TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прекин во сообраќајот на автопатот А1 поради снимање филм

Кајгана - 14.11.2015

АМСМ известува дека сообраќајот на дел од автопатот А1 е во прекин поради снимање на францускиот филм “A Fond”. Во тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од мотел „Македонија“ до Градско кој ќе трае до 18 часот.

Прекин на автопатот од мотел „Македонија“ до Градско

+инфо - 14.11.2015

АМСМ информира дека за потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од мотел „Македонија“ до Градско кој ќе трае до 18:00.

Прекин на сообраќајот на автопатот А1 заради снимање филм

Точка - 14.11.2015

За прекин на сообраќајот на дел од автопатот А1, известува АМСМ. За потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од мотел „Македонија“ до Градско кој ќе трае до 18 часот.

Внимание се снима филм: Во прекин сообраќајот кај Градско

Сител - 14.11.2015

За потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од Мотел Македонија до Градско кој ќе трае до 18:00. Пренасочување се врши преку стариот ...

Делницата од мотел Македонија до Градско затворена за сообраќај

Нетпрес - 14.11.2015

Делницата од мотел Македонија до Градско и денес затворена за сообраќај. За потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од Мотел Македонија до Градско кој ќе трае до 18:00.

Прекин на сообраќајот на автопатот А1 поради снимање филм

Денар - 14.11.2015

За прекин на сообраќајот на дел од автопатот А1, известува АМСМ. За потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од мотел „Македонија“ до Градско кој ќе трае до 18 часот.

Прекин на сообраќајот на автопатот А1 заради снимање филм

Макфакс - 14.11.2015

За прекин на сообраќајот на дел од автопатот А1, известува АМСМ. За потребите за снимање на францускиот филм “A Fond”, ве тек е прекин на сообраќај на патниот правец А1, на делот од мотел „Македонија“ до Градско кој ќе трае до 18 часот.

АМСМ: Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Телма - 13.11.2015

Поради изведување градежни работи со минирање на патот Кичево – Охрид на делот помеѓу Пресека – село Врбјани од 13 до 15 часот денеска ќе има прекин на соообраќајо во интервали од 15 до 20 минути, најави „Автомото сојузот на Македонија“.

Денес кратки прекини на струја во Катлановскиот тунел и прекин на патот Кичево – Охрид

МКД - 13.11.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Денес поради изведување работи на пат -минирање на патот А2 Кичево – Охрид на делот помеѓу Пресека – село Врбјани сообраќајот ќе биде во прекин 15 – 20 минути помеѓу 13 и 15 часот, ...

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

А1 On - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

Прекини и ограничувања на повеќе патишта

+инфо - 13.11.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Алфа - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево - Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Сообраќајот на магистралниот пат Кичево - Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради ...

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Здравство24 - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

Минирање кај Пресека-Врбјани

ТВМ - 13.11.2015

Од АМСМ информираат дека денес 13.112015 поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево на делот помеѓу Пресека - село Врбјани, ќе има прекин на сообраќајот.

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Сител - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево - Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

МИНИРАЊЕ: Прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Телеграф - 13.11.2015

Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Поради изведување градежни работи со минирање на патот Кичево – Охрид на делот помеѓу Пресека – село Врбјани од 13 до 15 часот ...

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево - Охрид

Канал5 - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево - Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Денешен - 06.02.2016

Поради изведување работи на пат со минирање на патот А2 Кичево – Охрид на делот помеѓу Пресека – с.Врбјани од 13 до 15 часот денеска сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 до 20 минути, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Привремен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Република - 30.03.2016

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози. Денеска поради изведување работи на пат (минирање) на патниот правец А2 Кичево – Охрид на делот помеѓу Пресека – с.

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Курир - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

Попладне прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Нетпрес - 07.04.2016

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози. Денес, поради изведување работи на пат (минирање) на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делот помеѓу Пресека – село Врбјани, сообраќајот ќе биде во прекин ...

Времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Репортер - 22.09.2016

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид попладне ќе биде во привремен прекин поради изведување на градежни активности, односно минирање на патот. Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекинот на сообраќајот ќе биде од 10 до 15 ...

Автопатот кај Градско денес и утре затворен за сообраќај до 18 часот

МКД - 12.11.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Според информација од Мануфактура продукција, добиена денеска во 8.45 часот,соопштија од Автомото сојузот на Мaкедонија, автопатот А1 (делницата од Мотел Македонија до Градско) е ...

Затворен автопатот А1 поради снимање филм

Кајгана - 12.11.2015

Автопатот А1, делницата од Мотел Македонија до Градско, е затворен за сообраќај од 05:00 до 18:00 часот, поради снимањето на филмот „A Fond”, во продукција на „Мануфактура“. Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Утре времено ќе биде затворен патот Кичево-Охрид

+инфо - 12.11.2015

Македонија пат денеска извести дека поради минирање на карпа на патот А2 од Кичево до Охрид, на делот помеѓу селата Пресека и Врбјани сообраќајот ќе биде во прекин 15-20 минути помеѓу 13 и 15 ...

Денеска во прекин сообраќајот од Мотел Македонија до Градско

+инфо - 12.11.2015

Според информација од Мануфактура продукција, добиена денеска во 8:45 часот, автопатот А1 (делницата од Мотел Македонија до Градско) е затворен за сообраќај од 5 до 18 часот, поради снимањето на филмот “A Fond”. Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Во четврток и петок затворен автопатот А1 поради снимање филм

Точка - 12.11.2015

Автопатот А1, делницата од Мотел Македонија до Градско, е затворен за сообраќај од 05:00 до 18:00 часот, поради снимањето на филмот "A Fond" во продукција на "Мануфактура". Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Во четврток и петок затворен автопатот А1 поради снимање филм

Денар - 12.11.2015

Автопатот А1, делницата од Мотел Македонија до Градско, е затворен за сообраќај од 05:00 до 18:00 часот, поради снимањето на филмот “A Fond” во продукција на „Мануфактура“. Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Во четврток и петок затворен автопатот А1 поради снимање филм

Макфакс - 12.11.2015

Автопатот А1, делницата од Мотел Македонија до Градско, е затворен за сообраќај од 05:00 до 18:00 часот, поради снимањето на филмот “A Fond” во продукција на „Мануфактура“. Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Во прекин сообраќајот кај Градско

Нетпрес - 12.11.2015

Денес и утре во прекин ќе биде сообраќајот кај Градско. Според информација од Мануфактура продукција, добиена денеска во 08:45 часот, автопатот А1 (делницата од Мотел Македонија до Градско) е затворен за сообраќај од 05:00 до 18:00 часот, поради ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Локално - 04.08.2017

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

АМСМ информира каква е состојбата на патиштата

Press24 - 11.09.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Затворена за сообраќај делницата мотелот Македонија-Градско

Телма - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворен дел од автопатот А1

Кајгана - 10.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од автопатот А1, делницата од ...

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Алфа - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

А1 On - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Важна вест за возачите

Скопје инфо - 24.11.2015

Поради изведување работи со минирање на патот А2 Кичево-Охрид, помеѓу планинскиот превој Пресека и село Врбјани, денеска сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 до 20 минути помеѓу 12 и 14 часот, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Затворен дел од автопатот А1

Точка - 10.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Сител - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Канал5 - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

Fox.mk - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско денеска ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Затворен дел од авто патот А1

Макфакс - 10.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

Затворен дел од авто патот А1

Денар - 10.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Press24 - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Fox.mk - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Денешен - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Курир - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Република - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Затворена за сообраќај делницата од мотелот Македонија до Градско

Lider - 10.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делницата од мотелот Македонија до Градско ќе биде затворена за сообраќај до 18 часот. Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Телма - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Утре затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

24 Вести - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Утрински - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Автопатот кај Градско денес и утре затворен до 18 часот

МКД - 09.11.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Според известувањето од Мануфактура продукција денес и утре(9 и 10 ноември) во периодот од 5 до 18 ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

А1 On - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Популарно - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Поради снимање на филм затворен дел од автопатот А1

Кајгана - 09.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од автопатот А1, делницата од ...

