TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој седеше во првите редови на шоуто на Викторија Сикрет?

Fashionel - 16.11.2013

Музичките ѕвезди Адам Левин, Естел, Сиара, модниот магнат Валентино, прекрасната Оливиа Палермо и уште многу други, се само некои од ѕвездите што можевме да ги видиме во првите редови на блесковото ...

Тејлор Свифт блесна во шоуто на Викторија Сикрет

Ladybook - 15.11.2013

Шоуто на Викторија Сикрет е настан кој секоја жена сонува да го посети барем еднаш во животот. Гламур, прекрасни тела, забава и женска долна облека која сите би сакале да ја имаат во плакар.

Новите ангели на „Викторијас сикрет“

Црнобело - 15.11.2013

На спектакуларната ревија на модната куќа „Викторијас сикрет“ покрај добро познатите ангели, Адријана Лима, Алесандра Амбросио и Дауцен Круз, се појавија и некои нови.

Ќе ја препознаете Адриана Лима без шминка? (фото)

Црнобело - 15.11.2013

На спектакуларното 18 шоу на Викторијас Сикрет четириесет ангели прошетаа на модната писта и се покажаа во најсекси можно издание, помеѓу кои беше и егзотичната Адриана Лима.

Новите ангели на „Викторија сикрет“

Локално - 15.11.2013

Сара ,Марта, Девон се дел од новите модели на „Викторија сикрет“, тие со добро познатите ангели се појавија на спектакуларната ревија на модната куќа „Викторијас ...

На писта со градници и гаќи, а на забава без долна облека!

Вечер - 15.11.2013

Поднаслов: Александра Амбросио, Кендис Свонпул, Лили Доналдсон, Карли Клос и Тони Гарн покажале дека се секси, дури и кога не носат долна облека на Викторија Сикрет Кендис Свонпул, Александра ...

Во бекстејџ со ангелите на Викторија

Во Бело - 15.11.2013

Годишната ревија на Викторија Сикрет секогаш е причина за добра забава, но не само на модната писта туку и во припремите. Како изгледаа се припремаа и и се опуштаа ангелите на Викторија пред настапот ...

Ангелите на Викторија сикрет без шминка

Lady - 15.11.2013

Што се случува пред подготовката на најголемото модно шоу? Еве како Ангелите на Викторија Сикрет од убави, се претвораат во супер убави жени Заврши презентирањето на најновата колекција на долна ...

Ангелот на Викториа’с сикрет во уште посекси издание

Убавина и Здравје - 15.11.2013

Ако мислевте дека Карли Клос нема да покаже ништо повеќе од она што веќе сте го виделе на ревиите на Викториа’с сикрет, се излажавте. Единственото нешто што не го покажала дотогаш, Карли Клос го ...

Фото: Вака изгледа Адриана Лима без шминка

Турлитава - 15.11.2013

Ангелите на Викторија Сикрет секогаш се неодоливи и оставаат без здив, но пред да се дотераат тие изгледаат сосема обично како и секоја девојка на улица.

Ангелите открија како се забавуваат по најпознатата ревија

Република - 15.11.2013

Додека со месеци пред ревијата девојките се држат до строгиот режим на исхрана и начин на живот, по завржувањето на таа си допуштаат да си направат по некој „грев“.

Зад сцената на фасцинантното шоу на Викторија сикрет

Fashionel - 15.11.2013

Завчера во Њујорк се одржа едно од најспектакулраните годишни модни шоуа, ревијата на Викторија сикрет. Официјално телевизиски истото ќе биде премиерно емитувано на 10-ти декември, а во меѓувреме ...

Ангелите на Викторија блеснаа во полн сјај

Република - 15.11.2013

Погледнете како изгледаа ангелите на Викторија на традиционалната ревија на Викторија сикрет, која се смета за најважен настан во светот на модата. На пистата се појавија најпознатите модели во ...

Фото+ Видео: Вака изгледа Лима со чисто лице

Денешен - 15.11.2013

Ангелите на Викторија Сикрет секогаш се неодоливи и оставаат без здив, но пред да се дотераат тие изгледаат сосема обично како и секоја девојка на улица.

