TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 работи кои секоја жена треба да ги знае за сексот

БркајРабота - 17.11.2013

Одличниот секс не е резултат на добриот однос, воопшто не личи на сцените од филмовите, а поголем дел од жените својот врв го доживуваат дури во триесетите години. 1.

Само постојаниот партнер и гарантира оргазам на жената

Локално - 17.11.2013

Случајна или епизодна врска со маж не и дозволува на жената да постигне оргазам, покажува американско истражување. Истражувачите од Универзитетот Бингемтен во Њујорк анкетирале 600 студенти за ...

Шест видови на секс кои жените го сакаат

Sky - 17.11.2013

На порталот наменет за посилниот пол, „AskMen“ им се советува на мажите да ја оживеат нежноста, на тој начин како истата би им се допаднала на нивните партнерки. -Заводлив секс Жените сакаат кога мажите сакаат да ги заведат, без обзир колку долго се ...

Шест тајни на сексот

Делчево Денес - 17.11.2013

Секоја мистерија е тука за да биде разрешена, па така и сексот. За него се заинтересирани оние кои уживаат во него, но и научниците кои што сакаат да ни ги приближат неговите скриени аспекти.

Каков е оргазмот на жените со привремен и со постојан партнер?

Интересно - 16.11.2013

Жените за време на секс без обврски, двојно поретко доживуваат оргазам, отколку во сексот со постојан партнер... Оваа изјава е научно потврдена од Џастин Гарсија, научник од Институтот Кинсли за ...

Сексот во иднина: Робот ве задоволува – вие уживате (видео)

Хитпортал - 16.11.2013

В о Јапонија е претставен првиот интерактивен 3Д секс симулатор со Манга карактеристики. Компанијата за развој на виртуелна реалност и компанијата за производство на секс – играчки заедно го ...

Сте за секс со робот?

365 - 16.11.2013

Беше само прашање на време кога ќе се појави и нешто вакво. Во Јапонија беше претставен првиот интерактивен 3D секс стимулатор со Манга карактери. На настанот кој собра илјадници луѓе кои развиваат ...

За секс во тројка фантазираат тој и таа, но во различна комбинација

Сител - 16.11.2013

Идејата за секс со странец подразбира слобода во покажување на своите желби, а секс во тројка е подеднакво привлечен за мажите и за жените, различна е само комбинацијата.

Мажите полесно се возбудуваат во зима

Локално - 16.11.2013

Ако сте забележале дека страстите во спалната соба ви се разгоруваат со намалувањето на температурите, се чини дека не сте единствени. Мажите се порасположени за секс во текот на зимата отколку во ...

Секс со робот: Јапонците направиле 3Д интерактивен симулатор за секс

Точка - 16.11.2013

Беше само прашање на време кога вакво нешто ќе се појави. Во Јапонија е претставен првиот интерактвен 3Д секс симулатор со Манга карактери. На настанот на кој се собираат луѓе кои развиваат нови ...

Што го убива сексуалниот живот?

Телеграф - 16.11.2013

Редовното пиење на алкохолни пијалаци доведува до влијание сексуалната желба, бидејќи ја намалува можноста за доживување на оргазам. Ако сте забележале дека вашиот сексуален живот не е како порано и ...

Трикови за совршен орален секс

Portal - 16.11.2013

Предиграта е многу важен дел од сексот, кој многу влијае на нивото на задоволство и страст. Како и жените и мажите уживаат во почетокот на страствената игра, која акцентот го става на оралниот секс.

Што го убива вашиот сексуален живот

Portal - 16.11.2013

Сте забележале дека секс има сè помалку и вашиот сексуален живот не е како порано. За тоа не сте вие виновни ниту пак вашиот партнер, туку работите кои го убиваат сексуалниот нагон.

За секс во тројка размислуваат и мажите, и жените

Portal - 16.11.2013

Идејата за секс со непознат подразбира слобода во покажување на своите желби, а сексот во тројка еднакво е привлечен и за мажите, и за жените, а различна е само комбинацијата.

Скриеното значење на неговите најчесто употребувани фрази

Скопје инфо - 16.11.2013

Мажите и жените не го користат јазикот на ист начин. За жените разговорот е „лепило“ кое ги одржува односите. За мажите е средство, а не цел. Тие не сакаат многу да зборуваат- двајца мажи може да ...

