TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турција тагува за жртвите во нападите, се бара одговорност

Телма - 11.10.2015

Илјадници луѓе се собраа денеска во центарот на главниот град на Турција, Анкара, да им оддадат почит на жртвите на вчерашните бомбашки напади во кои животот го загубија најмалку 95 луѓе. Помеѓу толпата и полицијата избија и помали судири, откако ...

Џихадистите на ИСИС се најверојатно одговорни за бомбашкиот напад во Анкара (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2015

Исламска држава е најверојатно одговорна за двојниот терористички напад во Анкара, тврдат високорангирани турски безбедносни извори, пренесува Ројтерс. „Стилот на нападот и сите знаци укажуваат на терористичкиот напад во Суруч.

Турската полиција привела 14 припадници на Исламска држава

Р.С.Европа - 11.10.2015

Турските новински агенции јавија дека полицијата привела 14 осомничени припадници на Исламска држава во централниот дел на Турција, но не е јасно дали приведувањето е поврзано со вчерашниот напад.

Давутоглу: Нападот дело на бомбаши од ИД или курдски милитанти

Алфа - 11.10.2015

Протести во Истанбул и Дијарбекир, по вчерашните бомбашки напади во Анкара во кои загнаа 95 лица, а 246 се повредени. Виновен за нападите, Турците го посочија претседателот Ердоган. Премиерот изјави дека најверојатно се работи за самоубиствен напад.

Каква е логиката!?-за вчерашниот напад Турција се сомнева на ИД, а ги бомбардира Курдите…

Локално - 11.10.2015

Двајца високи претставници на турската полиција изјавија дека според првичните податоци “Исламска држава” стои зад нападот во Анкара, објави “Ројтерс”. “Овој напад беше во стилот на Суруч и сите знаци се дека тоа е копија на тој напад … знаците ...

АНКАРА: Медиумско затемнување и каранфили за жртвите во нападот

Фактор - 11.10.2015

Продолжува да расте бројот на жртвите и на повредените од нападот во Анкара од вчера. Според последните податоци бројот на загинале е над 128 лица, а повредените – над 240. Отцепениот периметар околу местото на терористичкиот чин е многу голем, ...

Во нападите во Анкара препознатлив ‘ракописот’ на Исламската држава

Макфакс - 11.10.2015

Првите показатели укажуваат на тоа дека сунитската екстремна групација Исламска држава е одговорна за двојниот бомбашки напад извршен во саботата во турската престолнина Анкара во кој имаше најмалку 95 жртви, изјавија два високи безбедносни ...

Првите индикации укажуваат дека ИД е одговорна за нападот во Анкара

Република - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Скопјанка во Анкара: Се наоѓав на стотина метри од експлозијата!

Вечер - 11.10.2015

Две силни експлозии, врисок на деца, исплашени погледи случајните минувачи, неверојатно густиот чад кој се издигаше од правецот кон железничката станица во Улус, Анкара укажуваше дека нешто се случува но, во првите неколку минути никој не знаеше да ...

Турција ги оплакува жртвите во бомбашкиот напад

Макфакс - 11.10.2015

Во Турција во неделата започнаа погребите на првите жртви на најсмртоносниот терористички напад во нејзината историја, во кој во Анкарата во саботата претпладне загинаа 95 луѓе кои се собраа на протест за мир и против труско-курдскиот судир во ...

Ужас без крај: 126 се досега жртвите на крвавиот напад во Анкара

Локално - 11.10.2015

Бројот на жртвите на терористичкиот напад во Анкара достигна 126 лица, а повредените при двете експлозии веќе се околу 400, соопшти lifenews.ru. Двете експлозии се случија вчера во реонот на железничката станица во Анкара за време на митингот во кој ...

Турција прогласи тридневна жалост, 95 загинати и 245 повредени по експлозиите

Нова ТВ - 11.10.2015

Двете експлозии на мирниот протест во главниот турски град Анкара усмртија 95 лица, а повредија 245, соопштија турските власти. Експлозиите се случија во близина на железничката станица додека луѓето се собирале за маршот организиран од левицата.

Нови детали за хоророт во Анкара

Press24 - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Три дневна жалост во Турција по вчерашните бомбашки напади

Алфа - 11.10.2015

Турција жали по загинатите луѓе во вчерашните експлозии во центарот на Анкара. Во нападите загинаа најмалку 95 луѓе а повредени се околу 245. Нападите во кои животот го загубија 95 луѓе а повредени се 245, се случија за време на мирниот протест за ...

ИД и екстремно левичарските милитанти се осомничени за нападот во Анкара

Репортер - 11.10.2015

Турските разузнавачи досега не успеаја да ги идентификуваат извршителите на терористичкиот напад на прокурдскиот мировен протест во Анкара, кој усмрти речиси 100 лица, а повреди двојно повеќе.

Во Турција тридневна жалост,над 95 загинати во нападите

Р.С.Европа - 11.10.2015

Турција прогласи тридневна жалост, откако најмалку 95 лица загинаа во вчерашните експлозии во близина на мировниот собир во главниот град Анкара. Владата соопшти дека 245 лица се повредени во "терористичкиот акт", а 48 од нив се во критична состојба.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Конечниот број на жртвите по нападот во Анкара е 95 лица

Фактор - 11.10.2015

Конечниот број на жртвите по нападот во Анкара е 95 лица, 48 се во критична состојба, а 246 се во болници под лекарски надзор со полесни повреди од експлозиите. Податоците беа обелоденети од Координативниот центар формиран од Владата на Турција, ...

