TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајка во Чаир – Едно лице пренесено на Ургентен

МК News - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

Страотна сообраќајка во Чаир (ФОТО

+инфо - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после стротната сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на ...

ОБНОВЕНО Тешка сообраќајка во Чаир (ФОТО)

+инфо - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после страотната сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на ...

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир

Скопје инфо - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

Тешка сообраќајка во Чаир - Едно лице пренесено на Ургентен

Сител - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

ФОТО: Тешка сообраќајка во Чаир

За Се - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после старотната сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на ...

ФОТО: Тешка сообраќајка во Чаир, едно лице пренесено на Ургентен

Курир - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

Сообраќајна несреќа во Чаир – едно лице пренесено во Ургентен центар

Lider - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

Загина пешак во Чаир

Телма - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

24 Вести - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра, соопшти полицијата. Несреќата се случила во Чаир, нешто пред 7 часот на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Асенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Утрински - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Велешанец прегазен во Чаир, починал во скопскиот Ургентен центар

Вест - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата Ќемал Сејфула во близина на крстосницата на улиците Вуковар и Крсте Арсенов.

Пешак прегазен во Чаир

МКД - 12.11.2015

Во сообраќајка што се случила утрово во скопската населба Чаир загина пешак. Според информациите од полицијата 67-годишниот пешак од Велес го удрил автомобил опел астра,со скопски регистарски таблички.

Прегазен пешак во Чаир

Здравство24 - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Алфа - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Пешак прегазен во Чаир

+инфо - 12.11.2015

Велешанец на возраст од 67 години утрово го загуби животот откако во него удри возило „опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата Ќемал Сејфула во близина на крстосницата на улиците Вуковар и Крсте ...

Прегазен пешак во Чаир

А1 On - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата.Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Кајгана - 12.11.2015

Пешак загина во сообраќајка што се случила утрово околу 6.50 часот на улицата „Ќемал Сејфула“, во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, во скопската населба Чаир.

Прегазен пешак во Чаир

Идивиди - 12.11.2015

Скопје, 12 ноември 2015 (МИА) – Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и ...

Исак К. од Кочилари загина во сообраќајката во скопски Чаир

Дума - 12.11.2015

Шеесет и седум годишниот Исак К од велешкото село Кочилари, вчера утро, загина како последица на сообраќајна несреќа во Скопје. Во него удрил автомобил „опел астра“ со скопски регистерски таблички управуван од триесет и четири годишниот Ќ.К од ...

Прегазен пешак во Чаир

Скопје инфо - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Точка - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило "опел астра", соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата "Ќемал Сејфула" во близина на крстосницата на улиците "Вуковар" и "Крсте Арсенов".

Прегазен пешак во Чаир

Канал5 - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Сител - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Познат идентитетот на пешакот што го загуби животот откако беше прегазен во Чаир

Телеграф - 12.11.2015

Од незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот Иса К. (67) од велешкото с. Кочилари и со возило на брза помош пренесен бил во Ургентниот центар каде што околу 8.30 часот им подлегнал на повредите Автомобил марка „опел астра“ со скопски ...

НОВА ТРАГЕДИЈА НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ: Прегазен е пешак во Чаир

Телеграф - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило марка „опел астра“, соопшти полицијата Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило марка „опел астра“, соопшти полицијата.

ТРАГИЧНО УТРО: Пешак прегазен во Чаир

Фактор - 12.11.2015

Крваво утро на скопските улици. Прегазен е пешак од Велес на возраст од 67 години. Незгодата се случила околу 6.50 ч во скопски Чаир, на улицата „Ќемал Сејфула“ а во пешакот удрил автомобил марка „Опел астра“ со скопски регистарски таблички.

Нова трагедија во Скопје: Прегазен пешак во Чаир

За Се - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Загина 67 – годишен пешак

Шеталиште - 12.11.2015

На 11.11.2015 година околу 06,50 часот во Скопје на ул.„Кемал Сејфула“ случена е сообраќајна незгода во која ПМВ„Опел Астра“ со скопски регистерски ознаки управуван o од Ќ.К.(34) удрило во пешак Иса К.(67) од с.Кочилари-велешко.

Загина пешак во Чаир

Локално - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Fox.mk - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Нетпрес - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Тешка сообраќајка: Утрово прегазен велешанец во Чаир

Репортер - 12.11.2015

– Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Бриф - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра, соопшти полицијата. Несреќата се случила во Чаир, нешто пред 7 часот на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Асенов“.

Загина пешак во Чаир

Република - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата.Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Денешен - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Вечер - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра", соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула" во близина на крстосницата на улиците „Вуковар" и „Крсте Арсенов".

Прегазен пешак во Чаир

Макфакс - 12.11.2015

Пешак загина во сообраќајка што се случила утрово околу 6.50 часот на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, во скопската населба Чаир. Според информациите од полицијата, пешакот го удрил автомобил ...

Страшна несреќа: Пешак дигнат на хауба на автомобил во Чаир

Репортер - 12.11.2015

На 11.11.2015 година околу 6:50 часот во Скопје на ул.„Кемал Сејфула“ случена е сообраќајна незгода во која ПМВ„Опел Астра“ со скопски регистерски ознаки управувано од Ќ.К.(34) удрило во пешак Иса К.(67) од с.Кочилари-велешко.

Крваво утро во Чаир: Пешак трагично го загуби животот

Press24 - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“. Незгодата се случила во Чаир, во 6 часот и 50 минути на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, кога возило со скопски ...

Трагедија во Чаир: Познат идентитетот на прегазениот пешак

Press24 - 12.11.2015

Вчера утрината на улицата „Кемал Сејфула“ автомобил „Опел Астра“ управуван од 34-годишниот Ќ.К. удрил во 67-годишниот пешак Иса К. кој им подлегнал на повредите во Ургентниот Центар. За жал, велешанецот им подлегнал на повредите во 8 часот и 30 ...

Прегазен пешак во Чаир

МРТ - 12.11.2015

Пешакот, кој бил од Велес, по несреќата на улица „Вуковарска“ итно бил пренесен во скопскиот Ургентен центар, но им подлегнал на повредите... Изутрината пешак загина во скопската населба Чаир откако откако во него удрило возило „Опел астра“ со ...

Познат идентитетот на прегазениот пешак

Курир - 12.11.2015

Шеесет и седум годишниот жител на велешкото село Кочилари Иса К. вчера утрината го загуби животот во сообраќајна несреќа. Како што информираат од полицијата вчера утрината на ул.„Кемал Сејфула“ автомобил „Опел Астра“ управуванo од Ќ.К.

Прегазен пешак во Чаир

Курир - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, пренесе МИА.

Прегазен пешак во Чаир

Канал 77 - 12.11.2015

Едно лице го загуби животот утрово откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Несреќат се случила во Чаир, Скопје во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“.

Прегазен пешак во Чаир

Lider - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило опел астра“, соопшти полицијата. Незгодата се случила во Чаир, во 6:50 часот, на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, пренесе МИА.

КРВАВ НАСТАН ВО ЧАИР: Пешак трагично го загуби животот!

Пулс24 - 12.11.2015

Едно лице утрово го загуби животот откако во него удри возило со марка „опел астра“. Незгодата се случила во Чаир, во 6 часот и 50 минути на улицата „Ќемал Сејфула“ во близина на крстосницата на улиците „Вуковар“ и „Крсте Арсенов“, кога возило со ...