5 работи кои жените треба да ги знаат за сексот

Интересно - 15.11.2013

Бурниот начин на живот, бројните обрски и стресот не оддалечуваат од партнерите и го убиваат сексуалниот нагон... Ако сакате да ја задржите страста и подобро да го запознаете вашето тело, дознајте 5 ...

Видео: Јапонска компјутерска игра која симулира секс (18 +)

Канал5 - 15.11.2013

И тоа се случи, Јапонците направија интерактивен 3Д секс симулатор. Погледнете како тоа ...

Дознаjте што е тоа што ги тера жените да имаат секс без љубов

Бриф - 15.11.2013

Времињата се менуваат и жените се повеќе се наоѓаат во улоги кои претходно биле наменети за мажи. Затоа не изненадува што постојат сличности кога станува збор за сексот.

Пет најчести женски грешки за време на сексот

Точка - 15.11.2013

Сексот е толку добра работа која во себе крие многу можности, и поради тоа навистина е трагично да го ограничувате. Многу жени прават грешки во креветот.

Работи кои секоја девојка треба да ги знае за сексот

Lady - 15.11.2013

Разговорот за сексот додека сте тинејџер може да биде чуден и незгоден и многу често може да ве одведе до погрешни претстави и заклучоци. Huffington Post спровел истражување меѓу своите читатели и ги ...

За да не биде вашиот прв секс катастрофа

Хајд Парк - 15.11.2013

Дојде време и за вашиот прв секс. Треба да знаете дека и двајцата имате трема, не само ти, а за да не доживеете фијаско прочитајте ги следниве совети: На мажите кои се плашат дека нема да бидат издржливи и дека брзо ќе го доживеат врвот, им се ...

Најчестите машки лаги во кревет

Фама - 15.11.2013

Секој четврти маж за време на сексот во пресудниот момент ја лажел партнерката дека ја сака, а причините за лажење се угодување на очекувањата, срам и непријатност.

Дали е почест оргазмот со сопругот или љубовникот?

Нетпрес - 15.11.2013

Жените при незадолижтелен секс двојно поретко доживуваат оргазам отколку при секс со постојаниот партнер. Ова и научно го потврди Џастин Гарсиа, научник од институтот Кинсли за истражување на ...

За секс во тројка фантазираат тој и таа, но во различна комбинација

Нетпрес - 15.11.2013

Идејата за секс со странец подразбира слобода во покажување на своите желби, а секс во тројка е подеднакво привлечен за мажите и за жените, различна е само комбинацијата.

Ова мора да го знаете за сексот

Portal - 15.11.2013

Хафингтон Пост спроведе истражување меѓу читателките и ги запраша што би сакале некој да им каже за сексот пред да стапат за првпат во сексуални односи. Еве ги нивните одговори.

Најчестите машки лаги во кревет

Portal - 15.11.2013

Дури секој четврти маж за време на секс во пресуден момент ја излажал својата партнерка дека ја сака, а причините за лагите се угодување на очекувањата, срам и непријатност.

Перверзен секс кој секој маж го посакува

Хитпортал - 14.11.2013

З а перверзен секс се смета се она што отстапува од вообичаениот начин на водење љубов. Сепак, доколку страстите во вашиот кревет се намалени, време е да ги пробате сите добри страни на ...

Зошто жените сакаат секс без љубов?

Хитпортал - 14.11.2013

В ремињата се менуваат, жените се почесто се јавуваат во улоги кои до пред одреден период беа наменети за мажите. Поради ова, не е никакво чудо што има сличности и кога сексот е во прашање.

Ситуација кога „секси мачиња“ ви нудат групен секс (ВИДЕО)

Локално - 14.11.2013

Две девојки се шетеле на студентски камп и прашувале студенти кои се заинтересирани за групен секс. Секси згодните убавици им се приближувале на мажите и директно им се нуделе заеднички секс .

Што ги тера жените на секс без љубов?

Точка - 14.11.2013

Времињата се менуваат и жените се почесто се наоѓаат во улогите кои претходно биле наменети само за мажите. Поради тоа не чуди фактот што има сличности и кога сексот е во прашање.

Што ги тера жените да имаат секс без љубов?

Телеграф - 14.11.2013

Жените обожаваат кога мажите ги гледаат со воодушевување, за некои доволен е флертот, но некои сакаат да одат до крај Времињата се менуваат и жените се почесто се наоѓаат во улоги кои досега им се ...

Зошто мажите сакаат утрински секс?

Нетпрес - 14.11.2013

Мажите се секогаш на секое место и во било кое време расположени за секс, но една работа е во предност од сите. Се работи за чувството за време на утринските егзибиции во кревет.

