TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дунавка III Македонска

Pixel.mk - 15.11.2015

Баш кога човек ќе помисли дека нашата дива Дунавка не може да изненади повеќе, оп, еве ја она во ултра грациозен режим подигната и спремна да ја гази конкуренцијата. За кого?! ЗА ...

#Маседонијааа

Република - 15.11.2015

<> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> <> Ве поздрави Дунавка. Неделник Република Последни #Маседонијааа Нема македонски државјанин осомничен за поврзаност со „Париската група“ 15.11.2015 Совет за безбедност: Жица на границата само ...

Нова рунда! Дунавка ги поплави хејтерите – Јас секогаш победувам!

Вистина.мк - 15.11.2015

На интернет војната меѓу актуелната мисица и фармацевт, Дунавка Трифуновска и заедницата на социјалните мрежи и нема крај. И кога помисливме дека ќе биде по непишаното правило „секое чудо три дена трае“, скандалозноста напротив ескалира.

Дунавка во викенд доза го возвраќа ударот- Јас секогаш победувам!

Република - 15.11.2015

Војната меѓу актуелната мисица и фармацевт, Дунавка Трифуновска и заедницата на социјалните мрежи продожува. Кога сите помислија дека правот околу нејзинито претставување на Miss Grand International 2015 и скандалот околу тоа се слегнаа, таа ...

Нова рунда! Дунавка ги поплави хејтерите – Јас секогаш победувам!

Во Штип - 15.11.2015

На интернет војната меѓу актуелната мисица и фармацевт, Дунавка Трифуновска и заедницата на социјалните мрежи и нема крај. И кога помисливме дека ќе биде по непишаното правило „секое чудо три дена трае“, скандалозноста напротив ескалира.

Еве ја повторно: Уште едно видео во кое се гледа како Дунавка ја претставуваше Македонија

Хитпортал - 14.11.2015

На YouTube се појави уште едно видео од скандалозната македонска мисица Дунавка Трифуновска, која изминатиот период беше една од најозборуваните поради нејзиното претставување на Македонија на избор за убавина во Тајланд.

Дунавка вака ја претставува Македонија

Сител - 14.11.2015

На ЈуТјуб се појави уште едно видео од скандалозната македонска мисица Дунавка Трифуновска. Таа ја претставувала Македонија на изборот на најдобра национална облека. Еве ја пак ...

ВИДЕО: Дунавка се јави кај Јанко во Емисија, Македонија умира од смеење

За Се - 14.11.2015

Мисицата и фармацевт Дунавка Трифуновска, само со едно видео и едно претставување на Изборот за Мис во Царството Тајланд, стана невиден хит кај македонската публика и македонските медиуми.

Дунавка се јави кај Јанко во Емисија, Македонија умира од смеење (видео)

think.mk - 14.11.2015

Нема некој што овие денови не чул за Дунавка, а некој дури се пошегува и се јави во емисијата на Јанко - "Јади бурек", велејќи дека е "Дунавка од Македонијаааа". Погледнете го видеото, уште едно во низата поврзани со Дунавка : Дунавкааа....

ФОТО: Погледнете како изгледа без грам шминка нашата Дунавка

Вистина.мк - 14.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап во Тајланд предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија.

Еве ја повторно: Уште едно видео во кое се гледа како Дунавка ја претставуваше Македонија

Среќа.mk - 14.11.2015

На YouTube се појави уште едно видео од скандалозната македонска мисица Дунавка Трифуновска, која изминатиот период беше една од најозборуваните поради нејзиното претставување на Македонија на избор за убавина во Тајланд.

1: ? за Дунавка! Водителот Ване Маркоски ги искара хејтерите!

Вистина.мк - 14.11.2015

Меѓу оние што не се воздржаа да не коментираат за мисицата Дунавка Трифуновска и нејзиното претставување на изборот за Мис во Тајланд е и водителот Ване Маркоски, но од страната на одбраната за разлика од мнозинството.

НОВО ВИДЕО: Што ли прави со рацете Дунавка Трифуновска Македонија?

Press24 - 14.11.2015

На Youtube се појави ново видео од Дунавка Трифуновска. Погледнете ...

