TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формула 1: Маратонот во Бразил за Хамилтон

Нова ТВ - 13.11.2016

Луис Хамилтон беше најумешен во „маратонот“ на патеката Интерлагос и победи во претпоследната трката во Формула 1 шампионатот што се возеше за ГН на Бразил. Со ова Британецот, како актуелен првак, ги задржа шансите за одбрана на тронот.

Хамилтон прв пат го освои Интерлагос

Авто Плус - 13.11.2016

Претпоследната трка во Интерлагос ја одбележа дождот и по многу одложени стартови и прекини, триумф на возачот на Mercedes, aктуелниот светски шампион Луис Хамилтон, кој првпат во кариерата триумфира за Големата награда на Бразил.

Хамилтон славеше на тешката трка во Бразил!

ЗаЗабава - 13.11.2016

Луис Хамилтон беше победник на трката за Големата награда на Бразил, која се возеше во Сао Паоло под многу тешки услови со пороен дожд и бројни прекини. Ова беше прва победа за Британецот на оваа патека и тоа под услови во кои многумина би се ...

ГН Бразил: Хамилтон успеа да победи по прв пат во кариерата на „Интерлагос“

СуперСпорт - 13.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон успеа да победи на претпоследната трка во Ф1. Бранителот на титулата по прв пат во кариерата стигна до победата на оваа патека во многу хаотична трка при катастрофално тешки временски услови, во кои возачите повеќе ...

Розберг: Сакам да славам титула веќе во Бразил

Екипа - 13.11.2016

За Нико Розберг „математиката“ е јасна – и со две втори места на последните две трки од сезона Германецот ќе стигне до својата прва титула во кариерата. Сепак, возачот на Мерцедес не би сакал да остави ништо на случајноста во последната трка, па ќе ...

Хамилтон за прв пат победи во Бразил, шампионот ќе се решава во Абу Даби

МКД - 13.11.2016

Луис Хамилтон победи на хаотичната трка во Интерлагос, Британецот го одложки славјето на Нико Розберг па шампионот сега ќе се решава во Абу Даби Во десетиот обид, Луис Хамилтон конечно слави во Бразил, домот на неговиот идол, Аритон Сена.

Хамилтон го ’преживеа’ хаосот на Интерлагос: Важна победа и бодови за актуелниот првак

Екипа - 13.11.2016

Временските неуслови во Бразил не дозволија трката за Големата Награда на оваа држава да има нормален тек. Ниту бројните излетувања, двата прекини, возење зад возилото за безбедност и обилните врнежи од дожд не му ги оттргнаа мислите на Луис ...

Хамилтон најбрз на трката за Големата награда на Бразил

А1 On - 13.11.2016

Британецот Луис Хамилтон остана во игра за титулата Светски шампион, откако вечерва победи на патеката „Интерлагос“ на трката во Формула 1 за големата награда на Бразил. Гран-прито во Бразил помина во сенка на дождот кој им донесе многу проблеми на ...

Хамилтон ги повика Ред Бул да нападнат во Бразил

SportMedia - 13.11.2016

Шефот на Мерцедес, Тото Волф јавно го критикуваше Ферстапен за дуелот со Розберг на Мексиканското ГП пред две недели, и беше нападнат од Ред Бул откако јавно побара од таткото на тинејџерот, Јос да го предупреди да не се меша во борбата за титулата.

Рикијардо: Ако не ги нападнеме Мерцедес, го местиме шампионатот

SportMedia - 13.11.2016

Луис Хамилтон и Нико Розберг од 17 часот ќе ја водат претпоследната битка оваа сезона на Бразилското ГП, и подготовките за Интерлагос поведоа дискусија од тоа дали возачите на Ред Бул треба да се мешат во борбата за титулата.

Хамилтон најбрз на дождливиот бразилски маратон

SportMedia - 13.11.2016

Трката во Бразил беше во сенка на силниот дожд, кој придонесе трката да стартува под безбедносно возило, и двапати да биде прекинувана со црвено знаме (прво поради излетувањето на Кими Раиконен, а потоа поради лошите услови).

Маратон на Интерлагос: Три часа возење, "безброј" инциденти - шампионот ќе се одлучува во Абу Даби

Спортклуб - 13.11.2016

Актуелниот светски шампион Луис Хамилтон првпат во кариерата триумфираше на трката за Големата награда на Бразил и ја продолжи драмата во врска со новиот првак во Формула 1. Но, неговата победа е најневажната работа од драматичната трка и сето она ...

