TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не очекува врнежлив период

OhridNews - 09.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 18 ...

Сончево со умерена облачност и температура до 20 степени

Канал5 - 09.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Сабота, 282-иот ден во годината

Канал5 - 09.10.2016

Денеска е сабота, 8 октомври 2016 година, 282-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 84 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 37 минути, а ќе зајде во 18 часот и 4 минути. Денов трае 11 часа и 27 минути.

Повторно дожд, но во кое време од денот?

За Се - 09.10.2016

Денеска е недела, 9 октомври 2016 година, 283-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 83 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 38 минути, а ќе зајде во 18 часот и 2 минути. Денов трае 11 часа и 24 минути.

Погледнете какво време не очекува до крајот на октомври

Скопје инфо - 09.10.2016

Времето во Скопје ќе биде променливо облачно со повремено врнежи од дожд. Температурите постојано ќе бидат во опаѓање. Во текот на следната недела времето ќе биде променливо облачно и врнежливо. Скопје Инфо, денес објави вонредна временска прогноза.

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност

Р.С.Европа - 01.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена, а во текот на денот во западните и крајните источни делови повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до 11, а дневната ...

Сончев викенд

МКД - 18.03.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Преку ден ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе се движи 10 до 19 Целзиусови степени - ...

Сончево со умерена облачност и слаб северен ветер

Кајгана - 25.12.2016

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северен правец. Утринските температури ќе се движат од -7 до 3 Целзиусов степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 7 до 13 степени.

Сончево со умерена облачност и слаб северен ветер

А1 On - 24.12.2016

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од -6 до 1 Целзиусов степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 5 до 12 степени.

Денеска температури до 21 степен

Фокус - 08.10.2016

Временската прогноза за денеска најавува дека ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне во западните и северните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Температурата ...

Сончево со умерена облачност и слаб северен ветер

Точка - 26.12.2016

Времето во понеделник ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северен правец. Утринските температури ќе се движат од -7 до 3 Целзиусов степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 7 до 13 степени.

Сончево со умерена облачност

Курир - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Облачно време со локален дожд

Сител - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Времето денес сончево со умерена облачност

Кумановски м. - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 4 до 13, а дневните ...

Нека не ве лаже сонцето: Еве какво време не очекува

Press24 - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Времето се стабилизира со мала облачност, мирен викенд

Позитив.мк - 08.10.2016

Денес во текот на целиот ден ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Временска прогноза за наредните денови

Скопје инфо - 12.11.2016

Во Македонија во сабота нестабилно време со врнежи од дожд, кои во утринските и претпладневните часови ќе бидат поинтензивни во западните предели, а попладне во источните и југоисточните предели, локално до 30 литри.

Сончево со умерена облачност

Вистина.мк - 18.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Во раните утрински часови ќе има слаб локален дожд

Репортер - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Сончев викенд пред нас, промените доаѓаат од вторник

Република - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Сончево со умерена облачност и слаб северен ветер

Макфакс - 25.12.2016

Времето во понеделник ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северен правец. Утринските температури ќе се движат од -7 до 3 Целзиусов степен, додека дневните ќе бидат во интервал од 7 до 13 степени.

Ни претстои сончев викенд, со температура до 21 степени

Нетпрес - 08.10.2016

Сончево со умерена облачност,вакво време најавуваат синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска. Според временската прогноза, во раните претпладневни часови во западните делови од Македонија ќе има услови за слаб локален дожд.

Времето ќе биде сончево со умерена облачност

Мета - 08.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со умерена облачност. Претпладне во западните и северните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Температурата ќе биде во интервал ...

Утрово дожд, попладне…

За Се - 12.10.2016

Денеска е среда, 12 октомври 2016 година, 286-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 80 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 42 минути, а ќе зајде во 17 часот и 57 минути. Денов трае 11 часа и 15 минути.

Сончево време денеска, од вторник ни претстојат промени

Пулс24 - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Облачно време со локален дожд

Exclusive.mk - 08.10.2016

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од ...

Времето денеска сончево со умерена облачност и температура до 21 степен

Либертас - 08.10.2016

Времето денеска ќе биде претежно сончево со умерена облачност. Претпладне во западните и северните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Температурата ќе биде во интервал ...