Тридневна жалост во Турција: Двајца бомбаши се осомничени за нападот во кој загинаа 95 лица!

Пулс24 - 11.10.2015

„Турција има силни причини да верува дека двајца бомбаши самоубијци го извршиле нападот на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 95 лица“, соопшти премиерот Ахмет Давутоглу, цитиран од светските агенции.

Жена е одговорна за смртта на 95-те лица во Анкара

Курир - 11.10.2015

По вчерашниот терористички напад во Анкара, истрагата покажала дека од двајцата бомбаши- самоубијци кои се одговорни за смртта 95-те лица учесници на митинг, е жена. Според очевидци, жена влегла во тоалет во зградата на централната станица, каде што ...

Жена бомбаш-самоубиец е одговорна за нападот во Анкара

Република - 11.10.2015

Истрагата по вчерашниот терористички напад во Анкара, Турција, покажала дека од двајцата бомбаши-самоубијци кои се одговорни за смртта на над 95 лица учесници на митинг, е жена. Утврдено е категорично дека атентаторите-камикази се две лица и дека ...

Црна вдовица е еден од терористите-камикази, за крвавиот ден во Анкара

Локално - 11.10.2015

Инспекторите во Анкара докажаа дека еден од двајцата терористи-самоубијци, кои се разнеле меѓу учесниците на митингот, е жена.. Утврдено е категорично дека атентаторите-камикази се две лица и дека едната е жена.

Во Турција тридневна жалост - во Анкара пароли против владата (обновено)

Канал5 - 11.10.2015

Во Турција почна тридневна жалост по двојната експлозиите во пресрет на мировен марш, кои однесоа најмалку 95 животи. Сеуште никој не презел одговорност. Илјадници луѓе од кои некои извикуваа пароли против владата, се собраа во Анкара со силно ...

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Сител - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Првите индикации укажуваат дека ИД е одговорна за нападот во Анкара

Алсат-М - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Анкара: Ужасниот масакр досега одзеде 126 животи

Репортер - 11.10.2015

Бројот на жртвите на терористичкиот напад во Анкара достигна 126 лица, а повредените при двете експлозии веќе се околу 400, соопшти lifenews.ru. Двете експлозии се случија вчера во реонот на железничката станица во Анкара за време на митингот во кој ...

Бројот на жртвите од експлозиите во Анкара се искачи на 95

Макфакс - 11.10.2015

Најмалку 95 лица загинаа во двете експлозии кои одекнаа во саботата наутро во центарот на турската престолнина Анкара, пред почетокот на протесната поворка за мир во југоисточниот дел од земјата, што претставува најголемиот терористички чин во ...

86 загинати, 186 повредени во експлозиите во Анкара

Телма - 10.10.2015

Шокантната видео снимка од моментот кога одекнала првата силна експлозија беше поставена денеска на турските социјални мрежи. Група млади луѓе се држат за раце и скандираат мировни слогани, во моментот кога одекнува детонацијата.

(Видео) 30 загинати во две силни експлозии во Анкара

Телма - 10.10.2015

Две страотни експлозии одекнаа денеска во главниот град на Турција, Анкара, пред одржувањето на најавениот мировен собир, убивајќи повеќе десетици лица.Турското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку 30 лица ги загубиле животите а ...

Турција: Тридневна жалост и над 95 загинати во нападите

Канал 77 - 11.10.2015

Тридневна жалост во Турсија, откако најмалку 95 лица го загубија животот, а 245 се повредени при двете експлозии на мирниот протест во главниот град , Анкара . Експлозиите се случија во близина на железничката станица додека луѓето се собирале за ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Република - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Најмалку 86 загинати во експлозии во Анкара

Р.С.Европа - 10.10.2015

Две експлозии одекнаа денеска во близина на железничката станица во Анкара. Најмалку 86 луѓе загинаа, а повеќе од 126 се повредени. Најмалку 86 лица загинаа, а 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за ...

Терористички напад во Турција: Загинаа 86 лица

365 - 10.10.2015

Бројот на загинатите во денешниот терористички акт во турската престолнина достигна 86 лица, соопшти турскиот министер за здравство. Според последните информации повредени се 186 лица, а во болница во критична состојба се наоѓаат 28 лица.

Бомбаш-самоубиец усмрти 20 луѓе, стотина се повредени

Нова ТВ - 10.10.2015

Најмалку 20 луѓе загинаа, а стотина се повредени во две силни експлозии кои утринава одекнаа во близина на железничката станица во турскиот главен град Анкара, јавува агенцијата Анадолија.

95 загинати и 186 повредени во бомбашки напади во Анкара

Вест - 10.10.2015

АНКАРА, Турција (АП) - Две експлозии на бомби за време на митинг за мир во турската престолнина Анкара убија 95 луѓе и повредија 246 други, соопшти турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Експлозиите се случија во рок од неколку минути близу главната ...

По нападите со 86 загинати, во Турција тридневна жалост

+инфо - 10.10.2015

Турција има силни докази да смета дека двајца бомбаши-самоубијци го извршија денешниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 86 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Двајца бомбаши самоубијци одговорни за трагедијата во Анкара (ФОТО)

Fox.mk - 10.10.2015

Бројот на жртвите во двете експлозии во близина на главната железничка станица во Анкара се искачи на 97, соопшти вечерва Демократска народна партија (ХДП). Претходно беше соопштено дека нападот, кој се случи во пресрет на маршот во знак на протест ...