Вистински хаос на Интерлагос: Хамилтон победи, Верстапен ги излуде фановите во Бразил

Дерби - 13.11.2016

Денешната трка за Големата награда на Бразил донесе неверојатно големи возбудувања и фантастични претекнувања, но исто така беше одбележена и од двата рестарти кои мораа да ги направат пилотите откако стјуардите поради лошото време на двапати ја ...

Хамилтон победи на дождливиот Интерлагос...

Н.Македонија - 13.11.2016

Со оваа победа Британецот Луис Хамилтон остана во трка за одбрана на титулата во Формула 1 Британскиот пилот Луис Хамилтон е победник на Формула 1 трката за Големата награда на Бразил, на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло.

Хамилтон најбрз на трката за Големата награда на Бразил

Канал5 - 13.11.2016

Британецот Луис Хамилтон остана во игра за титулата Светски шампион, откако вечерва победи на патеката „Интерлагос“ на трката во Формула 1 за големата награда на Бразил. Гран-прито во Бразил помина во сенка на дождот кој им донесе многу проблеми на ...

ФОРМУЛА 1: Уште има надеж за Луис Хамилтон

Телеграф - 13.11.2016

Луис Хамилтон победи на хаотичната трка во Бразил, но Розберг беше втор, па новиот шампион ќе се добие по последната трка сезонава Новиот шампион во Формула 1 продолжува. Последната трка ке биде решавачка, а најголеми шанси има Нико Розберг кој ...

Хамилтон најбрз на трката за Големата награда на Бразил

Репортер - 13.11.2016

Британецот Луис Хамилтон остана во игра за титулата Светски шампион, откако вечерва победи на патеката „Интерлагос“ на трката во Формула 1 за големата награда на Бразил. Гран-прито во Бразил помина во сенка на дождот кој им донесе многу проблеми на ...

Розберг ја посакува титулата уште на трката на Интерлагос

Република - 13.11.2016

За Нико Розберг „математиката“ е јасна – и со две втори места на последните две трки од сезона Германецот ќе стигне до својата прва титула во кариерата. Сепак, возачот на Мерцедес не би сакал да остави ништо на случајноста во последната трка, па ќе ...

Хамилтон најдобро се снајде во хаосот на Интерлагос, борбата за титулата продолжува во последната трка

Република - 13.11.2016

Временските неуслови во Бразил не дозволија трката за Големата Награда на оваа држава да има нормален тек. Ниту бројните излетувања, двата прекини, возење зад возилото за безбедност и обилните врнежи од дожд не му ги оттргнаа мислите на Луис ...

Луис Хамилтон ќе стартува прв во Бразил

Стандард - 13.11.2016

Британецот Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција во трката за Големата награда на Бразил во Формула 1. Тоа е 60-та пол-позиција во кариерата на пилотот на Мерцедес, а од рекордот на Михаел Шумахер го делат само 8.

Марина ќе го даде новиот шампион, Маса се збогува пред своите навивачи

Вечер - 13.11.2016

Минатогодишниот шампион во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, славеше за Големата награда на Бразил и со тоа се доближи на 12 бода до својот клупски колега Нико Розберг По нешто повеќе од три часа борба, Британецот без некои поголеми проблеми ...

Хамилтон ги остави шансите за титулата живи со првата победа во Бразил

Стандард - 13.11.2016

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои денешната Голема награда на Бразил, која помина под пороен дожд и беше исполнета со инциденти од почетокот до финалето. Ова е прва победа во кариерата за трикратниот светски шампион на патеката ...

Дождливиот човек Ферстапен, глупоста на Ред Бул и триумф на Хамилтон

Макфакс - 13.11.2016

Луис Хамилтон победи на „маратонската“ трка во Бразил, на патеката Интерлагос. Хамилтон прв пат во кариерата победи во Бразил, ја забележа 52-та победа во кариерата и ја намали предноста на Розберг во пресрет на последната трка на 12 бодови.

Формула 1: Хамилтон ќе стартува прв и на Интерлагос

Нова ТВ - 12.11.2016

Луис Хамилтон ќе стартува прв и во утрешната трка за ГН на Бразил, претпоследна во Формула 1 шампионатот во оваа сезона. Британскиот возач на Мерцедес имаше најдобро време во официјалните квалификации на патеката „Интерлагос“ и со најбрз круг од ...

