TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо ќе игра „шпиц“ против Леванте

Екипа - 11.11.2012

Кристијано Роналдо ќе ја има улогата на предводник на нападот на Реал Мадрид на гостувањето против Леванте, откако „кралевите“ во текот на изминатата недела останаа без услугите на двајцата класични ...

Мурињо му врати на Бензема: И јас седам на клупа по 90 минути!

МКД - 11.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо му возврати на францускиот напаѓач Карим Бензема, за неговите изјави дека сака повеќе да игра и дека не сака да седи на клупа.

Мурињо му одговори на Бензема: И јас седам 90. минути на клупа

СуперСпорт - 10.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид не сака да влегува во полемика со незадоволниот Карим Бензема. Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема во претходните денови им се пожали на медиумите дека не е задоволен од ...

Бензема е тажен поради малата минутажа

Точка - 10.11.2012

Реал Мадрид се наоѓа во проблематична ситуација откако тренерот Мурињо остана без своите напаѓачи, Гонзало Игуаин и Карим Бензема.

Мурињо кон Бензема: Јас седам 90 минути на клупата

Точка - 10.11.2012

Харизматичниот тренер на Реал Мадрид, Жозе Мурињо одржа прес-конференција за новинарите ден пред натпреварот од 11. коло против Леванте.

Коентрао им се врати на тренинзите, Игуаин ќе паузира еден месец

Курир - 10.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, во наредниот период ќе може да смета на штотуку опоравениот сонародник Фабио Коентрао, меѓутоа цел месец нема да го има на располагање аргентинскиот напаѓач ...

Игуаин еден месец надвор од теренот

Оn.net - 09.11.2012

Екипата на Реал Мадрид ќе биде еден месец без напаѓачот Гонзало Игуаин, кој се повреди на мечот од Лигата на шампиони против Борусија Дортмунд во вторникот.

Игуаин паузира три недели

Екипа - 09.11.2012

Реал Мадрид брка негатива од осум бода во однос на Барселона во Примера дивизион, а „кралевите“ ќе се обидат да го намалат ова заостанување без помошта на Гонзало Игуаин.

Игуаин се повреди

Спорт Денес - 09.11.2012

Жозе Мурињо има нови проблеми Игуаин се здобил со повреда на дуелот со Борусија Дортмунд во ЛШ. Бензема е веќе повреден и не настапи во ЛШ, а на негово место играше Гонзало Игуаин.

Игуаин ќе паузира три недели

Спортски - 09.11.2012

Откако го реши проблемот со левата бековска позиција тренерот на Реал Мадрид се здоби со нови главоболки, овој пат проблем е напаѓачката линија.

По Бензема и Игуаин повреден

СуперСпорт - 09.11.2012

Жозе Мурињо има сериозни проблеми поради тоа што остана без класичен напаѓач. На натпреварот против Борусија Дортмунд и Игуаин заработи повреда.

Игуаин ќе паузира три недели

Таратур - 09.11.2012

Откако го реши проблемот со левата бековска позиција тренерот на Реал Мадрид се здоби со нови главоболки, овој пат проблем е напаѓачката линија.

Мурињо: Кога ја освојував ЛШ, двапати бев втор во групата

МКД - 08.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, изјави дека не е посебно загрижен поради пласманот на неговиот клуб во групата Д од Лигата на шампионите.

Реал секогаш победува без Бензема или Игуаин

Спорт Денес - 08.11.2012

Кога во редовите на Реал поради повреда не настапуваат Игуаин или Бензема, кралскиот клуб секогаш победува. Шпанските медиуми направија интересна анализа на тимот на Жозе Мурињо.

Мурињо: Ако бидеме втори, тешко на првите

Курир - 08.11.2012

Откако заплетот во „групата на смртта“ се покажа уште подраматичен од што големите ривали во Лигата на шампионите очекуваа, пред расплетот, се менуваат и плановите.

Мурињо: Тешко на тие пред нас

Денешен - 08.11.2012

Откако заплетот во „групата на смртта“ се покажа уште подраматичен од што големите ривали во Лигата на шампионите очекуваа, пред расплетот, се менуваат и плановите.

