TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца Хрвати добија по четири месеци затвор за инцидентите во Париз (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2012

Троијца припадници на навивачката група на Динамо Загреб, „Бед Блу Бојс“ заработија четири месеци затвор поради инцидентите во Париз и жестоките тепачки со домашните хулигани, ноќта пред дуелот на ...

Тројца навивачи на Динамо осудени на четири месеци затвор

СуперСпорт - 09.11.2012

Нередите низ улиците на Париз, пред одигрувањето на дуелот од ЛШ меѓу ПСЖ и Динамо Загреб, добија свој епилог, а француското судство по кратка постапка донесе пресуда за сите уапсени навивачи на ...

Тројца хрватски хулигани осудени на 4 месеци затвор

+инфо - 09.11.2012

Францускиот суд осуди тројца хрватски хулигани на затворска казна од 4 месеци по инцидентите кои избија во Париз во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Динамо Загреб.

Четири месеци затвор за припадници на БББ

Хајд Парк - 09.11.2012

Судот во Париз, на тројца хрватски навивачи им изрече затворски казни во време траење од четири месеци, поради учеството во нередите, кои се случија во центарот на француската престолнина, ден пред ...

Динамо Загреб закован за дното на европскиот фудбал

Хајд Парк - 09.11.2012

Хрватскиот шампион и учесник во фудбалската Лига на шампиони, Динамо Загреб, единствениот тим кој сезонава во фазата по групи, во европските купови нема постигнато ниту еден гол.

Динамо Загреб закован за дното на европскиот фудбал

Макфакс - 09.11.2012

Хрватскиот шампион и учесник во фудбалската Лига на шампиони, Динамо Загреб, единствениот тим кој сезонава во фазата по групи, во европските купови нема постигнато ниту еден гол.

Четири месеци затвор за припадници на БББ

Макфакс - 09.11.2012

Судот во Париз, на тројца хрватски навивачи им изрече затворски казни во време траење од четири месеци, поради учеството во нередите, кои се случија во центарот на француската престолнина, ден пред ...

Видео: Навивач влезе на теренот и го прекина нападот на својот тим

Пулс24 - 08.11.2012

На натпреварот меѓу екипите на Динамо Киев и Порто во рамките од Лигата на Шампионите се случи испад на еден навивач кој влезе на теренот во 92-рата минута а со самото тоа ја прекина акцијата на ...

Порто во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 07.11.2012

Покрај Малага, пласман во 1/8 финалето во Лигата на Шампионите обезбеди и Порто. Португалскиот тим одигра 0-0 на гостувањето кај Динамо Киев, сосема доволно за пласман во следната фаза на две кола ...

Најглупавиот навивач

Оn.net - 07.11.2012

Фудбалерите на Динамо Киев имаат причина да бидат бесни на еден нивни глупав навивач. Имено во моментот додека Динамо во 92.

Навивач на Динамо Киев прекина акција за гол на својот тим (ВИДЕО)

МКД - 07.11.2012

Неверојатна глупост направи еден украински навивач на Динамо Киев на вчерашниот меч од четвртото коло во Лигата на шампионите против Порто, откако влета во теренот во судиското надополнување и ...

Навивачка глупост (видео)

ЗаЗабава - 07.11.2012

На истекот од 92. минута фудбалерите на Динамо Киев се обидуваа да постигнат гол за победа против Порто, но тогаш на теренот влезе еден украински навивач и ја прекина акцијата.

Видео: Најглупавиот навивач!

Спортски - 07.11.2012

На истекот од 92-та минута фудбалерите на Динамо Киев се обидуваа да постигнат гол за победа против Порто, но тогаш на теренот влезе еден украински навивач и ја прекина акцијата.

За Анчелоти, Ибра е Бог

Спорт Денес - 07.11.2012

ПСЖ немаше големи проблеми за да го совлада хрватскиот Динамо. Избраниците на Карло Анелоти славеа со 4-0, со што се на чекор од пласман за наредната фаза во ЛШ.

Еден многу глупав фан

Идивиди - 07.11.2012

Засега неименуван фан, на Динамо истрча на теренот за време на последните секунди од вчерашниот натпревар против Порто во ЛШ и се обиде да го попречи последниот напад на својот тим.

ВИДЕО: Неверојатно! Влета во теренот и ја прекина акцијата на својот тим!

