TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кастратовиќ: Ова е само една од нашите идни големи победи сезонава

Екипа - 17.11.2013

Легендата на нашиот ракомет Индира Кастратовиќ на најдобар можен начин во вистински момент промовираше тактички лек, силна психолошка сигурност и сериозен мотив да се стигне до европскиот врв кај ...

Кастратовиќ: Девојките одиграа совршено

Дерби - 17.11.2013

Индира Кастратовиќ е презадоволна од играта и од победата на ракометарките на Вардар СЦБТ против европскиот вицепрвак Ларвик на негов терен во последното коло од групата Д во Лигата на шампионите.

ЖРК Вардар го порази европскиот вицепрвак

Кајгана - 17.11.2013

Ракометарките на Вардар со стил го завршија првиот дел од сезоната во Лигата на шампиони. Во последното коло, во Д групата, македонските шампионки во Норвешка го победија Ларвик со 31-29 (15-15).

Кастратовиќ: Вардар сосема заслужено се наоѓа на првото место

Спортклуб - 17.11.2013

Нашите шампионки продолжија да редат одлични резултати во елитната Лига на шампиони. Избраничките на Индира Кастратовиќ синоќа ја забележаа петтата победа од шест одиграни натпревари во групната ...

Победа и прво место за ЖРК Вардар СЦБТ

Идивиди - 17.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Ларвик падна пред нозете на „Вардарки“

Хитпортал - 17.11.2013

В о последното коло од женската ракометна Лига на шампиони, актуелниот шампион на Македонија, ЖРК Вардар издвојува тешка победа на гостувањето во Норвешка кај Ларвик.

Победа и прво место за ЖРК Вардар СЦБТ

МРТ - 17.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Вардарки ја прочитаа одбраната на Ларвик

Вечер - 17.11.2013

РАКОМЕТ - МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТЕН ШАМПИОН БЕЗ ПОРАЗ ЈА ЗАВРШИ ГРУПНАТА ФАЗА ВО ЛШ "Црвено-црните" имаа решение за секој потег на европскиот вицешампион и успеаја да го совладаат со 31:29, со што ...

ИНДИРА: Заслужено сме на лидерската позиција

Телеграф - 17.11.2013

Тренерот на ЖРК Вардар СЦБТ им оддаде признание на своите ракометарки по победата кај Ларвик Вардар ја убеди Европа дека е еден од најсериозните претенденти за освојување на шампионската титула оваа ...

Победа и прво место во табелата за избраничките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ

Популарно - 17.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Лига шампиони: ЖРК Вардар СЦБТ во борба за првото место во групата

24 Вести - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот женски шампион Вардар СЦБТ вечерва од 19 часот и 30 минути го играат натпреварот од 6.коло (последно) од групата Д. На нашите ракометарки за освојување на првата ...

Победа и прво место за ЖРК Вардар СЦБТ

24 Вести - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

И големиот Ларвик на списокот на „вардарки“

Оn.net - 16.11.2013

На најдобар можен начин, со победа на гостувањето во Норвешка над актуелниот вицешампион на Европа составот на ЖРК Вардар ја заврши групната фаза во Лигата на шампионите.

ЖРК Вардар го урна Ларвик (29-31) и ја освои Норвешка

Екипа - 16.11.2013

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ остварија голема победа над Ларвик (29-31) на гостувањето во Норвешка и се искачија на првото место во групата. Актуелниот европски вицепрвак падна на колена пред ...

Лш: со агресивна одбрана до позитивен резултат во Ларвик

Телма - 16.11.2013

Вардар СЦБТ вечерва (сабота) ќе гостува во Норвешка кај Ларвик, со кого ќе се бори за првото место во Д групата за што подобра ждрепка во четврфиналната фаза од ракометната Лигата на шампиони.

Црвено-црните фантастични во Норвешка: Вардар-експрес го прегази големиот Ларвик

МКД - 16.11.2013

Ракометарките на ЖРК Вардар на фантастичен начин со освојување на првото место во групата Д го завршија настапот во првата фаза од дебитантскиот настап во Лигата на шампионите (ЛШ) откако вечерва на ...

Вардарова симфонија среде Ларвик

Утрински - 16.11.2013

Дебитантот го надигра финалистот и поранешен европски првак, совладувајќи го со 31:29 и освојувајќи го првото место во групата Д Ракометарките на Вардар СЦБТ славеа во Ларвик со 31:29 и го освоија ...

