TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експертите без бројки, но сигурни во победата на ВМРО-ДПМНЕ во март

МРТ - 11.11.2012

Се уште е рано да се шпекулира со броеви за тоа кој колку општини ќе освои престојните локални избори во март, велат експертите.

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои најмногу градоначалници

Вечер - 11.11.2012

АНАЛИЗА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВМРО-ДПМНЕ би добила од 49 до 56 општини, а опозицијата меѓу 10 и 15 Локалните избори кои треба да се одржат следната година нема да донесат големи промени, очекуваат ...

Експертите без бројки, но сигурни во победата на ВМРО-ДПМНЕ во март

Курир - 11.11.2012

Се уште е рано да се шпекулира со броеви за тоа кој колку општини ќе освои престојните локални избори во март, велат експертите.

ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе победи на локалните избори

Сител - 10.11.2012

На четири месеци пред локалните избори според прогнозите власта повторно ќе биде победник. ВМРО-ДПМНЕ би добила од 49 до 56 општини, а опозицијата меѓу 10 и 15.

„Република“: ВМРО - ДПМНЕ на локалните избори ќе освои 49 до 56 општини

Канал5 - 10.11.2012

Неделникот „Република“ објавува прогноза според која ВМРО - ДПМНЕ на локалните избори ќе добие од 49 до 56 општини, а опозицијата од10 до15 општини.

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои од 49 до 56 општини на локалните избори во март

Maxim - 10.11.2012

Според распоредот на силите, во моментов соодносот меѓу двете најголеми партии ВМРО–ДПМНЕ и СДСМ се движи од 49 до 56 општини под контрола на власта и меѓу 10 и 15 општини за опозицијата, пишува ...

СДСМ: Бесплатните дрва во Бутел ќе се делат партиски

Утрински - 09.11.2012

„СДСМ ги предупредува граѓаните на општина Бутел дека локалната власт планира нова манипулација и лага. Општината бесплатно ќе доделува дрва за огрев на социјално загрозени семејства, но не се знае ...

Иванова: Доколку владата им пушти и решение за нивна смртна казна, ВМРО-ДПМНЕ без збор ќе си ја изгласаат

А1 On - 09.11.2012

Собранието денеска ги изгласа измените на Кривичниот законик кој всушност се усогласува на регулативата за бришење на одредбата за клевета и навреда.

“Република“: ВМРО ДПМНЕ ќе слави победа во минимум 49, максимум 56 општини

Точка - 09.11.2012

На престојните локални избори владејачката ВМРО ДПМНЕ би можела да освои најмалку 49, а најмногу 56 општини, додека опозициската СДСМ од 10 до 15 општини, покажува експертската анализа што денеска ја ...

„Република“: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои од 49 до 56 општини

Курир - 09.11.2012

Според распоредот на силите, во моментов соодносот меѓу двете најголеми партии ВМРО–ДПМНЕ и СДСМ се движи од 49 до 56 општини под контрола на власта и меѓу 10 и 15 општини за опозицијата, пишува ...

Република: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 50-тина, а СДСМ 10-тина општини

БезПардон - 09.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ во моментов би освоила од 49 до 56 општини, а СДСМ помеѓу 10 и 15 општини во Македонија, говори моментниот распоред на силите, пренесува неделникот Република.

“Република“: ВМРО ДПМНЕ ќе слави победа во минимум 49, максимум 56 општини

Нетпрес - 09.11.2012

На престојните локални избори владејачката ВМРО ДПМНЕ би можела да освои најмалку 49, а најмногу 56 општини, додека опозициската СДСМ од 10 до 15 општини, покажува експертската анализа што денеска ја ...

„Република“: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои од 49 до 56 општини

еВести - 09.11.2012

Неделникот „Република“ во новиот бројот излезе со анализа која парика каде и колу градоначалники места може да освои за претстојните локални избори закажани за март 2013 година.

ВМРО-ДПМНЕ ќе освои од 49 до 56 општини на локалните избори во март

Press24 - 09.11.2012

Според распоредот на силите, во моментов соодносот меѓу двете најголеми партии ВМРО–ДПМНЕ и СДСМ се движи од 49 до 56 општини под контрола на власта и меѓу 10 и 15 општини за опозицијата, пишува ...

