TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судири меѓу Курди и полиција во Турција

Р.С.Европа - 11.11.2012

Судири меѓу курдските активисти и безбедносните сили беа забележани вчера во јужниот дел на Тиурција. Илјадници Курди вчера излегоа на протести во провинцијата Чизре да покажат солидарост со ...

Франција: градоначалник штрајкува со глад

МКД - 11.11.2012

Градоначалникот на градчето Севран во близина на Париз, Стефан Гатињон, вчера започнал штрајк со глад пред зградата на францускиот парламент за да го изрази својот протест поради одбивањето на ...

Градоначалник во Франција штрајкува со глад

Канал5 - 11.11.2012

Градоначалник на градчето Севран во близина на Париз Стефан Гатињон штрајкува со глад пред францускиот парламент. Причина за штрајкот е одбивањето на владата финансиски да го помогне буџетот на ...

Градоначалник за пример, штрајкува со глад пред францускиот парламент

БезПардон - 11.11.2012

Стефан Гатињон, градскиот татко на Севран, град во близина на Париз вчера започнал штрајк со глад пред зградата на францускиот парламент.

Франција: Градоначалник штрајкува со глад

А1 On - 10.11.2012

Градоначалникот на малото градче Севран во близина на Париз Стефан Гатињон вчера стапи во штрајк со глад пред зградата на францускиот парламент за да го изрази својот протест против одбивањето на ...

Франција: Градоначалник штрајкува со глад

Sky - 10.11.2012

Градоначалникот на мало градче во близина на Париз Стефан Гатинјон вчера стапи во штрајк со глад пред францускиот парламент за да изрази протест против одбивањето на владата финансиски да му помогне ...

Штрајк на административците во ЕУ

24 Вести - 09.11.2012

Седиштето на ЕУ парализирано од штрајк. Околу 1.000 вработени во административниот центар на Европската унија во Брисел протестираа синоќа поради најавеното намалување на платите.

Двајца пратеници од прокурдска партија почнаа штрајк со глад

Р.С.Европа - 09.11.2012

Двајца пратеници од прокурдската Партија за мир и демократија почнаа со штрајк со глад во знак на поддршка за исполнување на барањата на стотици затвореници кои штрајкуваат со глад во државата.

Блокиран јавниот транспорт во Атина

Р.С.Европа - 09.11.2012

Атина денеска повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Штрајкови четири дена по ред ја потресуваат Атина

Телма - 09.11.2012

Работниците во јавниот транспорт во Грција четврти ден продолжуваат со генералниот штрајк. Грчкиот парламент едвај ги усвои новите закони за штедење, но европските партнери на Атина изјавија дека се ...

Блокиран јавниот транспорт во Атина

+инфо - 09.11.2012

Атина денеска повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Николиќ во посета на Грција

Канал5 - 09.11.2012

Атина денеска повторно ќе остане без метро и трамвај. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк. Петти ден по ред градскиот транспорт во престолнината ќе биде блокиран во знак на ...

Атина денеска пак блокирана

БезПардон - 09.11.2012

Атина денеска повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Атина повторно без метро и трамвај

eReporter - 09.11.2012

Службеници во јавниот транспорт во Атина објавија нов 24-часовен штрајк, поради што метрополата остана без метро и трамвај.

Грција ги усвои новите мерки за штедење (ФОТО)

МКД - 08.11.2012

Кревката коалициска влада на Грција беше пред најтешкиот тест до сега: на вториот ден од генералниот штрајк парламентот гласаше за новите, болни мерки на штедење.

Јавниот превоз во Атина повторно блокиран поради 24-часовен штрајк

А1 On - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Дел од јавниот транспорт во Атина останува блокиран и утре

Алфа - 08.11.2012

Атина утре повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Јавниот транспорт во Атина останува блокиран

Н.Македонија - 08.11.2012

Атина утре повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24 часовен штрајк Денеска четврти ден по ред градскиот транспорт во главниот ...

Продолжува 24 часовниот штрајк во Атина

Фактор - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Се влоши здравјето на Тимошенко

+инфо - 08.11.2012

Здравствената состојба на украинската опозиционерка Јулија Тимошенко, која од 29 октомври штрајкува со глад во знак на протест против фалсификување на општите избори, се влоши, изјави нејзиниот ...