Пол-позицијата во Бразил за Хамилтон

Алсат-М - 12.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата во квалификациите за Големата награда на Бразил, на претпоследната трка од годинешниот шампионат во Формула 1. Британецот до пол позицијата дојде со време од 1:10,736 минути.

Хамилтон оптимист пред ГН на Бразил

СуперСпорт - 12.11.2016

Само 2 трки останаа до крајот на шампионатот во Ф1. Голема борба за титулата се води помеѓу возачите на Мерцедес, Нико Розберг и Луис Хамилтон. Германецот има 349 бодови и е лидер во шампионатот, а Хамилтон има 19 бодови помалку од него.

ГН Бразил: Хамилтон до пол позиција на „Интерлагос“!

СуперСпорт - 12.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на претпоследната трка во Формула 1. Актуелниот шампион стигна до местото со време од 1:10.736. За Хамилтон оваа пол позиција во Сао Паоло е 10-та во оваа сезона, а ја освои со ...

Хамилтон од пол ќе атакува на прва победа во Бразил

МКД - 12.11.2016

Актуелниот шампион, Луис Хамилтон беше најбрз во квалификациите за ГН на Бразил, Британецот постави време од 1:10.736 Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позиција на утрешната ГН на Бразил, возачот на Мерцедес попладнево го доби дуелот со тимскиот ...

Хамилтон не подига бело знаме: Ќе стартува прв и во Бразил

Екипа - 12.11.2016

Епитетот актуелен шампион пред своето име Луис Хамилтон ќе го гледа уште некое време, а на утрешната трка во Бразил Британецот ќе се обиде да го одложи примопредавањето на ’тронот’ во Ф1. Со неверојатен круг од 1.10.736 секунди, Хамилтон ја обезбеди ...

Пол-позицијата во Бразил за Хамилтон

+инфо - 12.11.2016

Трката на патеката „Интерлагос“ ќе се вози утре од 17 часот. Розберг со евентуална победа ќе ја обезбеди титулата. Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата во квалификациите за Големата награда на Бразил, на претпоследната трка од ...

Хамилтон со пол-позиција за ГН на Бразил

SportMedia - 12.11.2016

Актуелниот шампион, Луис Хамилтон имаше најдобро време од 1:10.736 во квалификациите за ГН на Бразил. Тој на утрешната трка ќе стартува од пол-позиција на утрешната ГН на Бразил, откако го го доби дуелот со тимскиот колега Нико Розберг.

Хамилтон со пол позиција во Бразил пред Розберг и Раиконен

Gol.mk - 12.11.2016

Според тренинзите во претходните два дена и очекувано беше Луис Хамилтон да ја освои пол позицијата на патеката Интерлагос во Бразил. Британецот повторно беше најбрз во квалификациите со време од 1:10.860 минути.

Британецот не се предава: Хамилтон ќе стартува пред Розберг во Бразил

Дерби - 12.11.2016

Луис Хамилтон порача дека до крајот на сезоната ќе се бори за одбрана на титулата во Формула 1, а дека Британецот верува во тоа дека може да влезе со шанси за трофеј на последната трка во Абу Даби ни демонстрираше и на денешните квалификации во ...

Пол-позицијата во Бразил за Хамилтон

А1 On - 12.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата во квалификациите за Големата награда на Бразил, на претпоследната трка од годинешниот шампионат во Формула 1. Британецот до пол позицијата дојде со време од 1:10,736 минути.

Драмата ја достигна точката на вриење на крајот од сезоната: Хамилтон со пол позиција во Бразил

Спортклуб - 12.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата во претпоследната трка на овогодинешниот шампионат во Ф1, за ГН на Бразил, откако во кввалификациите оствари најдобро време. За Хамилтон ова е 60.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг во Бразил

Локално - 12.11.2016

Светскиот шампион Луис Хамилтон забележа најдобро време на првиот слободен тренинг пред трката за Гран При на Бразил. Пилотот на Мерцедес гизастана хронометрите на 1: 11.895 мин. Вториoт, на 0.096 секунди зад него остана Макс Верстапен од Ред Бул, а ...

Хамилтон најавува борба до последниот здив

Вечер - 12.11.2016

Актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на претпоследната трка во Формула 1 за ГН на Бразил. Хамилтон до 60. пол позиција во кариерата дојде со време 1:10,736, а во првиот стартен ред се наоѓа неговиот тимски колега, Нико ...

