TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Си ја продал колата за да седи до Мурињо

Вест - 16.11.2014

Менаџерот на Челзи ја искористи репрезентативната пауза за да се одмори од фудбалот со првокласен тенис. Специјалниот го посети завршниот Мастерс во Лондон и го проследи пласманот на Роже Федерер во финалето откако Швајцарецот го декласираше Енди ...

Нешто се случува со Енди Мареј

Спортклуб - 16.11.2014

Поранешниот британски тенисер Тим Хенман изјави дека неговиот сонародник, Енди Мареј, можеби треба да ја преиспита својата одлука за ангажман на Амели Морезмо како негов тренер. Енди Мареј ова лето ја ангажираше поранешната прва тенисерка во светот, ...

(ФОТО) Федерер блескаше, но Жозе е Жозе

Дерби - 14.11.2014

Стратегот на Челси, Жозе Мурињо беше присутен на синоќешниот меч меѓу Рожер Федерер и Енди Мари во О2 арената во Лондон. Швајцарецот блескаше, го преслуша својот противник на кој му дозволи само еден гејм (6:0, 6:1), но шоуто повторно го украде ...

Федерер: Ми беше многу непријатно

Дерби - 14.11.2014

Рожер Федерер вчера го понижи Енди Мари во тенискиот меч на завршниот Мастерс во Лондон, кој Швајцарецот го доби со 6:0 и 6:1 во двата одиграни сета. Швајцарецот го загуби единствениот гејм во самиот финиш, а по мечот открил дека е среќен што го ...

Федерер му попуштил еден гејм на Британецот: Ми падна жал за Мареј

Екипа - 14.11.2014

Роже Федерер синоќа одигра фантастичен меч во кој го понижи Енди Мареј, декласирајќи го на негов терен со убедливи 6-0, 6-1 за само 56 минути игра. Триумфот многу лесно можеше да биде и максимален, откако Федерер имаше водство од 6-0, 5-0 и предност ...

Федерер го понижи, а потоа го жалше Мареј

Спортски - 14.11.2014

Роџер Федерер му одржа час по тенис на Енди Мареј, во третото коло на Мастерсот во Лондон, победувајќи го со 6:0, 6:1. Малку недостигаше Мареј пред домашната публика да вистински да се изрезили бидејќи во вториот сет губеше со 5:0 и 0:30, но сепак ...

Ја продал колата за да купи билет и да седи до Мурињо!

Хитпортал - 14.11.2014

Ж озе Мурињо моментно е најпопуларниот тренер во Премиер лигата, можеби и пошироко. Интересна ситуација беше видена на завршниот АТП турнир во Лондон. Имено, еден навивач долго време држеше транспарент во своите раце „Ја продадов колата за да седам ...

Федерер: Ми беше непријатно при 6:0, 5:0…

Хитпортал - 14.11.2014

И нтересна изјава на швајцарскиот тенисер. Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер даде интересна изјава за медиумите во која истакна дека му било доста непријатно при резултат 6:0, 5:0. Тој го победи домашниот тенисер Енди Мареј со резултат 6:0, 6:1 и ...

„Поразот значи и нов почеток“

Оn.net - 14.11.2014

Жозе Мурињо беше почесен гостин во ложата на Енди Мареј, на синоќешниот дуел со Роџер Федерер, на завршниот Мастерс во Лондон. Мареј доживеаа вистинска катастрофа во дуелот со Швајцарецот, губејќи со 6:0 и 6:1, по што Британецот беше елиминиран од ...

Федерер: И мене ми беше непријатно, се израдував кога го загубив претпоследниот гем

МКД - 14.11.2014

Роже Федерер синоќа со неверојатни 6:0 и 6:1 го прегази Енди Мареј, Швајцарецот вели дека и него му било непријатно поради резултатот, а на крајот бил среќен што загубил барем еден гем. Федерер водеше и 5:0 во вториот гем, беше многу блиску до ...

Мастерс Лондон: Мурињо подели некој совет и за Енди Мареј

Кајгана - 14.11.2014

Жозе Мурињо го следеше вчерашниот дуел помеѓу Енди Мареј и Роџер Федерер кој Мареј го загуби катастрофално со резултат 6:0, 6:1. Sky Sports го интервјуираше Жозе за време на натпреварот во рамки на завршниот турнир во Лондон, а тој подели неколку ...

Мурињо кон Енди Мареј: Понекогаш тешкиот пораз води кон многу победи (видео)

Локално - 14.11.2014

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо најде соодветни зборови со кои ќе го смири Енди Мареј. Шкотланѓанецот загуби тешко со 1:6, 0:6 против Роџер Федерер во финалето на АТП во Лондон. Иако влезе во турнирот во одлична форма, Мареј не успеа да го постигне ...

