TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цената на бензинот се врати на јулското ниво

Дневник - 06.11.2012

За стопанството е поважна цената на дизел-горивото бидејќи најмногу се користи во земјоделството и во транспортот Горан Ризаов Од ноќеска бензините поевтинуваат за 4,5 а дизелот за 1,5 денар за литар ...

Заслуживме поефтин бензин???

Брзкруг - 06.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по нови цени пониски во просек за 3,28 отсто. Малопродажните цени на бензините БС-95 и на БС-98 се намалуваат за 4,50 денари, на дизелот за 1,5 денари, ...

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денар по литар

Н.Македонија - 06.11.2012

Бензините да поевтинат за 4,5 денари, а цената на дизел-горивата да се намали за 1,5 денар по литар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Од полноќ, новата цена на еуросупер БС-95 ...

Од денеска поевтин бензин во Црна Гора и Србија

energyMK - 06.11.2012

Од денеска во црна Гора, бензините поевтинуваат за 8 односно за 9 центи, соопштија од министерството за економија на Црна Гора.

Бензините и дизелот од синоќа со нова намалена цена

Скопје инфо - 06.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинија за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за намали за 1,5, односно два денара по литар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Поевтинуваат бензините

24 Вести - 05.11.2012

Од ноќеска на полноќ пониски цени на горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98 октани ќе се продава за цена пониска за 4.5 денари по литар.

Бензинот поефтин за 4,5 денари, дизелот за 1,5 денари

Р.С.Европа - 05.11.2012

Бензините од вечерва на полноќ ќе поевтинат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата ќе се намали за два денара по литар.Со оваа одлука на Регулаторната комисија за енергетика цената на Еуросупер ...

Од ноќеска на полноќ бензинот поевтинува

МКД - 05.11.2012

Безоловниот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар. Од утре, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 78,50 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 пак 80,50 денари за ...

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари

Утрински - 05.11.2012

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 78,50, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 80,50 денари за литар, додека ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 72 денари Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на ...

Бензинот поевтинува за 4,5 денари, дизелот за 1,5 денари за литар

Телма - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за немалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините поевтини за 4,5, дизелот за 1,5 денари за литар

Дневник - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по нови цени пониски во просек за 3,28 отсто. Малопродажните цени на бензините БС-95 и на БС-98 се намалуваат за 4,50 денари за литар, на дизелот за 1,5 ...

Бензинот поевтинува за 4,5 денари, дизелот за 2 денари

Кајгана - 05.11.2012

Цените на горивата од полноќ поевтинуваат. Малопродажната цена на безоловниот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар, одлучи Регулаторната Комисија за ...

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

Алфа - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за немалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат

energyMK - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, цената на дизел горивата за намалуваат за 1,5, односно 2 денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика .

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

Капитал - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел-горивата се немалува за 1,5, односно 2 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Со ...

Бензинот поевтинува за 4,5 денари, а дизелот за 1,5 денар

А1 On - 05.11.2012

Безоловниот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар. Од утре, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 78,50 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 пак 80,50 денари за ...

Од полнoќ бензинот поефтин за 4,5 денари, дизелот за 1,5 денари

Здраво - 05.11.2012

Вака денеска одлучи Регулаторната комисија за енергетика на редовната седница посветена на корекција на цените на нафтените деривати.

Од полноќ поевтинуваат бензините

Н.Македонија - 11.08.2014

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика Според најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати, цената на ...

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

Идивиди - 05.11.2012

Скопје, 5 ноември 2012 (МИА) - Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за намалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната ...

Нови цени на горивата: Бензинот поевтинува за 4.5 денари, дизелот за 1.5 денар

Факултети - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за немалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за 4,5, дизелот за 1,5 денари за литар

Авто Плус - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по нови цени пониски во просек за 3,28 отсто. Малопродажните цени на бензините БС-95 и на БС-98 се намалуваат за 4,50 денари, на дизелот за 1,5 денари, ...

Обновено:Бензинот поeвтинува за 4,5 денари

Фактор - 05.11.2012

Регулаторната комисија за енергетика ги поевтини горивата. Како што веќе неофицијално бјави “Фактор“ бензините во следните две недели ќе се продаваат за 4,5 денари поевтино.

Бензинот поевтине за 4,5 денари, а дизелот за два денари

+инфо - 05.11.2012

Безоловниот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар. Од утре, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 78,50 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 пак 80,50 денари за ...

Македонија има најевтини нафтени деривати во регионот!

Фактор - 05.11.2012

Регулаторната комисија за енергетика ги поевтини горивата за 4, 5 до 1, 5 денари од литар. Најупотребуваното гориво во Македонија, еуросупер од 98 октани по полноќ ќе се продава за 80,5 денари за ...