ФОТО: Погледнете како изгледа без грам шминка нашата Дунавка

Во Штип - 14.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на ...

Само тој ја кажа вистината за Дунавка

365 - 13.11.2015

Александар Тарабунов вчера напиша статус посветен на македонската мисица Дунавка Трифуновска и не ...

Игор Џамбазов со урнебесна фотографија ја „поздрави“ Дунавка, а само еден пејач ја поддржа

Хитпортал - 13.11.2015

Мисицата на Македонија, Дунавка Трифуновска вчера беше најгугланата, најкликаната и најактуелната македонка. Се започна кога Игор Џамбазов напиша статус за мисицата, кој очигледно ја навреди Дунавка па таа го возврати ударот.

Мисицата на Македонија главна на социјалните мрежи

Попара - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Дури и корисниците на Јутјуб нејзиното претставување го опишаа како епско, па кој го пропуштил редно е да го види: Ова е како одеше во ...

Урнебесно фото: Како Игор Џамбазов ја „поздрави“ Дунавка

МК News - 13.11.2015

По вчерашните случувања на социјалните мрежи меѓу Дунавка Трифуновска и дел од естрадните уметници во Македонија, следува урнебесна фотографија. Еве како Игор Џамбазов ја „поздрави“ ...

Да ги собереш сите изведувачи од „Скопски“, не се поголеми ѕвезди од Дунавка денеска

Убавина и Здравје - 13.11.2015

Сите изведувачи да ги собереш од Скопски, не се поголеми ѕвезди од Дунавка денеска – напиша на свјот фејсбук профил македонскиот пејач Александар Тарабунов, откако Скопскиот фестивал поминува во сенка на македонската мисица Дунавка Трифуновска.

Твит на денот - Еве што покажувала Дунавка

Panika.be - 13.11.2015

Што уствари покажуваше Дунавка во Тајланд :) Извор: Ноншалантен Дечко ...

Несудената мисица нема намера да се смири: Ја нападна и Весна Петрушевска

Убавина и Здравје - 13.11.2015

Популарната актерка Весна Петрушевска застана во одбрана на својот долгогодишен колега и пријател Игор Џамбазов откако беше напраднат од страна на „фабулозната мисица“ Дунавка Трифуновска , која деновиве е топ-тема во македонскиот етер откако ...

УРНЕБЕСНО: Игор Џамбазов ја поздрави Дунавка на свој начин (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска стана ултрапозната благодарение на тоа што нејзиниот настап на избор за убавина осамна на ѕидот на фан-страницата на Игор Џамбазов , а за што повеќе можете да прочитате ТУКА .

Погледнете како изгледа без грам шминка нашата Дунавка

Сител - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на ...

Еве како Игор Џамбазов возврати на нападите од Дунавка

Сител - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд, а со своето одење на пистата сите ги изнасмеа и стана Интернет сензација.

И организаторите се шегуваат на сметка на македонската "мисица"

Сител - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска е вистинска ѕвезда по изборот за мис на Тајланд. Сега и организаторите почнаа да се шегуваат на нејзина сметка. Miss Grand Macedonia เมื่อ Miss Grand Macedonia อยู่ทีมลูกเกดต้องชมคนตัดคลิปน่ะ ...

Дунавка доби и верни обожаватели... А во меѓувреме Игор Џамбазов ја поздрави на еден сосема посебен начин!

Точка - 13.11.2015

Ако Дунавка можеби и нè изненади со нејзините постапки, Игор секако не нè изненадува бидејќи и овојпат, како и секогаш, тој е крајно креативен. А не нè изненади и реакцијата на нејзините "верни обожаватели".

Фото: „Топ“ моделот Дунавка се сликаше без шминка

За Се - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на ...

ФОТО: Еве како и врати Игор Џамбазов на Дунавка!

За Се - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд, а со своето одење на пистата сите ги изнасмеа и стана Интернет сензација.

Фото: Сите ја исплукаа, само ТОЈ ја пофали Дунавка Трифуновска!