Мурињо: Поништен нѝ е регуларен гол

Оn.net - 07.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо го критикуваше судијата откако неговиот тим одигра 2:2 против Борусија Дортмунд во 4. коло од Лигата на шампиони.

Клоп: Горд сум на моите фудбалери

24Фудбал - 07.11.2012

Борусија Дортмунд имаше уште едно фантастично издание во Лигата на Шампионите и беше на чекор до гостинска победа кај Реал Мадрид, но Озил во финишот од натпреварот донесе бод за Кралевите.

Мурињо: Постигнавме три, а ни признаа два гола (видео)

Екипа - 07.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо е незадоволен од ремито (2-2) со Борусија Дортмунд на натпреварот од 4. коло во ЛШ, тврдејќи дека неговата екипа заслужила победа.

Мурињо: Двапати ја освоив Лигата на шампионите откако бев второпласиран во групата

Екипа - 07.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, се обидува да ја смири тензијата по ремито што „кралевите“ го остварија на домашен терен против Борусија Дортмунд, а од пораз се спасија во последните минути од ...

Мурињо со право се лути за непризнаетиот гол

МКД - 07.11.2012

Жозе Мурињо, португалскиот тренер на Реал Мадрид беше бесен на судиите поради непризнаетиот гол на Каљехон во 47. минута од синоќешниот меч од Лигата на шампионите, против Борусија Дортмунд, кој ...

Мурињо: Постигнавме три гола

Спортманиа - 07.11.2012

Реал Мадрид се спасуваше од пораз против Борусија Дортмунд, но Жозе Мурињо тврди дека судиите го оштетиле неговиот тим и тоа е главна причина што кралскиот клуб не ги поразил Германците на „Сантијаго ...

Мурињо верува дека постигнале три погодоци

Спорт Денес - 07.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо не е задоволен од одиграното реми на Бернабе, тој тврди дека неговиот тим е оштетен и дека постигнале три погодоци против Борусија Дортмунд.

Клоп жали за победата

Спорт Денес - 07.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд, Клоп жали што неговиот тим прими погодок во 89 минута во мечот против Реал, но е задоволен од играта на својот тим.

Пепе: Ништо не е готово

Спорт Денес - 07.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид смета дека неговиот тим се уште нема обезбедено пласман во наредната фаза за ЛШ. По одиграното реми со Борусија Дортмунд, Реал мадрд се наоѓа на втората позиција во групата ...

Игуаин ќе го пропушти дуелот со Леванте

Спортманиа - 07.11.2012

Реал Мадрид го започна вчерашниот натпревар против Борусија Дортмунд без Карим Бензема, а го заврши и без Гонзало Игуаин кој заработи повреда уште во првото полувреме.

Мурињо и Клоп задоволни

Mnogoo - 07.11.2012

Реал Мадрид и Борусија Дортмунд одиграа нерешено 2-2 во четвртото коло од ЛШ.Мадриѓаните се втори на табелата со 8 бодови,додека милионерите се први со еден бод повеќе.

Мурињо: Требаше да победиме, постигнавме три гола

Спортски - 07.11.2012

Жозе Мурињо во свој стил веднаш го пронајде винобникот за ремито против Борусија Дортмунд, а тоа е главниот судија, Турчинот Цунејт Чакин.

Касиљас задоволен со еден бод

Спорт Денес - 07.11.2012

Голманот на Реал Мадрид изјави дека е задоволен со освоениот бод од синоќашната средба со Борусија Дортмунд. Реал Мадрид успеа да се спаси во последните минути благодарение на Озил и да освои еден ...

Ремито не направи никаква промена

Спорт Денес - 07.11.2012

Синоќа Реал Мадрид и Борусија Дортмунд ремизираа во Мадрид во рамките на 4 коло на Премиер лигата. Фудбалерот на Борусија Роберт Левандовски смета дека ова реми не направи никаква промена во групата.

„Специјалниот” не е загрижен

А1 On - 07.11.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо не е загрижен што неговиот клуб се уште не успеа да обезбеди пласман во осмина финалето од Лигата на шампиони.

Пепе: Сеуште ништо не е готово

СуперСпорт - 07.11.2012

Дефанзивецот на Реал Мадрид смета дека неговиот тим сеуште не го обезбедил пласманот во наредната рунда од натпреварувањето во ЛШ.