ФОТО: Адријана Лима пред и после ревијата на Викторија Сикрет

Економски - 15.11.2013

Ангелите на Викторија никого не остават рамнодушен затоа што на пистата се беспрекорни. Но дали секогаш се такви? Фотографијата потврдува дека не е се толку сјајно.

Топ-моделите на Викторија сикрет на најголемиот спектакл (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 14.11.2013

На традиционалното модно шоу што се одржа во Њујорк продефилираа најубавите жени во светот. Облечени во секси долна облека од марката Викторија сикрет, скапоцени детали, со ангелски, ама и крилја од ...

Како изгледаше шоуто на Викторијас Сикрет за 2013 година?

Црнобело - 14.11.2013

Најгламурозното модно случување оваа година беше закажано за 13 ноември, но премиерно ќе биде емитувано дури на 10 декември, кога сите ќе имаме можност да погледнеме што се случуваше синоќа во Њујорк.

Моделите на Викторија сикрет се прошетаа како ангели

Н.Македонија - 14.11.2013

Најпознатите светски модели прошетаа на ревијата на Викторија сикрет, која традиционално се одржува во Њујорк На забавата, која е еден од најважните настани во светот на модата, настапи и пејачката ...

Ангелите на Викторија Алесандра Амбросио и Адријана Лима во секси долна облека

Интересно - 14.11.2013

Познатиот бренд за долна облека „Victoria's Secret“, во Њујорк традиционално одржа модна ревија... Таму учествувале многу познати светски модели како Адриана Лима, Алесандра Амбросио, Изабел Гулар и ...

ГАЛЕРИЈА Раскошен сексапил: Блеснаа ангелите на „Викторијас Сикрет“

+инфо - 14.11.2013

Најочекуваното модно шоу на годината - „Викторијас сикрет“ се одржа прексиноќа во Њујорк, каде што продефилирале некои од најубавите жени во светот, вклучувајќи ги Адријана Лима, Дуцен Крос, ...

Фото+видео: Секси и неповторливо – спектакл на ангелите на Викторија

Канал5 - 14.11.2013

Среде Њујорк, „облечена“ во британското знаме, Тејлор Свифт ја отвори модната ревија на „Victoria’s Secret“. Звуците на песната „I Knew You Were Trouble“ го означија почетокот на спектаклот.

Новите ангели на Викторијас Сикрет - запаметете ги овие имиња!

Канал5 - 14.11.2013

Ова се девојките кои ќе ги наследат Адријана Лима, Миранда Кер, Алесандра Амбросио. За прв пат на ревија на Викторијас сикрет настапи преубавата Сара Сампаио, на која и се предвидува убава иднина! ...

ВИКТОРИЈА СИКРЕТ: Градник од 10 милиони долари (ВИДЕО)

Телеграф - 14.11.2013

Особено внимание привлече Кендис Свонпул, која на модната ревија носеше градник вреден 10 милиони долари Познатиот бренд на долна облека „ Викторија сикрет “ во Њујорк го одржа традиционалното модно ...

Секси и неповторливо: Спектакл на Викторија Сикрет

Lady - 14.11.2013

Во Њујорк облечена од глава до пети во британското знаме, Тејлор Свифт ја отвори овогодинешната ревија на Викторија сикрет. Со тактот на песната I knew you were in trouble, започна лудиот спектакл.

Ангелите на Викторија сикрет блеснаа на сцената (ВИДЕО)

МакМода - 14.11.2013

Годинешното модно шоу на Викторија сикрет беше најголемо до сега, а на пистата продефилираа светските топ-модели. Крилјата беа дел од традицијата и тема која не може да се прескокне во ова шоу, ...

Најпознатите светски модели на ревијата на Викторија сикрет (видео)

Република - 14.11.2013

Најпознатите светски модели се појавија на ревијата на „Викторија сикерт“, најпознатата марка на долна облека што традиционално се одржува во Њујорк. На забавата се појави и 23-годишната пејачка ...

Погледнете го блескавото шоу на Викторија Сикрет!