Шеталиште - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска беше вистински хајлајт на вчерашниот ден, без поговор. И додека сите живи, цел интернет и целата македонска заедница на социјалните мрежи ја плукаше и се исмејуваше, се најде еден јунак да ја пофали нашата мисица.

ВИДЕО: Ова е врвот – најсеирџиското видео за Дунавка!

За Се - 13.11.2015

Не дека не заслужи, но сеирот за Дунавка не престанува. Ова видео е денска хит на социјалните ...

ВИДЕО: Требало да облечат традиционална национална облека, па Дунавка го облекла знамето!!!

За Се - 13.11.2015

По неколкуте видеа од „спектакуларното“ преставување на Македонија на Мис Гранд, 2015 година од нашата Дунавка Трифуновска, на YouTubeo сретнавме видео на коа натпреварувачките се појавија во традиционална гардерова на своите држави.

Фото: Игор Џамбазов ја ”поздрави” Дунавка!

Среќа.mk - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд, а со своето одење на пистата сите ги изнасмеа и стана Интернет сензација.

Ја „закопа”: Игор Џамбазов и го врати ударот на Дунавка! (ФОТО)

Репортер - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд, а со своето одење на пистата сите ги изнасмеа и стана Интернет сензација.

ЕДНА ФОТОГРАФИЈА ИЛЈАДА ЗБОРОВИ: Вака Игор Џамбазов и го возврати ударот на Дунавка!

Вистина.мк - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Видеото од нејзиното претставување го преплави интернетот. Игор Џамбазов го сподели на својот Фејсбук профил, а веднаш потоа имаше ...

ФОТО: „Славната“ Дунавка без грам шминка на неа

Press24 - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на ...

ГАСИ ИНТЕРНЕТ: „Иде Дунав...Ка" - имитацијата на Дунавка ќе ве насмее до солзи

Press24 - 13.11.2015

Ова момче е можеби „најголемиот фан“ на Дунавка, а неговата имитација ќе ве насмее до солзи. #Дунавка #ИдеДунав...ка #МакедУнија ❤ @goran_petrovski Posted by KAMAJ on Thursday, November 12, ...

ГАСИ ИНТЕРНЕТ: „Фановите“ инспирирани од настапот на Дунавка Трифуновска!

Вистина.мк - 13.11.2015

Ова видео стана поголем хит од оригиналното видео на познатата Дунавка Трифуновска. Имено, ова момче е можеби „најголемиот фан“ на Дунавка, а неговата имитација ќе ве насмее до солзи. Видеото можете да го погледнете ТУКА ! Извор: Курир.мк ...

ФОТО: Погледнете како изгледа без грам шминка нашата Дунавка

Курир - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на ...

Видео: Верниот обожавател на Дунавка ќе ве насмее до солзи… А Игор ја поздрави во негов стил

Денешен - 13.11.2015

Ако Дунавка можеби и нè изненади со нејзините постапки, Игор секако не нè изненадува бидејќи и овојпат, како и секогаш, тој е крајно креативен. А не нè изненади и реакцијата на нејзините “верни обожаватели”.

ФОТО: Оваа фотка на Дунавка го запали Фејсбук

Press24 - 13.11.2015

По видеото почнаа шегите за Дунавка. Оваа фотка го обиколи Интернет ...

ВИДЕО: Интервјуто на Дунавка Трифуновска кое долго ќе се памети

Press24 - 13.11.2015

Се сеќавате ли на ова? Интервјуто на Дунавка Трифуновска од минатата година долго ќе се ...

ФОТО: „Навикла сам!" - прочитајте што напиша Дунавка на Фејсбук

Press24 - 13.11.2015

По критиките на нејзина сметка и видеото кое вечно ќе се памети, Дунавка Трифуновска остави статус на Фејсбук. ...

Игор Џамбазов ја поздрави Дунавка...

Вечер - 13.11.2015

Игор Џамбазов е Игор Џамбазов... А и Дунавка си е Дунавка... Коментар не е потребен... За потсетување само отворете го ...

ФОТО: Вака изгледа Дунавка без шминка

Press24 - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за само 24 часа стана вистински Интернет хит. Погледнете како топ моделот изгледа кога на лицето нема ...