Патот од мотел „Македонија“ до Градско денеска и утре затворен за сообраќај

+инфо - 09.11.2015

Делницата од мотел Македонија до Градско денес и утре ќе биде затворена за сообраќај. Од „Мануфактура продукција“ известуваат дека денеска и утре поради потребите за снимање на францускиот филм, делницата од мотел „Македонија“ до Градско ќе биде ...

Пренасочен сообраќајот по стариот пат Градско наместо по автопатската делница

Дума - 09.11.2015

Денеска и утре, од 5 до 18 часот, ќе биде затворен за сообраќај делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ .

Од 5:00 до 18:00 часот затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

А1 On - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Дознајте што се случува на патиштата низ Македонија

Скопје инфо - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Канал5 - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

СЕ СНИМА: Затворена делницата од мотел „Македонија“ до Градско

Телеграф - 09.11.2015

Сообраќајот се пренасочува по стариот пат Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Сител - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Поради снимање на филм затворен дел од автопатот А1

Точка - 09.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

ВОЗАЧИ избегнувајте ја делницата од мотел „Македонија“ до Градско денес и утре!

Фактор - 09.11.2015

Автопатот А1 на делницата од мотел „Македонија“ до Градско денес и утре ќе биде заворен од 05:00 до 18:00 часот. Причината е добро позната-снимање на францускиот филм „A Fond“. Движењето на возилата се пренасочува кон стариот пат.

Од 5:00 до 18:00 часот затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

Канал5 - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Делницата од мотел „Македонија“ до Градско и утре ќе биде затворена

Телеграф - 09.11.2015

Сообраќајот ќе се пренасочува по стариот пат, соопшти АМСМ Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на „Мануфактура“, делот од автопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5 до ...

Автопатот кај Градско денес и утре затворен до 18 часот

Шеталиште - 09.11.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Според известувањето од Мануфактура продукција денес и утре(9 и 10 ноември) во периодот од 5 до 18 ...

Дел од автопатот А1 и денеска и утре затворен за сообраќај

Локално - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Денешен - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Курир - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Дел од автопатот А1 денеска и утре затворен за сообраќај

Press24 - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Автопатот кај Градско денеска и утре затворен за сообраќај

Република - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Поради снимање на филм затворен дел од авто патот А1

Макфакс - 09.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

Дел од автопатот А1 затворен за сообраќај

Нетпрес - 09.11.2015

Дел од автопатот А1 затворен за сообраќај . Од Мануфактура продукција известуваат дека денес 10.11.2015, поради потребите за снимање на францускиот филм, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско е затворена за сообраќај од 05 ...

Поради снимање на филм затворен дел од авто патот А1

Денар - 09.11.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради потребите за снимање на францускиот филм „A Fond“, делот од атопатот А1, делницата од ...

Затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

Курир - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Утре затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

Press24 - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.

Дел од автопатот А1 и денеска и утре затворен за сообраќај

Канал 77 - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм „А фонд“ делот од атопатот А1, делницата од мотел „Македонија“ до Градско, денеска и утре од 5 до 18 часот ќе биде затворен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од ...

Од 5:00 до 18:00 часот затворена за сообраќај делницата од мотел Македонија до Градско

Lider - 09.11.2015

Поради потребите за снимање на францускиот филм во продукција на Мануфактура, делот од автопатот А1, делницата од мотел Македонија до Градско утре ќе биде затворена за сообраќај од 5:00 до 18:00 часот.