Пет грешки кои жените ги прават во сексот

Нетпрес - 14.11.2013

Сексот е толку добра работа која во себе крие многу можности што е грев да се ставаат одредени рамки и да се ограничите. Многу жени ја прават таа грешка.

Колку секс е нормално да се има?

Делчево Денес - 14.11.2013

Точен или најправилен одговор на ова секогаш присутно прашање едноставно нема затоа што количината на секс во некој однос зависи од индивидуалните потреби, желбите и можностите.

Што ги тера жените на секс без љубов

Portal - 14.11.2013

Како што изминува времето, така и жените сè почесто ги преземаат улогите кои порано биле наменети само за мажите. Така, не треба да нè чуди што има и многу сличности кога е сексот во прашање.

Што ги тера жените на секс без љубов?

Фама - 14.11.2013

Времињата се менуваат и жените се почесто се наоѓаат во улоги кои порано биле наменети само за мажите. Затоа, воопшто не изненадува фактот што има сличности меѓу жените и мажите кога е сексот во ...

Зошто мажите се палат на утрински секс

Portal - 14.11.2013

Мажите во било кој дел од денот се расположени за секс, но утринските игри под чаршавите за нив имаат некоја посебна магија. Мажите се секогаш, на секое место и во секое време расположени за секс, но ...

Прв секс: Кога е правиот момент?

За Се - 14.11.2013

Новите парови, кои веднаш скоскнуваат во кревет после првиот закон, не траат долго во врска како оние кои чекаат, открива нова студија. Користејќи податоци од скоро 11.000 невенчани луѓе, во ...

Што ги прави жените „секс божици“?

За Се - 14.11.2013

Секс експертот Трејси Кокс, поделила неколку совети кои кај жените опишуваат неколку карактеристики кои треба добро да ги владеат ако сакаат да бидат вистински заводнички.

Дали аналниот секс е новиот орален?

Боза - 14.11.2013

Според една нова студија за аналниот секс (кој до неодамна беше табу тема) тој станува се попопулаерн од било кога. Според едно ново истражување објавено во весник за сексуална медицина, 1 од 5 жени ...

Работи кои НЕ смеете да ги правите за време на секс!

Ladybook - 13.11.2013

Постојат неколку работи кои никогаш не смеете да ги направите додека сте во кревет со вашиот партнер. Еве една листа од такви работи, па потрудете се колку можете поретко да ги правите за да го ...

Мажи, вака се доаѓа до повеќе секс!

365 - 13.11.2013

Не сакате да ѝ помагате на својата партнерка во кујната? Можеби треба да размислите повторно, бидејќи тоа е местото кое го крие патот до повеќе секс. Што повеќе работи прават паровите заедно, толку ...

Зошто мажите сакаат утрински секс?

Хитпортал - 13.11.2013

У тринскиот секс го посакува скоро секој маж на планетава. Еве одговор на прашањето зошто припадниците на посилниот пол се најмногу возбудени во првиот час по будењето, како и неколку совети како и ...

Кога жените најлесно доживуваат оргазам?

Кајгана - 13.11.2013

Едно ново истражување покажува дека жените за време на сексот без обврски со случаен партнер речиси двојно поретко доживуваат оргазам отколку за време на секс со партнерот во сериозна врска.

Подгответе се за вашиот прв сексуален однос

БркајРабота - 13.11.2013

Дојде време и за вашиот прв сексуален однос. Двајцата имате трема, не само ти. Прочитајте ги советите кои се надеваме дека ќе ви помогнат. Мажите кои се плашат дека нема да издржат и дека брзо ќе го ...

Кои мажи плаќаат за секс?

За Се - 13.11.2013

Вака би изгледал просечниот корисник на сексуални услуги кој не се срами да плати за секс, покажува едно ново истражување чии резултати се објавени во магазинот “Journal of Offender Therapy and ...

Што се е потребно за идеален секс?

За Се - 13.11.2013

Идеалниот секс трае 23 минути, се одвива со запалено светло и со партнер чиј пенис е долг околу 18 сантиметри, се резултатите на едно британско истражување.

ВИДЕО: Две убавици бараат кандидат за групен секс

Сител - 12.11.2013

Како би реагирале кога ќе ви пријдат две непознати млади девојки и љубезно ќе ве прашаат дали сакате секс во тројка. Еве како некои реагираат на овој непристоен ...