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 86 луѓе (ВИДЕО)

+инфо - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

Две силни експлозии од бомбаш-самоубиец во Анкара, над 50 мртви и ранети(ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 10.10.2015

Десетици луѓе се убиени и ранети во две силни експлозии во турскиот главен град, Анкара. Експлозиите ги предизвикал терористички напад на бомбаш-самоубиец, тврди турски владин претставник.

Расте бројот на загинати и повредени во нападите во Анкара

Алфа - 10.10.2015

Бројот на загинати се искачи на 86, а повредени околу 190 во денешните бомбашки напади во Анкара. Се уште не се знаат причините за нападот ниту кој е сторителот. Турција соопшти дека се работи за терористички акт.

Терористички напад во Анкара – 30 мртви

Алфа - 10.10.2015

Крвав ден во Турција. Расфрални тела насекаде, крвави лица и луѓе во паника е сликата која денеска доаѓа од Анкара, по одекнувањето на две силни експлозии на крстосница во главниот град на Турција.

Во експлозиите во Анкара најмалку 30 мртви

Идивиди - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Давутоглу: Има сериозни индикации дека атeнтатите се извршени од терористи

Фактор - 10.10.2015

Турските власти имаат неспорни докази дека терористичките акти во Анкара беа реализирани од двајца луге самоубици, изјавил премиерот на Турција, Ахмет Давутоглу. „Постојат силни посредни докази дека терористичките акти биле реализирани од двајца ...

Детали: Жена е виновна за хоророт во Анкара

Press24 - 11.10.2015

По вчерашниот терористички напад во Анкара, истрагата покажала дека од двајцата бомбаши- самоубијци кои се одговорни за смртта 95-те лица учесници на митинг, едното лице е жена. Жена влегла во тоалет во зградата на централната станица, каде што ...

Анкара: 30 мртви повеќе од 120 ранети во терористички напад

Канал5 - 10.10.2015

Две експлозии одекнаа кога стотици млади маршираа низ улиците во Aнкара на протестот на кој сакаа да повикаат на мир и смирување на тензиите меѓу турските безбедносни сили и милитантите од Курдската работничка партија.

Бројот на жртви во Анкара порасна на 86!

Канал5 - 10.10.2015

Во две експлозии во близина на главната железничка станица во Анкара загинаа 86 луѓе а 186 се повредени - изјави турскиот министер за здравство Мехмед Муезиноглу. 62 лица загинале на лице место а 24 откако биле пренесени во болница - пренесе ...

Најмалку 30 мртви во терористички напад во Анкара, снимен е моментот на експлозија

Точка - 10.10.2015

Најмалку 30 луѓе загинале, а повеќе од 120 се повредени во експлозиите кои утринава се случиле на крстосница во центарот на Анкара, соопштила полицијата. Претставниците на турската влада оцениле дека се работи за терористички акт.

Жена бомбаш-самоубиец е одговорна за нападот во Анкара

Вечер - 11.10.2015

Истрагата по вчерашниот терористички напад во Анкара, Турција, покажала дека од двајцата бомбаши-самоубијци кои се одговорни за смртта на над 95 лица учесници на митинг, е жена. Утврдено е категорично дека атентаторите-камикази се две лица и дека ...

Страшна експлозија во Анкара, над 20 мртви!

Интересно - 10.10.2015

Во главниот град на Турција, Анкара, утринава имало експлозија... Над 20 лица загинале на лице место, а се претпоставува дека 50-мина се повредени, при што бројот постојано се зголемува. Експлозијата се случила под мост во близина на железничка ...

Тридневна жалост во Турција: Двајца бомбаши самоубијци одговорни за трагедијата во Анкара

Точка - 10.10.2015

Постојат силни докази дека двајца бомбаши-самоубијци денес го извеле нападот на собирот на про-Курдските и левичарски активисти во Анкара, во кој загинале најмалку 97, а повредени биле повеќе од 400 лица, изјавил премиерот на Турција, Ахмет ...

Се нижат убиени -86 лица загинаа, околу 200 повредени во Анкара

Локално - 10.10.2015

Според последните податоци, во резултат на експлозиите, кои раскинаа десетици демонстранти на антивоеноиот то митинг во Анкара, загинатите веќе се 86, пренесуваат светските агенции. Според министерот за здравство на Турција Мехмет Мјуезиноглу, 62 ...

Билансот на жртви во Анкара порасна на 86

Точка - 10.10.2015

Двете експлозии на мировниот марш во турскиот главен град убија најмалку 86 лица, а повредија 186, соопштуваат властите. Телевизиската сника покажува сцени на паника, и луѓе кои лежат на земјата покриени во крв, меѓу знамињата кои повикуваат на мир.

Две моќни експлозии избувнаа на крстосница во Анкара

Идивиди - 10.10.2015

Две експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има голем број повредени лица, но засега нема потврда за загинати во експлозиите.

ОБНОВЕНА: Најмалку 20 загинати а стотина се повредени при две експлозии во Анкара

Локално - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа, а десетици други се повредени при две моќни експлозии во турскиот главен град Анкара утрово. Најкрвавиот инцидент се случи во близина на централната станица во градот. Се уште не е јасна причината за инцидентот.

Ердоган го осуди нападот во Анкара со 86 мртви PKK ги прекинува герилските активности

Макфакс - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган остро го осуди двојниот бомбашки напад во кој се убиени најмалку 86Најмалку луѓе и повеќе од сто се ранет во саботата утрото во престолнината Анкара, велејќи дека тоа е удар врз единството и мирот.