Урнебесно фото: Како Игор Џамбазов ја „поздрави“ Дунавка

Курир - 13.11.2015

По вчерашните случувања на социјалните мрежи меѓу Дунавка Трифуновска и дел од естрадните уметници во Македонија, следува урнебесна фотографија. Еве како Игор Џамбазов ја „поздрави“ ...

ГАСИ ИНТЕРНЕТ: „Фановите“ инспирирани од настапот на Дунавка Трифуновска!

Курир - 13.11.2015

Ова видео стана поголем хит од оригиналното видео на познатата Дунавка Трифуновска. Имено, ова момче е можеби „најголемиот фан“ на Дунавка, а неговата имитација ќе ве насмее до ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Иде Дунав...ка Трифуновска!

Курир - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска и денеска е актуелна на социјалните мрежи. Ова урнебесно видео, кое ќе ве насмее до солзи, стана поголем хит од оригиналното видео на познатата Дунавка. Иде Дунав...ка ...

Погледнете како изгледа Дунавка без шминка

Денешен - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска за речиси помалку од 24 часа стана вистински хит на Интернет и социјалните мрежи. Нејзиниот настап предизвика бура на реакции и коментари ширум цела Македонија. Но погледнете како таа изгледа без грам шминка на неa… ...

ФОТО: Сите ја критикуваа а само тој ја пофали Дунавка!

Press24 - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска беше вистински хит вчера, а откако сите удрија по неа и Интернет просторот беше преплавен со негативни коментари, само тој ја пофали Дунавка. Станува збор за Александра Тарабунов кој вчера на Фејсбук напиша: Сите изведувачи да ги ...

Ја „закопа": Игор Џамбазов и го врати ударот на Дунавка! (ФОТО)

Press24 - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд, а со своето одење на пистата сите ги изнасмеа и стана Интернет сензација.

(ФОТО) Дунавка е светска сензација: И Обама и Путин се во тек со македонската сапуница!

Вистина.мк - 13.11.2015

Дунавка знзе како да биде во центарот на вниманието. Од кога се појави видеото од нејзиниот настап на изборот на Miss GrandInternational 2015, социјалните мрежи и медиумите буквално „експлодираа“ со разни информации, статуси, но и меѓусебни ...

Ново видео со Дунавка: Цел Тајланд се шегува со македонскиот модел

Press24 - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска е вистинска ѕвезда по изборот за мис на Тајланд. Сега и организаторите почнаа да се шегуваат на нејзина сметка Miss Grand Macedonia เมื่อ Miss Grand Macedonia อยู่ทีมลูกเกดต้องชมคนตัดคลิปน่ะ ...

ЕТЕ И ТОА Е МОЖНО: Сите ја исплукаа, само ТОЈ ја пофали Дунавка Трифуновска!

Вистина.мк - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска беше вистински хајлајт на вчерашниот ден, без поговор. И додека сите живи, цел интернет и целата македонска заедница на социјалните мрежи ја плукаше и се исмејуваше, се најде еден јунак да ја пофали нашата мисица.

ВИДЕО: Не престануваат шегите на сметка на Дунавка

Денешен - 13.11.2015

Откако претходно Дунавка Трифуновска за нешто помалку од 24 часа стана вистински хит на интернет, шегите на нејзина сметка никако да престанат. Погледнете го видеото, сигурно ќе ве насмее до солзи: Кога почна овде на бетонот да иде водата искочисмо ...

Игор Џамбазов ја поздрави Дунавка… (фото)

Република - 13.11.2015

Игор Џамбазов е Игор Џамбазов… А и Дунавка си е Дунавка… Коментар не е потребен… За потсетување само отворете го линкот Неделник Република Поврзани вести Да ги собереш сите изведувачи од Скопски, не се поголеми ѕвезди од Дунавка денеска Весна Бејби ...

Дунавка Трифуновска во поинакво издание – видео кое ќе ве насмее до солзи

Република - 13.11.2015

Дунавка Трифуновска, девојката која ја претставуваше Македонија на Мис гранд интернешнл во Тајланд, вчера удри по сите оние кои сметаа дека нејзиното појавување е скандалозно. За скандалот да биде поголем таа со своите 34 години учествуваше на избор ...

