TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е подобар техничар, Роналдо или Ибрахимовиќ?

Дерби - 17.11.2013

Првиот бараж дуел за пласман на Светското првество во Бразил, помеѓу Португалија и Шведска им припадна на Кристијано и другарите кои славеа со 1:0. На овие пресметки големо значење им се дава на ...

Роналдо подобар во дуелот на „гол-машините“

Deutsche Welle - 16.11.2013

Кристијано Роналдо и‘ обезбеди на Португалија предност во дуелот против Шведска. Франција доживеа горчлив пораз во Украина и неизвесно е дали ќе патува на светското првенство во ...

Роналдо и донесе предност на Португалија, Украина ја шокираше Франција

24Фудбал - 16.11.2013

Роналдо ја доби првата пресметка против Ибрахимовиќ, Португалија победи со 1-0. Токму Кристијано Роналдо беше херојот на Португалците, победата беше обезбедена со негов погодок со глава на осум ...

Роналдо: Уште еден чекор до Бразил

Екипа - 16.11.2013

Најдобриот фудбалер на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, го изрази своето задоволство по триумфот од 1-0 над Шведска во првиот бараж натпревар за пласман на Светското првенство во ...

Бараж за сп: Украина ја надигра Франција, Португалија минимално на дербито со Шведска

Телма - 16.11.2013

Репрезентациите на Украина, Грција и Португалија обезбедија триумфи на првите мечеви од плеј-офот за пополнување на четирите места од Европа за пласман на Светското првенство во Бразил.

Роналдо ја направи разликата против Шведска

Утрински - 16.11.2013

Украина изненадувачки ја победи Франција со 2:0, Грција со 3:1 славеше над Романија, а Исланд и Хрватска одиграа без погодоци Репрезентациите на Грција, Португалија и Украина ја искористија предноста ...

На Ибрахимовиќ носот му е поважен од машкоста! (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 16.11.2013

Фудбалерите на Шведска имаат минимална негатива во бараж-дуелот за пласман на СП 2014 во Бразил против Португалија во пресрет на реваншот во вторник откако синоќа загубија со 0-1 во меч кој беше ...

Украина пред пласман во Бразил, Шведска поразена во Португалија

А1 On - 16.11.2013

Украина, Грција и Португалија обезбедија триумфи на првите мечеви од плеј-офот за пополнување на четирите места од Европа за пласман на Светското првенство во Бразил.

Роналдо го реши дербито, значајни победи за Украина и Грција

Кајгана - 16.11.2013

Фудбалските репрезентации на Украина и Грција се блиску до пласман на Мундијалот во Бразил, откако по првите бараж мечеви стекнаа предност од два гола над Франција, односно Романија.

Роналдо: Сеуште е се отворено

СуперСпорт - 16.11.2013

Кристијано Роналдо ја доби првата битка против Златан Ибрахимовиќ, но според него сеуште ништо не е решено. Португалецот со единствениот гол на натпреварот донесе предност од еден гол пред реваншот ...

“Има ли добри вести? Да, загубивме 1:0, а не 2:0”

Спортклуб - 16.11.2013

Фудбалската репрезентација на Португалија синоќа на домашен терен, во рамките на првиот бараж натпревар за пласман на Светското првенство, славеше со минимални 1:0 над Шведска, чијшто најдобриот ...

Во првиот меч, Роналдо подобар од Ибра

Хитпортал - 16.11.2013

В черавечер беа одиграни четири фудбалски бараж-натпревари за пласман на СП во Бразил. На три од нив, забележавме победници а единственото реми се случи во Исланд, каде домаќинот и Хрватска, одиграа ...

Синот на Роналдо прв пат говореше пред камерите!

СуперСпорт - 16.11.2013

По победата на Португалија над Шведска на домашен терен со голот на Кристијано Роналдо, истиот играч даде свое интервју на прес конференција по мечот.

Сензационална победа на Украина, Роналдо им пресуди на Швеѓаните...

Точка - 16.11.2013

Вчера беа одиграни четирите натпревари од дополнителните европски квалификации за пласман на Светското првенство. Голем чекор наназад направија репрезентативците на Франција кои вчера во Киев беа ...

