TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

А1 On - 11.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вчера вечер, во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

ЛШ: Металург немаше сили против Монпеље

Сител - 11.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите прв на домашен терен откако синоќа во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 24.30.

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

Канал 77 - 11.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вчера вечер, во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

24 Вести - 10.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вечерва во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

Монпеље замина со бодовите од скопје

Телма - 10.11.2016

Ракометарите на Металург претпреа пораз со 30-24 од Монпеље во натпревар од 6.коло во Лигата на европските шампиони. Металург не успеа да го продолжи победничкиот низ во ЛШ на домашен терен сезонава.Францискиот Монпеље одигра доволно добро да ја ...

Металург домаќин на Монпеље во дуел од лигата на шампиони

ТВ21 - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде втор дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран минатиот месец француската екипа забележа убедлива победа ...

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони

А1 On - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде втор дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран минатиот месец француската екипа забележа убедлива победа ...

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони

+инфо - 10.11.2016

Почетокот на натпреварот во СЦ „Борис Трајковски“ е закажан за 18 часот и 45 минути. Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони.

Червар: Не понесе емоцијата, нè паметот

SportMedia - 10.11.2016

Првиот пораз на домашен терен, ракометарите на Металугр го доживеаја вечерва и тоа од Монпеље. Францускиот тим од „Вип арената Борис Трајковски триумфираше со 24:30 со што се зацврсти на првото место со осум бодови.

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони

Курир - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде втор дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран минатиот месец француската екипа забележа убедлива победа ...

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони...

Н.Македонија - 10.11.2016

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде втор дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран ...

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

Канал5 - 10.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вечерва во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

Червар: Добро е што младите играат сѐ подобро...

Н.Македонија - 10.11.2016

Знаеме дека Монпелје е еден од водечките во Франција и дека има многу квалитетни ракометари. Се надевам дека во поголем дел од мечот ќе им парираме со играта, а ако се создаде шанса и да изненадиме, рече Червар, пред денешниот меч на Металург во ...

ОЧЕКУВАН ПОРАЗ: Металург немаше сили за изненадување

Телеграф - 10.11.2016

Металург е поразен на домашен терен од Монпеље на натпревар на кој се виде разлика во квалитет, неискуството на македонскиот тим, но и желба и голем потенцијал Монпеље ги однесе бодовите од Скопје со победа од 30:24 (14:10) на натпревар на кој ...

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

Република - 10.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вечерва во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

Металург домаќин на Монпеље во дуел од Лигата на шампиони

Lider - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпеље во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде втор дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран минатиот месец француската екипа забележа убедлива победа ...

Втора победа на Металург во СЕХА лигата

Идивиди - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Втора победа на Металург во СЕХА лигата

А1 On - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Червар: Можеме многу подобро, но секоја победа е важна за овој млад тим

Дерби - 09.11.2016

Ракометарите на Металург имаа убедлив настап против Извиѓач во СЕХА лигата со што покажаа дека се подготвени за предизвикот Монпелје во Лигата на шампионите кој е на програмата веќе в четврток од 18:45.

Металург ќе биде вистински предизвик

SportMedia - 09.11.2016

Вторпат оваа сезона во Лигата на шампионите, Металург и Монпеље ќе ги вкрстат копјата. Македонскиот и францускиот претставник во утрешниот меч (18:45 ч.) ќе се обидат да дојдат до нови два бода во групата Ц.

Палевски: Победата над Извиѓач ни дава голема самодоверба пред Монпелје

Gol.mk - 09.11.2016

Давор Палевски, ракометарот на Металург е задоволен од убелдивиот триумф над Извиѓач (36-22) во СЕХА-лигата и вели дека посакува неговиот тим да продолжи во ист ритам и во ЛШ. В четврток во Скопје доаѓа Монпелје, а левото крило на тимот од ...

СЕХА: Металург со победа го пречекува Монпеље

Сител - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Втора победа на Металург во СЕХА лигата

Канал5 - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Втора победа на Металург во СЕХА лигата

Локално - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

СЕХА: Металург убедлив против Извиѓач

Стандард - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Втора победа на Металург во СЕХА лигата

Lider - 09.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во регионалната СЕХА лига. Тие синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 36:22 го совладаа босанскиот тим Извиѓач. Во двете полувремиња беше по 18:11.