Урнебесно фото: Како Игор Џамбазов ја „поздрави“ Дунавка

Во Штип - 13.11.2015

По вчерашните случувања на социјалните мрежи меѓу Дунавка Трифуновска и дел од естрадните уметници во Македонија, следува урнебесна фотографија. Еве како Игор Џамбазов ја „поздрави“ ...

Дунавка со силен "шамар" Игор Џамбазов

ЗаЗабава - 12.11.2015

Откако Џамбазов на својата фан страница на фејсбук го објави видеото со кое многумина се исмеваа на нашата претставничка, Дунавка Трифуновска го „возврати“ ударот: Г-не Игор Џамбазов, немој да ми потресуваш фановите. А јас немам слабо срце како Ти.

Дунавка „удри“ по Џамбазов: Јас мис во Тајланд, ти ништо во с.Слепче

Хитпортал - 12.11.2015

Ако не знаевте која е Дунавка Трифуновиќ, ја запознавте вчера преку видеото како претставник на Македонија за Мис во Тајланд, иако никој не знае кој ја пратил таму. И откако Дунавка стана хит со нејзиното видео од нејзиното парадирање на пистата, ја ...

Дунавка се расправа со сите: Онлајн војна со Мики Црнокрак

Хитпортал - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

Хит на денот: Мис Македонија во Тајланд

365 - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на изборот за Miss Grand International во Банкок, Тајланд. Еве ги девте видеа што станаа хит на социјалните ...

Дунавка со „совршениот“ српски во меѓувреме стана Мис на Македонија и има ново видео

Хитпортал - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска стана позната по нејзиниот „совршен“ српски јазик. Во меѓувреме, станала и Мис на Македонија, но не сме знаеле. Инаку, Дунавка ја претставувала Македонија на Miss Grand International кој се одржал во Банкок, Тајланд.

Дунавка доминира во видеото со најсмешните моменти од изборот во Тајланд

Хитпортал - 12.11.2015

Дубравка Трифуновска „преку ноќ“ стана хит во Македонија откако низ интернет порталите и социјалните мрежи се прошири видеото од нејзиното „парадирање“ на изборот за Miss Grand International кој се одржал во Банкок, Тајланд.

Црнокрак: Како Дунавка стигнала до изборот, сама си знае

МК News - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

Шокантна порака од Мис Дунавка до Игор Џамбазов – се дрзна да го навредува

МК News - 12.11.2015

Oткако Игор Џамбазов го сподели видеото на неговата фан страница на Фејсбук за учеството на Дунавка Трифуновска како Мис Македонија на изборот во Тајланд, мисицата возврати со погрдни зборови и споредби од кои може само да ви се згрози.

Дунавка со „совршениот“ српски во меѓувреме стана Мис на Македонија и има ново видео

МК News - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска стана позната по нејзиниот „совршен“ српски јазик. Во меѓувреме, станала и Мис на Македонија, но не сме знаеле. Инаку, Дунавка ја претставувала Македонија на Miss Grand International кој се одржал во Банкок, ...

Дунавка Трифуновска „распали“ по Игор Џамбазов

Коментар - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска „распали“ по Игор Џамбазов . Еве што напиша на нејзиниот Facebook профил. 0 ...

„Мисицата“ го возвраќа ударот: „Г. Џамбазов, јас немам слабо срце како ТИ!“

Убавина и Здравје - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска веќе два дена го „дрма“ македонскиот етер по фамозното претставување на Македонија на интернационалниот избор „Мис гранд“. А како изгледаше дефилето на нашата претставничка, погледнете во видеоклипот што следува: Е сега, по ...

Мисицата Дунавка со шокантна порака до Игор Џамбазов

Сител - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

ХИТ НА ДЕНОТ: Мисицата на Македонија главна на социјалните мрежи

Сител - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Дури и корисниците на Јутјуб нејзиното претставување го опишаа како епско, па кој го пропуштил редно е да го види: Ова е како одеше во ...