Кога Кристијано Роналдо ќе ги загуби нервите...

Точка - 16.11.2013

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо беше херој на Португалија на првиот меч против репрезентацијата на Шведска. Со голот во 82. минута, Кристијано Роналдо им ја донесе посакуваната победа на ...

Роналдо: Португалија има обврска да даде гол во Шведска

Нетпрес - 16.11.2013

Најзаслужниот за минималниот триумф во првата пресметка против селекцијата на Шведска, стрелецот на единствениот погодок, Кристијано Роналдо, по натпреварот во Лисабон изјави дека Португалија сега ...

Роналдо го реши дербито, значајни победи за Украина и Грција

Хајд Парк - 16.11.2013

Фудбалските репрезентации на Украина и Грција се блиску до пласман на Мундијалот во Бразил, откако по првите бараж мечеви стекнаа предност од два гола над Франција, односно Романија.

Велосипедистот Кошта подобар од Роналдо на „домашен терен“

Курир - 16.11.2013

Кристијано Роналдо е најквалитетниот фудбалер на Реал Мадрид, игра неверојатно оваа година, кандидат е за Златната топка, меѓутоа не е прогласен за најдобар споортист во Португалија.

Роналдо - Испуштивме поубедлива победа

Inpress - 16.11.2013

Лисабон, 16. ноември 2013 (ИНПРЕС) Екипата на Португалија можеше да победи Шведска со поубедлив резултат во првиот дуел од баражот за СП 2014, изјави ѕвездата на Португалците, Кристијано Роналдо.

Одиграни првите бараж натпревари за Мундијалот во Бразил / Видео

Lider - 16.11.2013

Вчера вечер се одиграа првите бараж натпревари за пласман на Светското првенство во Бразил кое ќе се одржи следната година. Дербито, во Лисабон, помеѓу Португалија и Шведска, го реши Кристијано ...

Двобој за пласман на СП: Роналдо vs Ибра

Оn.net - 15.11.2013

Вечерва на програмата се првите натпревари за пласман на Светското првенство во Бразил 2014. година. Вниманието го привлекува дуелот во Лисабон каде Португалија предводена од Кристијано Роналдо е ...

Ибрахимовиќ: Фановите сакаат повеќе да ме видат мене на СП во Бразил отколку Роналдо

24Фудбал - 15.11.2013

Денес се играат првите рунди од бараж натпреварите за пласман на Светското првенство во Бразил. Шведска се среќава со Португалија а тоа значи дека Мундијалот ќе биде осиромашен за една голема ѕвезда, ...

Роналдо - Ибрахимовиќ 1:0

Оff.net - 15.11.2013

Кристијано Роналдо ја доби првата битка со Златан Ибрахимовиќ, Исланд и со играч помалку издржа против Хрватска, Франција по гостувањето кај Украина има негатива од два гола, а Грција ја победи ...

Роналдо или Ибрахимовиќ, прашање е сега

Екипа - 15.11.2013

Кристијано Роналдо или Златан Ибрахимовиќ, еден од овие двајца фудбалски волшебници нема да биде дел од Светското Првенство во Бразил, па јасно е дека влогот на претстојниот бараж двомеч меѓу ...

Која суперѕвезда ќе седи дома на лето – Роналдо или Ибрахимовиќ? (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2013

Моментно се двајцата најдобри голгетери на светските терени, Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ од ПСЖ и Португалецот Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Вистински гол-машини, кои се изнадаваа атрактивни ...

Роналдо ја доби првата битка, Португалија, Украина и Грција чекор поблизу до Бразил (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 15.11.2013

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби првата битка од војната за бразилската виза за учество на СП на лето со Златан Ибрахимовиќ, откако вечерва Португалија ја победи Шведска со 1-0 на ...

Роналдо нема среќа: Втор и во Португалија!

Спортклуб - 15.11.2013

Кристијано Роналдо нема баш најмногу среќа кога наградите се во прашање. Овој пат фудбалерот на Реал Мадрид се најде зад велосипедистот Руи Кошта, којшто е избран за најдобар спортист во Португалија ...

