TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуле се жени со Санда

Вест - 05.10.2007

ЕДНАТА ПОЛОВИНА ОД ДУОТО ДУЛЕ И КОКИ ЈА НАЈДЕ ЖЕНАТА НА СВОЈОТ ЖИВОТ Душан Милосављевиќ (33), едната половина на дуото Дуле и Коки ќе се жени со Санда Перковска (22), газдарица на фирмата за хулахопки "Санда". Дуле и Сандра, како што ја викаат сите, се веќе шест месеци во врска, а Душан ...

„Балкан сквер“ - нов ресторан на Дуле и Коки

Утрински - 05.10.2007

Популарното музичко дуо Дуле и Коки, по „Балканика 1 и 2“, има нов угостителски предизвик. Отворањето на новиот ресторан „Балкан сквер“ беше прославено во друштво на многу пријатели и соработници, кои во средата вечерта со шампањ го означија почетокот на неговата работа.

Дуле и Коки - центарски фраери

Вечер - 05.10.2007

Желбата на Дуле и Коки угостителскиот бизнис да го прошират накај центарот на градот конечно стана реалност. Нивната нова, како што ја нарекуваат градска кафеана "Балкан сквер", од вчера и официјално стана збирно место на градските фаци. Такви имаше и на журката по повод отворањето.

„Балкан сквер“ на местото на некогашен „Метропол“

Време - 03.10.2007

ТРЕТ РЕСТОРАН НА ДУЛЕ И КОКИ Популарното пејачко-угостителско дуо Дуле и Коки вечерва го отвора својот трет ресторан „Балкан сквер“, лоциран на местото на некогашен „Метропол“. Отворањето ќе се случи во 20.30 часот, а поканети се сите познати и непознати фацки.

Дуле и Коки газди по трет пат

Утрински - 03.10.2007

По „Балканика 1 и 2“, Дуле и Коки ќе станат газди на трет ресторан, сместен во срцето на градот - во просториите на поранешен „Метропол“ на Градски плоштад. Големото отворање на „Балкан сквер“ е закажано за вечерва во 20,30 часот, а на него се поканети многу пријатели, соработници и познати ...

Дуле и Коки со уште еден ресторан

Вечер - 03.10.2007

Дуле и Коки вечерва отвораат уште еден ресторан, и тоа ни помалку ни повеќе туку во центарот на Скопје. Дуото, кое со години важи за едно од најдобрите кога се живите свирки во прашање, по Балканика 1 и 2 реши да отвори вистинска градска кафеана, што со оглед на тоа дека се работи за објектот на ...