Јавниот превоз во Атина повторно блокиран поради 24-часовен штрајк

МРТ - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Јавниот превоз во Атина повторно блокиран поради 24-часовен штрајк

Сител - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Се влоши здравјето на Тимошенко

Либертас - 08.11.2012

Здравствената состојба на украинската опозиционерка Јулија Тимошенко, која од 29 октомври штрајкува со глад во знак на протест против фалсификување на општите избори, се влоши, изјави нејзиниот ...

Двајца пратеници од прокурдска партија почнаа штрајк со глад

Сител - 08.11.2012

Двајца пратеници од прокурдската Партија за мир и демократија почнаа со штрајк со глад во знак на поддршка за исполнување на барањата на стотици затвореници кои штрајкуваат со глад во државата.

Дел од јавниот транспорт во Атина останува блокиран и утре

Сител - 08.11.2012

Атина утре повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Влошена здравствената состојба на Тимошенко

Точка - 08.11.2012

Здравствената состојба на украинската опозиционерка Јулија Тимошенко, која од 29-ти октомври штрајкувала со глад во знак на протест против “фалсификување“ на општите избори, се влошило, изјавил ...

Атина повторно блокирана

Курир - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Влошена здравствената состојба на Тимошенко

Нетпрес - 08.11.2012

Здравствената состојба на украинската опозиционерка Јулија Тимошенко, која од 29-ти октомври штрајкувала со глад во знак на протест против “фалсификување“ на општите избори, се влошило, изјавил ...

Тимошенко во критична состојба

БезПардон - 08.11.2012

Здравствената состојба на украинската опозиционерка Јулија Тимошенко, која од 29 октомври штрајкува со глад во знак на протест против фалсификување на општите избори, се влоши, изјави нејзиниот ...

Штрајк на службениците во европските институции

Макфакс - 08.11.2012

Дел од службениците во европските институции во Брисел стапија во штрајк во четвртокот, протестирајќи против предлогот за намалување на трошоците за администрацијата во следната седумгодишна буџетска ...

Повторно блокиран jавниот превоз во Атина

Денешен - 08.11.2012

Четврти ден во Атина нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница поради уште еден 24 часовен штрајк на вработените во јавниот транспорт, кои со него го изразуваат своето ...

Дел од јавниот транспорт во Атина и утре ќе биде блокиран

Денешен - 08.11.2012

Атина утре повторно ќе остане без метро и трамвај, јавија грчките медиуми. Службеници во јавниот транспорт објавија нов 24-часовен штрајк.

Во Грција штрајкуваат вработените во јавниот транспорт

Maxim - 08.11.2012

Четврти ден во Атина се одржува штрајк на вработените во јавниот транспорт. И денеска во Грција нема да се движат метрото, трамваите и електричната железница, Со 24-часовниот штрајк на вработените во ...

Лекарите не успеаја да ја убедат Јулија Тимошенко да го прекине штрајкот со глад

24 Вести - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Продолжува генералниот штрајк во Грција

Р.С.Европа - 07.11.2012

Грчкиот парламент се подготвува за гласање за новиот пакет од мерките за штедење, а во меѓувреме продолжува 48-часовниот генерален штрајк.

Грција денес на тест

Утрински - 07.11.2012

Точно на полноќ грчкото собрание ќе гласа за новиот пакет-мерки со што ќе им прати јасен одговор на лидерите на ЕУ дали Грција е спремна да ги исполни обврските Од нашиот дописник Со работничките ...

Тимошенко не ги слуша лекарите да го прекине штрајкот со глад

Телма - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Трет генерален штрајк во Грција за шест недели

Н.Македонија - 07.11.2012

Стотици илјади Грци вчера излегоа на 48-часовен штрајк во знак на протест против новата рунда на кратење на платите и на пензиите, што денеска се очекува да биде изгласано во парламентот со тесно ...

Втор ден генерален штрајк во Грција

А1 On - 07.11.2012

Во Грција денеска се продолжува генералниот штрајк поради новите мерки за штедење кои вечер треба да бидат изгласани во Парламентот.

