TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роми го напуштија СДСМ и преминаа во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 13.11.2016

Ромите целосно му го свртеа грбот на Зоран Заев и СДСМ. Најголемата македонска опозициска партија покрај тоа што остана без ниту една партија претставник на Ромите во опозициската коалиција, туку и Роми кои до вчера беа членови на СДСМ се решија да ...

Ромите целосно му го свртеа грбот на Зоран Заев и СДСМ

Пулс24 - 13.11.2016

Ромите целосно му го свртеа грбот на Зоран Заев и СДСМ. Најголемата македонска опозициска партија покрај тоа што остана без ниту една партија претставник на Ромите во опозициската коалиција, туку и Роми кои до вчера беа членови на СДСМ се решија да ...

Роми го напуштија СДСМ и преминаа во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 13.11.2016

Ромите целосно му го свртеа грбот на Зоран Заев и СДСМ. Најголемата македонска опозициска партија покрај тоа што остана без ниту една партија претставник на Ромите во опозициската коалиција, туку и Роми кои до вчера беа членови на СДСМ се решија да ...

Самка Ибраимоски ќе поднесе кривична пријава против Шабан Салиу

Точка - 12.11.2016

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите најави дека ќе поднесе кривична пријава против лидерот на партијата Обединети демократски сили на Ромите, Шабан Салиу, бидејќи, според него, лажел дека голем дел од нивното членство преминало во ...

Самка Ибраимоски ќе поднесе кривична пријава против Шабан Салиу

Репортер - 12.11.2016

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите најави дека ќе поднесе кривична пријава против лидерот на партијата Обединети демократски сили на Ромите, Шабан Салиу, бидејќи, според него, лажел дека голем дел од нивното членство преминало во ...

Самка Ибраимоски ќе поднесе кривична пријава против Шабан Салиу

Макфакс - 12.11.2016

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите најави дека ќе поднесе кривична пријава против лидерот на партијата Обединети демократски сили на Ромите, Шабан Салиу, бидејќи, според него, лажел дека голем дел од нивното членство преминало во ...

Амди Бајрам собира ромски гласови за ВМРО ДПМНЕ во дијаспората

Нова ТВ - 11.11.2016

Додека Амди Бајрам во моментов патува низ Европа и собира ромски гласачи за ВМРО-ДПМНЕ, партијата во Скопје се труди да ги собере сите ромски партии во една коалиција, а напомош влетувал дури и премиерот Димитриев.

НОВА: Амди Бајрам собира ромски гласови за ВМРО ДПМНЕ во дијаспората

Репортер - 11.11.2016

Додека Амди Бајрам во моментов патува низ Европа и собира ромски гласачи за ВМРО-ДПМНЕ, партијата во Скопје се труди да ги собере сите ромски партии во една коалиција, а напомош влетувал дури и премиерот Димитриев, пишува НОВА .

НОВА: Амди Бајрам собира ромски гласови за ВМРО ДПМНЕ во дијаспората, стигнала понуда за коалиција и до Самка

Либертас - 11.11.2016

Додека Амди Бајрам во моментов патува низ Европа и собира ромски гласачи за ВМРО-ДПМНЕ, партијата во Скопје се труди да ги собере сите ромски партии во една коалиција, а напомош влетувал дури и премиерот Димитриев, пишува НОВА .

Ибраимовски: Никакво ВМРО, во коалиција сме со СДСМ

Фокус - 10.11.2016

Претседателот на ПЦЕР, Самка Ибраимовски ги демантираше информациите кои ги пласираа провладините медиуми дека ја ја напуштил коалицијата со СДСМ. -Гледам денес медиумите објавуваат се и сешто.

Самка Ибраимовски: Не коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ, се уште сме во коалиција со СДСМ

А1 On - 10.11.2016

По вчерашните информации во дел од медиумите, дека Самка Ибраимовски од ПЦЕР ја напушти коалицијата на СДСМ и ќе бара место во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Ибраимовски демнатира. Тој ...

Ибраимовски негира дека ја напушта коалицијата на СДСМ

Точка - 10.11.2016

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), Самка Ибраимовски, во четвртокот ги негираше информациите дека разговарал со претствници на коалицијата што ја предводи владејачката ВМРО-ДПМНЕ, и потврдува дека останвуа во коалиција ...

Партијата на Ибраимовски преминува кај Салиу

Канал5 - 10.11.2016

Самка Ибраимовски ја губи партијата ПЦЕР. Членството , незадоволно од ветувањата и од понудата на коалицискиот партнер СДСМ на кандидатските листи, каде нема ниеден нивен член од ромската популација , реши да премине во партијата на Шабан ...

Самка Ибраимовски останува без партија

Сител - 10.11.2016

Самка Ибраимовски остана без партија. Членовите на ПЦЕР денеска на прес конференција најавија дека партијата згаснува и дека комплетното раководство и членство преминува во партијата на Шабан Салиу во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ Мемедов вели дека ...

СДСМ останува без ниту една партија претставник на Ромите, се распадна ПЦЕР на Ибраимовски- целото членство преминува ...

Курир - 10.11.2016

Се распадна Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) на Самка Ибраимовски. Најголемиот дел од раководството и членството го напуштаат овој политичар и преминуваат во партијата на Шабан Салиу, Демократски сили на Ромите.

Самка Ибраимовски: Не коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ, се уште сме во коалиција со СДСМ

Локално - 10.11.2016

По вчерашните информации во дел од медиумите, дека Самка Ибраимовски од ПЦЕР ја напушти коалицијата на СДСМ и ќе бара место во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Ибраимовски деманатира. Тој напиша: Гледам денес медиумите објавуваат се и сешто.