Онлајн војна: Дунавка vs. Македонската естрада

Точка - 12.11.2015

Настапот на Дунавка Трифуновска на Miss Grand International 2015 претставувајќи ја Македонија, во Бангкок, на Тајланд, предизвика вистинска бура на интернет мрежата. Меѓу првите се јави шоуменот Игор Џамбазов, кој што го сподели видео записот од ...

Мисицата Дунавка удри по Игор Џамбазов, дали го посрамоти него, или самата себе?

think.mk - 12.11.2015

Откако Џамбазов на својата фан страница на фејсбук го објави видеото од кое многумина Македонци се чувствуваа засремно Дунавка Трифуновска го „возврати“ ударот: Г-не Игор Џамбазов, немој да ми потресуваш фановите. А јас немам слабо срце како Ти.

Дунавка „удри“ по Џамбазов: Јас мис во Кралството Тајланд, ти ништо во с.Слепче

За Се - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „ брилијантниот српски јазик “ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

ВИДЕО: На Дунавка не и се смее само Македонија, туку цел свет!

За Се - 12.11.2015

Приказната е од прилика вака. Дунавка си ја купила лиценцата за „Miss Grand“, место избор на Мисс на Македонија си се пратила себе и лажела дека има 24 години. Сето тоа го направила во голема тајност во Македонија, но некој го најде видеото и сега е ...

Дунавка ептен се уфилма - другите се лузери, а таа кралица!

Вечер - 12.11.2015

Мис Дунавка веќе два дена е апсолутен хит на интернет и речиси да нема корисник кој не го погледнал или не го споделил видеото од нејзиниот брилијантен настап на Мис на светот. Иако порталите и ФБ корисниците не штедеа погрдни зборови за бламот на ...

Дунавка „удри“ по Џамбазов: Јас мис во Кралството Тајланд, ти ништо во с.Слепче

Среќа.mk - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по ” брилијантниот српски јазик ” и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Мисицата Дунавка упати шокантна порака до Игор Џамбазов

Press24 - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Мисицата Дунавка со шокантна порака до Игор Џамбазов

Денешен - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Црнокрак: Како Дунавка стигнала до изборот, сама си знае

Press24 - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

На Дунавка не и се смее само Македонија, туку цел свет - еве како стигнала на изборот

Press24 - 12.11.2015

Приказната е од прилика вака. Дунавка си ја купила лиценцата за „Miss Grand“, место избор на Мисс на Македонија си се пратила себе и лажела дека има 24 години. Сето тоа го направила во голема тајност во Македонија, но некој го најде видеото и сега е ...

Дунавка до Весна Петрушевска Бејби: Во се сум подобра од тебе

Денешен - 12.11.2015

Се чини никој не чини во државата освен Дунавка Трифуновска и чат-пат некој околу неа. Сега на „дневен ред“ и е Весна Бејби Петрушевска. Во свој стил мисицата која со 34 години учествуваше на избор на Мис во Тајланд за девојки до 24 години напиша: ...

Црнокрак: Како Дунавка стигнала до изборот, сама си знае

Денешен - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

ХИТ НА ДЕНОТ: Мисицата на Македонија главна на социјалните мрежи

Курир - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Дури и корисниците на Јутјуб нејзиното претставување го опишаа како епско, па кој го пропуштил редно е да го види: Ова е како одеше во ...

Дунавка Трифуновска до Џамбазов: „Јас мис во Кралството Тајланд, ти ништо во Слепче“

Нетпрес - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Видеото од нејзиното претставување го преплави интернетот. Игор Џамбазов го сподели на својот Фејсбук профил, а веднаш потоа имаше ...

ВИДЕО: На нашата Дунавка не и се смее само Македонија, туку цел свет!

Денешен - 12.11.2015

Приказната е од прилика вака. Дунавка си ја купила лиценцата за „Miss Grand“, место избор на Мисс на Македонија си се пратила себе и лажела дека има 24 години. Сето тоа го направила во голема тајност во Македонија, но некој го најде видеото и сега е ...