Временска прогноза 07.10.2016: Умерено облачно време

Хитпортал - 07.10.2016

Денес е петок, 7 октомври 2016 година, 281-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:32, а ќе зајде во 18:08 часот. Денот ќе трае 11 часа и 36 минути. Во утринските часови имаме умерено облачно време со повремени сончеви периоди особено во источните ...

Временска прогноза: Времето денес и прогноза за викендот што следува

Факултети - 07.10.2016

Денес е петок, 7 октомври 2016 година, 281-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:32, а ќе зајде во 18:08 часот. Денот ќе трае 11 часа и 36 минути. Во утринските часови имаме умерено облачно време со повремени сончеви периоди особено во источните ...

Утре стабилно, па дожд до среда

Здравство24 - 07.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд на југозапад, а попладне облачноста ќе се намали и ќе има повеќе сончеви периоди особено на источниот дел од земјата.

Во Битола со дожд и температура до 15 степени

Тера - 07.10.2016

Во Македонија денес во утрински часови умерено облачно со сончеви периоди, претпладне под влијание на Медитерански циклон продор на нестабилна воздушна маса од запад која во попладневните и во вечерните часови ќе донесат поинтензивни врнежи од дожд ...

Денeска дожд, викендов значителен пад на утринските температури

OhridNews - 07.10.2016

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови кога на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната дневна температура во Охрид во петок ќе достигне до 14 ...

Утре променливо облачно со слаб дожд и температура до 20 степени

Канал5 - 07.10.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд на југозапад, а попладне облачноста ќе се намали и ќе има повеќе сончеви периоди особено на источниот дел од земјата.

ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ: Попова Шапка побеле (ФОТО)

Телеграф - 07.10.2016

Од Управата за хидрометеоролошки работи за утре најавуваат, во претпладневните часови од денот ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд на југозапад, а попладне облачноста ќе се намали и ќе има повеќе сончеви периоди Првиот снег за оваа ...

Какво време не очекува викендов?

Press24 - 03.12.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до нула, а дневната од два до девет степени.

Временска прогноза за наредните пет дена

Скопје инфо - 22.12.2017

Денес е петок, 22 декември 2017 година, 356-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:52, а ќе зајде во 16:11 часот. Денот ќе трае 9 часа и 19 минути. Во Македонија ова утро имаме претежно ведро и студено време со утрински температури кои што се во ...

Метео: Промнливо време за викендот

МРТ - 07.10.2016

Максималната температура ќе достигне до 20 степени. Во Недела ќе преовладува сончево и малку потопло време. Првиот ден од викендот ќе ни донесе сончево време со умерена облачност во поголем дел од земјава со слаб до умерен северен ветер.

Денеска многу дожд, за викендов…

За Се - 07.10.2016

Денеска е петок, 7 октомври 2016 година, 281-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 85 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 36 минути, а ќе зајде во 18 часот и 6 минути. Денов трае 11 часа и 30 минути.

Временска прогноза 06.10.2016: Претежно сончево време

Хитпортал - 06.10.2016

Денес е четврток, 6 октомври 2016 година, 280-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:31, а ќе зајде во 18:10 часот. Денот ќе трае 11 часа и 38 минути. Во утринските часови имаме умерено облачно и свежо време.

Времето во наредните 5 (пет) дена

Факултети - 06.06.2017

Денес е вторник, 6 јуни 2017 година, 157-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:08 часот. Денот ќе трае 15 часа и 14 минути. Во утринските часови во Македонија преовладува претежно ведро и топло време МАКЕДОНИЈА – Во ...

Променливо облачно со сончеви периоди

Популарно - 06.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Променливо облачно со сончеви периоди

А1 On - 26.12.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец кој повеќе ќе биде изразен во источните делови и долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус седум до три, а ...

Променливо облачно со сончеви периоди

Тера - 24.12.2017

Преку ноќта и изутринава времето во Македонија беше променливо облачно со умерен а долж Повардарието дуваше засилен северен ветер. На повисоките планини како и во Крива Паланка има проврнување на слаб снег.