Металург лесно си помина со аутсајдерот – Одлична самодоверба пред големиот тест

СуперСпорт - 08.11.2016

Ракометарите на Металург славеа во салата Борис Трајковски во натпревар од СЕХА лигата против аутсајдерот Извиѓач со 36:22. Се играше израмнето се до петнаесетата минута на натпреварот. Ракометарите на Металург со трите погодоци на Костески и по ...

Металург се „истури“ врз Извиѓач, победа со 13 гола разлика

МКД - 08.11.2016

Металург со убедливи 36-23 го победи Извиѓач во натпревар од СЕХА лигата прекинувајќи ја серијата порази токму пред мечот со Монпелје од Лигата на шампионите. Момците на Лино Червар го одиграа најубедливиот натпревар оваа сезона и буквално го ...

Металург го декласираше Извиѓач, на ред е Монпелје

Екипа - 08.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во рамките од СЕХА-лигата сезонава, триумфирајќи во пресметката со Извиѓач со убедливи 36-23. Свесни дека против себе го имаат најслабиот ривал во регионалното натпреварување, „металурзите“ ...

Металург фаворит против Извиѓач во дуел од СЕХА лигата

А1 On - 08.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва во 20 часот и 30 минути во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, ја пречекуваат екипата на Извиѓач во натпревар од регионалната СЕХА лига. Македонскиот вицепрвак ја има улогата на апсолутен фаворит во мечот против екипата ...

Од Извиѓач порачуваат: Можеме до победа против Металург, цела недела се подготвуваме за тоа

Gol.mk - 08.11.2016

Вечерва во „ВИП Арената“ во Скопје, продолжува СЕХА лигата со натпреварот на македонскиот вицешампион Металург и првакот на БиХ, Извиѓач. Иако, момците на Червар се апсолутни фаворити, во овој дуел на двете екипи од дното на табелата (играат одмиот ...

Металург фаворит против Извиѓач во дуел од СЕХА Лигата

ТВ21 - 08.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва во 20 часот и 30 минути во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, ја пречекуваат екипата на Извиѓач во натпревар од регионалната СЕХА лига. Македонскиот вицепрвак ја има улогата на апсолутен фаворит во мечот против екипата ...

Металург ја наполни мрежата на Извиѓач

Дерби - 08.11.2016

Ракометарите на Металург го победија Извиѓач со убедливи 36:22 во натпревар од СЕХА лигата, со што стигнаа до втората победа во актуелната сезона во ракометната регионална лига. Македонскиот претставник доминираше против гостите од БиХ и двете ...

Момците на Червар одиграа симултанка и го изрешетаа очајниот Извиѓач во СЕХА

Спортклуб - 08.11.2016

Екипата на Извиѓач е жртва на залетаниот РК Металург, кој се истури над нив вечерва, победувајки ги со 36:23, во рамките од СЕХА лигата. Избраниците на Лино Червар одиграа добар натпревар, кој симболизираше најефикасна партија сеознава, што дава ...

Металург против Извиѓач ја прекина црната серија

SportMedia - 08.11.2016

Серијата од шестедноподруго порази за Металург во СЕГА Гаспром лигата заврши. Тимот од Автокоманда беше подобар од Извиѓач со 36:23. Шампионот на Босна и Херцеговина беше само полесен тренинг за "металурзите" пред натреварот со Монпеље од Лигата на ...

Червар: Против Монпелје мораме многу подобро

SportMedia - 08.11.2016

Ракометарите на Металург во позитивна атмосфера ќе го дочекаат мечот против Монпелје од Лигата на шампионите в четврток. Колективот од Автокоманда, конечно, со победата над Извиѓач од 36:23 ја прекина серијата од шест неуспеси во СЕХА Гаспром лигата.

Червар: Имавме добар ритам на игра, но знам дека можеме подобро!

Gol.mk - 08.11.2016

Лино Червар, стратегот на Металург е задоволен од триумфот над Извиѓач во СЕХА-лигата и потенцира дека високата победа над босанскиот тим е голем плус за младата екипа пред мечот во Лигата на шампионите против Монпелје.