Федерер го понижи Мареј пред Мурињо

Локално - 14.11.2014

Швајцарскиот маестро Роџер Федерер буквално го понижи локалниот миленик Енди Мареј во средба од финалниот турнир од сериите Мастерс во Лондон. Пред погледот на менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо Швајцарецот го прегази Мареј со 6:0, 6:1.

На Федерер му станало непријатно од убедливата победа против Мареј

Локално - 14.11.2014

Роџер Федерер се пласираше во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон, откако забележа три победи по ред во групната фаза, последната од кои беше повеќе од убедлива – 6:0, 6:1 против Енди Мареј.

Федерер: И мене ми беше непријатно, се израдував кога го загубив претпоследниот гем

Тера - 14.11.2014

Роже Федерер синоќа со неверојатни 6:0 и 6:1 го прегази Енди Мареј, Швајцарецот вели дека и него му било непријатно поради резултатот, а на крајот бил среќен што загубил барем еден ...

Федерер го посрамоти Мареј

Хајд Парк - 14.11.2014

Роџер Федерер му одржа час по тенис на Енди Мареј, во третото коло на Мастерсот во Лондон, победувајќи го со 6:0, 6:1. Малку недостигаше Мареј пред домашната публика да вистински да се изрезили бидејќи во вториот сет губеше со 5:0 и 0:30, но сепак ...

Федерер: ми беше непријатно на 6:0, 5:0

Спортклуб - 14.11.2014

Роџер Федерер изјави дека му било многу непријатно кога во мементот водел 6:0,5:0 во дуелот со Енди Мареј синоќа. Швајцарецот на крајот славеше со 6:0, 6:1, а во разговор со новинарите вели дека не му било пријатно кога имал толкава предност.

Ја продал колата за да купи билет и да седи до Мурињо ! (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.11.2014

Неверојатно што се човек ќе направи за да седи до Мурињо. Жозе Мурињо моментно е најпопуларниот тренер во Премиер лигата, можеби и пошироко. Интересна ситуација беше видена на завршниот АТП турнир во Лондон.

Федерер: Ми беше непријатно при 6:0, 5:0...

Спорт365 - 14.11.2014

Интересна изјава на швајцарскиот тенисер. Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер даде интересна изјава за медиумите во која истакна дека му било доста непријатно при резултат 6:0, 5:0. Тој го победи домашниот тенисер Енди Мареј со резултат 6:0, 6:1 и го ...

Федерер против Мареј најде време и за егзебиција

Точка - 14.11.2014

Рожер Федерер синоќа буквално го прегази Енди Мареј „на гостински терен“ на Мастерс турнирот во Лондон. Федерер го доби Мареј со 6:0 и 6:1, а после првиот добиен сет без изгубен гем, во вториот имаше 5:0 и 30:0, па можеше да си дозволи и „мини ...

Демонстрација на моќ на Швајцарецот: Мареј доби само еден гем против Федерер

Точка - 14.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер славеше на синоќешниот последен дуел од групата „Б“ на АТП мастерсот во Лондон против Британецот Енди Мареј со 6:0 и 6:1. Федерер за само 55 минути го декласираше нерасположениот Енди Мареј на кого му беше потребна победа ...

Федерер по лекцијата за Енди Мареј

Pixel.mk - 14.11.2014

Шкотланѓанецот за еден единствен гем синоќа во Лондон го избегна веројатно најтешкиот пораз во својата кариера, гем кој може да му биде мала утеха откако пред неговата публика во Лондон доби вистинска тениска лекција од страна на Роџер Федерер.

ФОТО: Си ја продал колата само за да седи позади Мурињо!

Сител - 14.11.2014

Тренерот на Челзи Чозе Мурињо беше во центарот на вниманието на синоќешниот меч помеѓу Рожер Федерер и Енди Мареј на Мастерс турнирот во Лондон. Федерер славеше со 6:0 и 6:1, а колку е популарен „Специјалниот“ во Лондон покажува фотографијата од ...

Го продал автомобилот за да седи до Мурињо

Република - 14.11.2014

Жозе Мурињо синоќа беше во центарот на вниманието на натпреварот помеѓу Роже Федерер и Енди Мареј на Мастерс турнирот во Лондон. Федерер славеше со 6:0 и 6:1, а колку е популарен „Специјалниот“ во Лондон покажува фотографијата од „О2“ арената.

Роже загуби само еден гем од Мареј!!!

Сител - 14.11.2014

Роџер Федерер му одржа час по тенис на Енди Мареј, во третото коло на Мастерсот во Лондон, победувајќи го со 6:0, 6:1. Малку недостигаше Мареј пред домашната публика да вистински да се изрезили бидејќи во вториот сет губеше со 5:0 и 0:30, но сепак ...

