TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

24 Вести - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Македонија прими два гола, а преведувачката два пара гаќи

Вест - 16.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација го претрпе третиот пораз во квалификациите за Европското првенство - 2016, што е петти од Словачка во досегашните седум меѓусебни дуели. Македонските фудбалери во саботата вечер одиграа борбено, ангажирано како ...

Ѓуровски најави подмладување во репрезентацијата

Утрински - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Ѓуровски наместо за третото место, почна да зборува за подмладување

Дневник - 16.11.2014

Македонија не ја запре забревтаната Словачка во квалификациската група за ЕП 2016, која за само нешто повеќе од половина час играше пред прошараните со гледачи трибини на „Филип Втори“ во Скопје (2-0).

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

Локално - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

+инфо - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

А1 On - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Ѓуровски е за фер игра (ФОТО)

Спорт365 - 16.11.2014

Селекторот, Бошко Ѓуровски, истакна шал пред натпреварот. Најдобрата македонска фудбалска репрезентацијa на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје играше против селекцијата на Словачка, во рамките на четвртото коло од групата „Ц“ во ...

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

Канал5 - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Ѓуровски: Останувам доследен на идејата за целосно подмладување на тимот

Спорт365 - 16.11.2014

Долго-очекуваната промена во националниот тим е пред идејно решение. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација, претрпе пораз од 0-2 од селекцијата на Словачка на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, во рамките на ...

Ѓуровски разочаран од одбраната најави подмладување во репрезентацијата

Lider - 16.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, на прес-конференцијата по поразот од Словачка изјави дека е разочаран од некои поискусни фудбалери и најави декана следните средби од квалификацискиот циклус за ЕП 2016 ќе им даде ...

Македонија домаќин на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

24 Вести - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Квалификации за еп 2016: Македонија ја пречекува Словачка

Телма - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра мечот од 4.коло. Селекторот на нашата репрезентација Бошко Ѓуровски во пресрет на вечерашниот дуел се соочи со низа проблеми околу ...

Ѓуровски: Треба да размислиме за подмладување на репрезентацијата

Екипа - 15.11.2014

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски очекувано разочаран по денешниот пораз од Словачка на „Филип Втори“ нагласи дека е можеби дојден моментот, сега до крајот на овој квалификациски циклус да се оди на природно подмладување на репрезентација затоа ...

Македонија домаќин на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

Локално - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Македонија против Словачка за нов триумф во квалификациите

Алфа - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против Словачка ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Една победа и два порази е учинокот на нашиот национален тим во досегашниот тек од квалификациите, а ...

Ѓуровски: Одбраната не ни беше на нивото

Телеграф - 15.11.2014

„Без самодоверба, нема победа. Особено во дефанзивата“, изјави селекторот по мечот со Словаците Предводникот на македонскиот национален тим Бошко Ѓуровски, после натпреварот на прес конференција ги искажа своите впечатоци од мечот со Словачка.

Македонија домаќин на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

А1 On - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вече рва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Македонија домаќин на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

Н.Македонија - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Македонија домаќин на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

Канал5 - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Подготвува ли Ѓуровски нова гачка против Словачка?

SportMedia - 15.11.2014

Македонскиот селектор досега делумно поради повреди и откази, но и поради прилагодувањето кон противникот, го менуваше распоредот на играчите Во три различни формации на претходните три натпревари настапи фудбалската репрезентација на Македонија во ...

Може ли Македонија да и го нанесе првиот пораз на Словачка?

Tip.com.mk - 15.11.2014

На програмата се натпреварите од четвртото коло во квалификациите од групата Ц за пласман на Европското првенство 2016 год. во Франција, вечерва од 20:45 ч. македонската фудбалска сениорска репрезентација на Националната Арена “Филип Втори“ во ...

Словачка – последен „билет“ за добар исход во групата?

Спорт365 - 15.11.2014

„Рисовите“ во тешка ситуација да бркаат бодови од денешниот дуел. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација денес со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ја пречекува селекцијата на Словачка, во ...

Ѓуровски доследен на офанзивната тактика: Против Словачка со четворица напаѓачи!

SportMedia - 15.11.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски, остана доследен на својата офанзивна стратегија со која нашиот национален тим настапуваше на досегашните квалификации за Евро 2016, па и вечерва против Словачка ќе истрчаме со ...

Ѓуровски: Најискусните најмногу се исплашија и ме – разочараа!

SportMedia - 15.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски изјави дека поразот од Словачка е достоинствен, од кој треба многу да научиме, но истакна дека е разочаран од најискусните во селекцијата, кои наместо полни со самодоверба, најмногу ...