Променливо облачно со сончеви периоди

ТВ21 - 10.05.2017

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови променливо облачно, претпладне со повремен дожд со слаб интензитет. Ќе дува слаб, а долж Повардарието повремено умерен северен ветер.

Облачно со подолги сончеви периоди

Кајгана - 06.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Минималните температури ќе се движат од 0 до 10, а дневните максимални од 16 до 22 степени.

Какво време не очекува денес

Коментар - 17.10.2016

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаби локални врнежи од дожд особено во југоисточните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Какво време не очекува од денеска?

Курир - 06.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди

Канал5 - 06.10.2016

Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 15 до 22 степени.

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди...

Н.Македонија - 05.12.2017

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток.

Облачно со подолги сончеви периоди

Точка - 06.10.2016

Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Минималните температури ќе се движат од 0 до 10, а дневните максимални од 16 до 22 степени. Во Скопје и околината, облачно со сончеви периоди.

Умерена облачност денеска, утре дожд, а за викендот нова промена на времето

МетеоПро - 06.10.2016

Денешниот ден ќе биде релативно променлив во однос на облачноста, но со тенденција на намалување на истата. Врнежи речиси и да не се можни, со исклучок околу планините, каде претпладнево можно е сосема слабо да “пророси“.

Какво време не очекува од денеска?

Вистина.мк - 06.10.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Променливо облачно, со сончеви периоди

Репортер - 16.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужната половина од земјава на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите одат под нулата: Се најавува невреме во Македонија

Press24 - 06.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Студен ден со услови за дожд

За Се - 06.10.2016

Денеска е четврток, 6 октомври 2016 година, 280-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 86 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 35 минути, а ќе зајде во 18 часот и 7 минути. Денов трае 11 часа и 32 минути.

Температури од нулата: Погледнете какво време не` очекува од денес

Среќа.mk - 06.10.2016

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 19 степени. Во петок под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има повторно ...

Временска: Стабилен есенски ден со мала облачност

Позитив.мк - 06.10.2016

Денес ќе имаме класичен топол есенски ден со тоа што сончевите периоди ќе бидат проследени со мала облачност, а условите за дожд низ котлините се мали. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Временска прогноза за викендот

Скопје инфо - 06.10.2016

Денес е четврток, 6 октомври 2016 година, 280-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:31, а ќе зајде во 18:10 часот. Денот ќе трае 11 часа и 38 минути. Во утринските часови имаме умерено облачно и свежо време.

Променливо облачно со сончеви периоди

Мета - 26.12.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој повеќе ќе биде изразен во источните делови и долж Повардарието.

Облачно со подолги сончеви периоди

Макфакс - 06.10.2016

Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Минималните температури ќе се движат од 0 до 10, а дневните максимални од 16 до 22 степени. Во Скопје и околината, облачно со сончеви периоди.

Променливо облачно со подолги сончеви периоди

Кумановски м. - 06.10.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди, информираат од Упрпавата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Минималните температури ќе се движат од 0 до 19 степени, додека ...

Облачно време со подолги сончеви периоди

Lider - 06.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Погледнете какво ќе биде времето денес

Пулс24 - 06.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Подгответе се за невреме и пад на температурите

Exclusive.mk - 06.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Променливо облачно со сончеви периоди

Либертас - 24.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од југоисточен пра вец. Долж повардарието ветерот ќе биде умерен. Максималната температура низ поголем дел од котлините ќе има вредност од 18 до 22 Целзиусови степени.

Сончево со дневни температури до 18 степени

МКД - 05.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со умерена облачност, со повремен локален дожд за што повеќе услови ќе има во западните делови на земјава. Ќе дува засилен ветер. од северен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови.

Облачно и посвежо време со сончеви периоди

ТВ21 - 05.10.2016

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Променливо облачно со сончеви периоди

+инфо - 03.11.2017

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Облачно со сончеви периоди и посвежо

Кајгана - 05.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо 2 до 4 степени од вчера. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж ...

Утре минимална температура околу нула степени

Здравство24 - 05.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Сончево со дневни температури до 18 степени

Тера - 05.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со умерена облачност, со повремен локален дожд за што повеќе услови ќе има во западните делови на земјава. Ќе дува засилен ветер. Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Маврово и Берово 10 ...

