TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чави случајно го избегнал хаосот на „Стад де Франс“

Дерби - 15.11.2015

Франција беше силно погодена од терористичките напади кои однесоа околу 150 човечки животи, а еден од однапред организираните напади беше извршен пред стадионот „Стад де Франс“ и истиот однесе три човечки животи.

ФОТО: Моментот кога Оланд дозна за нападите

Нетпрес - 15.11.2015

Ова е моментот кога францускиот претседател Франсоа Оланд дозна за нападите што се случија во негова непосредна близина. Тој беше на пријателскиот натпревар помеѓу Франција и Германија на Стад де Франс, а член на неговиот кабинет за безбедност му ...

ПРЕЖИВЕА ПЕКОЛ: Ана Ивановиќ цел на терористите на „Стад д Франс“

Телеграф - 15.11.2015

. Ана се наоѓала во централната ложа и не ни претпоставувала што може да се случи Српската тенисерка Ана Ивановиќ лесно можела да биде цел на терористите за време на нападот на стадионот „Стад д Франс“.

Еден од напаѓачите минале и низ Македонија?

Фокус - 15.11.2015

Носителот на сириски пасош, кој бил најден до телото на еден од напаѓачите пред стадионот Стад Де Франс во Париз, „на 7… Носителот на сириски пасош, кој бил најден до телото на еден од напаѓачите пред стадионот Стад Де Франс во Париз, „на 7 октомври ...

ФОТО Ана Ивановиќ сведок на терористичкиот напад во Париз: Била на стадионот за време на експлозијата

+инфо - 15.11.2015

Српската тенисерка Ана Ивановиќ се огласи на социјалните мрежи и упати молитва за Париз и за настраданите во текот не терористичките напади во главниот град на Франција. Ивановиќ во петокот вечер во Париз присуствувала на пријателскиот натпревар ...

Италијанец неповреден го преживеал „Хејсел“, а сега и „Стад д’Франс“!

Република - 15.11.2015

Масимилијано Наталучи е најсреќниот Италијанец. Тој може слободно да напише автобиографија и таа да стане бестселер. Освен неколкуте сообраќајни несреќи кои можеле да бидат фатални по неговиот живот, тој го преживеал „Хејсел“, а бил и на „Стад ...

Бомбаш се обидел да влезе на „Стад Д'Франс“, обезбедувањето спречило катастрофа

SportMedia - 15.11.2015

Според најновите детали кои ги има „Вол стрит журнал“, еден од обезбедувачите на стадионот кој тогаш бил на должност забележал дека лицето кое сакало да влезе на мечот изгледало сомнително.

Во чест на „триколорите“

Оn.net - 15.11.2015

Терористичкиот напад на Париз и бројните човечки жртви го обединија цивилизираниот свет и од овој трагичен настан, направија моментум на сплотеност и заедништво. Стад Д'Франс на кој се одигруваше пријателскиот меч помеѓу Франција и Германија беше ...

Потврдено: Еден од Терористите имал билет за мечот Франција-Гермнија (ВИДЕО)

СуперСпорт - 15.11.2015

Денеска се потврди дека еден од Терористите имал билет за пријателскиот меч помеѓу Франција и Германија кој се одигра на стадионот "Стад де Франс". Како што пишуваат француските медиуми, терористот стигнал до стадионот 15 минути по почетокот на ...

Ана Ивановиќ сведок на терористичкиот напад во Париз

Fox.mk - 15.11.2015

Српската тенисерка Ана Ивановиќ (28) се огласи на социјалните мрежи и упати молитва за Париз и за настраданите во текот не терористичките напади во главниот град на Франција. Ивановиќ во петокот вечер во Париз присуствувала на пријателскиот ...

Спречена поголема трагедија: Самоубиец се обиде да влезе со експлозив на стадион!

Спорт365 - 14.11.2015

Хоророт во Париз можеше да биде полош ако бомбаш-самоубиецот донесе ја поминеше безбедност на стадионот каде што се играше пријателскиот натпревар помеѓу идниот организатор на Европското првенство Франција и светскиот шампион Германија (2:0).

Нови морбидни детали од Париз - Бомбаши-самоубијци се обиделе да влезат на стадионот

Спортклуб - 14.11.2015

Информациите од немилите настани во Париз се зголемуваат секој момент, а според последните, бомбашот-самоубиец се обидел да влезе на натпреварот помеѓу Франција и Германија. Според пишувањата на „Вол Стрит Журнал“, еден припадник на обезбедувањето ...