Тимошенко одбива да го прекине штрајкот со глад

Алфа - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Тимошенко продолжува да штрајкува со глад

А1 On - 07.11.2012

Јулија Тимошенко не попушта, продолжува да штрајкува со глад. Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои ја посетија поранешната премиерка во болницата во Харков, ...

Дел од вработените во „Фијат“ се закануваат со штрајк

Фактор - 07.11.2012

Дел од вработените во компанијата “Фиат Автомобили Србија” започна преговори преку Самостојниот синдикат со раководството на компанијата за зголемување на платите и скратено работно време.

Тимошенко не сака да го прекине штрајкот со глад

+инфо - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Јулија Тимошенко не попушта, продолжува да штрајкува со глад

Сител - 07.11.2012

Јулија Тимошенко не попушта, продолжува да штрајкува со глад. Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои ја посетија поранешната премиерка во болницата во Харков, ...

Лекарите не успеаја да ја убедат Јулија Тимошенко да го прекине штрајкот

МРТ - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Ќе се прегласува во пет региони, Тимошенко ќе штрајкува со глад до смрт

Вечер - 07.11.2012

Украинскиот парламент денеска изгласа повторување на изборите во пет изборни региони по оспоруваните резултати од минатата недела.

Јулија Тимошенко продолжува да штрајкува со глад

Press24 - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

ФОТО: Атина во пламен - големи немири и тешки инциденти во грчката престолнина

Press24 - 07.11.2012

Грците штрајкуваат поради новите мерки за штедење за кои треба да гласаат ...

Грција ќе гласа за мерките за штедење додека трае генералниот штрајк

Макфакс - 07.11.2012

Трипартитната владејачка коалиција се надева дека ќе ги преброди несогласувањата во своите редови и успешно ќе им се спротистави на демонстрантите за нејзиниот нов пакет остри мерки за штедење добие ...

Украинските лекари не ја убедија Тимошенко да престане да штрајкува со глад

Денешен - 07.11.2012

Лекарите од медицинска комисија на Министерството за здравство на Украина, кои денеска ја посетија поранешната премиерка Јулија Тимошенко во болницата во градот Харков, не успеаја да ја убедат да го ...

Тимошенко продолжува да штрајкува со глад

Maxim - 07.11.2012

Тимошенко издржува седумгодишна затворска казна под обвинение за злоупотреба на службената положба и во моментов се наоѓа на лекување во болница на украинските железници.

Генерален штрајк во Грција

Deutsche Welle - 06.11.2012

Во Грција денеска (06.11) почна 48-часовен генерален штрајк на кој повикаа синдикатите. Парламентот за законите за санација треба да гласа во текот на утрешниот ден.

Грција парализирана од 48 часовен штрајк

24 Вести - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Во Грција продолжува дводневниот генерален штрајк

Р.С.Европа - 06.11.2012

Во Грција продолжува дводневниот генерален штрајк на вработените во приватниот и државниот сектор, во организација на главните грчки синдикати против новите мерки за штедење.

Репортери без граница загрижени за политичките затворенички во Иран

Р.С.Европа - 06.11.2012

Организацијата „Репортери без граници“ денеска изрази загриженост поради штрајкот со глад на 8-те жени кои се политички затворенички во иранскиот затвор.

Мирен масовен протест во Атина

Р.С.Европа - 06.11.2012

Околу 16 илjади граѓани денеска се излезени на мирни протести низ улиците на Атина и неколку други грчки градови. Грчкиот јавен сообраќај, болниците и јавните сервиси се блокирани поради штрајковите ...

Нов 48-часовен штрајк во Грција

Утрински - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Трет генерален штрајк во Грција за шест недели

МКД - 06.11.2012

Грчките синдикати денес го започнаа третиот генерален штрајк за шест недели, со намера да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење, кои, според нив, ќе ја вовлечат земјата ...

Синдикатите во Грција на дводневен генерален штрајк

Н.Македонија - 06.11.2012

Во Грција денеска почна 48-часовен генерален штрајк на кој повикаа синдикатите пторив изгласување на законите за санација треба да гласа во Парламентот во текот на утрешниот ден Во болниците и ...