Роналдо vs. Ибрахимовиќ – импресивна фудбалска магија

Спортски - 15.11.2013

Вечерва Португалија ќе биде домаќин на Шведска во првиот натпревар од бараж дуелот за пласман на СП во Бразил. Кристијано Роналдо го пропушти првиот тренинг, па првичните информации велеа дека постои ...

СП 2014: Роналдо против Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 15.11.2013

Во петок ќе се одиграат првите бараж натпревари во европската зона, за пласман на Светското првенство во Бразил. Дербито е во Лисабон, каде Португалија ќе ја пречека Шведска.

Роналдо не игра за гордост, има нешто и во парите!

Спортклуб - 15.11.2013

Во екот на приказните за бараж двомечот помеѓу Португалија и Шведска, Кристијано Роналдо преговоара со Најк во врска со новиот спонзорски договор. Светските спортски медиуми се преплавени со статии ...

Роналдо нема среќа: Втор и во Португалија!

Хитпортал - 15.11.2013

К ристијано Роналдо нема баш најмногу среќа кога наградите се во прашање. Овој пат фудбалерот на Реал Мадрид се најде зад велосипедистот Руи Кошта, којшто е избран за најдобар спортист во Португалија ...

Португалците го „заборавија“ Кристијано Роналдо

БркајРабота - 15.11.2013

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо веќе две години по ред не е прогласуван за најдобар спортист во својата матична земја. Иако се очекуваше таа награда да му припадне на фудбалската ѕвезда, ...

(ВИДЕО) Во првиот меч, Роналдо подобар од Ибра

Спортклуб - 15.11.2013

Вечерва, беа одиграни четири фудбалски бараж-натпревари за пласман на СП во Бразил. На три од нив, забележавме победници а единственото реми се случи во Исланд, каде домаќинот и Хрватска, одиграа ...

Погледнете како Роналдо ги сруши Швеѓаните

Спортски - 15.11.2013

Кристијано Роналдо го постигна единствениот гол во првиот натпревар од баражот помеѓу Португалија и Шведска и така на својата репрезентација и донесе предност пред реваншот кој се игра во вторник.

Роналдо подобар од Ибра, Украина ја шокираше Франција

Дерби - 15.11.2013

Кристијано Роналдо и Португалија ја добија првата битка против Шведска предводена од Златан Ибрахимовиќ, во бараж пресметката за пласман на Светското првенство во Бразил.

Роналдо го реши дербито, значајни победи за Украина и Грција

СуперСпорт - 15.11.2013

Фудбалските репрезентации на Украина и Грција се блиску до пласман на Мундијалот во Бразил, откако по првите бараж мечеви стекнаа предност од два гола над Франција, односно Романија.

Голем удар за егото на Роналдо: Португалците повторно го заобиколија

Точка - 15.11.2013

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо веќе две години по ред не е прогласуван за најдобар спортист во својата земја. Оваа индивидуална награда за 2013.

Роналдо не е спортист на годината во Португалија

Телеграф - 15.11.2013

Велосипедистот Руи Кошта го победи фудбалерот во изборот за најдобар спортист Најдобриот португалски фудбалер, ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, годинава игра одлично, но и тоа не беше ...

БАРАЖИ ЗА СП: Роналдо ја направи разликата против Шведска

Телеграф - 15.11.2013

Украина изненадувачки со 2:0 ја победи франција, Грција со 3:1 славеше над Романија, а Исланд и Хрватска одиграа без погодоци Репрезентациите на Грција, Португалија и Украина ја искористија предноста ...

Роналдо vs. Ибрахимовиќ - импресивна фудбалска магија

Таратур - 15.11.2013

Вечерва Португалија ќе биде домаќин на Шведска во првиот натпревар од бараж дуелот за пласман на СП во Бразил. Кристијано Роналдо го пропушти првиот тренинг, па првичните информации велеа дека постои ...

СП 2014: Роналдо против Ибрахимовиќ

Portal - 15.11.2013

Во петок ќе се одиграат првите бараж натпревари во европската зона, за пласман на Светското првенство во Бразил. Дербито е во Лисабон, каде Португалија ќе ја пречека Шведска.