Лш: Вардар преку Ларвик до првото место

Телма - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Скопјанки ќе ги бодрат 200 македонски навивачи

Н.Македонија - 16.11.2013

Поради подобрата гол-разлика, Вардар и со нерешен резултат ќе ја заврши првата фаза како првопласиран во групата Д ПРЕД ДЕНЕШНИОТ ДУЕЛ ЛАРВИК - ВАРДАР ВО ЛШ Ракометарките на македонскиот шампион ...

Вардарки во борба за првото место во групата

А1 On - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот женски шампион Вардар СЦБТ вечерва од 19 часот и 30 минути го играат натпреварот од 6.коло (последно) од групата Д. На нашите ракометарки за освојување на првата ...

Ларвик тест за Вардарки

Кајгана - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар во Данска против Ларвик ќе се борат за првото место во Д групата, во Лигата на шампиони. Во пресрет на натпреварот двете екипи имаат по 9 бодови, Вардар има подобра гол ...

ЖРК Вардар СЦБТ против Ларвик за прво место

Алфа - 16.11.2013

Првиот дуел во Скопје заврши без победник 27:27 и на нашиот состав за освојување на првото место му е потребен бод, но и да постигне повеќе од 27 погодоци.

Ларвик тест за Вардар

СуперСпорт - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, во Данска против Ларвик, ќе се борат за првото место во Д групата, во Лигата на шампиони. Во пресрет на натпреварот двете екипи имаат по 9 бодови, Вардар има подобра гол ...

“Вардар Експрес“ помина и низ Скандинавија: Ларвик падна пред нозете на “Вардарки“!

Спортклуб - 16.11.2013

Во последното коло во женската ракометна Лига на Шампиони, актуелниот шампион на Македонија, ЖРК Вардар извојува тешка победа на гостувањето во Норвешка кај Ларвик.

Вардарки завршија први во групата Д во Лигата на шампионките

Н.Македонија - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак Вардар, го освоија првото место во квалификациската Д рупа од годинешната Лига на шампиони (ЛШ), откако вечера во норвешкиот град Ларвик го совладаа истоимениот ...

Вардарки го нокаутираа европскиот вицепрвак!

Дерби - 16.11.2013

Фантастичното отворање на второто полувреме ги одведе ракометарките на дебитантот Вардар СЦБТ до подвиг во Норвешка, каде што го совладаа европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 и го освоија првото ...

Победа на Вардарки против Ларвик и прво место

А1 On - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Триумф на ЖРК Вардар СЦБТ за прво место

Алфа - 16.11.2013

Избраничките на Индира Кастратовиќ играа извонредно и сосема заслужено стигнаа до победата против актуелниот европски вицешампион. Со настапот во Норвешка, ЖРК Вардар СЦБТ потврди дека има состав за ...

Кастратовиќ: Одигравме перфектен натпревар

Алфа - 16.11.2013

"Сакам да им честитам на ракометарките, одиграа перфектен натпревар. Во дуелот со Ларвик влеговме максимално подготвени со цел да докажеме дека не случајно сме први го групата.

ЖРК Вардар со стил го заврши првиот дел од ЛШ

СуперСпорт - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, со стил го завршија првиот дел од сезоната во Лигата на шампиони. Во последното коло, во Д групата, македонските шампионки, во Норвешка, го победија Ларвик со 31-29 (15-15).

Гјекстад: Очајна игра во одбраната

Алфа - 16.11.2013

Норвешкиот првак вечерва немаше одговор за нападот на ЖРК Вардар СЦБТ, кој беше перфектен, а тренерот на Ларвик смета дека токму во оваа фаза од играта е загубен дуелот со македонскиот состав.

Лига шампиони: ЖРК Вардар СЦБТ во борба за првото место во групата

+инфо - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот женски шампион Вардар СЦБТ вечерва од 19 часот и 30 минути го играат натпреварот од 6.коло (последно) од групата Д. На нашите ракометарки за освојување на првата ...

Победа и прво место за ЖРК Вардар СЦБТ

+инфо - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Ракомет - ЛШ (жени): ЖРК Вардар СЦБТ триумфално низ Ларвик

Сител - 16.11.2013

Македонскиот женски ракометен шампион Вардар СЦБТ оствари победа на гостувањето кај Ларвик со 31:29 (15:15) и со тоа го обезбеди првото место во ...

Вардар СЦБТ му гостува на Ларвик

Бриф - 16.11.2013

Вардарки денеска го имаат најтешкиот тест оваа сезона во Лигата на шампионите, на кој што треба да покажат дека заслужено се наоѓаат на лидерската позиција во групата “Д”.