Ѓуровски: Одбраната не беше на ниво, без самодоверба нема победа!

Спорт365 - 15.11.2014

Прес конференција по натпреварот Македонија – Словачка Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје беше немоќна против селекцијата на Словачка, во рамките на четвртото коло од групата „Ц“ во ...

Ѓуровски: „разочаран сум, немаме самодоверба“

Спортклуб - 15.11.2014

Македонија загуби од Словачка со 2:0 на домашен терен, а селекторот на македонската репрезентација истакна дека е разочаран од поразот, пред се поради добрата игра, но и поради недостатокот на самодоверба кај неговите играчи.

Се уште чекаме на прва победа против Словачка

Курир - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Ѓуровски: Треба да размислиме за подмладување на репрезентацијата

Република - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација го претрпе третиот пораз во квалификациите за ЕП 2016. Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски очекувано разочаран по денешниот пораз од Словачка на „Филип Втори“ нагласи дека е можеби дојден моментот, сега до ...

Ѓуровски: Некои порази се достоинствени

Курир - 15.11.2014

Селекторот на Македонија Бошко Ѓуровски веднаш по мечот изјави дека нашите фудбалери направиле две грешки и дека токму од тие ситуации Словачка стигна до победата. -Ние не играме со нашите центархалфи, дури на 2:0 почнавме да играме со нив.

Фотогалерија од тренингот на “рисовите“ на Филип II Арената

Шеталиште - 15.11.2014

Репрезентацијата на Македонија вчера го одржа и последниот официјален тренинг пред натпреварот со Словачка од квалификациите за Европското Првенство во Франција во 2016 година. Веднаш после официјалниот тренинг на прес конференција селекторот ...

Македонија и подари три бода на Словачка

Вечер - 15.11.2014

Предноста на домашниот терен и подршката од најверните фанови не се покажа како доволна за избраниците на Бошко Ѓуровски, кои направија премногу дефанзивни грешки и истите ги платија со заслужен пораз од 2:0.

Ѓуровски разочаран од најискусните и најави подмладување

Вечер - 15.11.2014

Најискусните, тие што треба да бидат лидери се уплашија. Проблем е како да се почне од позади, изјави предводникот на нашиот национален тим. Видно разочаран поради поразот во квалификацискиот дуел против селекцијата на Словачка, селекторот на ...

Македонија ја пречекува на Словачка во квалификациите за ЕУРО 2016

Lider - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016.

Гладни сме за добри резултати

24Фудбал - 14.11.2014

Македонија утре игра многу важен натпревар од квалификациите за ЕП 2016, на Филип Втори Арената ни гостува првопласираната селекција во групата, Словачка. Македонскиот селектор, Ѓуровски вели дека самодовербата во нашиот табор е на високо ниво, ...

Ѓуровски: Мораме да дадеме два гола за да ја победиме Словачка

Екипа - 14.11.2014

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски е свесен за големината на предизвикот на утрешниот дуел со Словачка, но сепак очекува добра игра и позитивен резултат на нашиот национален тим. Транзицијата од одбрана во напад ќе биде еден од клучевите за успех ...

Време е за наплата на долговите

Утрински - 14.11.2014

Во досегашните шест пресметки против лидерот во нашата група Ц, „црвено-жолтите“ немаат забележано победа Македонската фудбалска репрезентација утревечер (20,45 часот) на Арената „Филип Втори“ во Скопје го пречекува лидерот во нашата група Ц, ...

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

СуперСпорт - 14.11.2014

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе ...

Ѓуровски: Самодовербата е на високо ниво, гладни сме за резултати

МКД - 14.11.2014

Селекторот на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски е оптимист во пресрет на натпреварот против Словачка, свесен е за силината на противникот, но очекува добар резултат. Македонија утре игра многу важен натпревар од квалификациите за ЕП 2016, ...

Ѓуровски: За победа требаат два гола

Телеграф - 14.11.2014

Малку ќе биде еден гол за триумф. Треба да дадеме два. И покрај тоа што се случи, верувам дека играчите ќе го дадат максимумот, истакна селекторот Во сенка на инцидентот и на отстранувањето на Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски од националниот тим, ...

Ѓуровски: Штета што Најдоски не може да игра

Оff.net - 14.11.2014

И покрај инцидентот на денешниот тренинг и отстранувањето на двајца репрезентативци од националниот тим, Бошко Ѓуровски е расположен пред тешкиот квалификациски натпревар против ...