Fashionel - 14.11.2013

Моментот што сите го чекавме со нетрпение, конечно дојде! Вчеравечер во Големото јаболко се случи долгоочекуваното Викторија Сикрет Шоу во кое учествуваа некои од најубавите жени во светот.

Стајлинг на неделата #27: едноставно и секси

Fashionel - 14.11.2013

На вчерашното спектакуларно модно шоу на Викторија сикрет, покрај тоа што сите со нетрпение очекуваа да ги видат ангелите, со иста толкава возбуда се очекуваше и настапот на омилената Тејлор Свифт.

ФОТО: Алесандра Амбросио и Адриана Лима блеснаа во креациите на Викторија Сикрет

Турлитава - 14.11.2013

Со нивните комплексно дизајнирани долни облека исполнети со крилја украсени со пердуви, Алесандра Амбросио и Адриана Лима се појавија во досега невидено светло на шоуто на Викторија Сикрет.

Секси ангели: Адриана Лима и Алесандра Амброзио во провокативна долна облека! (видео)

Попара - 14.11.2013

Познатиот бренд “Викторија Сикрет“ го одржа во Њујорк традиционалното модно шоу каде учествуваа многу познати светски манекенки. Адриана Лима, Алесандра Амброзио, Изабел Гулар и останатите убавици од ...

Жешки на сцената уште пожешки на забавата ангелите на Викторија сикрет

Во Бело - 14.11.2013

Ангелите на Викторија ја запалија ладната ноќ во Њујорк со своето модно шоу. Но веднаш потоа следуваше и забавата, а како изгледаа ангелите, погледнете од нашата галерија.

Секси и неповторливо: спектакл на „ангелите на Викторија“

Убавина и Здравје - 14.11.2013

Среде Њујорк, облечена од глава до петици во британското знаме, Тејлор Свифт ја отвори овогодинешната модна ревија на „Викторија’с сикрет“. Првите тактови од песната „I Knew You Were Trouble“ беа ...

Фото+ Видео: Амбросио и Лима блеснаа на ревијата на Викторија

Денешен - 14.11.2013

Со нивните комплексно дизајнирани долни облека исполнети со крилја украсени со пердуви, Алесандра Амбросио и Адриана Лима се појавија во досега невидено светло на шоуто на Викторија Сикрет.

Вечерва на шоуто на Викторија сикрет ќе блеснат најубавите девојки (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2013

Вечерва во Њујорк ќе се случува најголемото модно шоу – ревијата на Викторија сикрет. На сцената ќе се појават Адриана Лима, Алесандра Амбросио, Кендис Свонепул и останатите ангели на оваа марка.

Неодоливите мажи на Викторијас Сикрет ангелите

Црнобело - 13.11.2013

Адриана Лима, Карли Клос, Лили Олдриџ - жени синоними за совршена убавина. Но, и нивните посилни половини не се ништо помалку привлечни. Џошуа Кушнер е момчето на Карли Клос и е основач на компанија ...

ГАЛЕРИЈА Воочи „Викторијас Сикрет“: Како „ангелите“ се подготвуваат за шоуто

+инфо - 13.11.2013

Годишната ревија на модниот бренд „Викторијас сикрет“ ќе се одржи вечерва, иако гледачите ќе можат да ја видат снимката дури на 10. декември на каналот Си-Би-Ес.

Најубавите ангели ќе се качат на сцената на спектакуларното шоу на Викторија сикрет

МакМода - 13.11.2013

Денес во Њујорк ќе се случува спектакуларното шоу на Викторија сикрет. Традиционално, и годинава модната марка Викторија сикрет денес ќе ги претстави новите колекции преку спектакл.

Алесандра Амбросио со бифтек и помфрит се спрема за ревија

Република - 13.11.2013

Додека останатите ангели на „Викторија’с сикрет“ се на некоја врста диета или пак вежбаат некои боречки вештини како би изгубиле што поголема килажа пред најголемата ревија на годината, Алесандра ...

Ексклузивни фотографии од подготовката на шоуто за Викторија Сикрет

Fashionel - 13.11.2013

Изминатите неколку дена постојано ве информираме за тоа дека едно од најголемите модни шоуа, она на Викторија Сикрет со полна пареа се подготвува за сите модели вечерва да блеснат на пистата.