Облачно со сончеви периоди и посвежо

Точка - 05.10.2016

Променливо облачно со сончеви периоди и посвежо од вторник за 2 до 4 степени. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во ...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди - во Скопје до 15 степени

Канал5 - 05.10.2016

Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните делови, каде наместа наместа ќе достигнува околу 60 км/час.

Температурите ќе одат по нулата: Еве колку е студено во градовите низ Македонија

Сител - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните ...

ТЕМПЕРАТУРА ДО 22 СТЕПЕНИ: Погледнете какво време не очекува утре

Телеграф - 05.10.2016

Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 15 до 22 степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж ...

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно

Сител - 05.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Сончево со дневни температури до 18 степени

Орбис - 05.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со умерена облачност, со повремен локален дожд за што повеќе услови ќе има во западните делови на земјава. Ќе дува засилен ветер. Од северен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови.

Македонија ќе ја зафати поларен бран

Вечер - 05.10.2016

Во среда и во четврток ќе биде сончево со мала до умерена облачност и се постудено, а во петок ќе настапи ново наоблачување со врнежи од дожд Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата.

Ново невреме и пад на температурите во Македонија

Скопје инфо - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните ...

Ќе истури дожд: Ново невреме и пад на температурите во Македонија

Репортер - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните ...

Ветер до 60 километри на час и за неколку степени пониски температури

Кумановски м. - 05.10.2016

Времето деннес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо од вчера за 2 до 4 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава.

Температура и до нула, следуваат неколку дена нестабилно време

Република - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Температурите ќе одат по нулата: Еве колку е студено во градовите низ Македонија

Press24 - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните ...

Облачно со сончеви периоди и посвежо

Макфакс - 05.10.2016

Променливо облачно со сончеви периоди и посвежо од вторник за 2 до 4 степени. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Мета - 09.02.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но во западните делови ќе биде претежно облачно. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од осум до 15 Целзиусови ...

Дали денеска ќе врне?

За Се - 05.10.2016

Денеска е среда, 5 октомври 2016 година, 279-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 87 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 34 минути, а ќе зајде во 18 часот и 9 минути. Денов трае 11 часа и 35 минути.

Какво време не очекува утре?

Маркукуле - 05.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе дува ветер од западен и југозападен правец, а долж Повардарието и од југоисточен правец.

Облачно со сончеви периоди и посвежо

Exclusive.mk - 05.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Либертас - 30.08.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер во јужните делови од земјава. Попладне и кон крајот на денот облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.

Временска прогноза 04.10.2016: Умерено облачно време

Хитпортал - 04.10.2016

Денес е вторник, 4 октомври 2016 година, 278-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:29, а ќе зајде во 18:13 часот. Денот ќе трае 11 часа и 44 минути. Во утринските часови во поголем дел од државата имаме претежно ведро и топло време, а во ...

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо

Р.С.Европа - 12.03.2018

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, најпрвин во западните делови. Локално ќе има услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен, на места засилен јужен ветер.

Од денеска облачно, дождливо и постудено

МКД - 04.10.2016

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Најмалку врнежи ќе има во централните делови и кон југоистокот.

Какво време да очекуваме до крајот на неделата?

Факултети - 11.01.2017

Денес е среда, 11 јануари 2017 година, 11-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 16:28 часот. Денот ќе трае 9 часа и 33 минути. Во Македонија во среда имаме малку постудено утро во однос на вчерашното, особено во северните и ...

Облачно со слаб дожд, значително постудено

+инфо - 04.10.2016

Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени. Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер.

Облачно и свежо со повремен локален дожд

Кајгана - 04.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Времето денеска облачно и свежо

Тера - 04.10.2016

Времето денеска ќе биде умерено облачно, ветровито и посвежо, а температурата ќе биде во опаѓање. Во попладневните часови постојат услови за сосема слаби и локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен и североисточен ветер, а во ...

Облачно и свежо со повремен локален дожд

Точка - 04.10.2016

Променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Променливо облачно и врнежливо време

Сител - 09.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Денеска свежо со повремен локален дожд...

Н.Македонија - 04.10.2016

Денеска свежо со повремен локален дожд Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието.

