TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте бројот на казнети за сообраќајни прекршоци во Скопје

Вест - 16.11.2014

СВР-Скопје минатата недела спровел уште позајакнати контроли на подрачјето на градот и од страна на сообраќајната полиција казнети биле вкупно 1.140 учесници во сообраќајот. Кај 44 возачи е утврдено дека управувале возила под дејство на алкохол, 79 ...

Изминатата недела санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот

Дневник - 16.11.2014

СВР Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се 1.140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедноста на сообраќајот Kај 44 возачи е ...

СКОПЈЕ: За една седмица фатени над 40 возачи под дејство на алкохол

Телеграф - 16.11.2014

Изречени се 79 прекршоци за некористење сигурносен појас, 38 прекршоци за зборување на мобилен телефон, потоа 27 прекршоци за паркирање во зона на крстосница, автобуска постојка и пешачки премин СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати ...

Скопските сообраќајци во континуитет-казни за 1140 учесници во сообраќајот

Локално - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот изминатата недела

Канал5 - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1.140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот изминатата недела

Здравство24 - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1.140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

44 возачи возеле „под гас“

+инфо - 16.11.2014

Скопската полиција изминатата недела санкционирала вкупно 1.140 учесници во сообраќајот од кои за 44 возачи утврдила дека управувале возила под дејство на алкохол. Како што соопшти МВР, 79 лицa управувале возила со измината важност на сообраќајната ...

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот изминатата недела

А1 On - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1.140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

За една недела над 1.100 казни за сообраќајни прекршоци

Курир - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот изминатата недела

Нетпрес - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1.140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот изминатата недела

Сител - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Полицијата прави парче во Скопје: По шест казни дневно за пијани возачи

Press24 - 16.11.2014

Скопската полиција изминатата недела спровела зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

Казнети вкупно 1140 возачи за сторени прекршоци

Макфакс - 16.11.2014

Во акција на сообраќајната полиција во Скопје изминатата недела се казнети вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот. Кај 44 возачи е утврдено дека управувале возила под дејство на алкохол, ...

Скопските сообраќајци напишаа 1.140 казни

Вечер - 16.11.2014

Како што и најави, МВР продолжи со зачестените контроли на територијата на целиот град и тие ќе траат се додека не се постигне задоволитено ниво на сообраќајна култура кај возачите и пешаците и не се намали бројот на незгодите и жртвите.

Санкционирани 1.140 учесници во сообраќајот минатата недела

Lider - 16.11.2014

СВР-Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1140 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот.

СООБРАЌАЈКА: Повреден е мотоциклист

Телеграф - 14.11.2014

Сообраќајната полиција изврши увид на три сообраќајни незгоди Вчера на подрачјето на град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив две се со последица материјална штета, а во една со полесни повреди се ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

Локално - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Намален бројот на жртви во сообраќајки

Алфа - 14.11.2014

Кичевци забораваат да стават појас кога возат автомобил, жителите на Демир Капија пак не тргнуваат никаде без да се опашат во кола. Според истражувањето направено од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, само 3% од возачите во Кичево ...

Три сообраќајки за едно деноноќие во Скопје

Точка - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

Канал5 - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

А1 On - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Сообраќајот во Скопје се „поремети"

Press24 - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди од кои две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Три сообраќајки за едно деноноќие во Скопје

Нетпрес - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

Курир - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

Сител - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Скопјани возеле примерно, само три сообраќајки за 24 часа

Вечер - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

Што се случувало синоќа на скопските улици?

Скопје инфо - 17.12.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 12 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и три се со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Три сообраќајки за 24 часа на подрачјето на Скопје

Lider - 14.11.2014

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно три сообраќајни незгоди. Од нив, две се со последица материјална штета и една со последица телесна повреда во која со полесни повреди се здобил еден ...

СООБРАЌАЈКИ: Повредени двајца возачи

Телеграф - 13.11.2014

Во Скопје сообраќајната полиција во изминатите 24 часа извршила увид на 10 сообраќајни незгоди Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди .

Десет сообраќајки вчера на подрачјето на Скопје

А1 On - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле ...

Десет сообраќајки вчера на подрачјето на Скопје

Канал5 - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле ...

10 сообраќајки и 2-ца повредени

Здравство24 - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле ...