На 72 часа од стартот на ревијата: Што јаде Алесандра Амбросио?

Sky - 13.11.2013

Фотографијата која ја постави манекенката Алесандра Амбросио ги изненади многумина кои ја видоа. Имено додека останатите ангели на Викторија Сикрет се изгладнуваат и се на специјални диети, Амбросио ...

Ангелите подготвени за најголемото модно шоу “Викторија Сикрет” ФОТО/ВИДЕО

Lider - 13.11.2013

Годинешната ревија на брендот “Викторија Сикрет” ќе се одржи вечерва, а но гледачите ќе може да ја видат снимката дури на 10. Декември на каналот “CBS”.

Позади сцената на шоуто на Викторијас Сикрет 2013

Црнобело - 12.11.2013

До почетокот на ревијата на Викторијас Сикрет има уште точно цел месец, но тоа не значи дека ангелите не ги пронајдоа своите крила во најновата луксузна колекција на овој бренд.

И најзгодниот модел јаде брза храна! (фото)

ЗаЗабава - 12.11.2013

Убавата Александра Амбросио заборави на изгладнувањето, а преостануваат само два дена до годинешната ревија на Викторија Сикрет. Нејзините колешки од Викторија Сикрет овие денови се изгладнуваат ...

Фото: И најзгодниот модел јаде брза храна!

Денешен - 12.11.2013

Убавата Александра Амбросио заборави на изгладнувањето, а преостануваат само два дена до годинешната ревија на Викторија Сикрет. Нејзините колешки од Викторија Сикрет овие денови се изгладнуваат ...

Зад сцената на Викторија Сикрет со Андријана Лима

Divian Arts - 11.11.2013

Се уште има време до шоуто на Викторија Сикрет , но Андријана Лима веќе ги има крилјата на себе. Ве водиме зад сцената, на пробата на парчиња од новата колекција, со ангелот кој без посебна шминка и ...

Погледнете како изгледала Адриана Лима на 18 години

365 - 11.11.2013

Бразилската манекенка Алесандра Амбросио на својот инстаграм профил постави фотографија на која таа и Адриана Лима се наоѓаат на почетокот на своите кариери и докажа дека тие навистина заслужуваат да ...

Запознајте ги новите ангели на Victoria’s Secret

Хитпортал - 11.11.2013

М одниот бренд Викторија Сикрет е заслужен за светските кариери на голем број манекенки, меѓу кои се: Адријана Лима, Жизел Бундшен, Каролина Куркова, Хајди Клум, Миранда Кер и многу други.

Како изгледале Адријана Лима и Алесандра Амбросио во 2000-та година?

Коментар - 11.11.2013

Како изгледале Адријана Лима и Алесандра Амбросио во 2000-та ...

Зад сцената на ревијата на „Викторијас сикрет“ (фотогалерија)

Република - 11.11.2013

Адријана Лима Ревијата на долгоочекуваното шоу на „Викторија сикрет“ можеби е најочекуваната во светот, а Адријана Лима веќе има крила? Ова е фотогалерија од зад сцената и од пробите, а Лима е ...

Запознајте ги новите ангели на Викторија Сикрет

Fashionel - 11.11.2013

Пет прекрасни нови девојки ќе бидат дел од тимот на најубавите жени во светот Модниот бренд Викторија Сикрет е заслужен за светските кариери на голем број манекенки, меѓу кои се: Адријана Лима, Жизел ...

Катарина Ивановска за „Викторија сикрет“

Република - 11.11.2013

Катарина Ивановска Најубавата македонска манекенка, врвната топ-моделка Катарина Ивановска го покажа своето прекрасно торзо во градник на најпознатата модна куќа за долна облека „Викторија сикрет“.

Видео: Погледнете како се избираат ангелите на „Викторија Сикрет“!

Maxim - 11.11.2013

Популарни Сон на секоја манекенка е да се прошета на ревија во долната облека на Викторија Сикрет. Помеѓу сите манекенките почесто место имаат ангелите на Викторија Сикрет.