ОБЛАЧЕН ДЕН УТРЕ: Деновиве чадрот задолжително со вас

Телеграф - 04.10.2016

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 13 до 22 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста, a во крајните ...

Временска прогноза- Доаѓа дожд и студ

Локално - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Пад на температурата, облачно и ветровито време

МетеоПро - 04.10.2016

Mалку пооблачната ноќ ќе донесе и за нијанса потопло утро во вторник. Температурата ќе има минимална вредност во интервалот од 9°С до 12°С во поголем дел од котлините. Во поголем дел од денот во западните и северните краишта ќе има променлива ...

Временска: Дождот се враќа, не го заборавајте чадорот

Позитив.мк - 04.10.2016

Времето денес во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено, па затоа не го заборавајте чадорот. Ќе дува и засилен северозападен ветер со што навистина ќе почуствува пад на температурите.

Дождливо и ветровито време со температура до 23 степени

Вистина.мк - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Студ и невреме во Македонија

Репортер - 04.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Од среда поларен бран во Македонија – следуваат температури под нула

Вистина.мк - 04.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Променливо облачно и врнежливо време

Вечер - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Облачно со слаб дожд, значително постудено

Репортер - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Есента „ќе ги покаже забите“: Утрински температури околу нулата

Кумановски м. - 04.10.2016

Времето денес ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд, информираат од Управата за хидрометеролошки работи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието.

Облачно и свежо со повремен локален дожд

Макфакс - 04.10.2016

Променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Времето посвежо - каква е прогнозата за неделава?

Фактор - 04.10.2016

Времето денеска ќе биде умерено облачно, со пониски температури за разлика од претходните денови. Дневната температура ќе се дивижи од 14 до 23 Целзиусови степени. Во попладневните часови можно е да има слаби и локални врнежи од дожд.

Какво време да очекуваме до крајот на неделата?

Скопје инфо - 23.08.2017

Денес е среда, 23 август 2017 година, 235-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:44, а ќе зајде во 19:26 часот. Денот ќе трае 13 часа и 42 минути. Уште едно невообичаено сончево и свежо утро со утрински температури кои што и не се карактеристични ...

Понесете чадор – ќе врне

За Се - 04.10.2016

Денеска е вторник, 4 октомври 2016 година, 278-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 88 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 33 минути, а ќе зајде во 18 часот и 11 минути. Денов трае 11 часа и 38 минути.

Времето денеска облачно и свежо

Мета - 04.10.2016

Времето денеска ќе биде умерено облачно, ветровито и посвежо, а температурата ќе биде во опаѓање. Во попладневните часови постојат услови за сосема слаби и локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен и североисточен ветер, а во ...

Метео: Утре сончево и свежо

МРТ - 04.10.2016

Ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието и на исток. Утре во Македонија ќе преовладува сончево и свежо време со умерена облачност и на места со појава на повремен слаб локален дожд.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Ова се температурите во наредните денови

Press24 - 04.10.2016

Времето денес беше променливо облачно и свежо со повремен локален слаб дожд, повеќе услови имаше во западните делови на земјава. Дуваше умерен до засилен северозападен ветер од северен и северозападен правец, особено повеќе беше изразен долж ...

Ветровито и постудено време

Lider - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Променливо облачно и врнежливо време

Exclusive.mk - 04.10.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата.

Времето денеска облачно и свежо

Либертас - 04.10.2016

Времето денеска ќе биде умерено облачно, ветровито и посвежо, а температурата ќе биде во опаѓање. Во попладневните часови постојат услови за сосема слаби и локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен и североисточен ветер, а во ...

Времето денеска: претпладне врнежливо, попладне сончево

Р.С.Европа - 03.10.2016

Во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ...

Прогноза за времето денеска

Алсат-М - 03.10.2016

Во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со услови слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен ...

Временска прогноза 03.10.2016: Сончево со повремена локална облачност

Хитпортал - 03.10.2016

Денес е понеделник, 3 октомври 2016 година, 277-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 18:15 часот. Денот ќе трае 11 часа и 47 минути. Појавата на облачност во текот на ноќта ни услови и повисоки утрински температури со исклучок ...