Хамилтон не се предава, од пол-позицијата ќе ја стартува утрешната трка на Интерлагос

Република - 12.11.2016

Според тренинзите во претходните два дена и очекувано беше Луис Хамилтон да ја освои пол позицијата на патеката Интерлагос во Бразил. Британецот повторно беше најбрз во квалификациите со време од 1:10.860 минути.

Пол-позицијата во Бразил за Хамилтон

Репортер - 12.11.2016

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата во квалификациите за Големата награда на Бразил, на претпоследната трка од годинешниот шампионат во Формула 1. Британецот до пол позицијата дојде со време од 1:10,736 минути.

Прва меч топка за Розберг

Вечер - 12.11.2016

Германецот има предност од 19 бода во однос на клупскиот колега Британецот Луис Хамилтон, а со евентуална победа неговата предност ќе се искачи на недостижни 26 бода, што автоматски би значела круна во најбрзиот циркус на денешницава Возачот на ...

Хамилтон на пол позиција во Бразил

Телевизија Нова - 12.11.2016

Актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на претпоследната трка во Формула 1 за ГН на Бразил. Хамилтон до 60. пол позиција во кариерата дојде со време 1:10,736, во првиот стартен ред се наоѓа тимскиот колега Розберг а зад нив ...

ГН Бразил: Хамилтон најбрз на првиот тренинг

СуперСпорт - 11.11.2016

Сеуште актуелниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон постигна најбрзо време на првиот тренинг за ГН на Бразил на „Интерлагос“. Возачот на Мерцедес извозе круг со време 1:11.895, втор беше Макс Ферстапен со 1:11.991 додека на трето место беше Нико Розберг ...

Дали Розберг ќе успее во Бразил да ја освои титулата?

СуперСпорт - 11.11.2016

До крајот на сезоната во Ф1 останаа уште 2 трки, а првата од нив се вози во недела за ГН на Бразил. Во последните 10 години, на патеката „Интерлагос“ четири пати се дозна кој ќе биде шампион, а истото може да се случи и овој викенд.

Хамилтон со две најбрзи сесии

SportMedia - 11.11.2016

На топлото време во Сао Пауло, температурата на патеката беше над 50 степемни, и Хамилтон беше за четири десетинки побрз од најдоброто време кое го постави во првата сесија. Зад него беше колегата од Мерцедес, Нико Розберг со три илјадити делови од ...

Хамилтон доминантен на првите два тренинзи во Бразил, лидерот Розберг веднаш зад него

Gol.mk - 11.11.2016

Започнаа возбудувањата за Големата награда на Бразил во формула 1 со првиот слободен тренинг на кој најбрз беше пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон. Британецот извози време од 1:11.895 и најави борба до самиот крај на патеката Интерлагос.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг во Бразил

Стандард - 11.11.2016

Светскиот шампион Луис Хамилтон забележа најдобро време на првиот слободен тренинг пред трката за Гран При на Бразил. Пилотот на Мерцедес ги сопре хронометрите на 1:11.895 мин. Втори, на 0.096 секунди зад него остана Макс Верстапен од Ред Бул, а со ...

Хамилтон повторно над сите, Вилијамс изненадува

Стандард - 11.11.2016

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон со Мерцедес ја освои и втората слободна тренинг сесија пред Гран При на Бразил на патеката Интерлагос. Тимовите продолжија да ги тестираат гумите и одредени поставки во болидите и во оваа ...

„Подготвен сум за болката ако ја изгубам титулата“

СуперСпорт - 10.11.2016

Луис Хамилтон изјави дека е подготвен за болката ако ја изгуби титулата од Розберг. Хамилтон никогаш нема победено во Бразил, а реално, тоа му е неопходно за да остане во трката за 3-та титула по ред.

Кулминација на сезоната: Хамилтон мора да победи каде што никогаш порано не успеал

Спортклуб - 10.11.2016

Борбата за светски шампион во Формула 1 влегува во самиот финиш, а кулминацијата се очекува во последните две трки. Нико Розберг има 19 бода предност пред својот тимски колега Луис Хамилтон и ја има судбината во свои раце.

Розберг: Притисокот е ист како и пред секоја друга трка

Gol.mk - 10.11.2016

Германскиот пилот во Мерцедес, Нико Розберг се наоѓа на една победа од шампионската титула во Формула 1. Тој е познат под своите испади кога вози под притисок, но како што вели припремите за трката се исти како и пред секое друго Гран при.