+инфо - 07.11.2012

Идиотски потег на навивач на Динамо Киев го чинеше неговиот тим шанса за победа во финишот на синоќешниот дуел од Лигата на шампионите против Порто.

ВИДЕО: „Глупак“ на денот, украински навивач ги зезна своите во 92 минута

БезПардон - 07.11.2012

Фудбалерите на украинскиот Динамо Киев синоќа на натпреварот со португалскиот шампион Порто беа оштетени, но не од судиите или противниците, туку замислете од украински навивач.

Видео: Најглупавиот навивач!

Таратур - 07.11.2012

На истекот од 92-та минута фудбалерите на Динамо Киев се обидуваа да постигнат гол за победа против Порто, но тогаш на теренот влезе еден украински навивач и ја прекина акцијата.

Тепачка меѓу навивачите на ПСЖ и Динамо

Оn.net - 06.11.2012

Навивачите на ПСЖ и Динамо Загреб се судрија на улиците на Париз во понеделникот навечер пред двобојот од Лигата на шампиони.

Приведени 80 фанови на Динамо Загреб во Париз

24Фудбал - 06.11.2012

Министерството за внатрешни работи на Франција во неделата соопшти дека нема да им дозволи на ултрас навивачите на Динамо Загреб, познатите ’Бед Блу Бојс’, да допатуваат во Париз за дуелот помеѓу ПСЖ ...

Анчелоти: Очекувам реакција

24Фудбал - 06.11.2012

Изминатиов викенд, ПСЖ го доживеа првиот пораз во првенството на Франција, ’Светците’ пред своите фанови загубија во дуелот со Сент Етјен.

Анчелоти верува во својот тим

Спорт Денес - 06.11.2012

ПСЖ пред само неколку дена беше поразен во домашното првенство, а сега треба да покажат дека имаат квалитет за во ЛШ. Анчелоти верува дека неговиот тим ќе го совлада Динамо.

Тепачка на хулигани во Париз, хрватски навивач тешко повреден

Кајгана - 06.11.2012

„Француските власти и УЕФА биле во право. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Динамо Загреб во Лигата на шампиони спаѓа меѓу оние со висок ризик“, стои во текстот на „Le Parisien“, најчитаниот дневен весник во ...

ВИДЕО: Судир меѓу хулиганите во Париз – Тешко повреден Хрват

А1 On - 06.11.2012

Француските власти и челници на УЕФА беа во право што натпреварот меѓу ПСЖ и Динамо го вброија меѓу високоризичните. Во понеделникот навечер, помеѓу 22 и 23 часот се судрија навивачите на ПСЖ и ...

„Битка за Бастилја“ на хулиганите во Париз

Идивиди - 06.11.2012

Еден фан на Динамо Загреб е повреден а 24-ца се уапсени по синоќешните судири со фановите на ПСЖ, во Париз, јавија француските медиуми.

Видео: Хрватски и француски хулигани дивееја низ Париз

Спортски - 06.11.2012

„Француските власти и УЕФА биле во право. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Динамо Загреб во Лигата на шампиони спаѓа меѓу оние со висок ризик“, стои во текстот на „Паризиен“, најчитаниот дневен весник во ...

Навивачка војна во Париз

ЗаЗабава - 06.11.2012

Навивачите на Динамо Загреб и ПСЖ жестоко се судрија во близина на плоштадот Бастилја во Париз, во пресрет на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите.

Голема тепачка меѓу навивачите на ПСЖ и Динамо во Париз

СуперСпорт - 06.11.2012

Навивачите на загребски Динамо и ПСЖ вчера предизвикаа големи инциденти во парискиот кварт Бастилја. Приведени се 24 навивачи, од кои поголем дел се приврзаници на Динамо, а еден хрватски навивач е ...

Анчелоти: Сеуште не играме на врвно ниво

Спортски - 06.11.2012

Тренерот на ПСЖ, Карло Анчелоти на пресконференцијата пред натпреварот од ЛШ против Динамо Загреб призна дека неговиот тим не игра на врвно ниво, но дека сепак резултатите се задоволувачки.

Група А : Порто тргнува по трите бода во Киев за пласман во 1/8 финалетo

СуперСпорт - 06.11.2012

Тренерот на Динамо Киев денес го прославува својот роденден. Подобар подарок од победа против екипата на Порто од своите фудбалери не би можел да добие, но за жал, тој нема да го следи натпреварот ...