СП 2014: Роналдо против Ибрахимовиќ

Хајд Парк - 15.11.2013

Во петок ќе се одиграат првите бараж натпревари во европската зона, за пласман на Светското првенство во Бразил. Дербито е во Лисабон, каде Португалија ќе ја пречека Шведска.

Украина ја преслуша Франција, Роналдо подобар од Ибракадабра

Нетпрес - 15.11.2013

Пред малку завршија првите бараж натпревари помеѓу европските репрезентации кои се уште се во игра за пласман на престојниот Мундијал во Бразил. Најголемото изненадување го приредија ...

Украинците ги скротија „галските петли“, Роналдо и донесе победа на Португалија (видео)

Република - 15.11.2013

Украина го направи најголемото изненадување во првите дуели од баражите за пласман на Светското првенство во Бразил, откако на домашен терен ја победија Франција со 2-0.

СП 2014: Роналдо против Ибрахимовиќ

Макфакс - 15.11.2013

Во петок ќе се одиграат првите бараж натпревари во европската зона, за пласман на Светското првенство во Бразил. Дербито е во Лисабон, каде Португалија ќе ја пречека Шведска.

Роналдо го реши дербито, значајни победи за Украина и Грција

Макфакс - 15.11.2013

Фудбалските репрезентации на Украина и Грција се блиску до пласман на Мундијалот во Бразил, откако по првите бараж мечеви стекнаа предност од два гола над Франција, односно Романија.

Ибра сака да го расплаче Роналдо

Вечер - 14.11.2013

Шведска повеќе заслушува од Португалија да биде дел од Мундијалот во Бразил, изјави голгетерот на ПСЖ Многу појасна слика за тоа кои четири европски репрезентации ќе бидат на чекор од толку ...

Мурињо: Тренирањето на Роналдо е најдобрата работа во мојата кариера

Точка - 14.11.2013

Менаџерот на Челси, Жозе Мурињо после вербалниот дуел со Роналдо, деновиве ја ,,шокираше'' јавноста тврдејќи дека Португалецот е најдобрата работа во неговата кариера.

Мурињо: Кристијано Роналдо е врвот на мојата кариера

Курир - 14.11.2013

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, изјави дека тренирањето на Кристијано Роналдо, засега е врвот на неговата кариера како фудбалски стратег. Тој го предводеше Роналдо три години во Реал Мадрид, а во ...

ВИДЕО: Фудбалска магија, Роналдо vs Ибрахимовиќ

Курир - 14.11.2013

Утревечер Португалија ќе биде домаќин на Шведска во првиот натпревар од бараж пресметката за пласман на СП во Бразил. Кристијано Роналдо го пропуштил првиот тренинг, па првичните информации велеа ...

Мурињо: Соработката со Роналдо беше врвот на мојата кариера

Спортклуб - 13.11.2013

Португалецот реши да ги закопа воените секири со својот доскорешен фудбалер, кого го опишува како играч кој “не е од овој свет”. Разделбата меѓу Жозе Мурињо и Реал Мадрид беше одбележена со своевиден ...

Роналдо неизвесен за баражите со Шведска

А1 On - 13.11.2013

Португалската фудбалска репрезентација првиот тренинг за претстојниот бараж дуел за СП против Шведска го одработи без присуство на капитенот Кристијано Роналдо.

Мурињо: Врв на мојата кариера е тоа што го тренирав Кристијано Роналдо

Кајгана - 13.11.2013

Жозе Мурињо никако да каже дефинитивен став за ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Откако претходно изјави дека Роналдо не поднесува критика, сега има пофалба за Португалецот.

Мурињо: Работата со Роналдо е врв на мојата кариера

СуперСпорт - 13.11.2013

Португалецот ги закопа проблемите со својот довчерашен фуфбалер, кој го опиша како играч „надвор од овој свет“. Разделбата на Жозе Мурињо и Реал Мадрид, е одбележено низ призната на некојвид конфликт ...