Во Гостиварско годинава 476 лица без возачка дозвола исклучени од сообраќај

Канал5 - 13.11.2014

Од почетокот на годинава, на поширокото гостиварско подрачје, биле откриени и исклучени од сообраќај 476 лица кои управувале возило без положен возачки испит, односно без валидна дозвола. За неодговорност во сообраќајот, биле исклучени и 43 што биле ...

Во Гостиварско годинава 476 лица без возачка дозвола исклучени од сообраќај

А1 On - 13.11.2014

Од почетокот на годинава, на поширокото гостиварско подрачје, биле откриени и исклучени од сообраќај 476 лица кои управувале возило без положен возачки испит, односно без валидна дозвола. За неодговорност во сообраќајот, биле исклучени и 43 што биле ...

Без дозволи и без кочници - еве како возат скопјани

Сител - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле ...

Скопје: Искршени десетина автомобили - двајца повредени

Press24 - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Осум се со последица материјална штета, а во две со полесни повреди се здобиле еден возач на патничко моторно возило и ...

Искршени десетина автомобили и двајца повредени на скопските улици

МРТ - 13.11.2014

Сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Осум се со последица материјална штета, а во две со полесни повреди се здобиле еден возач на патничко моторно возило и еден возач на мопед...

Во Гостиварско годинава 476 лица без возачка дозвола исклучени од сообраќај

Сител - 13.11.2014

Од почетокот на годинава, на поширокото гостиварско подрачје, биле откриени и исклучени од сообраќај 476 лица кои управувале возило без положен возачки испит, односно без валидна дозвола. За неодговорност во сообраќајот, биле исклучени и 43 што биле ...

Гостивар: Возат пијани и без дозвола - полицијата има многу работа

Press24 - 13.11.2014

Од почетокот на годинава, на поширокото гостиварско подрачје, биле откриени и исклучени од сообраќај 476 лица кои управувале возило без положен возачки испит, односно без валидна дозвола. За неодговорност во сообраќајот, биле исклучени и 43 што биле ...

Искршени десетина автомобили и двајца повредени на скопските улици

Скопје инфо - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Осум се со последица материјална штета, а во две со полесни повреди се здобиле еден возач на патничко моторно возило и ...

Не возете неисправни автомобили, полицијата ќе ве исклучи од сообраќај

Lider - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, осум се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле ...

Скопје: Искршени десетина автомобили - двајца повредени

Maxim - 13.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на град Скопје сообраќајната полиција изврши увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Осум се со последица материјална штета, а во две со полесни повреди се здобиле еден возач на патничко моторно возило и ...

Гостивар: Возат пијани и без дозвола - полицијата има многу работа

Maxim - 13.11.2014

Од почетокот на годинава, на поширокото гостиварско подрачје, биле откриени и исклучени од сообраќај 476 лица кои управувале возило без положен возачки испит, односно без валидна дозвола. За неодговорност во сообраќајот, биле исклучени и 43 што биле ...

7 сообраќајки за 24 часа во Скопје

Алфа - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

За 24 часа 7 сообраќајки на подрачјето на Скопје

А1 On - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

За 24 часа 7 сообраќајки на подрачјето на Скопје

Канал5 - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

7 сообраќајки и 49 санкционирани возачи

Здравство24 - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

За 24 часа 7 сообраќајки на подрачјето на Скопје

Сител - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

За 24 часа 7 сообраќајки на подрачјето на Скопје

Курир - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

Полицијата демне - пајакот прави „парче"

Press24 - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

Следи ги дигиталните знаци и спаси се од метеж и од казни

Курир - 12.11.2014

Нови дигитални сообраќајни знаци од неодамна се поставени на неколку градски булевари. Тие се со променлива содржина која служи за информирање на возачите, а го покажуваат ограничувањето на брзината или други важни информации во реално време како ...

Нова модерна сигнализација поставена во Скопје (ФОТО)

Скопје инфо - 12.11.2014

Нови дигитални сообраќајни знаци од неодамна се поставени на неколку градски булевари. Тие се со променлива содржина која служи за информирање на возачите, а го покажуваат ограничувањето на брзината или други важни информации во реално време како ...

За 24 часа 7 сообраќајки на подрачјето на Скопје

Lider - 12.11.2014

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно седум сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и две со последица телесна повреда.