ПСЖ лесно против Динамо Загреб, додека Динамо Киев ремизира со Порто

СуперСпорт - 06.11.2012

Тимот од Загреб доживеа нов пораз, овојпат беа на мета на ПСЖ, додека во Киев немаше победник. Тимот на Карло Анчелоти лесно го доби тимот на Динамо Загреб со убедливи 4-0.

ВИДЕО: Хулиганска пресметка во Париз, еден Хрват тешко повреден, 24 уапсени

+инфо - 06.11.2012

Синоќа навивачки групи на Динамо Загреб и ПСЖ имале жестоки пресметки на неколку локации низ Париз, од кои најголемата била на плоштадот „Бастилја“.

Тепачка во Париз

Сител - 06.11.2012

Навивачите на ПСЖ и Динамо (Загреб) ја одбранија репутацијата на ризичен фактор и 24 часа пред средбата помеѓу двата тима од Лигата на шампионите на стадионот "Парк де Пренс" во Париз успеаја да ...

ВИДЕО: Навивачка војна во Париз

Либертас - 06.11.2012

Навивачите на Динамо Загреб и ПСЖ жестоко се судрија во близина на плоштадот Бастилја во Париз, во пресрет на вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите.

Крвава пресметка на навивачите на ПСЖ и на Динамо Загреб сред Париз

БезПардон - 06.11.2012

Вечерашниот фудбалски натпревар од четвртото коло на Лигата на шампиони во групата А, меѓу француски ПСЖ и хрватски Динамо Загреб синоќа имаше крвава увертира во Париз.

ВИДЕО: Тепачка помеѓу навивачите на ПСЖ и Динамо Загреб

Курир - 06.11.2012

На улиците на Париз синоќа се судрија двете навивачки групи, а во инцидентот има едно тешко повредено лице. Полицијата соопштува дека во оваа тепачка тешко е повреден еден навивач на Динамо, додека ...

ВИДЕО: Масовна тепачка меѓу навивачите на ПСЖ и Динамо Загреб во Париз

Press24 - 06.11.2012

Според полицијата во оваа тепачка тешко е повреден еден навивач на Динамо, додека други 24 учесници во инцидентот се приведени. Тепачката се случила неколку минути пред полноќ.

Тепачка на хулигани во Париз, хрватски навивач тешко повреден

Хајд Парк - 06.11.2012

„Француските власти и УЕФА биле во право. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Динамо Загреб во Лигата на шампиони спаѓа меѓу оние со висок ризик“, стои во текстот на „Le Parisien“, најчитаниот дневен весник во ...

Видео: Хрватски и француски хулигани дивееја низ Париз

Таратур - 06.11.2012

„Француските власти и УЕФА биле во право. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Динамо Загреб во Лигата на шампиони спаѓа меѓу оние со висок ризик“, стои во текстот на „Паризиен“, најчитаниот дневен весник во ...

Фото/Видео: Инциденти во Париз, Навивач на Динамо тешко повреден

Пулс24 - 06.11.2012

Во пресрет на забраните и апелот до навивачите за натпреварот меѓу ПСЖ и Динамо Загреб, во главниот град на Франција доцна синоќа дојде до меѓусебна пресметка на навивачите по која се уапсени околу ...

Тепачка на хулигани во Париз, хрватски навивач тешко повреден

Макфакс - 06.11.2012

„Француските власти и УЕФА биле во право. Натпреварот помеѓу ПСЖ и Динамо Загреб во Лигата на шампиони спаѓа меѓу оние со висок ризик“, стои во текстот на „Le Parisien“, најчитаниот дневен весник во ...

Жестоки судири на навивачите на ПСЖ и Динамо Загреб

Inpress - 06.11.2012

Париз, 6. ноември 2012 (ИНПРЕС) Пред вечерашниот дуел од Лигата на шампионите помеѓу екипите на ПСЖ и Динамо Загреб во Париз се случиле инциденти на навивачите на двата клуба.

ФОТО: Масовна тепачка меѓу навивачите на ПСЖ и Динамо Загреб во Париз

Maxim - 06.11.2012

Според полицијата во оваа тепачка тешко е повреден еден навивач на Динамо, додека други 24 учесници во инцидентот се приведени. Тепачката се случила неколку минути пред полноќ.