Mасакр низ улиците на Париз

Оff.net - 14.11.2015

Петокот вечерта шест локации во Париз беа мета на терористички напад: вооружени напаѓачи пукаа на публиката на рок концерт и на гости во ресторан; а неколку бомби беа детонирани во близина на Стад Де Франс каде што играа Франција и Германија.

Еден од бомбашите-самоубијци имал карта за натпреварот на „Стад де Франс“

Дерби - 14.11.2015

Најмалку еден од напаѓачите околу „Стад де Франс“ во Париз имал карта за натпреварот и се обидел да влезе на стадионот. Еден од редарите откри дека напаѓачот носел елек со експлозиви на себе при претресот на влезот 15 минути по почетокот на средбата ...

Германските репрезентативци минале низ вистинска драма - Преноќиле на стадионот во Париз

Спортклуб - 14.11.2015

Терористичките напади во Париз целосно го засенија фудбалскиот спектакл помеѓу Франција и актуелниот светски првак Германија на „Стад Д'Франс“. Франција победи со 2:0 но никому не беше до славје по страшниот масакр на улиците на Париз и во ...

СТРАВ ВЛАДЕЕ ВО ПАРИЗ: Што точно се случи за време и по натпреварот

СуперСпорт - 14.11.2015

Помина една ноќ по катастрофата создадена во Париз од страна на Џихадистите, а пријателскиот меч кој токму вчера се одигра помеѓу Франција и Германија можеше да излезе во целосен хаос. Имено, присутните гледачи кои за време на натпреварот ја слушнаа ...

Избегната уште поголема катастрофа, еден од терористите имал билет за стадионот

Локално - 14.11.2015

Еден од бомбашите самоубијци кој погина во експлозија пред стадионот во Париз, имал карта за натпреварот и сакал да влезе на стадионот пред да ја активира бомбата, пишува „Мирор“. Овој весник пренесува изјава на еден од чуварите на стадионот кој ...

(ВИДЕО) ИЗБЕГНAТО ГОЛЕМО КРВОПРОЛЕВАЊЕ: Бомбаш самоубиец имал билет за да влезе на стадионот

Репортер - 14.11.2015

Најмалку двајца бомбаши-самоубијци се обиделе да влезат на Националниот стадион во Париз за време на натпреварот Франција – Германија и да предизвикаат многу поголемо крвопролевања, информираат локалните медиуми.

По ноќта мината на стадион во Париз,германските фудбалери безбедно се вратија дома

Локално - 14.11.2015

Германскиот фудбалски национален тим, кој минатата ноќ ја мина на стадионот “Стад де Франс”, поради нападите во Париз, со чартер лет се врати во Франкфурт. Менаџерот на тимот Оливер Бироф изјави дека мислите на сите се насочени кон семејствата и ...

(Видео) Француските навивачи на спектакуларен начин одговорија на крвавите напади

Спортклуб - 14.11.2015

Синоќешниот пријателски натпревар помеѓу Франција и Германија беше цел на терористички напади. Една од метите на терористичките напади во Париз беше и легендарниот стадион „Стад Д'Франс“. Пред влезот „Ј“ експлодираше бомба, а во тој напад загинаа ...

Германските фудбалери преноќевале на „Стад де Франс“!

Спорт365 - 14.11.2015

Репрезентацијата на Германија ја поминала ноќта на стадионот „Стад де Франс” наместо да се врати во својот париски хотел, по серијата терористички напади во Париз. „Одлучивме да избегнеме секакви ризици, решивме да не патуваме во Париз и да останеме ...

Кај еден од загинатите напаѓачи најден сириски пасош (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2015

Кај еден од загинатите напаѓачи во синоќешните крвави напади во Париз е најден сириски пасош, јави Ројтерс повикувајќи се на полициски извори. Милитантот-самоубиец е еден од оние што со бомбашки појаси го извршија нападот кај стадионот Стад де Франс ...

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР: Како се движеле терористите во Париз, кога одекна првата експлозија (ВИДЕО)

Телеграф - 14.11.2015

Во 21.20 дошло до првата детонација, кај влезот Д на стадионот „Стад Д' Франс“ каде во тие моменти се играше пријателскиот натпревар Франција-Германија, а кој во живо, од свечените ложи, го следеше и францускиот претседател Франсоа Оланд Дента по ...