Бензините поефтинуваат за четири денари

Либертас - 05.11.2012

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 4,50 ден/лит, во однос на цените утврдени согласно Одлуката од 22.10.2012 година.

Бензинот поевтинува за 4,5 денари, а дизелот за 2 денари

Сител - 05.11.2012

Горивата од полноќ поевтинуваат. Малопродажната цена на безоловниот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар.

Значително намалување на цената на бензините, поевтинува и дизелот

Канал5 - 05.11.2012

Бензините поевтинуваат за 4,5 денари, дизелот за 1,5 денари. Ваква одлука донесе Регулаторната комисија која стапува на сила од ноќеска на полноќ.

Бензините поевтини за 4,5, дизелот за 1,5 денари за литар

Кирилица - 05.11.2012

Бензините поевтини за 4,5, дизелот за 1,5 денари за литар Бензините од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по нови цени пониски во просек за 3,28 отсто.

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

МРТ - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за немалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините поевтини за 4,5 – дизелот за 1,5 денари

МК News - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по пониски. Малопродажните цени на бензините БС-95 и на БС-98 се намалуваат за 4,50 денари за литар, на дизелот за 1,5 денари, а на екстралесното масло ...

Бензините поевтинија за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

Вечер - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за намалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензинот поевтинува за 4,5, а дизелот за 1,5 денар

Точка - 05.11.2012

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за 4,5 денари по литар, додека дизел горивото за 1,5 денар, според најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините се намалуваат за четири денари нафтата за два

Sky - 05.11.2012

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 4,50 ден/лит, во однос на цените утврдени согласно Одлуката од 22.10.2012 година.

Бензините поевтинуваат за 4 денари

БезПардон - 05.11.2012

Бензинот денеска ќе повтини за 3 до 4 денари, дознава Фактор. Се очекува подоцна во текот на денот да бидат соопштени новите намалени цени.

Намалување на цените на горивата – бензинот 4.5 денари поевтин!

CARClub - 05.11.2012

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку минути ги објави новите цени на горивата, чија малопродажна цена се намалува во просек за 4.73%! Согласно методологијата за пресметка на ...

Бензинот поевтинува за 4,5 денари!

Курир - 05.11.2012

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука од ноќеска на полноќ да поевтинат горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98 октани ќе се продава за цена пониска за 4.5 денари по литар.

Од полноќ бензинот ќе поевтини за 4,5 - дизелот за 2 денари

Press24 - 05.11.2012

Од ноќеска по полноќ поевтинуваат бензинот и дизелот. ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар.

Бензинот поевтинува за 4,5, а дизелот за 1,5 денари

Нетпрес - 05.11.2012

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за 4,5 денари по литар, додека дизел горивото за 1,5 денари, според најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за 1,5 денари по литар

еВести - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за немалува за 1,5, односно два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините поефтинуват 4,5 денари за литар

Хајд Парк - 05.11.2012

Малопродажните цени на бензините ноќеска на полноќ се намалуваат за 4,5 денари, Екстралесното масло за домаќинство поефтинуваат за два, дизелот за 1,5 денари, а мазутот за нешто помалку од еден денар.

Бензините поевтинуваат за 4,5 денари, дизелот за 1,5 денари

eReporter - 05.11.2012

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 4,5 денари, а цената на дизел горивата за 1,5, денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поефтинуват

Пулс24 - 05.11.2012

Малопродажните цени на бензините ноќеска на полноќ се намалуваат за 4,5 денари, Екстралесното масло за домаќинство поефтинуваат за два, дизелот за 1,5 денари, а мазутот за нешто помалку од еден денар.

Бензините поевтинуваат за 4,5 денари, дизелот за 1,5!

Primetime - 05.11.2012

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од вечерва на полноќ, малопродажната цена на горивата се намалува. Еуросуперот од 95 и 98 октани ќе се продава за 4,5 денари помалку.

Од полноќ бензинот поевтинува за 4,5 денари

Таратур - 05.11.2012

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука од ноќеска на полноќ да поевтинат горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98 октани ќе се продава за цена пониска за 4.5 денари по литар.

Бензините поевтинуват 4,5 денари за литар

Макфакс - 05.11.2012

Малопродажните цени на бензините ноќеска на полноќ се намалуваат за 4,5 денари, Екстралесното масло за домаќинство поевтинуваат за два, дизелот за 1,5 денари, а мазутот за нешто помалку од еден денар.

Поевтинување на бензинот за 4,5 денари!

Денешен - 05.11.2012

На полноќ синоќа регулаторната комисија за енергетика донесе одлука да поевтинат горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98 октани ќе се продава за цена пониска за 4.5 денари по литар.

Од полноќ бензинот поефтин за 4,50 денари

Maxim - 05.11.2012

Од ноќеска по полноќ поевтинуваат бензинот и дизелот. ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе бидат поевтини за 4,50 денари за литар.