Металург го одигра најефикасниот меч сезонава и го „тресна“ фенерџијата Извиѓач!

Gol.mk - 08.11.2016

Македонскиот претставник во СЕХА-лигата, екипата на Металург ја прекина црната низа од четири кола без победа во регионалното натпреварување, откако во „ВИП-арената“ при СЦ „Борис Трајковски“ демонстрираше сила против Извиѓач и го совлада со ...

Извиѓач како загревање пред Монпеље

Алфа - 08.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва од 20 часот и 30 минути против Извиѓач ќе го одиграат деветтиот натпревар во СЕХА лигата. За македонскиот вицепрвак дуелот против гостинот од Љубушки е одлична шанса да се забележи втората победа сезонава, но и да се ...

Вечерва на мечот на Металург направи најдобра навивачка фотографија и освој награда...

Н.Македонија - 08.11.2016

Ве­чер­ва на ме­чот на Металург напра­ви најдобра навивачка фотографија и освој на­гра­да Денешниот ракометен натпревар од 8-то коло од Регионалната лига помеѓу Металург и Извиѓач (од 20.30 часот) нуди можност за награда за најдобрата навивачка ...

Млади против млади на дуелот Металург - Извиѓач...

Н.Македонија - 08.11.2016

Денеска ќе треба да ја искористиме нашата младост за да одиграме добар меч. И Извиѓач, како и Металург, е клуб што доста вложува и работи со млади ракометари, одличен тим, од добро селектирани ракометари, вели Червар По завршувањето на ...

Металург лесно се справи со Извиѓач...

Н.Македонија - 08.11.2016

Металург лесно се справи со Извиѓач Ракометарите на Металург забележаа лесна победа во дуелот со босанскиот првак Извиѓач победувајќи ги со 36-23 (18-11) во натпревар од 8.коло од регионалната Сеха лига.

МЕТАЛУРГ УБЕДЛИВ ВО СЕХА: „Извидница“ за Монпеље

Телеграф - 08.11.2016

Металург стигна до својата втора победа во девет одиграни натпревари во СЕХА Гаспром. Противник беше Извиѓач, а триумфот беше прилично импресивен (36:23) Металург важеше за фаворит на дуелот со Извиѓач, но леснотијата со која македонскиот тим стигна ...

Победа за самодоверба пред дуелот со Монпелје: Металург го запиша вториот СЕХА триумф против Извиѓач

24 Ракомет - 08.11.2016

Во рамките на СЕХА лигата македонскиот претставник Металуг го декласираше босанскиот првак Извиѓач со високи 36-23. Пред своите најверни поддржувачи во спортскиот центар „Борис Трајковски“ Металург по само 20 минути игра го скрши отпорот на младиот ...

СЕХА-Лига: Металург го декласираше Извиѓач

Република - 08.11.2016

Ракометарите на Металург го декласираа босанскиот првак Извиѓач победувајќи ги со 36-23 (18-11) во натпревар од 8. коло од регионалната СЕХА- Лига. Одлично функционираа и одбраната и нападот на Металург, кои од минута во минута градеа резултатска ...

Металург го прегази Извиѓач

Вечер - 08.11.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа втората победа во рамките од СЕХА-лигата сезонава, триумфирајќи во пресметката со Извиѓач со убедливи 36:23. „Mеталурзите" одиграа квалитетно во текот на сите 60 минути, потврдувајќи дека се наоѓаат во добра ...

Металург фаворит против Извиѓач во дуел од СЕХА лигата

Lider - 08.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва во 20 часот и 30 минути во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, ја пречекуваат екипата на Извиѓач во натпревар од регионалната СЕХА лига. Македонскиот вицепрвак ја има улогата на апсолутен фаворит во мечот против екипата ...

СЕХА: Металург со Обрадовиќ го пречекува Извиѓаќ

Екипа - 07.11.2016

Серија од шест порази во регионалната СЕХА лига Металург има шанса утре да ја прекине. Извиѓаќ му гостува на македонскиот вицешампион, кој повторно во своите редови ќе го има Немања Обрадовиќ кој беше повреден.