(Видео 18+)Експлозијата во Анкара уби 35, а повредени се 26 лица

Локално - 10.10.2015

Претседателот Ердоган ја откажа својата програма во Истанбул поради нападот, и окрвавените демонстрација против војната со Курдите 126 луѓе се искачи бројот на повредените по бомбашките напади во Анкара од утринава, бројот на загинатите е 35, ...

Давутоглу ги осомничи екстремистите за експлозиите во Анкара

Макфакс - 10.10.2015

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу изјави дека за организацијата на експлозиите во кои во саботата утрото во престолнината Анкара загинаа најмалку 86 луѓе а повеќе од 186 се ранети, кои се квалификувани како терористички напад, се осомничени ...

Расте бројот на жртвите во Анкара – 30 убиени во двете експлозии

Макфакс - 10.10.2015

Триесет луѓе се убиени а 126 се ранети во двете експлозии кои одекнаа во саботата околу 10 часот на излезот од главната железничка станица во турската престолнина Анкара, објави министерството за внатрешни работи во новите податоци кои предизвикаа ...

Терористички напад во Анкара - 30 мртви, 126 повредени во експлозии (Видео)

Канал5 - 10.10.2015

Најмалку 30 луѓе загинаа а 126 се повредени во две експлозии кои утринава одекнаа на раскрсница во центарот на Атина, соопшти полицијата. Претставници на турската влада оценија дека се работи за терористички напад.

(ВИДЕО-ФОТО) Поради страшната експлозија во Анкара: Прогласена тридневна жалост во Турција!

Фактор - 10.10.2015

Ахмет Давутоглу, премиерот на Турција, изјави дека постојат назнаки дека двајцата самоубијци се заслужни за смртта на 86 лица во Анкара. Утрово, за време на мирниот протест кој се одвивал пред Железничката станица во Анкара, одекнале две експлозии.

(ВИДЕО 18+) Моментот на експлозија во Анкара кој беше фатален

Фактор - 10.10.2015

На интернет се појави видео снимка од експлозијата која утрово ја потресе Анкара. Според првичните информации, во оваа експлозија настрадале над 20 лица, а се стравува дека бројот е поголем.

Експлозија во Анкара - загинаа најмалку 20 лица

Канал5 - 10.10.2015

Во експлозијата која утрово одекна на раскрсница во центарот на Анкара загинаа најмалку 20 лица - пренесоа локалните медиуми. Држвната агенција Анадолија објави дека имало извештаи дека експлозијата ја предизвикал бомбаш смаоубиец но тоа не е ...

ОБНОВЕНО: Хорор во Анкара – 97 мртви и над 400 повредени (ВИДЕО)

Репортер - 10.10.2015

Во две експлозии во близина на главаната железничка станица во Анкара, загинаа 97 луѓе, а околу 400 се повредени, соопшти денеска прокурдската опозициона „Народна демократска партија“. Претставниците на турската влада оценија дека е во прашање ...

Тридневна жалост во Турција. Нападот го извеле двајца бомбаши самоубијци

Локално - 10.10.2015

Турскиот премиер Ахмет Давитоглу изјави изјави Анкара дека постојат цврсти докази дека денешните терористички напади ги извеле двајца бомбаши самоубијци. На вонредна пресконференција во Анкара тој соопшти дека владата донела одлука за прогласување ...

Дваесет загинати во две експлозии во Анкара

Макфакс - 10.10.2015

Најмалку 20 луѓе се загинати и околу 100 се ранети во две експлозии кои во саботата утрото ја потресоа турската престолнина Анкара, во инцидентот кој е квалификуван како терористички напад.

Хорор во Анкара: Моќни експлозии убија околу 20 демонстранти!

Локално - 10.10.2015

Две силни експлозии го потресоа регионот на централната дела во турскиот град Анкара. Таму денеска требаше да се одржи огромна демонстрација на синдикатите под слоганот “Труд, слобода, демократија”.

Снимка од Анкара: Играа оро - за неколку секунди радоста се претвори во хорор (ВИДЕО)

Press24 - 10.10.2015

Очевидците на хоророт кој викендов ја потресе Анкара потресени раскажуваат што се случило. Тие тврдат дека слушнале и виделе две големи експлозии, по кои настанал вистински хаос на улиците.

Видео: Експлозија во Анкара среде мировен марш!

Вечер - 10.10.2015

Маршот имал за цел да искаже протест против конфликтот меѓу државата и курдските милиции, пренесува Индипендент Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, ...

Над 20 лица загинаа во двете експлозии во Анкара

Вечер - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

ВИДЕО: Сирени, паника и солзи - бројот на жртви во Анкара расте

Press24 - 10.10.2015

Според последните податоци за двете силни експлозии во Анкара кои направија хорор, има најмалку 30 загинати и околу 126 ранети лица. Светските медиум пренесуваат дека на тоа подрачје има огромен број возила на Брзата помош, полицајци и припадници на ...

ГАЛЕРИЈА: Страшни слики доаѓаат по бомбашкиот напад во Анкара

Press24 - 10.10.2015

Поврзани вести ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Нови хорор снимки од Анкара - убиени најмалку 20 лица ВИДЕО: Сирени, паника и солзи - бројот на жртви во Анкара расте ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Ужас во Анкара, крвави тела по улиците - бројот на загинати расте Снимка од ...

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Локално - 11.10.2015

– Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во ...

Првите индикации укажуваат дека ИД е одговорна за нападот во Анкара

Денешен - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Бројот на жртвите од експлозиите во Анкара се искачи на 95

Кајгана - 11.10.2015

Најмалку 95 лица загинаа во двете експлозии кои одекнаа во саботата наутро во центарот на турската престолнина Анкара, пред почетокот на протесната поворка за мир во југоисточниот дел од земјата, што претставува најголемиот терористички чин во ...

