Продолжува максималниот учинок на Далас

Утрински - 15.11.2002

По тешката победа на гостински терен против Кливленд од 103:99 И покрај тоа што на три минути пред крајот на третата четвртина имаше дефицит од 13 поени, тимот на Далас со извонредна серија од 12:0 во финишот ја продолжи победоносната серија на стартот на сезоната (8-0), совладувајќи го Кливленд во ...

За првпат од 1995 година, четири порази во серија на Лејкерси

Утрински - 14.11.2002

Актуелниот шампион Лос Анџелес загуби во "Стејплс центар" од Атланта со 83:95 Фил Џексон и неговата екипа се наоѓаат во непозната територија за нив. Поразот од Атланта во сопствениот Стејплс Центар им донесе нови главоболки на навивачите на Лејкерси, кои сега повикуваат само едно име - Шекил О Нил.

Новицки ја донесе седмата победа

Утрински - 13.11.2002

Далас и натаму непоразен, откако пред своите гледачи го совлада Портланд 82:73 Дирк Новицки со 26 поени и 17 скокови му ја донесе седмата победа на единствениот непоразен тим Далас, на домашен терен против Портланд од 82:73. Фантастичната партија на Новицки вклучуваше и рекордни во кариерата шест ...