Драма во ПЦЕР - Самка Ибраимоски без СДСМ, но и без партија

Фактор - 10.11.2016

Самка Ибраимоски откако се закани дека ќе ја напушти коалицијата со СДСМ се соочува со нов проблем, овој пат со неговото членство чии претставнции соопштија дека целосно ја напуштиле партијата ПЦЕР и дека преминале во партијата на Шабан Салиу, ...

Коалицијата на СДСМ се распаѓа

Нетпрес - 10.11.2016

По оставката на Куновска, Николовски и Сугаревски, кој пак му порача на Заев дека ги изневерил, незадоволни од пратеничките листи коалициониот партнер СДСМ, од Партијата за целосна еманципација на Ромите најавија напуштање на опозициската коалиција.

Се распадна ПЦЕР на Ибраимовски- целото членство преминува во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 10.11.2016

Се распадна Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) на Самка Ибраимовски. Најголемиот дел од раководството и членството го напуштаат овој политичар и преминуваат во партијата на Шабан Салиу, Демократски сили на Ромите.

Самка Ибраимовски: Не коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 10.11.2016

По вчерашните информации во дел од медиумите, дека Самка Ибраимовски од ПЦЕР ја напушти коалицијата на СДСМ и ќе бара место во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Ибраимовски деманатира. Тој напиша: Гледам денес медиумите објавуваат се и сешто.

Ибраимовски негира дека ја напушта коалицијата на СДСМ

Макфакс - 10.11.2016

Лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), Самка Ибраимовски, во четвртокот ги негираше информациите дека разговарал со претствници на коалицијата што ја предводи владејачката ВМРО-ДПМНЕ, и потврдува дека останвуа во коалиција ...

СДСМ останува без ниту една партија, се распадна ПЦЕР на Ибраимовски- целото членство преминува во коалицијата на ...

Пулс24 - 10.11.2016

Се распадна Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) на Самка Ибраимовски. Најголемиот дел од раководството и членството го напуштаат овој политичар и преминуваат во партијата на Шабан Салиу, Демократски сили на Ромите.

Се распадна ПЦЕР на Ибраимоски?

Телевизија Нова - 10.11.2016

Врие во ромската партија на Самка Ибраимоски. Поголемиот дел од членството на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) донело одлука да ја напушти партијата и да премине во Демократските сили на ромите, предводена од Шабан Салиу.

Самка Ибраимовски: ПЦЕР нема да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, ние сме во коалиција со СДСМ

Либертас - 10.11.2016

По вчерашните информации во дел од медиумите, дека Самка Ибраимовски од ПЦЕР ја напушти коалицијата на СДСМ и ќе бара место во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Ибраимовски деманатира. Тој напиша: Гледам денес медиумите објавуваат се и сешто.

Ромските партии си одат од колициските партнери, Мустафа од ВМРО-ДПМНЕ, Ибраимовски од СДСМ

МКД - 09.11.2016

Две партии на Ромите, досегашни коалициски партнери на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, незадоволни од некои постапки на партнерите, решија да ги напуштат коалициите. Неждет Мустафа од Обединетата партија за еднаквост на Ромите (ОПЕР) неодамна постави услов за ...

Ромските партии нема да одат на избори со досегашните коалициски партнери

+инфо - 09.11.2016

Неждет Мустафа ја напушта коалицијата со власејачката партија, а Самка Ибраимовски ја напушта СДСМ. Обединетата партија за еднаквост на Ромите (ОПЕР) на Неждет Маустафа вели дека и покрај партискиот предлог за квалитативно подобрување на кандидатите ...

Самка Ибраимовски ја напушти коалицијата на СДСМ

Сител - 09.11.2016

Се растура предизборната коалиција на СДСМ. Ромската партија на Самка Ибраимовски и официјално го напушта јатото на Заев и ќе бара место во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата за Сител ја потврди и лидерот кој рече дека веќе се направени ...

Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги дискредитира

Вечер - 09.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

Неждет Мустафа ја напушта коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 08.11.2016

Обединетата партија за еднаквост на Ромите (ОПЕР) објави дека и покрај партискиот предлог за квалитативно подобрување на кандидатите за пратеници на листите и давање можносот образовниот и интелектуалниот капацитет да ги претставува интересите на ...

СЕ РАСТУРА И ОПОЗИЦИСКАТА КОАЛИЦИЈА: Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги ...

Курир - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

СЕ РАСТУРА И ОПОЗИЦИСКАТА КОАЛИЦИЈА: Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги ...

Press24 - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

И Самка Ибраимовски му сврте грб на Заев, ги повика Ромите да го бојкотираат СДСМ

Република - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги дискредитира!

Нетпрес - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

ОПЕР на Неждет Мустафа ја напушта коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 08.11.2016

Обединетата партија за еднаквост на Ромите (ОПЕР) во вторникот вечерта објави дека и покрај партискиот предлог за квалитативно подобрување на кандидатите за пратеници на листите и давање можнсот образовниот и интелектуалниот капаците да ги ...

СЕ РАСТУРА И ОПОЗИЦИСКАТА КОАЛИЦИЈА: Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги ...

Маркукуле - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и што ли уште не, го искористија и тој малку народ што им веруваше за на крајот тие да си се наместат, а членството и ...

Партијата на Самка Ибраимовски ги повика Ромите да бојкотираат бидејќи СДСМ ги дискредитира!

Пулс24 - 08.11.2016

Се растурија пред да се соберат. Така некако би можел да се опише јаловиот обид на „чадорот“ преку црпковци како Заев да ја руши вољата на народот. На едно место собрани аболицирани криминалци, убијци, осомничени за тероризам, финансиски криминал и ...