Недела на штрајкови во Грција

Н.Македонија - 06.11.2012

Грчките новинари вчера ја отворија неделата на штрајкови во пресрет на претставувањето на новите пакет-мерки за штедење Владата на Самарас се соочува со нов генерален штрајк ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ЗА НОВИТЕ ...

Десетици илјади вработени штрајкуваат во Грција

Алфа - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Нов генерален штрајк во Грција

Алфа - 06.11.2012

Грција по тред пат во последните два месеци е парализирана од генерален штрајк во режија на двата најголеми синдикати во земјата.

Генерален штрајк во Грција

Фактор - 06.11.2012

Започна најавуваниот грчки 48-часовен генерален штрајк на кој повикаа синдикатите. Парламентот за законите за санација треба да гласа во текот на утрешниот ден.

Грција на генерален штрајк

+инфо - 06.11.2012

Грчките синдикати денеска го организираат третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со цел да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење.

Дводневен генерален штрајк во Грција

Канал5 - 06.11.2012

Пакетот антикризни мерки доцна синоќа пристигна во парламентот, битката за изгласување на мерките започнува денеска, за утре на полноќ да биде завршена.

Грција денес повторно на генерален штрајк

Либертас - 06.11.2012

Грчките синдикати денеска го организираат третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со цел да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење.

Десетици илјади вработени штрајкуваат во Грција

Сител - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Десетици илјади вработени штрајкуваат во Грција

МРТ - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Ме прашале ли како ми е кога питачам за храна?

Вечер - 06.11.2012

Да одат по ѓаволите. Не би убил ниту мува, но со задоволство би обезглавил некого од нив", вели еден 65-годишен пензионер Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција вчера беа блокирани ...

Нов генерален штрајк во Грција

Точка - 06.11.2012

Грчките синдикати денеска го организираат третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со цел да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење кои ќе ја вовлечат земјата ...

Нов генерален штрајк во Грција

Нетпрес - 06.11.2012

Грчките синдикати денеска го организираат третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со цел да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење кои ќе ја вовлечат земјата ...

Генерален 48 часовен штрајк во Грција

БезПардон - 06.11.2012

Во Грција денескасе одржува 48-часовен генерален штрајк на кој повикаа синдикатите. Парламентот за законите за санација треба да гласа во текот на утрешниот ден.

Генерален штрајк во изминатите шест недели во Грција

Пулс24 - 06.11.2012

Грчките синдикати во вторник го започнаа третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со намера да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење кои ќе ја вовлечат ...

Десетици илјади вработени штрајкуваат во Грција

Press24 - 06.11.2012

Дводневниот штрајк ги запре летовите на авионите меѓу 10 и 13 часот, а фериботите останаа закотвени на пристаништата Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани ...

Штрајк на десетици илјади вработени во Грција

Курир - 06.11.2012

Поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена заштеда од 18,5 милијарди евра до 2016 година, денеска во Грција се блокирани ...

Трет генерален штрајк во изминатите шест недели во Грција

Макфакс - 06.11.2012

Грчките синдикати во вторник го започнаа третиот генерален штрајк во изминатите шест недели, со намера да ги убедат политичарите да не ги поддржат владините мерки за штедење кои ќе ја вовлечат ...

Масовен штрајк во Грција

Денешен - 06.11.2012

Jавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Штрајкуваат синдикатите во Грција

Maxim - 06.11.2012

Јавниот сообраќај, медицинските и други услуги во Грција денеска се блокирани поради 48-часовниот штрајк, организиран од синдикатите како одговор на новите строги владини мерки, со кои е предвидена ...

Грција блокирана од штрајкови

Р.С.Европа - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки.

Нов бран штрајкови во Грција

Телма - 05.11.2012

Новата недела во Грција започна со големи штрајкови низ целата земја - штрајкуваат вработените и во државниот и во приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски...

Новинарите во Грција повторно штрајкуваат

Алфа - 05.11.2012

Грчките новинари денеска повторно штарајкуваат. Незадоволни се од плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување, со државниот фонд.