ЛШ: ЖРК Вардар вечерва го напаѓа европскиот вицешампион (ФОТО)

Телеграф - 16.11.2013

Македонскиот женски ракометен првак вечерва (19.30) ќе се обиде да остане непоразен против Ларвик за да го зачува првото место во групата Во сенка на бурните страсти што ги предизвикаа машките ...

ПОЛУВРЕМЕ: Нерешено е во Ларвик, 15:15

Телеграф - 16.11.2013

Иако долго време бркаше резултат, Вардар ќе влезе во вториот дел од „нула“ во решавачкиот меч од групната фаза во ЛШ По 30 минути од последниот натпревар во групната фаза од ЛШ, ЖРК Вардар СЦБТ и ...

СЕНЗАЦИЈА: Вардар триумфира во Норвешка и заврши прв во групата

Телеграф - 16.11.2013

Македонскиот првак го совлада Ларвик со 31:29 и го задржа челното место во групата Ц од ЛШ, што ќе донесе полесни противници во следната фаза ЖРК Вардар СЦБТ ја заврши фазата по групи од ЛШ како ...

Кастратовиќ: Нема штедење, одиме на победа

Курир - 16.11.2013

ЖРК Вардар СЦБТ утре го игра последниот дуел од групната фаза во Лигата на Шампионите против Ларвик, натпревар кој ќе биде решавачки за лидерската позиција во групата Д.

Дуел на „титаните“ во ЛШ, ЖРК Вардар му гостува на Ларвик

Курир - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот женски шампион Вардар СЦБТ вечерва од 19 часот и 30 минути го играат натпреварот од 6.коло (последно) од групата Д. На нашите ракометарки за освојување на првата ...

Ларвик тест за Вардар

Portal - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, во Данска против Ларвик, ќе се борат за првото место во Д групата, во Лигата на шампиони. Во пресрет на натпреварот двете екипи имаат по 9 бодови, Вардар има подобра гол ...

Ларвик тест за Вардар

Република - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, во Данска против Ларвик, ќе се борат за првото место во Д групата, во Лигата на шампиони. Во пресрет на натпреварот двете екипи имаат по 9 бодови, Вардар има подобра гол ...

Европскиот вицешампион на колена пред ЖРК Вардар!

Курир - 16.11.2013

Европскиот вицешампион Ларвик на колена пред „вардарки". Ракометарките на Индира Кастратовиќ постигнаа брилијантна победа на гостувањето во Норвешка кај Ларвик со 31:29.

ЖРК Вардар ја покажа класта и го совлада Ларвик во Норвешка

За Се - 16.11.2013

Македонскиот женски ракометен шампион го оствари она што го пропушти во Борис Трајковски во Скопје и го совлада Ларвик во Норвешка. По несреќните 27-27 на домашен терен, денеска Вардарки на готи го ...

„Вардарки“ го совладаа европскиот вицешампион

Република - 16.11.2013

Ракометарките на Индира Кастратовиќ постигнаа брилијантна победа на гостувањето во Норвешка кај Ларвик со 31:29. По израмнетото прво полувреме кое заврши 15:15, ЖРК Вардар во вториот дел изигра ...

ЖРК Вардар му одржа лекција на Ларвик и без пораз ја заврши групната фаза

Нетпрес - 16.11.2013

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ, уште еднаш покажаа дека се страв и трепет за противнците, откако ја завршија групната фаза без пораз. Избраничките на тренерот Индира Кастратовиќ, во последниот ...

ЖРК Вардар со победа се враќа од гостувањето кај Ларвик - прво место на табелата

Press24 - 16.11.2013

Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ постигнаа победа на гостувањето кај европскиот вицепрвак Ларвик со 31:29 (15:15). Со овој триумф „вардарки“ го освоија првото место во групата Д од ...

Ларвик тест за Вардар

Макфакс - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, во Данска против Ларвик, ќе се борат за првото место во Д групата, во Лигата на шампиони. Во пресрет на натпреварот двете екипи имаат по 9 бодови, Вардар има подобра гол ...

ЖРК Вардар го порази европскиот вицепрвак

Макфакс - 16.11.2013

Ракометарките на Вардар, со стил го завршија првиот дел од сезоната во Лигата на шампиони. Во последното коло, во Д групата, македонските шампионки, во Норвешка, го победија Ларвик со 31-29 (15-15).

ЖРК Вардар на мегдан со Ларвик

Lider - 16.11.2013

Вардарки денеска го имаат најтешкиот тест оваа сезона во Лигата на шампионите, на кој што треба да покажат дека заслужено се наоѓаат на лидерската позиција во групата “Д”.