Германските репрезентативци спиеле на „Стад де Франс“, а утринава се вратиле дома

SportMedia - 14.11.2015

Исплашени за својата безбедност, германските репрезентативци и стручниот штаб ноќта ја минале во стадионот „Стад де Франс“. Од таборот на Германија сметале дека е многу побезбедно да останат на стадионот отколку во Париз, каде што владееше вистински ...

Сириски пасош пронајден близу телото на еден од напаѓачи во Париз

+инфо - 14.11.2015

Двајца француски полициски фунционери соопштиле дека сириски пасош бил пронајден на едно од телата на бомбашите самоубијци кои вчера го спроведоа терористичкиот напад на „Стад де Франс“ во Париз каде Франција и Германија играа пријателски натпревар.

Над 140 мртви во нападите на Исламска држава во Париз, прогласена вонредна состојба, Франција ги затвори границите

Вест - 14.11.2015

Над 140, според едни, и над 180 луѓе, според други извори, загинале синоќа во терористичките напади во Париз. Од нив, најмалку 100 се убиени во концертната сала Баталкан, десетина во ресторан во најстрогиот центар на градот, тројца во експлозиите ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Сиријски пасош најден кај телото на напаѓач во Париз!

Фактор - 14.11.2015

Сиријски пасош е најден кај телото на еден од бомбашите самоубијци крај фудбалскиот стадион „Стад де Франс“ велат француски полициски претставници, јавува АП. Француска телевизија ја потврдила оваа инфрмација.

Германците не ризикувале, па преспале на „Стад де Франс“

Екипа - 14.11.2015

Германските репрезентативци биле во шок по синоќешниот терористички напад во Париз, па воопшто не сакале да патуваат до својот хотел, туку ноќта ја минале на стадионот „Стад де Франс“. Со оглед на фактот дека станувало збор за напади на неколку ...

Престрелки и експлозии во Париз - најмалку 120 загинати

24 Вести - 14.11.2015

Најмалку 120 луѓе загинаа во неколку напади во Париз, јавуваат француските медиуми. Според информациите, во францускиот главен град имало повеќе престрелки и неколку експлозии во близина на националниот стадион „Стад де Франс“.

Терористички напад пред „Стад де Франс“, најмалку 100 мртви во Париз! (Видео)

Дерби - 14.11.2015

Франција го доби пријателскиот натпревар со Германија со 2:0, но резултатот и сето она можевме да го видиме на теренот остана во сенка на немилите настани кои се случија надвор од „Стад де Франс“ и на неколку места во француската престолнина.

Стадион на стравот: Експлозијата за време на мечот, Французите горди ја пееја химната…

Екипа - 14.11.2015

Синоќа во главниот град на Париз, загинале најмалку 120 лица во терористичките напади шурим француската престолнина. За време на нападите Франција играше пријателски меч со Германија, а една од целите на терористите бил и „Стад Д’ Франс“ каде во ...

Француските фанови ја пееја химната по шокот на „Стад де Франс“ (Видео)

Дерби - 14.11.2015

Информациите за терористичките напади и човечките жртви во Париз го шокираа светот, а пораки за сочувство и поддршка пристигнуваат од сите краеви на планетата. Француската полиција потврди дека еден од нападите бил извршен и пред „Стад де Франс“ ...

Три жртви и на фудбалскиот натпревар Франција-Германија

Вест - 14.11.2015

Експлозија на „Стад де Франс“ во Париз за време на фудбалскиот натпревар помеѓу Франција и Германија однесе три животи, а уште неколку други се повредени. Претседателот на Француската фудбалска федерација, Ноел Ле Грат, ја потврди информацијата.

Хорор во Париз, стотина мртви, тројца загинале и пред „Стад Д’ Франс“

Екипа - 14.11.2015

Целиот свет е шокиран од терористичките напади кои се одвиваат во Париз, а во кои досега загинаа околу стотина луѓе. На неколку локации во центарот на градот, пред ресторан, во театарот, концертна сала, на плоштад, како и пред стадионот „Стад Д’ ...

Напади во Париз: 60 убиени и заложничка драма во тек

Капитал - 14.11.2015

Шеесет луѓе се убиени во серија напади во Париз за кои се претпоставува дека се координирани. Пукано е на неколку локации, но најмногу жртви има во ресторан во центарот на градот. Експлозии имало околу „Стад де Франс“ каде се играл фудбалскиот ...

Вознемирувачко видео: Луѓето во паника бегаат во близина на Стад де Франс

Нетпрес - 14.11.2015

Луѓето во паника бегаат од напаѓачите во близина на Стад де Франс. На аматерската виде снимка се гледа како луѓето бегаат по експлозијата во близија на стадионот, за која постојат тврдења дека се работи за самоубиствен напад.