ВИДЕО: Судиите повторно му се кабает на Мурињо

+инфо - 07.11.2012

Како безброј пати во кариерата, контроверзниот кормилар на Реал Мадрид, Жозе Мурињо повторно ги критикува судии откако неговиот тим синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ ремизираше 2-2 против Борусија ...

Езил го спаси Реал Мадрид од пораз во дуелот со Борусија Дортмунд

Канал5 - 07.11.2012

Спектакуларен натпревар одиграа Реал Мадрид и Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. Германскиот шампион уште еднаш покажа дека е кандидат за исклучително висок пласман и беше на дофат на три ...

Дали беше Каљехон во офсајд ?

Сител - 07.11.2012

По завршувањето на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд тренерот на „кралевите“ Жозе Мурињо беше незадоволен од резултатот 2:2.

Судиите повторно му се виновни на Мурињо

Либертас - 07.11.2012

Како безброј пати во кариерата, контроверзниот кормилар на Реал Мадрид, Жозе Мурињо повторно ги критикува судии откако неговиот тим синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ ремизираше 2-2 против Борусија ...

Мурињо: Постигнавме три погодоци

Точка - 07.11.2012

Мурињо одново ги критикуваше судиите откако неговата екипа како домаќин одигра 2-2 против екипата на Борусија Дортмунд. Откако гостите водеа во два наврати, еден бод на Кралевите им донесе Месут Озил ...

Мурињо скаран со терминот драма

Нетпрес - 07.11.2012

Самобендисан како и секогаш, најконтроверзниот тренер на денешницата, предводникот на Реал (М), Жозе Мурињо, по натпреварот со Борусија од Дортмунд изјави дека и понатаму нема потреба од некаква ...

Мурињо: Требаше да победиме, постигнавме три гола

Таратур - 07.11.2012

Жозе Мурињо во свој стил веднаш го пронајде винобникот за ремито против Борусија Дортмунд, а тоа е главниот судија, Турчинот Цунејт Чакин.

Клоп незадoволен од ремито со Реал

Хајд Парк - 07.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп не го криеше разочарувањето, што неговата екипа не го совлада Реал, на „Сантијаго Бернабеу“, во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампиони.

Мурињо: Постигнавме три гола

Хајд Парк - 07.11.2012

Главниот судија, Турчинот Цунејт Чакин му е виновен на Жозе Мурињо, што Реал не ја победи Борусија Дортмунд, во рамките на четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Мурињо: Постигнавме три гола

Макфакс - 07.11.2012

Главниот судија, Турчинот Цунејт Чакин му е виновен на Жозе Мурињо, што Реал не ја победи Борусија Дортмунд, во рамките на четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Клоп незадволен од ремито со Реал

Макфакс - 07.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп не го криеше разочарувањето, што неговата екипа не го совлада Реал, на „Сантијаго Бернабеу“, во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампиони.

Клоп: Ако го искористиме нашето оружје, можеме до добар резултат

24Фудбал - 06.11.2012

Вечерва во Мадрид, Реал го пречекува тимот на Борусија Дортмунд во натпревар од четвртото коло во Лигата на Шампионите. Германскиот шампион успеа на свој терен да го совлада Реал Мадрид, но Клоп е ...

„Кралевите“ без Бензема против Борусија Д.

Екипа - 06.11.2012

Жозе Мурињо се соочува со проблем во пресрет на вечерашниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд откако Карим Бензема отпадна од комбинација за настап на оваа средба.

Реал готви реванш за Дортмунд

Утрински - 06.11.2012

„Кралевите“ вечерва ќе им наплаќаат на „милионерите“ за поразот од 2:1 Дербито и во четвртото коло од Лигата на шампионите одново се игра меѓу составите на Реал Мадрид и на Борусија Дортмунд, а по ...

"Кралевите" се готват за реванш

Идивиди - 06.11.2012

Дербито и во 4. коло одново се игра меѓу составите на Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, а по победата на минатата средба за шампионот на Германија од 2:1 ова ќе биде меч на кој првакот на Шпанија ќе ...

Клоп верува дека ќе му созадат проблеми на Реал

Спорт Денес - 06.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд, Клоп е свесен дека пред неговата екипа е тешка задача-гостувањето кај Реал Мадрид. Дортмунд славеше минатото коло во Лига на шампионите со 2-1 над Реал на домашен терен.