86 загинати, 186 повредени во експлозиите во Анкара

Тера - 10.10.2015

Турското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку 86 лица ги загубиле животите а 186 се ранети во експлозиите. Цел на бомбашкиот напад биле луѓето кои се собирале да учествуваат на најавениот голем мировен протест во центарот на ...

(ВИДЕО) Моментот на експлозија во Анкара во кој загинаа 30 лица

Бриф - 10.10.2015

Две страотни експлозии одекнаа денеска во главниот град на Турција, Анкара, пред одржувањето на најавениот мировен собир, убивајќи повеќе десетици лица.Турското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку 30 лица ги загубиле животите а ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Утрински - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Расте бројот на загинати и повредени по експлозиите во Анкара

Нова ТВ - 10.10.2015

Расте бројот на загинати и повредени по денешната експлозија по двете силни експлозии кои утринава одекнаа во близина на железничката станица во турскиот главен град Анкара. Најмалку 86 лица загинаа, а 126 се повредени, соопшти турското Министерство ...

Најмалку 86 мртви, а 186 се повредени во експлозиите во Анкара (видео)

Република - 10.10.2015

Најмалку 86 лица загинаа, а 186 се повредени во денешните експлозии што одекнаа во близина на железничката станица во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. Цел на нaпадот бил мировниот марш на опзицијатa која повика на запирање ...

Хорор во Анкара: Над 30 загинати – бомбаш самоубиец среде мировен марш! (Видео)

МК News - 10.10.2015

Експлозиите се случиле кај прометна сообраќајна крстосница, пренесува новинската агенција „Доган“. Локалните медиуми пренесуваат дека експлозиите одекнале во близина на Централната железничка станица во Анкара, која на дневно ниво прима и до 180 ...

Во Турција прогласена тридневна жалост

Република - 10.10.2015

­ Турција има силни докази да смета дека двајца бомбаши­ самоубијци го извршија денешниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 86 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Туција во тридневна жалост – бројот на жртви се искачи на 97

Орбис - 10.10.2015

Бројот на жртвите во двете експлозии во близина на главната железничка станица во Анкара се искачи на 97, соопшти вечерва Демократска народна партија (ХДП). Претходно беше соопштено дека нападот, кој се случи во пресрет на маршот во знак на протест ...

Ердоган: Солидарност и одлучност се најправилен одговор на теророт

Сител - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро го осуди нападот во Анкара, при што загинаа најмалку 30 луѓе. Тој наведе дека нападот е насочен против мирот и единството на земјата и апелира за „солидарност и одлучност како најправилен одговор на ...

Две силни експлозии од бомбаш-самоубиец во Анкара, над 50 мртви и ранети

Тера - 10.10.2015

Десетици луѓе се убиени и ранети во две силни експлозии во турскиот главен град, Анкара. Експлозиите ги предизвикал терористички напад на бомбаш-самоубиец, тврди турски владин претставник.Според локалните медиуми, експлозиите се случиле близу ...

Видео од експлозиите во Анкара, најмалку 30 загинати

Нетпрес - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во експлозиите во Анкара , соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Жена е одговорна за смртта на 95-те лица во Анкара

Денешен - 11.10.2015

По вчерашниот терористички напад во Анкара, истрагата покажала дека од двајцата бомбаши- самоубијци кои се одговорни за смртта 95-те лица учесници на митинг, е жена. Според очевидци, жена влегла во тоалет во зградата на централната станица, каде што ...

АНКАРА: 30 мртви повеќе од 120 ранети во терористички напад

Fox.mk - 10.10.2015

Две експлозии одекнаа кога стотици млади маршираа низ улиците во Aнкара на протестот на кој сакаа да повикаат на мир и смирување на тензиите меѓу турските безбедносни сили и милитантите од Курдската работничка партија.

Се зголемува бројот на жртвите во Анкара. Досега се 86 загинати, 186 повредени

Локално - 10.10.2015

Двете експлозии на мировниот марш во турскиот главен град убија најмалку 86 лица, а повредија 186, соопштуваат властите. Експлозиите се случија во близина на централната желензичка станица на градот, додека луѓето се собираа за марш организиран од ...

Две моќни експлозии на крстосница во Анкара

Алсат-М - 10.10.2015

Две експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има голем број повредени лица, но засега нема потврда за загинати во експлозиите.

(ВИДЕО-ФОТО 18+) КРВ И ПОВРЕДЕНИ НА СИТЕ СТРАНИ: Експлозија во Анкара уби над 20 лица!

Фактор - 10.10.2015

Расте бројот на жртвите и на повредените во двете моќни експлозии кои експлодираа во главниот турски град Анкара утрово. 30 лица загинаа, а 126 се повредени досега, властите продолжуваат да ги расчистуваат урнатините по експлозиите, пренесоа ...

Снимена експлозијата во Анкара – над 30 мртви (ВОЗНЕМИРУВАЧКО Видео)

МК News - 10.10.2015

На интернет се појави видео снимка од експлозијата која утрово ја потресе Анкара. Според првичните информации, во оваа експлозија настрадале над 30 лица, а се стравува дека бројот е поголем. Има и над 120 повредени.

(ВИДЕО) Хорор во Анкара: Моќни експлозии убија околу 20 демонстранти!

Репортер - 10.10.2015

Две силни експлозии го потресоа регионот на централната дела во турскиот град Анкара. Таму денеска требаше да се одржи огромна демонстрација на синдикатите под слоганот “Труд, слобода, демократија”, пренесува локално Околу 10 луѓе загинале од ...