Ѓуровски: Трајковски ќе биде подготвен за натпреварот против Словачка (видео)

Tip.com.mk - 14.11.2014

Селекторот на македонската сениорска фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски во интервјуто за “Канал 5“ Телевизија изјави дека Александар Трајковски ќе биде подготвен за утрешниот натпревар од евро-квалификациите против Словачка (20:45 ч.

Ѓуровски: Мораме да реализираме најмалку два гола ако сакаме триумф над Словачка

Tip.com.mk - 14.11.2014

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе ...

Стојков: Ќе играм со срце за Македонија

SportMedia - 14.11.2014

Ацо Стојков во овие евроквалификации повторно е во комбинација во македонската репрезентација. Селекторот Ѓуровски најави дека фудбалерот на Работнички ќе биде стартер на утрешниот натпревар со Словачка.

Ѓуровски: Македонија мора да даде барем два гола за да победи

SportMedia - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски верува во оваа репрезентација и дека може да дојде до позитивен резултат против Словачка. „Апел до навивачите да утре покажат високо ниво на фер-плеј, ни доаѓа на гости СЛовачка и ...

Ѓуровски ќе избере играчи со карактер за мечот со Словачка

Н.Македонија - 14.11.2014

Главна задача е да ги избереме вистинските играчи, а тоа важи особено за мечевите од овој тип, каде што карактерот на фудбалерот игра важна улога. За да успееме мора да се сложат многу коцки, а ќе ни треба и среќа, рече Ѓуровски Бошко Ѓуровски ...

Ѓуровски: Можеме да дојдеме до три бода против Словачка

Спорт365 - 14.11.2014

Се одржа прес-конференција пред квалификацискиот дуел со Словачка. Македонската фудбалска селекција одржа редовна прес-конференција пред квалификацискиот дуел со Словачка кој ќе се одигра утре од 20.45 часот на ,,Националната Арена Филип Втори’’.

Ѓуровски: За победа се потребни два гола!

Сител - 14.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација утре, сабота во 20.45ч игра квалификациски дуел за ЕП против фаворитот и лидер во групата Словачка. Бошко Ѓуровски со дополнителни проблеми откако поради недисциплина се отстранети Јаховиќ и Даниел Георгиевски ...

Два гола во словачката мрежа за победа

Вечер - 14.11.2014

Еден е малку, со еден не може да се победи, ја имаме потребната самодоверба, но мора да бидеме дисциплинирани во сите 90 минути, да бидеме солидарни во одбраната и сконцентрирани во нападот, вели селекторот Бошко Ѓуровски Вечната желба, да се биде ...

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

Вест - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Ѓуровски: Со паметна и дисциплинирана игра до добар резултат

Дерби - 13.11.2014

Нашата најдобра фудбалска репрезентација е пред нов испит против силната Словачка која е лидер во нашата група по првите три кола со максимален ефект од девет бодови. Фавортиската улога на средбата во сабота која од 20:45 ќе се одигра на арената ...

Како против Словачка? Агресивно, концентрирано, без себепотценување…

Екипа - 13.11.2014

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски веќе интензивно ја крои тактиката за дуелот со Словачка од квалификациите за ЕП 2016 кој не очекува в сабота од 20:45 часот на националната арена „Филип Втори“.

Храбро против Словаците

Оn.net - 13.11.2014

Во сабота, македонската фудбалска репрезентација ја очекува дуелот со Словачка, во рамките од квалификациите за наредното европско првенство. Оваа средба ја играме на домашен терен, а во дуелот со објективно посилниот противник, селекторот Бошко ...

Ѓуровски: Против Словачка храбро и дисциплинирано!

Спортски - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски е убеден дека со храбра и дисциплинирана игра можеме до добар резултат против фаворизираниот противник. „Иако натпреварот е многу важен, нашиот пристап треба да биде како и за ...

Ѓуровски: Со нашиот стил и малку среќа до победа против Словачка

МКД - 13.11.2014

Македонската сениорска фудбалска репрезнетација ќе се обиде да ја изненади Словачка која во улога на фаворит пристигна во Скопје. Битката за пласман на Европското првенство во Франција продолжува викендов а нашата селекција без најдобриот играч, ...

Ѓуровски: Ќе ни треба и среќа за на крајот да се гордееме

Дневник - 13.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација влегува во завршните подготовки за утрешниот (20.45 ч) квалификациски натпревар од Ц-групата за ЕП 2016 со Словачка на „Филип Втори“ во Скопје. Од исходот на овој натпревар многу ќе зависи каков ќе биде финишот ...