Начевски: Сите семејства приматели на социјална помош да добијат бесплатни дрва за огрев

А1 On - 08.11.2012

„На повидок е уште една крупна измама на ВМРО ДПМНЕ во општина Бутел!! СДСМ ги предупредува граѓаните на општина Бутел дека локалната власт планира нова манипулација и лага! - Имено, на 29 октомври ...

СДСМ: Сите социјално загрозени семејства од Бутел да добијат огревно дрво

+инфо - 08.11.2012

Советничката група на СДСМ од скопската општина Бутел денеска побара општина Бутел, да не го ограни бројот на семејствата кои побарале дрва за огрев, а се корисници на социјална помош.

Начевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува измама во Бутел

+инфо - 08.11.2012

Коста Начевски, кандидат на СДСМ за градоначалник на скопската општина Бутел изјави дека на повидок е уште една крупна измама на ВМРО - ДПМНЕ во општината.

Коста Начевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува измама во Бутел

Кирилица - 08.11.2012

Коста Начевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува измама во Бутел Коста Начевски, кандидат на СДСМ за градоначалник на скопската општина Бутел изјави дека на повидок е уште една крупна измама на ВМРО - ДПМНЕ во ...

СДСМ обвинува за измама на ВМРО-ДПМНЕ во општина Бутел

Сител - 08.11.2012

Социјалдемократите обвинуваат за измама на ВМРО-ДПМНЕ во општина Бутел. Тврдат дека локалната власт во обид да поткупи гласачи за наредните избори доделува бесплатни дрва на кого стигне.

Начевски: Бутел внимавајте - ВМРО- ДПМНЕ планира нова крупна измама!

Press24 - 08.11.2012

На повидок е уште една крупна измама на ВМРО ДПМНЕ во општина Бутел!! СДСМ ги предупредува граѓаните на општина Бутел дека локалната власт планира нова манипулација и лага! Имено, на 29 октомври 2012 ...

Начевски: Влсата спрема измама и во Бутел

Sky - 08.11.2012

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на скопската општина Бутел, Коста Начевски вели дека на повидок е уште една крупна измама на ВМРО - ДПМНЕ во општината.

Начевски: Бутел внимавајте - ВМРО- ДПМНЕ планира нова крупна измама!

Maxim - 08.11.2012

Имено, на 29 октомври 2012 година се одржа 44-тата Седница на Советот на општина Бутел. Трета точка на дневниот ред беше Одлуката за бесплатно доделување дрва за огрев на социјално загрозени ...

Жерновски во Центар на женски маки

Н.Македонија - 06.11.2012

Во телефонската анкета што деновиве ја спроведува агенцијата ИПСОС, на различни прашања, неколку поранешни и актуелни функционери на ВМРО-ДПМНЕ си го проверуваат рејтингот во споредба со кандидатот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го толерираше криминалот

+инфо - 06.11.2012

СДСМ треба да има грижа на совест бидејќи таа беше партијата која што го толерираше криминалот на нивниот кадар и директор Јорго Ќука, кој денес е правосилно осуден поради злоупотреба на службена ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со средствата за капитални инвестиции ќе се подобри животот на граѓаните

Сител - 06.11.2012

СДСМ треба да има грижа на совест бидејќи таа беше партијата која што го толерираше криминалот на нивниот кадар и директор Јорго Ќука, кој денес е правосилно осуден поради злоупотреба на службена ...

ВМРО-ДПМНЕ: Капиталните инвестиции ќе им го подобрат животот на граѓаните

Press24 - 06.11.2012

СДСМ треба да има грижа на совест бидејќи таа беше партијата која што го толерираше криминалот на нивниот кадар и директор Јорго Ќука, кој денес е правосилно осуден поради злоупотреба на службена ...

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес-конференција на СДСМ

Sky - 06.11.2012

- СДСМ треба да има грижа на совест бидејќи таа беше партијата која што го толерираше криминалот на нивниот кадар, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Со средствата за капитални инвестиции ќе се подобри животот на граѓаните

Курир - 06.11.2012

СДСМ треба да има грижа на совест бидејќи таа беше партијата која што го толерираше криминалот на нивниот кадар и директор Јорго Ќука, кој денес е правосилно осуден поради злоупотреба на службена ...

ВМРО-ДПМНЕ: Капиталните инвестиции ќе им го подобрат животот на граѓаните

Maxim - 06.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ истакнува дека најдобар доказ за тоа како се трошат парите од буџетот се 338-те милиони евра наменети за капитални инвестиции со кои ќе се подобри квалитетот на живеење на граѓаните и ќе ...