Експлозија во Анкара среде мировен марш!

Курир - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јави турската агенција Доган. Засега не е познат точниот број на жртвите, ниту обемот на причинетата штета, како ни ...

ВИДЕО: Десетици загинати во експлозии во Анкара

Алсат-М - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Репортер - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

ИД е одговорна за нападот во Анкара, укажуваат првите индикации

Курир - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Расте бројот на загинатите во двете експлозии во Анкара

Телма - 10.10.2015

Шокантната видео снимка од моментот кога одекнала првата силна експлозија беше поставена денеска на турските социјални мрежи. Група млади луѓе се држат за раце и скандираат мировни слогани, во моментот кога одекнува детонацијата.

Силни експлозии во Анкара пролеаа крв на мирниот собир

За Се - 10.10.2015

Две страотни експлозии одекнаа денеска во турската престолнина, Анкара, пред одржувањето на најавениот мировен собир. Во експлозиите најмалку 30 лица го загубија животот, а 126 се повредени.

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Нетпрес - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци , што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Најмалку 86 мртви, а 186 се повредени во експлозиите во Анкара

Вечер - 10.10.2015

Најмалку 86 лица загинаа, а 186 се повредени во денешните експлозии што одекнаа во близина на железничката станица во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. Цел на нaпадот бил мировниот марш на опзицијатa која повика на запирање ...

ХОРОР ВО АНКАРА: Две силни експлозии од бомбаш-самоубиец, над 50 мртви и ранети(ФОТО+ВИДЕО)

Орбис - 10.10.2015

Најмалку 30 луѓе загинале, а повеќе од 120 се повредени во експлозиите кои утринава се случиле на крстосница во центарот на Анкара, соопштила полицијата. Претставниците на турската влада оцениле дека се работи за терористички акт.

Во Турција прогласена тридневна жалост

Репортер - 10.10.2015

Турција има силни докази да смета дека двајца бомбаши-самоубијци го извршија денешниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 86 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

(ФОТО) Двајца бомбаши самоубијци одговорни за трагедијата во Анкара, Бројот на жртвите се искачи на 97

Либертас - 10.10.2015

Бројот на жртвите во двете експлозии во близина на главната железничка станица во Анкара се искачи на 97, соопшти вечерва Демократска народна партија (ХДП). Претходно беше соопштено дека нападот, кој се случи во пресрет на маршот во знак на протест ...

Ердоган: Солидарност и одлучност- најправилен одговор на теророт

Репортер - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро го осуди нападот во Анкара, при што загинаа најмалку 30 луѓе. Тој наведе дека нападот е насочен против мирот и единството на земјата и апелира за „солидарност и одлучност како најправилен одговор на ...

Анкара: Во акција на бомбаш-самоубиец загинаа најмалку 50 лица (видео)

Република - 10.10.2015

Најмалку дваесетмина луѓе се убиени и ранети во две силни експлозии во турскиот главен град, Анкара. Експлозиите ги предизвикал терористички напад на бомбаш-самоубиец, тврди турски владин претставник.

Над 30 лица загинаа во две експлозии во Анкара

24 Вести - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Жена е одговорна за смртта на 95-те лица во Анкара

МК News - 11.10.2015

По вчерашниот терористички напад во Анкара, истрагата покажала дека од двајцата бомбаши- самоубијци кои се одговорни за смртта 95-те лица учесници на митинг, е жена. Според очевидци, жена влегла во тоалет во зградата на централната станица, каде што ...

Експлозии ја стресоа Анкара

Нетпрес - 10.10.2015

Две силни експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк, пренесува МИА. Турските медиуми јавуваат дека има над 50 повредени лица, а одредени медиуми јавуваат и за 20 мртви.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Нови хорор снимки од Анкара - убиени најмалку 20 лица

Press24 - 10.10.2015

Две силни експлозии го потресоа регионот на централната дела во турскиот град Анкара. Таму денеска требаше да се одржи огромна демонстрација на синдикатите под слоганот “Труд, слобода, демократија” Околу 10 луѓе загинале од експлозиите, тврди “Дејли ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Ужас во Анкара, крвави тела по улиците - бројот на жртви расте (ФОТО)

Press24 - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јави турската агенција Доган. Засега не е познат точниот број на жртвите, ниту обемот на причинетата штета, како ни ...

Над 20 лица загинаа во експлозии во Анкара

Сител - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Република - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

ИД е одговорна за нападот во Анкара?

+инфо - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Алфа - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Бомбаш-самоубиец во Анкара усмрти 20 луѓе, стотина се повредени

Либертас - 10.10.2015

Најмалку 20 луѓе загинаа, а стотина се повредени во две силни експлозии кои утринава одекнаа во близина на железничката станица во турскиот главен град Анкара, јавува агенцијата Анадолија.

Во Турција прогласена тридневна жалост

Lider - 10.10.2015

Турција има силни докази да смета дека двајца бомбаши-самоубијци го извршија денешниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 86 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Туција во тридневна жалост – бројот на жртви се искачи на 97

МК News - 11.10.2015

Бројот на жртвите во двете експлозии во близина на главната железничка станица во Анкара се искачи на 97, соопшти Демократска народна партија (ХДП). Претходно беше соопштено дека нападот, кој се случи во пресрет на маршот во знак на протест против ...

Ердоган: Солидарност и одлучност се најправилен одговор на теророт

Република - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро го осуди нападот во Анкара, при што загинаа најмалку 30 луѓе. Тој наведе дека нападот е насочен против мирот и единството на земјата и апелира за „солидарност и одлучност како најправилен одговор на ...