Женски заблуди за сексот

Сител - 12.11.2013

Многу жени претпоставуваат дека сексот е готов кога и мажот е готов, а сметаат и дека мажите не се врзуваат за емоциите и за сексот. Но, дали е навистина така? Познатиот сексолог Трејси Кокс вели ...

Кога две убавици бараат маж за групен секс...

Точка - 12.11.2013

Како би реагирале додека на улица ви пријдат две убавици, сосема непознати девојки, и ве прашуваат дали би биле толку љубезни да имате секс со нив? Веројатно ќе се засрамите, а длабоко во себе ќе ...

КАКО ЌЕ РЕАГИРАТЕ: Тинејџерки бараат кандидат за групен секс (ВИДЕО)

Телеграф - 12.11.2013

Ви пристапуваат две тинејџерки и ви велат: „Ни треба уште еден за секс во тројка“. Што ќе направите? Чекате автобус, размислувате како побрзо да стигнете на час, на предавање или на работа и одеднаш ...

Мажите лажат повеќе од жените

Телеграф - 12.11.2013

Понежниот пол секогаш лаже за трошоците кога е во прашање гардеробата Освен што лажат за бројот на претходните партнери, како и бројот на жени со кои имале секс, мажите многу почесто лажат од жените.

Женски заблуди за сексот

Нетпрес - 12.11.2013

Многу жени претпоставуваат дека сексот е готов кога и мажот е готов, а сметаат и дека мажите не се врзуваат за емоциите и за сексот. Но дали е навистина така? Познатиот сексолог Трејси Кокс вели дека ...

Избегнете фијаско при првиот секс со новиот партнер

Убавина и Здравје - 12.11.2013

Дојде време и за вашиот прв секс. Двајцата имате трема, не само ти, а за да не доживеете фијаско, прочитајте ги следните совети. Мажите што се плашат дека нема да бидат издржливи и дека брзо ќе ...

Мажите се обидуваат да не задржат со орален секс?

Lady - 12.11.2013

Знаеме на што се` сме спремни ние жените да ги задржиме своите мажи, но кое е нивното тајно оружје? Во магазинот Еволуциска психологија , објавено е истражување во кое учествувале 243 хетеросексуални ...

Седум најдобри видови на секс

Делчево Денес - 12.11.2013

Секој од овие седум видови секс е посебен на свој начин и донесува одреден вид на емоции и доживувања, но никако не смеете да дозволите да го испробате токму секој од наведените… 1.Секс за смирување ...

ЖЕШКИ СЕКС-ФАНТАЗИИ: За што најчесто сонуваат жените

Телеграф - 11.11.2013

Жените фантазираат за разни егзибиции во сексот, само не сакаат лесно да ги признаат. Сепак, бидете побрзи од нив и дознајте што е тоа што најчесто ги возбудува Жените се и те како жешки и подготвени ...

Пет правила за успешен прв секс со нова партнерка

Точка - 11.11.2013

Сѐ што треба да знаете за првиот секс со новата партнерка, ако сакате да има и втор, трет... Мажите од првиот секс со новата жена стравуваат исто како и жените во истата ситуација, па затоа порталот ...

Каков секс сака неговиот хороскопски знак

Portal - 11.11.2013

Ако сè уште не сте сфатиле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве малку астро-помош... Овен Овенот има голема потреба за адреналин. Најмногу сака утрински секс, а посебно задоволство му ...

Што ги лади жените во сексот

Lady - 11.11.2013

Жените многу ретко имаат секс само поради чинот, туку тие со него ја задоволуваат потребата за романтика, страст и љубов. Ова се работите кои најчесто ја убиваат желбата за секс кај една жена: ...

Зошто есента е идеално годишно време за секс?

Канал 77 - 11.11.2013

Есента е годишно време кое изобилува со различни овошја, но и со секс. Всушност, истражувањето објавено во „Business Insider“ покажува дека есента е идеално годишно време за секс.

За што жените најмногу жалат во животот?

Хајд Парк - 11.11.2013

Третина од жените во дваесетите години го потрошиле времето на лоши врски поради навика, 33 отсто од нив пробале секс за една ноќ, а повеќе од половина од нив не користеле заштита.

Холивудските ѕвезди се зависни од секс?!

Maxim - 11.11.2013

Помеѓу големиот број пороци кои ги имаат холивудските ѕвезди, се вбројува и зависноста од секс. Така пејачот Роби Вилијамс призна дека имал секс со голем број жени, меѓу кои и свои обожавателки, ...