Мурињо: Работењето со Роналдо е врв на мојата кариера

Спортски - 13.11.2013

Разделбата на Жозе Мурињо и Реал Мадрид, ја одбележа конфликтот со Кристиано Роналдо, со кој Португалецот не се раздели на најдобар можен начин. Мурињо потоа само го разгоре огнот со неодамнешната ...

Шок за Португалија: Роналдо го пропушта двомечот со Шведска?

Спортклуб - 13.11.2013

По последниот тренинг на репрезентацијата на Португалија, целата португалска јавност е во шок поради информациите, кои велат дека Роналдо, би можел да го пропушти двомечот против Шведска.

Шок за Португалија: Роналдо го пропушта двомечот со Шведска?

Хитпортал - 13.11.2013

П о последниот тренинг на репрезентацијата на Португалија, целата португалска јавност е во шок поради информациите, кои велат дека Роналдо, би можел да го пропушти двомечот против Шведска.

Роналдо неизвесен за баражот со Шведска

+инфо - 13.11.2013

Португалската фудбалска репрезентација првиот тренинг за претстојниот бараж дуел за СП против Шведска го одработи без присуство на капитенот Кристијано Роналдо.

Мурињо: Врвот во мојата кариера беше да го тренирам Роналдо

Локално - 13.11.2013

Изненадувачка изјава направи менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо. Иако последната година од престојот во Реал Мадрид беше одбележана со сериозни несогласувања со ѕвездата на тимот Кристијано Роналдо, тој ...

Роналдо неизвесен за баражите со Шведска

Бриф - 13.11.2013

Португалската фудбалска репрезентација првиот тренинг за претстојниот бараж дуел за СП против Шведска го одработи без присуство на капитенот Кристијано Роналдо.

Роналдо го пропуштил првиот тренинг, неизвесен за мечот со Шведска

Курир - 13.11.2013

Португалската фудбалска репрезентација првиот тренинг за претстојниот бараж дуел за СП против Шведска го одработи без присуство на капитенот Кристијано Роналдо.

Роналдо неизвесен за баражите со Шведска

Lider - 13.11.2013

Португалската фудбалска репрезентација првиот тренинг за претстојниот бараж дуел за СП против Шведска го одработи без присуство на капитенот Кристијано Роналдо.

Роналдо ја објави целта: да биде најдобар стрелец во историјата на Реал Мадрид

МКД - 12.11.2013

Кристијано Роналдо од доаѓањето во Реал Мадрид во летото 2009 година до денеска на 216 меча за „кралскиот клуб“ постигна 225 голови и неговата цел, поврзана со мадридскиот великан, јавно ја обелодени ...

Кристијано Роналдо е на прагот да стане легенда

Кајгана - 12.11.2013

Ако речете дека ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Ронлдо, во моментов е незапирлив нема да бидете далеку од вистината. Како што пишува Marca, се чини дека од пристигнувањето во Реал Мадрид во ...

Португалија без Роналдо против Шведска?

СуперСпорт - 12.11.2013

Репрезентацијата на Португалија може да биде значително ослабена во првиот меч од баражот за Мундијалот против Шведска, а тоа е со неиграње на Кристијано Роналдо.

Мурињо призна дека не е задоволен од својот тим

Локално - 12.11.2013

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо не е задоволен од својот тим. Според “The Daily Mail”, Мурињо им открил на пријатели во Португалија, дека не е задоволен со тимот, кој го има, а според Специјалниот ...

Мурињо: „Времето проведено со Роналдо е најдоброто нешто што ми се случи“

InfoSpot - 12.11.2013

Жозе Мурињо, актуелниот тренер на Челзи, а поранешен на Реал Мадрид, реализираше некои изјави за „A Bola“ за нивната дигитална верзија преку sportsdirectnews во кои, и покрај полемиката што се ...

Роналдо: Сакам да бидам најдобар стрелец во историјата на Реал Мадрид

Локално - 11.11.2013

Топ-стрелецот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо цели уште повисоко, постигнувајќи гол по гол. “Сакам да бидам најдобар стрелец во историјата на Реал Мадрид”, јасен е Португалецот, цитиран од ...