Од вечерва ќе штрајкуваат работниците од енергетскиот сектор во Грција

Капитал - 05.11.2012

Работниците од грчкиот енергетски сектор вечерва започнуваат 48 часовен штрајк кој може да има ефект врз набавката на електрична енергија и да предизвика штета на електричната мрежа, пишува весникот ...

Бран штрајкови во Грција

Н.Македонија - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки Од денеска штрајкуваат вработените во метрото и ...

Штрајк во пресрет на две клучни одлуки на грчкиoт парламент

Алфа - 05.11.2012

Синдикатите го темпираа тридневниот штрајк во Грција да коинцидира со двете клучни парламентарни гласања оваа недела. Јавните транспортери денеска ги напуштија своите работни места во пресрет на уште ...

Грчките новинари повторно на штрајк

Фактор - 05.11.2012

Грчките новинари денеска, вторпат оваа недела излегуваат на штрајк против плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Грчките новинари повторно на штрајк

+инфо - 05.11.2012

Новинарите во Грција денеска повторно штрајкуваат за да го искажат незадоволството од владините планови за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Новинарите во Грција повторно штрајкуваат

МРТ - 05.11.2012

Грчките новинари денеска, вторпат за помалку од седум дена, повторно ќе штрајкуваат против плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Истанбул на нозе поради курдските затвореници

Либертас - 05.11.2012

Полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги разбие демонстрантите што се собраа во Истанбул во знак за поддршка на штрајкот со глад на курдските затвореници.

Граѓаните на улица на масовни протести – грчките пратеници ќе расправаат за нови антикризни мерки

Канал5 - 05.11.2012

Самарас ветува – ова се последни антикризни мерки, Кувелис не отстапува - ќе гласа против промените во работните односи, но не ја напушта коалицијата, Ципрас бара избори, народот целосно незадоволен ...

Бран штрајкови во Грција

Сител - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки.

Бран штрајкови во Грција

МРТ - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки.

Нов штрајк на грчките новинари

Точка - 05.11.2012

Грчките новинари денеска повторно штрајкуваат за да го искажат незадоволството од владините планови за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Штрајк на новинарите во Грција

Курир - 05.11.2012

Грчките новинари денеска повторно ќе штрајкуваат против плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Атинското метро со штрајк ја почнува седмицата на протести во Грција

Пулс24 - 05.11.2012

Вработените во метрото на грчката престолнина Атина и на приградските железнички линии во понеделник ќе одржат 24-часовен штрајк, како што најави синдикатот.

Штрајк на новинарите во Грција

Press24 - 05.11.2012

Вработените во медиумите на 31 октомври штрајкуваа против планот на Владата да го укине нивниот посебен фонд за социјално осигурување Грчките новинари денеска, вторпат за помалку од седум дена, ...

Нов штрајк на грчките новинари

Нетпрес - 05.11.2012

Грчките новинари денеска повторно штрајкуваат за да го искажат незадоволството од владините планови за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Грчките новинари на генерален штрајк

БезПардон - 05.11.2012

Грчките новинари денеска повторно штарајкуваат. Незадоволни се од плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување, со државниот фонд.

Бран штрајкови во Грција

Нетпрес - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки.

Штрајкот на атинското метро ја отвора седмицата на протести во Грција

Макфакс - 05.11.2012

Вработените во метрото на грчката престолнина Атина и на приградските железнички линии во понеделник ќе одржат 24-часовен штрајк, како што најави синдикатот.

Штрајкуваат новинарите во Грција

Денешен - 05.11.2012

Грчките новинари денеска, вторпат за помалку од седум дена, повторно ќе штрајкуваат против плановите за спојување на нивниот фонд за социјално осигурување со државниот фонд.

Бран штрајкови во Грција

Денешен - 05.11.2012

Грција ја започна неделата со штрајкови на вработените во државниот и приватниот сектор поради гласањето во Парламентот за новите економски мерки.

Грчките новинари штрајкуваат

Maxim - 05.11.2012

Вработените во медиумите на 31 октомври штрајкуваа против планот на Владата да го укине нивниот посебен фонд за социјално осигурување Грчките новинари денеска, вторпат за помалку од седум дена, ...