Видео: Во експлозиите во Анкара најмалку 30 мртви

Денешен - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Жена е одговорна за 95-те жртви во Анкара

Република - 11.10.2015

По вчерашниот терористички напад во Анкара, истрагата покажала дека од двајцата бомбаши- самоубијци кои се одговорни за смртта 95-те лица учесници на митинг, е жена. Според очевидци, жена влегла во тоалет во зградата на централната станица, каде што ...

Две моќни експлозии избувнаа на крстосница во Анкара

+инфо - 10.10.2015

Две силни експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има над 50 повредени лица, а одредени медиуми јавуваат и за 20 мртви. Засега нема офцијална потврда за бројот на жртвите.

Две експолозии одекнаа среде мировен марш во Анкара

Република - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јави турската агенција „Доган“. Засега не е познат точниот број на жртвите, ниту обемот на причинетата штета, како ...

Над 20 лица загинати со бомбашките напади во Анкара (ВИДЕО)

+инфо - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите кои избувнаа под железнички мост повредени се десетици лица.

ТЕРОР ВО АНКАРА: Во експлозиите загинаа најмалку 95 луѓе, 246 повредени

Телеграф - 11.10.2015

Во Истанбул околу 10.000 луѓе протестираа поради инцидентот во Анкара. Некои од демонстрантите носеа транспаренти „Државата е убиец“ и „Знаеме кои се убиците“ Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот ...

Првите индикации укажуваат дека ИД е одговорна за нападот во Анкара

Телеграф - 11.10.2015

Неименуван извор изјавил дека вчерашните експлозии имаат „воочлива сличност“ со самоубиствениот бомбашки напад во јули во турскиот град Сурук, за кој беа обвинети џихадистите од ИД Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Сител - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Бомбашот самоубиец во Анкара уби 86 луѓе (ВИДЕО)

МК News - 10.10.2015

Најмалку 86 лица загинаа, а 126 се повредени, по двете силни експлозии кои утринава одекнаа во близина на железничката станица во турскиот главен град Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи.

Нема одговорност за терористичкиот напад: Турција во тридневна жалост

еМагазин - 11.10.2015

Tурција има силни докази да смета дека двајца бомбаши-самоубијци го извршија вчерашниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 86 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 86 луѓе

Денешен - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

Моментот на експлозиите во Анкара кои убија најмалку 30 луѓе (ВИДЕО)

+инфо - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Две моќни експлозии избувнаа на крстосница во Анкара

Денешен - 10.10.2015

Две силни експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има над 50 повредени лица, а одредени медиуми јавуваат и за 20 мртви. Засега нема офцијална потврда за бројот на жртвите.

Експлозија во Анкара среде мировен марш!

БркајРабота - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јави турската агенција Доган. Засега не е познат точниот број на жртвите, ниту обемот на причинетата штета, како ни ...

Над 20 лица загинаа во експлозии во Анкара

Нетпрес - 10.10.2015

Најмалку дваесет лица го загубија животот во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Денешен - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Првите индикации укажуваат дека ИД е одговорна за нападот во Анкара

Lider - 11.10.2015

Првите индикации укажуваат дека Исламска држава (ИД) е одговорна за двојниот бомбашки напад во Анкара и истрагата се фокусира на екстремистичката исламистичка група, изјавија извори од турските безбедносни сили, пренесува Танјуг.

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Денешен - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Ужасен биланс од експлозиите во Турција- 86 мртви, над 120 повредени

Курир - 10.10.2015

Две експлозии одекнаа денеска во близина на железничката станица во Анкара. Најмалку 86 луѓе загинаа, а повеќе од 126 се повредени. Најмалку 86 лица загинаа, а 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за ...

Турција во тридневна жалост

Тера - 11.10.2015

Tурција има силни докази да смета дека двајца бомбаши-самоубијци го извршија вчерашниот напад на митингот на прокурдските и левичарските активисти во Анкара, при што загинаа 96 луѓе, изјави турскиот премиер Ахмет Давутоглу.

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 86 луѓе

Телеграф - 10.10.2015

Турската прокурдска Демократска партија на народите (ХДП) соопшти дека нејзините членови биле мета на денешниот двоен самоубиствен напад во Анкара Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска ...

Во експлозиите во Анкара 30 загинати,120 ранети

Р.С.Европа - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. Претставници на турската Влада експлозиите ги оценија како терористички акт.

Eксплозиja во Анкара,има и жртви

Р.С.Европа - 10.10.2015

Две силни експлозии избувнаа на железничката станица во турската престолнина Анкара. Турските медиуми јавуваат дека има над 50 повредени лица, а одредени медиуми јавуваат и за 20 мртви. На местото на настанот, испратени се многу амбулантни возила.

ВИДЕО: Моментот кога експлодираа двете бомби на мировниот марш во Анкара

Курир - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јавуваат турските и светските медиуми. Eкслозиите се случиле непосредно пред почетокот на планираниот „мировен“ ...

Над 20 лица загинаа во експлозии во Анкара

Телеграф - 10.10.2015

Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан .

Бројот на загинати во Анкара достигна 95 лица

еМагазин - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Телеграф - 11.10.2015

Во радиус од 1,5 километри од местото на експлозијата пронајден е прст, за кој се претпоставува дека е на еден од напаѓачите Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци , што вчера извршија напад за време на мировниот марш во ...