Хамилтон: Немам што да загубам

SportMedia - 10.11.2016

Розберг, со 19 поени предност, со победа во недела во Интерлагос, каде што триумфираше последните две сезони, ја обезбедува титулата. Хамилтон нема победа досега во Бразил, но ја освои првата титула во кариерата таму во 2008 година.

Една победа – титулата за Розберг е толку блиску, но и толку далеку

Стандард - 10.11.2016

Победуваш во Бразил во недела и освојуваш светската титула во Формула 1 – задачата на Нико Розберг изгледа доволно лесна, но во исто време тешко да се имплементира. Германецот е на чекор од освојување на првата титула, која ќе стане факт при успех ...

Розберг и Хамилтон на исто ниво пред крајот

СуперСпорт - 09.11.2016

Техничкиот директор на Мерцедес, Пади Лоу изјави дека Нико Розберг и Луис Хамилтон ќе бидат изедначени по прашање на „животот“ во нивните мотори пред последните 2 трки во Ф1. Розберг пред ГН на Бразил има 19 бодови предност во однос на Хамилтон.

Еве како Розберг може до титулата пред последната трка во шампионатот

Gol.mk - 09.11.2016

Борбата помеѓу двата пилоти на Мерцедес оваа година е една од понеизвесните во последните години, со исклучок на 2014 година, кога Нико Розберг ја однесе борбата за титулата до последната трка.

ФОРМУЛА 1, ФИНИШ НА СЕЗОНАТА: Розберг може да стане шампион во Сао Пауло

Телеграф - 09.11.2016

Пилотот на Мерцедес има предност пред својот тимски колега која може да му донесе титула в недела На претпоследната трка од сезоната во Формула 1 може да дојде до одлука околу новиот шампион.

Хамилтон: Тешко е да се проголта тоа што сега ми се случува

Спортклуб - 08.11.2016

Актуелниот светски шампион во Ф1, Луис Хамилтон, истакна дека е невозможно да се подготвите за пораз во првенството, односно за губењето на титулата во Формула 1. Хамилтон со одлична серија на добри резултати кон средината на сезоната, во потполност ...

Тешко ќе го преболам поразот од Розберг

Вечер - 08.11.2016

Британскиот пилот во Формула 1, Луис Хамилтон призна дека ќе му биде тешко да го „преболи" поразот во борбата за титулата од колегата од Мерцедес, Нико Розберг По слабиот втор дел, Хамилтон се врати со победи во САД и Мексико за да остане во игра за ...

Розберг може да ја освои титулата веќе во Бразил

Екипа - 07.11.2016

На легендарната патека Интерлагос во Сао Паоло, Бразил претстојниот викенд ќе биде одржана претпоследната трка од тековната сезона во формула 1 шампионатот. Со девет освоени победи (Австралија, Бахреин, Кина, Русија, Европа, Белгија, Италија, ...

Хамилтон тешко би го „проголтал“ поразот

SportMedia - 07.11.2016

По слабиот втор дел од сезоната, Хамилтон се врати со победи во САД и Мексико за да остане во игра за титулата, но сепак, на две трки пред крајот има 19 поени заостанување зад Розберг и дури и да победи во Бразил и Абу Даби, Германецот може да биде ...

Розберг ќе ја освои титулата доколку победи на трката во Бразил

Курир - 07.11.2016

Возачот на Мерцедес Нико Розберг ќе ја освои првата шампионска титула во Формула 1 доколку победи во предстоечката трка за големата награда во Бразил. Розберг има 349 поени, 19 повеќе од клупскиот колеги Хамилтон и потребна му е победа да дојде до ...

Розберг ќе биде шампион ако победи на Интерлагос

Вечер - 07.11.2016

Пилотот на Мерцедес во Формула 1, Германецот Нико Розберг, ќе ја осови совјата прва титула во најбрзиот циркус на денешницата доколку победи на претстојната трка за ГН на Бразил, што ќе се вози на Интерлагос во Сао Паоло.

Розберг ќе ја освои титулата доколку победи на трката во Бразил

Позитив.мк - 07.11.2016

Возачот на Мерцедес Нико Розберг ќе ја освои првата шампионска титула во Формула 1 доколку победи во предстоечката трка за големата награда во Бразил. Розберг има 349 поени, 19 повеќе од клупскиот колеги Хамилтон и потребна му е победа да дојде до ...