Дунавка до Весна Петрушевска: Во се сум подобра од тебе

Курир - 12.11.2015

Се чини никој не чини во државата освен Дунавка Трифуновска и чат-пат некој околу неа. Сега на „дневен ред“ и е Весна Бејби Петрушевска. Во свој стил мисицата која со 34 години учествуваше на избор на Мис во Тајланд за девојки до 24 години напиша: ...

Ја издадоа брчките на лицето – Дунавка на изборот на Мис лаже дека има 24 години?!

Курир - 12.11.2015

Кој и поверува на мисицата Дунавка Трифуновска дека има 24 години? На о фицијалната страница на Мис гранд интернешнл стои дека македонската претставничка има 24 години, што би значело дека е родена 1991 година, пишува Република.

Дунавка не се откажува од нападите, естрадата возвраќа

Курир - 12.11.2015

Игор Џамбазов го сподели статусот на Дунавка во кој таа ја истакнува својата „големина“ и „безвредноста“ на Игор Џамбазов. Тоа беше причина мисицата Дунавка Трифуновска, за која никој, освен таа самата, не знае како стигнала до изборот на Мис во ...

Мисицата Дунавка со шокантна порака до Игор Џамбазов

Курир - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Црнокрак: Како Дунавка стигнала до изборот, сама си знае

Курир - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

Дунавка до Мики Црнокрак: Ние сме змејови за тебе

Курир - 12.11.2015

Откако Мики Црнокрак за „Република“ изјави дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“ и дека не е јасно како таа стигнала да ја ...

ИНТЕРНЕТ ХИТ: Она што го направи македонската мисица вечно ќе се памети (ВИДЕ)

Press24 - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска и нејзиниот „Catwalk" вечно ќе се паметат. Ова видео е новиот ...

ВИДЕО: Еве како Дунавка Трифуновска епски ја претстави МакедоУнија на изборот за Мис

Вистина.мк - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Дури и корисниците на Јутјуб нејзиното претставување го опишаа како епско, па кој го пропуштил редно е да го види: ...

Дунавка до Весна Петрушевска: Во се сум подобра од тебе!

Press24 - 12.11.2015

Откако Весна Бејби и одржа лекција на Дунавка по нејзините негативни коментари за Игор Џамбазов, Топ моделот на социјалните мрежи ја прозва и актерката, еве што ...

Актерската империја го возвраќа ударот: Весна Петрушевска и Џамбазов против Дунавка Трифуновска!

Вистина.мк - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Видеото од нејзиното претставување го преплави интернетот. Игор Џамбазов го сподели на својот Фејсбук профил, а веднаш потоа имаше ...

Уште една шокантна порака од Мис Дунавка до Игор Џамбазов

Курир - 12.11.2015

Oткако Игор Џамбазов го сподели видеото на неговата фан страница на Фејсбук за учеството на Дунавка Трифуновска како Мис Македонија на изборот во Тајланд, мисицата возврати со погрдни зборови и споредби од кои може само да ви се згрози.

Како се „прослави“ Дунавка – Ишла сам ишла, па сам шлапнула… (видео)

Република - 12.11.2015

Како Дунавка Трифуновска се прослави… Никој не ја знаеше до нејиниот лош српски јазик, кога револтирана од тоа што си играа мајтап со неа, почна да навредува се што ќе стигне. Неделник Република Поврзани вести Дунавка не се откажува од нападите, ...

Весна Бејби на „дневен ред“ кај Дунавка – мисицата била подобра во сѐ

Република - 12.11.2015

Се чини никој не чини во државата освен Дунавка Трифуновска и чат-пат некој околу неа. Сега на „дневен ред“ и е Весна Бејби Петрушевска. Во свој стил мисицата која со 34 години учествуваше на избор на Мис во Тајланд за девојки до 24 години напиша: ...

Ја издадоа брчките на лицето – Дунавка на изборот на Мис лаже дека има 24 години

Република - 12.11.2015

Кој и поверува на мисицата Дунавка Трифуновска дека има 24 години? На о фицијалната страница на Мис гранд интернешнл стои дека македонската претставничка има 24 години, што би значело дека е родена 1991 година.