Металург става крај на „црната“ серија против Извиѓач

SportMedia - 07.11.2016

Вториот македонски тим во СЕХА Гаспром Лигата, серијата од шест едноподруго порази ќе се обиде да ја прекине утре (20:30 ч.) против Извиѓач. Шампионот на Босна и Херцеговина е шансата да се прекине негативната форма на „металурзите" кои веднаш се ...

Червар: Извиѓач е противник кој мора да го респектираме, ќе биде тежок меч!

Gol.mk - 07.11.2016

Составот на Металург по паузата поради репрезентативните обврски, се враќа повторно на обврските. Избраниците на Лино Червар на агендата имаат двоен предизвик во следните три дена, дуел во СЕХА лигата утре против Извиѓач, и меч од ЛШ во четврток ...

Томовски: Со победа над Извиѓач да ја кренеме самодовербата пред Монпелје!

Gol.mk - 07.11.2016

Металург со дуелот против Извиѓач ќе бара прекинување на низата од шест врзани порази во СЕХА лигата, а се чини утрешниот противник е по мерка за такво нешто. Младиот голман во ростерот на нашата екипа, Мартин Томовски во пресрет на мечот изјави: ...

Червар го почитува Извиѓач, но бара победа

Дерби - 07.11.2016

Македонскиот вицепрвак, Металург со забрзано темпо ќе им се врати на клупските обврски, бидејќи во рок од два дена го очекуваат две средби во две различни натпреварувања. Прво утре (20:30) е домаќин на Извиѓач во СЕХА регионалната лига, додека пак ...

Во три дена два натпревара за ракометарите на Металург

А1 On - 07.11.2016

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во следните три дена ќе одигра два натпревара, во вторник во Скопје во рамките на СЕХА лигата ќе гостува тимот на Извиѓач, а во четврток во рамките од Лигата на шампионите гостин е повеќекратниот франциски и ...

Металург домаќин на Извиѓач (СЕХА) и на Монпеље (ЛШ)

Сител - 07.11.2016

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во следните три дена ќе одигра два натпревара, во вторник во Скопје во рамките на СЕХА лигата ќе гостува тимот на Извиѓач, а во четврток во рамките од Лигата на шампионите гостин е повеќекратниот франциски и ...

Во три дена два натпревара за ракометарите на Металург

Канал5 - 07.11.2016

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во следните три дена ќе одигра два натпревара, во вторник во Скопје во рамките на СЕХА лигата ќе гостува тимот на Извиѓач, а во четврток во рамките од Лигата на шампионите гостин е повеќекратниот франциски и ...

Червар: Иако не се прославивме во Плзен, младите играчи од Металург оставија добар впечаток и очекувам многу од нив!

24 Ракомет - 07.11.2016

Македонскиот вицепрвак веднаш по завршувањето на репрезентативните обврски повторно се враќа кон дуелите во СЕХА лигата и Лигата на шампионите. Веќе утре со почеток од 20:30 минути Металург во Скопје ќе го пречека босанскиот првак Извиѓач.

Во три дена два натпревара за ракометарите на Металург

Локално - 07.11.2016

Македонскиот ракометен вицепрвак Металург во следните три дена ќе одигра два натпревара, во вторник во Скопје во рамките на СЕХА лигата ќе гостува тимот на Извиѓач, а во четврток во рамките од Лигата на шампионите гостин е повеќекратниот франциски и ...

Металург за три дена ќе одигра два натпревари

Вечер - 07.11.2016

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, по паузата поради репрезентативните обврски, неделава им се враќа на клупските предизвици. Избраниците на Лино Червар на агендата имаат двоен предизвик, дуел во СЕХА лигата, утре против Извиѓач, и меч од ...

Червар: Извиѓач е одлична екипа

Телевизија Нова - 07.11.2016

Металург е во серија од шест порази по ред во СЕХА-лигата, но утре тимот на Извиѓач е добра шанса да се подобри формата. Тренерот Лино Червар повторно во своите редови на располагање ќе го има Немања Обрадовиќ кој се враќа од повреда.