Ѓуровски: Храбро против Словаците

Алфа - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација во изјава за веб страницата на Фудбалската федерација на Македонија најави дека на саботниот натпревар со Словачка ќе игра офанзивно. "Иако натпреварот е многу важен, нашиот пристап треба да биде ...

Храбро, паметно, дисциплинирано

Идивиди - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

Локално - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Ѓуровски: Против Словачка храбро и дисциплинирано!

Таратур - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски е убеден дека со храбра и дисциплинирана игра можеме до добар резултат против фаворизираниот противник. „Иако натпреварот е многу важен, нашиот пристап треба да биде како и за ...

Ѓуровски пред Словачка: Да постигнеме гол, да одиграме паметно и дисциплинирано во одбраната

Tip.com.mk - 13.11.2014

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе ...

Ѓуровски: Словачка е силна, но ќе ја изненадиме!

Спорт365 - 13.11.2014

Селекторот на македонската репрезентација смета дека ќе го изненадиме лидерот во групата. Бошко Ѓуровски најави дека во сабота очекува позитивен резултат против Словачка во четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција.

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

+инфо - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Ѓуровски: Против Словачка храбро, паметно, дисциплинирано

Канал5 - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Селекторот Ѓуровски: само храбро и дисциплинирано против Словачка

Спортклуб - 13.11.2014

Селекторот на Македонската фудбалсма репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена пред натпреварот против селекцијата на Словачка смета дека нашите „рисови“ треба да одиграат доста храбро но и дисциплинирано на теренот, за да се обидат да го ...

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

А1 On - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Ѓуровски: Храбро, паметно и дисциплинирано

Курир - 13.11.2014

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски вели дека ќе ...

Селекторот Ѓуровски е оптимист пред мечот со Словачка

Шеталиште - 13.11.2014

Македонската А репрезентација в сабота од 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ го игра натпреварот од четвртото коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. Селекторот на нашата репрезентација, Бошко Ѓуровски истакна дека ...

Ѓуровски: Ќе се обидеме да ја срушиме негативната традиција

Макфакс - 13.11.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Бошко Ѓуровски и неговите избраници, во сабота против Словачка ќе се обидат да урнат една непријатна традиција. Македонија против Словачка досега одиграла шест дуели и против овој противник има ...

Ѓуровски: Храбро, паметно, дисциплинирано

Lider - 13.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски на само два дена до дуелот со Словачка вели дека „рисовите“ со храбра и дисциплинирана игра ќе се обидат да го изненадат фаворизираниот противникот.

Фудбалерите со оптимизам пред мечот со Словачка

Р.С.Европа - 12.11.2014

Избраниците на селекторот Бошко Ѓуровски се убедени дека токму од нив ќе зависи епилогот на натпреварот против Словачка в сабота во Скопје. Словачка е силна репрезентација со квалитетни поединци.

Трајковски ќе биде оспособен за настап против Словачка

Дневник - 12.11.2014

Македонскиот фудбалски селектор Бошко Ѓуровски може да здивне, бидејќи репрезентативниот напаѓач Александар Трајковски од белгискиот Зулте Варегем, кој се повреди на првиот тренинг од подготовките за кавалификацискиот меч за ЕП 2016 со Словачка во ...

Продолжуваат подготовките за Ѓуровски, проблеми и за Козак

Алфа - 12.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација продолжува со подготовките за престојаниот дуел со Словачка во квалификациите за Европскиот шампионат кој за две години ќе се одржи во Франција. Селекторот Бошко Ѓуровски во сабота на Националната Арена „Филип ...

Ѓуровски: Нема да се браниме ни против Словачка, нашата игра е офанзивна!

SportMedia - 12.11.2014

Македонија нема да игра повлечено, нема да се брани и да ја остави играта на противникот на саботниот клучен квалификациски дуел против првопласираната репрезентација во нашата група, Словачка, на арената „Филип Втори“ (20.45ч.).

Георгиевски под посебен режим: За мене репрезентацијата е светост, и доаѓам каде и да сум

Екипа - 11.11.2014

Единствен на денешниот прв тренинг на македонската репрезентација пред дуелот со Словачка кој работеше издвоено од групата беше повратникот во селекцијата Даниел Георгиевски. Членот на Мелбурн Виктори, по долгиот пат од Австралија доби од селекторот ...

Македонија-Словачка, можеби најважниот натпревар за Еуро 2016 за нас

МКД - 11.11.2014

15 ноември 2014, сабота во 20:45 часот, на националната арена Филип Втори, Македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус. Противник е моментално водечката репрезентација во нашата група ...