ХОРОР ВО АНКАРА: Бројот на жртви се искачи на 86

Press24 - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

ВО АНКАРА 30 ЗАГИНАТИ: Експлодира бомба меѓу толпа луѓе (ВИДЕО)

Телеграф - 10.10.2015

Претставници на турската Влада експлозиите ги оценија како терористички акт Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи .

Две моќни експлозии избувнаа на крстосница во Анкара

Локално - 10.10.2015

Две силни експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има над 50 повредени лица, а одредени медиуми јавуваат и за 20 мртви. Засега нема офцијална потврда за бројот на жртвите.

Моментот кога експлодираа двете бомби на мировниот марш во Анкара

Вечер - 10.10.2015

Две експлозии утрово одекнаа на крстосница во центарот на турската престолнина Анкара, предизвикувајќи огромна штета и човечки жртви, јавуваат турските и светските медиуми. Eкслозиите се случиле непосредно пред почетокот на планираниот „мировен" ...

Над 20 лица загинаа во две експлозии во Анкара

24 Вести - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, тридневна жалост во Турција

Вечер - 11.10.2015

Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична состојба Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Курир - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Најмалку 86 лица загинаа во две експлозии во Анкара

24 Вести - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

ВИДЕО:Објавена снимката на експлозијата во Анкара, над 80 загинати

А1 On - 10.10.2015

Најмалку 86 лица загинаа и 186 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 86 лица загинале, а 186 наши граѓани се повредени.

Две моќни експлозии избувнаа на крстосница во Анкара

Сител - 10.10.2015

Две експлозии избувнаа на крстосница во турската престолнина Анкара, соопшти Си-Ен-Ен Турк. Турските медиуми јавуваат дека има голем број повредени лица, но засега нема потврда за загинати во експлозиите.

Над 20 лица загинаа во експлозии во Анкара/ВИДЕО

Lider - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

24 Вести - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Репортер - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Ердоган: Солидарност и одлучност се најправилен одговор на теророт

Утрински - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро го осуди нападот во Анкара, при што загинаа најмалку 30 луѓе. Тој наведе дека нападот е насочен против мирот и единството на земјата и апелира за „солидарност и одлучност како најправилен одговор на ...

Во експлозиите во Анкара најмалку 30 мртви

Сител - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Над 30 лица загинаа во експлозии во Анкара

Утрински - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара, јави Ал Џезира Балкан. Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Алсат-М - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

+инфо - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 86 луѓе

Идивиди - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

(Видео) вознемирувачки момент од експлозијата во Анкара: славењето се претвори во трагедија

Репортер - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Две моќни експлозии избувнаа во Анкара - 20 мртви

Алфа - 10.10.2015

Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската престолнина Анкара.Во експлозиите, кои избувнаа под железничкиот мост повредени се десетици лица. Најмалку 20 лица загинаа во двете експлозии кои утрово ја потресоа турската ...

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Lider - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Lider - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Ердоган: Солидарност и одлучност се најправилен одговор на теророт

Lider - 10.10.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган остро го осуди нападот во Анкара, при што загинаа најмалку 30 луѓе. Тој наведе дека нападот е насочен против мирот и единството на земјата и апелира за „солидарност и одлучност како најправилен одговор на ...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Бомби на протест за мир во Анкара

еМагазин - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

+инфо - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

24 Вести - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објавија турските медиуми.

(ВИДЕО) Во експлозиите во Анкара загинаа 97 луѓе, а повредени се 186

Либертас - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 97 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

Во експлозиите во Анкара најмалку 30 мртви

Lider - 10.10.2015

Најмалку 30 лица загинаа и 126 се повредени во денешните експлозии во Анкара, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. „Според податоците со кои располагаме засега, 30 лица загинале, а 126 наши граѓани се повредени.

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Идивиди - 11.10.2015

Анкара, 11 октомври 2015 (МИА) - Во двојниот во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 ...

Идентификуван бомбашот кој направи масакр во Анкара

За Се - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

УЖАС НАМЕСТО СЛАВЕЊЕ: Eксплозиите во Анкара убија 86 луѓе (ВИДЕО)

Телеграф - 10.10.2015

Шокантната снимка на која се гледа една од експлозиите во Анкара предизвикаа гнев како во Турција, така и низ светот. На местото на експлозиите загинале триесетина лица, а другите им подлегнале на повредите во болниците каде биле префрлени Најмалку ...

Бројката на загинати во експлозиите во Анкара се искачи на 95 лица

Либертас - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Идентификуван еден од бомбашите-самоубијци во Анкара

Либертас - 11.10.2015

Турските власти идентификуваа еден од двајцата бомбаши-самоубијци, што вчера извршија напад за време на мировниот марш во Анкара, при што загинаа 95 луѓе, а 246 се повредени, објави провладиниот турски весник „Јени шафак“.

Терористички напад во Анкара: 86 жртви и 186 повредени

еМагазин - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу.Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Утрински - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу. Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...

Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 86 луѓе

Популарно - 10.10.2015

Бројот на жртвите од нападот за време на мировниот марш во Анкара се искачи на 86 лица, изјави денеска турскиот министер за здравство Мехмет Мјуезуноглу. Тој посочи дека во нападот повредени се 186 луѓе, од кои 28 се во критична здравствена состојба.

Давутоглу: Во експлозиите во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе

Алфа - 11.10.2015

Во двојниот самоубиствен напад во Анкара загинаа најмалку 95 луѓе, соопшти синоќа турскиот премиер Ахмет Давутоглу.Тој наведе дека тоа е напад со најголем број на жртви во историјата на Турција при што се повредени 246 лица од кои 48 се во критична ...