицијата предводена од СДСМ, Оливер Спасовски заедно со кандидатите за пратеници од оваа листа денеска презентираа дел од мерките со кои, како што нагласи, ќе се спречи иселувањето на ...

(ВИДЕО) Спасовски: Нема да заминувате по ризичните земји, ќе обезбедиме живот во Македонија

Локално - 12.11.2016

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, носител на кандидатска листа во изборна единица 2 и генерален секретар на СДСМ Куманово, 12.11.2016 Почитувани, Куманово е еден од градовите кој е целосно заборавен од власта.

Спасовски од Куманово презентираше дел од мерките кои ќе спречат иселување на младите

Кумановски м. - 12.11.2016

Носителот на кандидатската листа во Втората изборна единица од коалицијата предводена од СДСМ, Оливер Спасовски заедно со кандидатите за пратеници од оваа листа денеска презентираа дел од мерките со кои, како што нагласи, ќе се спречи иселувањето на ...

Спасовски: Кумановци нема да заминуваат во Авганистан, просечна плата ќе биде 30.000 денари

Макфакс - 12.11.2016

Кумановци нема да заминуваат на работа во далечните и ризични земји како Ирак и Авганистан, се обврзуваме дека просечната плата во Македонија ќе изнесува 30 илјади денари. Ова го порача Оливер Спасовски, носител на кандидатска листа во изборна ...

(ВИДЕО) Спасовски: Нема да заминувате по ризичните земји, ќе обезбедиме живот во Македонија

Либертас - 12.11.2016

Изјава за медиуми, Оливер Спасовски, носител на кандидатска листа во изборна единица 2 и генерален секретар на СДСМ Куманово, 12.11.2016 Почитувани, Куманово е еден од градовите кој е целосно заборавен од власта.

Дополнителниот заменик министер Андонов во посета на СВР Охрид

OhridNews - 10.11.2016

Денеска, во работна посета на СВР Охрид доаѓа дополнителниот заменик министер за внатрешни работи д-р Оливер Андонов. Во рамки на посетата, предвиден е работен состанок со раководниот тим на СВР Охрид по што, во 13 часот, дополнителниот заменик ...

Заменик министерот Андонов во посета на СВР Охрид за да се информира околу подготовките за изборите

OhridNews - 10.11.2016

Како течат подготовките околу спроведувањето на изборите и запознавање со безбедносната состојба на реонот, се причините за денешната посета на дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов, на СВР Охрид.

Андонов:Министерот Спасовски и понатаму ја злоупотребува својата функција

OhridNews - 10.11.2016

При својата денешна посета на Охрид, заменик министерот за внатрешни работи, Оливер Андонов, го повтори својот став дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, треба да поднесе оставка на функцијата, бидејќи како што рече, министерот со ...

Заменик-министерот за внатрешни работи Оливер Андонов во посета на СВР Охрид

Точка - 10.11.2016

Андонов во изјавата за медиумите го повтори својот став дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да поднесе оставка на функцијата со забелешка дека со неговите активности сериозно наштетува на функционирањето на МВР.

Андонов бара оставка од Спасовски

Канал5 - 10.11.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, денеска беше во посета на СВР Охрид. Тој во изјава по посетата рече дека не се откажува и оти и натаму ќе бара оставка од министерот ...

Андонов: Спасовски и нанесува штета на полицијата

Сител - 10.11.2016

Активностите кои што ги спроведува техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски сериозно му наштетуваат на функционирањето на МВР .Наместо да се насочи кон спроведување на изборите тој врши прекршувања на законите ,противзаконити промени ...

Заменик-министерот за внaтрешни работи Оливер Андонов во посета на СВР Охрид

Курир - 10.11.2016

Заменик-министерот за внатрешни работи Оливер Андонов денеска престојуваше во работна посета на Секторот за внатрешни работи во Охрид, со цел запознавање на безбедносната состојба во секторот и негово информирање за подготовките околу спроведувањето ...