СКОПЈЕ: Вчера казнети 214 учесници во сообраќајот

Телеграф - 11.11.2014

Од нив се издвојуваат 39 возачи кои не го почитувале ограничувањето на брзината на движење и 16 возачи кои го управувале возилото со изминат рок на важноста на сообраќајната дозвола Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на град Скопје ...

Во Скопје за 24 часа 10 сообраќајки

А1 On - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Во Скопје за 24 часа 10 сообраќајки

Канал5 - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

10 сообраќајки и 12 казнети возачи кои возеле пијани

Здравство24 - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Скопје: Десет сообраќајки во 24 часа

Точка - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Во Скопје за 24 часа 10 сообраќајки

Курир - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

На секои два часа по една сообраќајка во Скопје

Press24 - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Двајца пешаци прегазени во Скопје

Сител - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Скопје: Десет сообраќајки во 24 часа

Нетпрес - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Во Скопје за 24 часа 10 сообраќајки

Денешен - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

За 24 часа 10 сообраќајки во Скопје

Скопје инфо - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Вчера казнети 214 возачи - 39 возеле брзо, а 12 пијани

Вечер - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје санкционирани се вкупно 214 возачи, од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди, а со помош на специјалното возило „пајак" отстранети се 69 возила Во ...

Следи ги дигиталните знаци и спаси се од метеж и од казни

Вечер - 11.11.2014

Нови дигитални сообраќајни знаци однеодамна се поставени на неколку градски булевари. Тие се со променлива содржина која служи за информирање на возачите, а го покажуваат ограничувањето на брзината или други важни информации во реално време како ...

Полицијата во лов на непочитувачи на ограничувањата за брзина

Lider - 11.11.2014

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и три со последица телесна повреда во кои со полесни ...

Во Скопје викендот 35 сообраќајки, пајакот отстранил 89 возила

Алфа - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град ...

„Пајакот“ во Скопје со полни раце работа

Телеграф - 10.11.2014

Во текот на викендот од страна на сообраќајната полиција откриени и санкционирани се 82 возачи кои не го почитувале ограничувањето на брзината на движење.

Во Скопје викендот 35 сообраќајки, пајакот отстранил 89 возила

А1 On - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

За три дена 36 сообраќајки во Скопје

Здравство24 - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

Во Скопје викендов 35 сообраќајки

Курир - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

Ги прегазил па побегнал - 35 сообраќајки во Скопје

Press24 - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди од кои во петокот се случиле 10, во саботата 19 и во ...

Во Скопје викендот 35 сообраќајки, пајакот отстранил 89 возила

Сител - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

Полицајците во Битола „демнат": Извршена контрола на 2.611 возила

Press24 - 10.11.2014

СВР Битола во периодот од 3-ти до 9-ти ноември изврши сообраќајни контроли на вкупно 2.611 возила и притоа се констатирани 534 прекршоци. Од секторот за односи со јавност при СВР Битола соопштуваат ...

ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИ ПАРЧЕ ВО БИТОЛА - 534 битолчани заработија казни високи до 500 евра за само една недела

Sky - 10.11.2014

Во текот на изминатата седмица на подрачјето на СВР Битола при сообраќајни контроли во коишто биле контролирани вкупно 2611 возила констатирани 534 прекршоци на учисниците во сообраќајот.

СВР Битола изврши сообраќајна контрола на 2.611 возила

Сител - 10.11.2014

СВР Битола во периодот од 3-ти до 9-ти ноември изврши сообраќајни контроли на вкупно 2.611 возила и притоа се констатирани 534 прекршоци. Од секторот за односи со јавност при СВР Битола соопштуваат ...

Што се случуваше викендов во Скопје?

Скопје инфо - 27.02.2017

На подрачјето на СВР Скопје викендов се случиле 30 сообраќајни несреќи, во кои во 18 со полесни повреди се здобиле 13 лица, а 16 поминале само со материјална штета. Во петокот на 24 февруари, се случиле 10 сообраќајни незгоди.

Викендов во Скопје 35 сообраќајки

Денешен - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

Пајакот не запира, отстранети 89 возила

Вечер - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...

Во Скопје викендот 35 сообраќајки, пајакот отстранил 89 возила

Lider - 10.11.2014

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 36 сообраќајни незгоди. Во петокот, на 7 ноември октомври, извршен е увид на ...