Бабунски: Ќе дадеме максимум за да победиме

Дневник - 11.11.2014

Македонскaта фудбалска репрезентација го одработи првиот од петте испланирани тренинзи за четвртиот квалификациски меч во Групата Ц за ЕП 2016, кој ќе го одигра со Словачка на 15 ноември во Скопје.

„Рисовите“ се загреваат за Словачка (ФОТО)

Спорт365 - 11.11.2014

Сениорите тренираа во пресрет на Словачка. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ја пречекува селекцијата на Словачка во рамките на четвртото ...

Ќе добие ли Стојков шанса против Словачка?

Спорт365 - 11.11.2014

Голгетерот е подготвен за големиот предизвик. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ја пречекува селекцијата на Словачка во рамките на ...

Нови проблеми за Ѓуровски: Трајковски се повреди на денешниот тренинг?!

Спорт365 - 11.11.2014

СПОРТ365 дознава, националниот тим ослабен и за Трајковски во дуелот со Словачка. Денес на теренот во комплексот „Куќа на Фудбалот“, македонската сениорска фудбалска репрезентација го одработи првиот тренинг во пресрет на квалификацискиот натпревар ...

Нов хендикеп за Ѓуровски, Аце Трајковски го повредил зглобот?!

Спортклуб - 11.11.2014

По вчерашната информација дека македонската фудбалска репрезентација за натпреварот против Словачка нема да го има Агим Ибраими во своите редови поради поштеда од селекторот Ѓуровски, денеска „нов гром“ удри во репрезентацијата.

Селекторот донираше спортски реквизити во Јегуновце, Жилче и во Ратае

Н.Македонија - 11.11.2014

Се надевам дека еден ден некои од вас ќе ги достигнат фудбалските успеси на нас, браќата Бошко и Милко Ѓуровски. Но да ве потсетам, најпрво треба да учите, да станете луѓе, а ако се занимавате со спорт, да го искористите на најдобар можен начин, им ...

ГАЛЕРИЈА: Тренинг на репрезентација пред дуелот со Словачка

Сител - 11.11.2014

Пред престојниот меч со Словачка македонската фудбалска репрезентација тренира под водство на селекторот Бошко Ѓуровски. Мечот е закажан за 15 ...

Ѓуровски тргнува во акција да ја запре непобедената Словачка

Дневник - 10.11.2014

Македонскиот фудбалски селектор Бошко Ѓуровски од вечерва ја почнува ноемвриската квалификациска акција за пресметката со Словачка. На прозивката закажана, во 20 часот во „Плаза“, треба да пристигнат ...

Македонија против Словачка го игра можеби најважниот натпревар во квалификациите

Идивиди - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија ќе се подготвува за Словачка во полн состав

Н.Македонија - 10.11.2014

Сите повикани фудбалери се очекува да се јават навремено на вечерашниот собир на македонската репрезентација во 19.30 часот во Скопје, во пресрет на квалификацискиот натпревар за Европското првенство ...

Македонија - Словачка на 15 ноември, можеби најважниот натпревар за Еуро 2016

Точка - 10.11.2014

15 ноември 2014, сабота во 20:45 часот, на националната арена Филип Втори, Македонската Фудбалска Репрезентација ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија против Словачка го игра можеби најважниот натпревар во квалификациите за Еуро 2016

А1 On - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија против Словачка го игра можеби најважниот натпревар во квалификациите за Еуро 2016

Канал5 - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија против Словачка го игра најважниот натпревар за Еуро 2016

Н.Македонија - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија против Словачка го игра можеби најважниот натпревар во квалификациите за Еуро 2016

+инфо - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Ѓуровски: Фудбалерите се подготвени да направат подвиг

Н.Македонија - 10.11.2014

Најдобрите македонски фудбалери во пријатно расположение го поминаа вечерашниот собир на репрезентацијата во Скопје, во пресрет на натпреварот против Словачка во рамките на квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кој се игра на ...

Ѓуровски: Играчите се спремни да направат подвиг против Словачка! (ФОТО)

SportMedia - 10.11.2014

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва во хотелот „Гранд плаза“ во Скопје го имаа првиот собир во пресрет на клучниот дуел од квалификациите за Евро 2016, в сабота против Словачка на „Филип Втори“ (20.45ч.).

Ѓуровски: Можеме да ја победиме Словачка

Курир - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.

Македонија против Словачка го игра можеби најважниот натпревар во квалификациите за Еуро 2016

Lider - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на 15 ноември на националната арена „Филип Втори“ ќе го одигра можеби најважниот натпревар во овој квалификациски циклус.