Клоп: Мурињо е симпатичен

СуперСпорт - 06.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд Јирген Клоп смета дека Жоже Мурињо е симпатичен човек и додава дека се добри пријатели. Реал Мадрид и Борусија Дортмунд денес повторно се сретнуваат во Лигата на ...

„Кралско“ гостување за „милионерите“ во Мадрид

Н.Македонија - 06.11.2012

Борусија Дортмунд ќе му се спротивстави на Реал Мадрид, кој предводен од Кристијано Роналдо е во победничка серија од седум меча во ЛШ на „Сантјаго Бернабеу“ ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Реал Мадрид ќе ...

Можеме пак да го победиме Реал

Идивиди - 06.11.2012

Тренерот на Борусија Дортмунд, Јурген Клоп изјави дека неговиот тим го очекува тежок натпревар против Реал Мадрид во четвртото коло од ЛШ, но е оптимист за нов триумф над „кралевите“.

Реал против Борусија во битка за врвот во Д групата

Кајгана - 06.11.2012

Стадионот „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид, ќе биде местото каде ќе се одигра најпривлечниот дуел во четвртото коло во Лигата на шампиони.

10.000 фанови на Борусија во Мадрид

Спортманиа - 06.11.2012

Борусија Дортмунд ќе има одлична поддршка на денешното гостување кај Реал Мадрид откако според информациите на медиумите, во Мадрид ќе има 10.000 фанови на германскиот шампион.

Реал спреми одмазда, Дортмунд верува во сензација

Спортски - 06.11.2012

Стадионот Сантијаго Бернабеу во Мадрид, ќе биде местото каде ќе се одигра најинтересниот дуел во четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Шампионски кикс: Колапсот на голот во Мадрид

Идивиди - 06.11.2012

Реал Мадрид вечерва е домаќин на Борусија Дортмунд во четвртото коло од Лигата на шампионите. Првиот натпревар од групата Д го доби тимот на Јурген Клоп со 2-1 но, натпреварот од 1-ви април 1998-ма ...

Реал без Бензема

Спорт Денес - 06.11.2012

Францускиот напаѓач Карим Бензема нема да му биде на располагање на Мурињо за дуелот против Борусија Дортмунд. Карим е повреден.

Повеќе од 10.000 германци пристигнаа во Мадрид

Mnogoo - 06.11.2012

Во минатото коло Борусија го совлада Реал со 2-1 и дојде до првото место на табелата во групата Д. Навивачите на Борусија се познати како најверни кон својот клуб,со тоа што нивниот стадион е ...

Група Д : Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабе“ припрема одмазда за тимот на Борусија Дортмунд

СуперСпорт - 06.11.2012

Вечерва на првиот натпревар од групата Д, на „Сантијаго Бернабе“ гостува шампионот на Германија, првопласираниот тим во групата Д - Борусија Дортмунд.

Реал против Борусија битка за врвот во Д групата

Хајд Парк - 06.11.2012

Стадионот ’Сантијаго Бернабеу’ во Мадрид, ќе биде местото каде ќе се одигра најпривлечниот дуел во четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Реал спреми одмазда, Дортмунд верува во сензација

Таратур - 06.11.2012

Стадионот Сантијаго Бернабеу во Мадрид, ќе биде местото каде ќе се одигра најинтересниот дуел во четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Реал против Борусија битка за врвот во Д групата

Макфакс - 06.11.2012

Стадионот ’Сантијаго Бернабеу’ во Мадрид, ќе биде местото каде ќе се одигра најпривлечниот дуел во четвртото коло, во Лигата на шампиони.

Мурињо: Борусија Дортмунд може да ја освои Лигата на Шампионите

24Фудбал - 05.11.2012

Утре на Сантијаго Бернабеу, Реал Мадрид ја пречекува екипата на Борусија Дортмунд во четвртото коло од Лигата на Шампионите.

Кедира: Се надевам дека Реал и Борусија ќе поминат понатаму

СуперСпорт - 05.11.2012

Германскиот интернационалец изјави дека сака да ги види неговите сонародници во следниот клуб повеќе од Ајакс или Манчестер Сити.