Вардар игра магично, Вардар игра фантастично

Lider - 16.11.2013

Женскиот македонски шампион во ракомет ,ЖРК Вардар одигра инзвореден натпревар на гостувањето во Норвешка и го совлада европскиот вицешампион Ларвик со резултат 31:29.

Кастратовиќ: Со сите сили по позитивен резултат

Дерби - 15.11.2013

ЖРК Вардар СЦБТ утре го игра последниот дуел од групната фаза во Лигата на Шампионите против Ларвик, натпревар кој ќе биде решавачки за лидерската позиција во групата Д.

Ларвик е вистинскиот тест за „црвено-црните“ амбиции

Дневник - 15.11.2013

Ракометарките на Вардар СЦБТ на гостувањето во Норвешка кај Ларвик, вечерва (19.30 ч), ќе треба да покажат колку се зрели за поголеми резултати постигнувања од пласманот во топ-8 на Лигата на ...

Во Ларвик нема да има штедење

Вечер - 15.11.2013

Избраничките на Индира Кастратовиќ вечерва во (19.30) го играат решавачкиот натпревар за освојување на првото место Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар СЦБТ е пред уште еден голем предизвик во ...

ЖРК Вардар и Ларвик во битка за врвот во Групата Ц

Алфа - 14.11.2013

На дуелот со европскиот вицешампион црвено-црните одат да се надигруваат во борба за првата позиција во групата Це. - „Вардар не оди со бело знаме во Норвешка.

Ана Ѓокиќ оптимист пред дуелот со Ларвик: - Никаде не одиме за да изгубиме

Сител - 14.11.2013

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ денеска отпатуваа за Норвешка, каде в сабота ќе го одиграат натпреварт против Ларвик последен од првата фаза по рупи во Лигата на шампионките.

„Вардарки“ заминаа за Ларвик по првото место

Телеграф - 14.11.2013

Македонскиот првак вечерва треба да пристигне во Норвешка, за натпреварот против Ларвик в сабота, последен од групната фаза во ЛШ Додека Македонија гори во сино и црвено, ракометните шампионки од ЖРК ...

Кастратовиќ: И против Ларвик ќе одиме на победа

Н.Македонија - 12.11.2013

Фактот дека веќе обезбедивме пласман меѓу најдобрите осум екипи во Лигата на шампионите (ЛШ) влијаеше натпреварот против Бера Бера да го почнеме малку опуштено Лојпур постигна три гола за Вардар ...

ЖРК Вардар полека но сигурно, го враќа сјајот на женскиот македонски ракомет

Спортклуб - 12.11.2013

Со одличните резултати и новодонесените ракометни ѕвезди, тимот на Сергеј Самсоненко полека но сигурно, го враќа сјајот на женскиот ракомет во Македонија.

Вардар се загреваше за Ларвик

Дневник - 11.11.2013

Македонскиот женски ракометен шампион Вардар СЦБТ исполни уште една мисија, го победи тимот на Бера Бера (30-20) во 5. коло од Д-групата на Лигата на шампионките.

Нова победа на ЖРК Вардар во Лигата на шампионките

Локално - 11.11.2013

Фото: zrkvardar.com Македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ, пред својата публика во СЦ Борис Трајковски, ја совладаа шпанската екипа Бера Бера со 30:20 (полувреме 15:7) во дуел од 5.коло на групата Д.

Нова победа за ракометарките на Вардар во Лигата на шампионките

Кирилица - 11.11.2013

Македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ, пред својата публика во СЦ Борис Трајковски, ја совладаа шпанската екипа Бера Бера со 30:20 (полувреме 15:7) во дуел од 5.коло на групата Д.

Вардарки немаа милост и за Бера Бера, на ред е Ларвик

Вечер - 11.11.2013

"Црвено-црните" пред своите навивачи славеа со 30:20, а во последното коло в недела му гостуваат на норвешкиот шампион, натпревар кој ќе одлучи за тоа кој ќе го освои првото место во групата ...

Победа на ЖРК Вардар во Лигата на шампионките

Денешен - 11.11.2013

Македонскиот првак ЖРК Вардар СЦБТ, пред својата публика во СЦ Борис Трајковски, ја совладаа шпанската екипа Бера Бера со 30:20 (полувреме 15:7) во дуел од 5.коло на групата Д, одигран попладнево.

ЖРК Вардар лесно против Бера Бера

Inpress - 11.11.2013

Скопје, 11. ноември 2013 (ИНПРЕС) Ракометарките на Вардар ја постигнаа и четвртата победа во ЛШ, откако синоќа во СРЦ „Борис Трајковски“ лесно се справија со шпанска Бера Бера со 30-20.