Дунавка не се откажува од нападите, естрадата возвраќа

Република - 12.11.2015

Игор Џамбазов го сподели статусот на Дунавка во кој таа ја истакнува својата „големина“ и „безвредноста“ на Игор Џамбазов. Тоа беше причина мисицата Дунавка Трифуновска, за која никој, освен таа самата, не знае како стигнала до изборот на Мис во ...

Дунавка „удри“ по Џамбазов: Јас мис во Кралството Тајланд, ти ништо во с.Слепче

Република - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Црнокрак: Како Дунавка стигнала до изборот, сама си знае

Република - 12.11.2015

Модниот менаџер Мики Црнокрак вели дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“.

Да ги собереш сите изведувачи од Скопски, не се поголеми ѕвезди од Дунавка денеска

Република - 12.11.2015

Сите изведувачи да ги собереш од Скопски, не се поголеми ѕвезди од Дунавка денеска – напиша на свјот фејсбук профил македонскиот пејач Александар Тарабунов, откако Скопскиот фестивал поминува во сенка на македонската мисица Дунавка Трифуновска.

Дунавка: јас ја имам лиценцата за национален директор за Мис Гранд Интернационал

Република - 12.11.2015

Откако Мики Црнокрак за „Република“ изјави дека лиценцата за Мис гранд интернешнл, каде годинава Македонија ја претставуваше Дунавка Трифуновска, до лани била во рацете на модното студио „Црнокрак“ и дека не е јасно како таа стигнала да ја ...

Мисицата Дунавка “удри“ по Игор Џамбазов

Lider - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Дунавка РАСПАЛИ по Игор Џамбазов: „Немам слабо срце како ти и не следам лузери“

Пулс24 - 12.11.2015

Повеќето не ја знаат, а на другите им стана позната по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис на светот. Но, таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

ХИТ НА ДЕНОТ: Мисицата на Македонија главна на социјалните мрежи

Во Штип - 12.11.2015

Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Miss Grand International 2015 кој се одржа во Бангкок, Тајланд. Дури и корисниците на Јутјуб нејзиното претставување го опишаа како епско, па кој го пропуштил редно е да го види: Ова е како одеше во ...

Дунавка не се откажува од нападите, естрадата возвраќа

Во Штип - 12.11.2015

Игор Џамбазов го сподели статусот на Дунавка во кој таа ја истакнува својата „големина“ и „безвредноста“ на Игор Џамбазов. Тоа беше причина мисицата Дунавка Трифуновска, за која никој, освен таа самата, не знае како стигнала до изборот на Мис во ...

Хит на денот: Мисицата на Македонија во Тајланд

Црнобело - 11.11.2015

Овогодинешниот избор за Miss Grand International 2015 се одржуваше во Бангкок, каде имавме и наша претставничка - Дунавка Трифуновска. Само неколку дена по завршувањето на настанот, објавено е видео на кое таа започнува со театрално претставување на ...

ВИДЕО: Се сеќавате на Дунавка со совршениот српски? Таа ја преставува Македонија на Miss Grand International

За Се - 11.11.2015

Стана позната по нејзиниот перфектен српски во Белград, а сега станала Мис без да знаеме. Како тоа „топ моделт“ Дунавка станала Мис на Македонија и кој ја испратил да ја преставува државава некаде, немаме информации, но видеово вреди да се погледне.

КОГА СМЕ КАЈ МИСИЦИТЕ: Здраво јас сум Дунавка и ја претставував Македонија во Бангкок …

Среќа.mk - 11.11.2015

Овогодинешниот избор за Miss Grand International 2015 се одржуваше во Бангкок, каде имавме и наша претставничка – Дунавка Трифуновска. Инаку на Дунавка сигурно ќе се сетите по нејзиниот перфектен српски во Белград.

До кога вакви мисици ќе ја претставуваат Македонија? (ВИДЕО)

Вечер - 11.11.2015

Кога се изборите за убавина во прашање и учествата на нашите девојки икс пати имало проблеми, особено во пишувањето на името на нашата земја, но досега не се случило на наша претставничка да и ги згрешат генералиите.