Паника, очај и француска гордост

Оn.net - 14.11.2015

Париз е поприште на силни терористички напади, каде на четири локации се убени најмалку 150 луѓе. Теророт започна со бомбашки напад пред „Стад Д'Франс“, за време на пријателскиот натпревар помеѓу Франција и Германија.

Ана Ивановиќ синоќа блиску до нападите пред стадионот (Фото)

Спортклуб - 14.11.2015

Синоќешните напади во Париз ќе останат запаметени по уште по симболичната и страшна дата петок 13-ти, каде многу луѓе ги загубија животите во „Градот на светлината“, поради група на луѓе кои бара некоја нивна правда.

Навивачите на тероризмот одговорија со пеење на француската химна (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.11.2015

Навивачите на „Стад де Франс“ присуствуваа на синоќешниот пријателски натпревар помеѓу Франција и Германија (2:0). Од друга страна мечот беше во втор план, откако на улиците на Париз се владееја немили сцени.

„Стад Д'Франс“ беше мета на терористите

Оn.net - 14.11.2015

Париз е цел на терористички напади од досега невидени размери. Повеќе од 60 лица се засега загинати на неколку локации во градот. Тројца од нив настрадаа во екпслозии пред националниот стадион Стад Д'Франс, додека траеше пријателскиот дуел помеѓу ...

Српската тенисерка Ана Ивановиќ заробена на парискиот стадион?

+инфо - 14.11.2015

Српската тенисерка Ана Ивановиќ е заробена на парискиот стадион јавува српски Телеграф . Иако информациите се непотврдени на Твитер е објавена фотографија на која се гледа тенисерката како стои позади новинарите кои се јавуваат во живо во ...

„Стад Де Франс“ сеуште полн, затоа што по улиците на Париз е хорор (Фото)

Спортклуб - 14.11.2015

Синоќа пријателската средба помеѓу Франција и Германија, која што се одигра во Париз, на стадионот „Стад Де Франс“, падна во втор план, откако се случи по натпреварот, крволочниот масакр, и терористички напад на три локации во Париз.

Вооружени напади во Париз: Неколку лица се мртви

Идивиди - 14.11.2015

Неколку лица се мртви, а повеќе повредени отакако вооружен маж отвори оган во ресторан во Париз, пренесува Би Би Си. Исто така, медиумите јавуваат дека имало експлозија во бар во близина на Стад де Франс каде Франција беше домаќин на Германија во ...

(ВИДЕО) ПАРИЗ: Напаѓачите се разнеле со експлозив, нападите се одмазда

Фактор - 14.11.2015

Повеќе од 160 лица настрадаа во експлозии и пукања кои се случија во Париз. Експлозијата се случила во близина на националниот стадион, пукање во ресторан, кафичи, на улица а и во концертната сала Батаклан се држени стотина заложници.

Експлозијата била од Стад д'Франс - Има загинати и на стадионот!

Сител - 14.11.2015

Лошите вести од Париз не престануваат да доаѓаат и целиот свет вечерва е со она што се случува во француската престолнина. Последните информации велат дека, сепак, жртви имало и на Стад д'Франс каде вечерва се играше пријателскиот натпревар меѓу ...

Со песна против стравот: Француските навивачи на тероризмот одговорија со Марсељеза (видео)

Канал5 - 14.11.2015

На социјалните мрежи се појави видео снимка од евакуацијата на навивачите од „Стад де Франс“ во Сен Дени, предградие на Париз, по завршувањето на пријателскиот натпревар меѓу Франција и Германија.

Терористички напад во Париз: Прогласена вонредна состојба, границите затворени

МРТ - 14.11.2015

Најмалку 60 луѓе загинаа во неколку најверојатно синхронизирани напади во центарот на градот и експлозии во близина на „Стад де Франс“. Претседателот Оланд прогласи вонредна состојба и нареди затворање на границите...

Ана Ивановиќ била на стадионот за време на нападите (ФОТО)

Република - 14.11.2015

Според непотврдени информации на „Б92“, српската тенисерка Ана Ивановиќ се наоѓала на стадионот Стад де Франс за време на натпреварот Франција-Германија синоќа. На „Твитер“ беше објавена фотографија на која тенисерката се гледа позади новинарот кој ...