Уште денеска сончево, од утре Македонија ќе биде под влијание на поларен бран

МКД - 03.10.2016

Денеска претпладне времето во Македониа ќе биде променливо облачно со слаб, на места и засилен локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови ...

Временска прогноза: Од утре пад на температурите

Факултети - 03.10.2016

Денес е понеделник, 3 октомври 2016 година, 277-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 18:15 часот. Денот ќе трае 11 часа и 47 минути. Појавата на облачност во текот на ноќта ни услови и повисоки утрински температури со исклучок ...

Промена на времето со засилен ветер и заладување

А1 On - 03.10.2016

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Значителна промена на времето со засилен ветер и заладување

Кајгана - 03.10.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Претпладне сончево и топло – попладне засилен северен ветер

Популарно - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Од утре дожд и пад на температурите

Здравство24 - 03.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Облачно со слаб дожд, значително постудено

А1 On - 03.10.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Променливо и релативно топло време, на некои места дожд

Курир - 03.10.2016

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен ...

Значителна промена на времето со засилен ветер и заладување

Точка - 03.10.2016

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

ПОНЕСЕТЕ СИ ЧАДОР: Временска прогноза за утре

Телеграф - 03.10.2016

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен повремен дожд и со повремено засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 17 степени Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен ...

Поларен бран од утре во Македонија- следуваат температури под нула

Курир - 03.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Од денеска студен бран ќе ја зафати Македонија

Канал5 - 03.10.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Подгответе се од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран - Tемпературите ќе паднат под нулата

Сител - 03.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Временска прогноза-променливо облачно со слаб локален дожд

Локално - 03.10.2016

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ...

Утре облачно со дожд и значително постудено

Локално - 03.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Од денес промена – Еве какво време не очекува

Среќа.mk - 03.10.2016

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ...

Студен бран доаѓа во Македонија: Дожд и температури под нулата!

За Се - 03.10.2016

Денеска е понеделник, 3 октомври 2016 година, 277-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 89 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 32 минути, а ќе зајде во 18 часот и 12 минути. Денов трае 11 часа и 40 минути.

Значителна промена на времето со засилен ветер и заладување

Макфакс - 03.10.2016

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Температурен шок: Многу дожд и температури под нула

Press24 - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Врнежи од дожд и пад на температурите

Кумановски м. - 03.10.2016

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, претежно во северните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во ...

Температурен шок: Многу дожд и температури под нула

Репортер - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Денеска пониски температури…

Позитив.мк - 03.10.2016

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ...

Променливо и релативно топло време, на некои места дожд

Вистина.мк - 03.10.2016

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен ...

Променливо време, на некои места дожд

Мета - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови од земјава. Потоа ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, кој во вечерните часови на ...

СОНЦЕ УШТЕ ДЕНЕС: Од утре температурен шок!

Фактор - 03.10.2016

Со повеќе сончеви периоди и повисоки температури уште денеска. Максимално уживајте во сонцето бидејќи метеоролозите најавуваат заладување уште од утре. Денешниот температурен максиумум ќе достигне од 22 до 29 степени, а во главниот град ...

Метео: Пад на температурите

МРТ - 03.10.2016

Во среда ќе преовладува уште посвежо и ветровито време со понатамошен пад на температурите. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со на места повремен локален дожд и со умерен до засилен северозападен ветер особено ...

Од утре тепмератури под нулата - поларен бран ќе ја зафати Македонија

Press24 - 03.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Од утре заладување

Нетпрес - 03.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Од утре темепратури под нула: Македонија ќе ја зафати поларен бран

Република - 03.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Променливо и топло време

Пулс24 - 03.10.2016

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен ...

Подгответе се, следуваат минусни температури!

Пулс24 - 03.10.2016

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата. Се очекува и локален дожд, особено во северните делови. Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително ...

Чадор, чизми и јакна! Нов температурен шок - температури под нулата

Exclusive.mk - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови. Потоа ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а во вечерните часови на места и засилен северозападен ветер.

Променливо време, на некои места дожд

Либертас - 03.10.2016

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во северните делови од земјава. Потоа ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, кој во вечерните часови на ...

Утре облачно со дожд и значително постудено

Exclusive.mk - 03.10.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.