Заменик-министерот за внатрешни работи Оливер Андонов во посета на СВР Охрид

Нетпрес - 10.11.2016

Заменик-министерот за внатрешни работи Оливер Андонов денеска престојуваше во работна посета на Секторот за внатрешни работи во Охрид, со цел запознавање на безбедносната состојба во секторот и негово информирање за подготовките околу спроведувањето ...

СВР Охрид подготвени за спроведување на изборите

Спектра ТВ - 10.11.2016

Денеска, во работна посета на СВР Охрид беше дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов. Андонов ја оцени безбедносната состојба на Охрид на високо ниво. Рече работната посета била со цел да се согледаат состојбите во СВР ...

Оливер Андонов во посета на СВР Охрид

Пулс24 - 10.11.2016

Заменик-министерот за внатрешни работи Оливер Андонов денеска престојуваше во работна посета на Секторот за внатрешни работи во Охрид, со цел запознавање на безбедносната состојба во секторот и негово информирање за подготовките околу спроведувањето ...

Андонов: Спасовски ќе делува политички наместо да овозможи фер избори

Lider - 10.11.2016

Нема промени во однесувањето на Спасовски, кој итно мора да поднесе оставка од функцијата технички министер за внатрешни работи, смета дополнителниот заменик министер на МВР, Оливер Андонов.

Андонов: Спасовски ќе делува политички наместо да овозможи фер избори

Телевизија Нова - 10.11.2016

Нема промени во однесувањето на Спасовски, кој итно мора да поднесе оставка од функцијата технички министер за внатрешни работи, смета дополнителниот заменик министер на МВР, Оливер Андонов.

Средба Спасовски – Алтхаузер

А1 On - 09.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со амбасадорката на Република Германија Кристине Алтхаузер. На средбата, како што информираат од МВР, двајцата соговорници разговараа за улогата на МВР во обезбедувањето фер и ...

Министерот Спасовски на маса со Алтхаузер

Репортер - 09.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со амбасадорката на Република Германија Кристине Алтхаузер. На средбата, како што информираат од МВР, двајцата соговорници разговараа за улогата на МВР во обезбедувањето фер и ...

ГРОМ:Спасовски не може да биде министер и кандидат за пратеник

Kumanovo News - 09.11.2016

„ Во изминатите две години опозицијата ги диктираше условите под кои ќе се оди на парламентарните избори. Eден од главните услови беше дека не смее актуелен министер за внатрешни работи да биде и актуелен кандидат на изборите, поради специфичноста ...

ОО ГРОМ: Спасовски како актуелен минситер не смее да биде кандидат за избори (видео)

Кумановски м. - 09.11.2016

Општинската организација на ГРОМ од Куманово денес на прес конференција во своите партиски простории упати јасна критика на кандидирањето на Оливер Спасовски како носител на изборната листа во втората изборна единица, со оглед дека тој е актуелен ...

Средба Спасовски – Алтхаузер

Телевизија Нова - 09.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со амбасадорката на Република Германија Кристине Алтхаузер. На средбата, како што информираат од МВР, двајцата соговорници разговараа за улогата на МВР во обезбедувањето фер и ...

Средба Спасовски – Алтхаузер

Либертас - 09.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со амбасадорката на Република Германија Кристине Алтхаузер. На средбата, како што информираат од МВР, двајцата соговорници разговараа за улогата на МВР во обезбедувањето фер и ...

Од 3 до 5 години затвор за притисок врз граѓаните за изборите

Нова ТВ - 08.11.2016

Од три до пет години затвор ќе биде казнети вработените во полицијата ако вршат притисок врз граѓаните поврзан со изборите, рече денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при посетата на СВР Тетово.

Спасовски: За вршење притисок за избори казната е 3 до 5 години затвор

МКД - 08.11.2016

„Ниту еден полициски службеник не смее да се вклучува во политички кампањи и не смее да се злоупотребуваат ниту човечките ресурси, ниту материјални-техничките средства за претстојната кампања на која било од политичките партии.

Спасовски во посета на СВР Тетово

Идивиди - 08.11.2016

Скопје, 8 ноември 2016 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово при што оствари средба со началникот Џеваир Шабани. Спасовски истакна дека станува збор за работна посета што е продолжение на ваквите посети ...

Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок поврзан со изборите

А1 On - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски во посета на СВР Тетово

А1 On - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово при што оствари средба со началникот Џеваир Шабани. Спасовски истакна дека станува збор за работна посета што е продолжение на ваквите посети низ целата држава и средбите ...

Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок поврзан со изборите

+инфо - 08.11.2016

Не смее да се злоупотребуваат ниту човечки ресурси, ниту материјални-технички средства за престојната кампања, порача Спасовски. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово во склоп на посетите кои се реализираат во ...

Спасовски во посета на СВР Тетово

Сител - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово при што оствари средба со началникот Џеваир Шабани. Спасовски истакна дека станува збор за работна посета што е продолжение на ваквите посети низ целата држава и средбите ...

Министерот Оливер Спасовски во посета на СВР Тетово

Алфа - 08.11.2016

Спасовски вели оти нема да се толерира било какво учество на припадници на полицијата, во активностите на политичките кампањи на партиите. Министерот за внатрешни работи,Оливер Спасовски денеска беше во работна посета на СВР Тетово.

Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок поврзан со изборите

Точка - 08.11.2016

Не смее да има никакви притисоци врз граѓаните на претстојните избори, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Ниту еден полициски службеник не смее да се вклучува во политички кампањи и не смее да се злоупотребуваат ниту човечки ...

Спасовски: Полициските службеници не смеат да учествуваат во кампањата на политичките партии

Канал5 - 08.11.2016

Еден од клучните приоритети на полицијата во овој осетлив период пред изборите во декември покрај останатите полициски ангажмани е да овозможи фер, демократски и мирен изборен процес и да им овозможиме на граѓаните на Македонија самостојно да ја ...

Спасовски: Никој припадник на полициските служби не смее да се вклучува во политички кампањи!

Локално - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово при што оствари средба со началникот Џеваир Шабани. Спасовски истакна дека станува збор за работна посета што е продолжение на ваквите посети низ целата држава и средбите ...

За изборен притисок следува затвор од три до пет години

Фактор - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски во СВР Тетово: Притисоците врз избирачите да се пријават во МВР

Репортер - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при денешната посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, апелираше секој притисок што се врши врз гласачите од страна на државните службеници во пресрет на престојните избори, навремено да се ...

Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок поврзан со изборите

Стандард - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски во СВР Тетово: Притисоците врз избирачите да се пријават во МВР

Мета - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при денешната посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, апелираше секој притисок што се врши врз гласачите од страна на државните службеници во пресрет на престојните избори, навремено да се ...

Спасовски во посета на СВР Тетово

Телевизија Нова - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Тетово при што оствари средба со началникот Џеваир Шабани. Спасовски истакна дека станува збор за работна посета што е продолжение на ваквите посети низ целата држава и средбите ...

Спасовски во СВР Тетово: Притисоците врз избирачите да се пријават во МВР

Либертас - 08.11.2016

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при денешната посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, апелираше секој притисок што се врши врз гласачите од страна на државните службеници во пресрет на престојните избори, навремено да се ...

Спасовски: Младите овде ќе ја градат својата иднина (ВИДЕО)

+инфо - 07.11.2016

Имаме сериозна обврска да се избориме со криминалот на власта, додаде тој. Силно ќе се борам да ги решиме проблемите на сите. Ќе се справиме со иселувањето на младите, овде ќе ја градат својата иднина.

(ВИДЕО) Спасовски: Младите овде ќе ја гледаат иднината!

А1 On - 07.11.2016

„Силно ќе се борам да ги решиме проблемите на сите. Ќе се справиме со иселувањето на младите, овде ќе ја градат својата иднина. Имаме и сериозна обврска, да се избориме со криминалот на власта, да се избориме со криминалот на функционерите на оваа ...

(ВИДЕО) Спасовски: Младите овде ќе ја гледаат иднината!

Либертас - 07.11.2016

„Силно ќе се борам да ги решиме проблемите на сите. Ќе се справиме со иселувањето на младите, овде ќе ја градат својата иднина. Имаме и сериозна обврска, да се избориме со криминалот на власта, да се избориме со криминалот на функционерите на оваа ...