(ФОТО) Тенисерката Ана Ивановиќ меѓу заложниците на стадионот во Париз

Репортер - 14.11.2015

Покрај бројните навивачи на стадионот “Сен Дени“ во предградјето на Париз заробена била и српската тенисерка Ана Ивановиќ. Таа во француската престолнина присуствувала на пријателскиот натпревар помеѓу Франција и Германија, а го подржуваше своето ...

Имало жртви и на Стад д'Франс

Вечер - 14.11.2015

Експлозијата што се слуша на снимката од мечот не била од близина на стадионот, туку од еден од неговите влезови Француските медиуми потврдија дека жртви имало и на "Стад д'Франс" каде вечерва беше одигран пријателскиот натпревар помеѓу ...

Српската тенисерка Ана Ивановиќ заробена во Париз

Локално - 14.11.2015

Српската тенисерка Ана Ивановиќ е заробена на парискиот стадион „Стад де Франс“, јавуваат странските медиуми. На „Твитер“ е објавена фотографија на која се гледа тенисерката како стои зад новинарите кои се јавуваат во живо во информативните емисии ...

150 жртви во терористички напади во Париз, тројца во близина на Стад де Франс

Оff.net - 14.11.2015

Експлозии и пукотници се забележани на седум места во главниот француски град, а за момент беше прекинат и пријателскиот меч меѓу Франција и Германија, каде се слушна силна ...

ИЗБЕГНAТО ГОЛЕМО КРВОПРОЛЕВАЊЕ: Бомбаш самоубиец имал билет за да влезе на стадионот

Денешен - 14.11.2015

Најмалку двајца бомбаши-самоубијци се обиделе да влезат на Националниот стадион во Париз за време на натпреварот Франција – Германија и да предизвикаат многу поголемо крвопролевања, информираат локалните медиуми.

Германските репрезентативеци спиеле на „Стад де Франс“

Канал 77 - 14.11.2015

Франција и Германија вчера одиграа пријателски натпревар, што заврши со победата на домаќините од 2-0, но резултатот е во втор план по терористичките напади што се случија синоќа во Париз.

Тројца загинати на фудвалскиот натпревар Франција-Германија

Тера - 14.11.2015

Експлозија на „Стад де Франс“ во Париз за време на фудбалскиот натпревар помеѓу Франција и Германија однесе три животи, а уште неколку други се повредени. Претседателот на Француската фудбалска федерација, Ноел Ле Грат, ја потврди информацијата.

ВИДЕО: Француските навивачи ја пеат химната за да го победат стравот

Курир - 14.11.2015

Навивачите на „Стад де Франс“ присуствуваа на синоќешниот пријателски натпревар помеѓу Франција и Германија (2:0). Од друга страна мечот беше во втор план, откако на улиците на Париз се владееја немили сцени.

Фото: Ана Ивановиќ заробена на стадионот во Париз?!

Денешен - 14.11.2015

Српската тенисерка Ана Ивановиќ е заробена на парискиот стадион. Иако информациите се непотврдени на Твитер е објавена фотографија на која се гледа тенисерката како стои позади новинарите кои се јавуваат во живо во информативните емисии на ...

ВИДЕО: Напаѓачите се разнеле со експлозив, нападите се одмазда

Тера - 14.11.2015

Седум терористи се разнеле со експлозив, додека осмиот го убиле француските безбедносни сили. Тројца бомбаши самоубијци го активирале експлозивот на Стад де Франс (стадионот „Франција“) додека еден тоа го направил на булеварот Волтер, близу Батаклан.

Терористите во Париз имале билети за фудбалскиот натпревар

Република - 14.11.2015

Најмалку двајца бомбаши-самоубијци се обиделе да влезат на Националниот стадион во Париз за време на натпреварот Франција – Германија и да предизвикаат многу поголемо крвопролевања, информираат локалните медиуми.

ВИДЕО: Навивачи ја пеат француската химна за да го победат стравот

Press24 - 14.11.2015

Навивачите на „Стад де Франс“ присуствуваа на синоќешниот пријателски натпревар помеѓу Франција и Германија (2:0). Од друга страна мечот беше во втор план, откако на улиците на Париз владееја немили сцени.

ИЗБЕГНAТО ГОЛЕМО КРВОПРОЛЕВАЊЕ: Бомбаш самоубиец имал билет за да влезе на стадионот

МК News - 14.11.2015

Најмалку двајца бомбаши-самоубијци се обиделе да влезат на Националниот стадион во Париз за време на натпреварот Франција – Германија и да предизвикаат многу поголемо крвопролевања, информираат локалните медиуми.