ФОТО: Ја продал колата за да седи до Жозе Мурињо

Курир - 14.11.2014

Тренерот на Челзи Чозе Мурињо беше во центарот на вниманието на синоќешниот меч помеѓу Рожер Федерер и Енди Мареј на Мастерс турнирот во Лондон. Федерер славеше со 6:0 и 6:1, а колку е популарен „Специјалниот“ во Лондон покажува фотографијата од ...

Федерер го посрамоти Мареј

Курир - 14.11.2014

Вториот тенисер во светот Рожер Федерер му одржа лекција по тенис на Енди Мареј откако во третото коло на Мастерсот во Лондон го декласираше со 6:0 и 6:1. Малку недостасуваше Шкотот да доживеа целосна бламажа бидејќи во втроиот сет губеше со 5:0 и ...

Мареј се радуваше на секој поен против Федерер

Република - 14.11.2014

Роџер Федерер е во извонредна форма што ја потврди со неверојатно лесен триумф против Енди Мареј за прво место во Б групата на Мастерс купот во Лондон. Во „О2“ арената без здив гледачите ги остави врвното тениско ремек-дело на Швајцарецот, а ...

Федерер: Ми падна жал за Мареј

Вечер - 14.11.2014

Да бидам искрен, воопшто не ми е криво што не го победив со 6:0, 6:0, напротив, мило ми е што тој го освои тој еден гем, изјави Швајцарецот Поранешниот светски тениски рекет борој еден Швајцарецот Роже Федерер, без пораз се пласира во полуфиналето ...

Навивач го продал автомобилот за да седи до Мурињо

Вечер - 14.11.2014

Колку голема ѕвезда е Португалецот покажа и фотографијата од "О2 арена" во Лондон. Еден навивач кој седеше зад Мурињо на транспаретнот напиша: "Го продадов автомобилот за да седам покрај него".

Од пуста желба да седи до Мурињо си ја продал колата

Maxim - 14.11.2014

Тренерот на Челзи Чозе Мурињо беше во центарот на вниманието на синоќешниот меч помеѓу Рожер Федерер и Енди Мареј на Мастерс турнирот во Лондон. Федерер славеше со 6:0 и 6:1, а колку е популарен „Специјалниот“ во Лондон покажува фотографијата од ...

Најтежок пораз за Мари во последните седум години

Дерби - 13.11.2014

На Рожер Федерер му беа потребни само 56 минути за да го победи Енди Мари и да го потврди пласманот во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон. Швајцарецот кој го имаше обезбедено пласманот и пред овој меч, стигна до третата победа во групната ...

Федерер го прегази Мареј

Екипа - 13.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер на најдобар можен начин го потврди својот пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс – турнир во Лондон, откако стигна и до третиот триумф во групата Б, декласирајќи го Енди Мареј со 2-0 во сетови (6-0, 6-1).

Федерер загуби само еден гем од Енди Мареј!

МКД - 13.11.2014

Роже Федерер го прегази Енди Мареј со неверојатни 6:0 и 6:1, Швајцарецот одигра перфектен натпревар и го завери првото место во групата. Малку фалеше дуелот да заврши и без освоен гејм од страна на Енди Мареј, беше 6:0 и 5:0 пред Британецот да го ...

Мареј понижен од Федерер

Оn.net - 13.11.2014

Роџер Федерер дојде до третата победа во групната фаза од натпреварите на завршниот Мастерс, што традиционално се оддржува во Лондон. Швајцарецот оствари неверојатен триумф од 6:0 и 6:1 во дуелот со Енди Мареј, кој по јавно искажаните симпатии кон ...

Мурињо му даде поддршка на Енди Мареј (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2014

Жозе Мурињо кој во живо го проследи дуелот помеѓу Роже Федерер и Енди Мареј, му даде поддршка на Британецот по натпреварот во кој беше понижен на домашно тло. Енди Мареј доживеа вистинско понижување од Роже Федерер и тоа среде Лондон, успеа да освои ...

Федерер го посрамоти Мареј во Лондон

Телеграф - 13.11.2014

Роџер Федерер ги комплетираше натпреварите по групи на АТП финалето со речиси неверојатна 6:0/6:1 победа над домашниот фаворит Енди Мареј, во исто време елиминирајќи го од натпреварувањето Мареј требаше да го победи Швајцарецот во два сета за да се ...

Федерер – Мареј во 21:00

Оff.net - 13.11.2014

Спортската понуда за денес се состои од натпревари во Евролигата, како и тенис во ...

Го продал автомобилот за да го гледа Роџер Федерер! (ФОТО)

SportMedia - 13.11.2014

Љубовта кон омилените спортисти нема граници. Доказ за тоа е фанот кој на мечот меѓу Роџер Федерер и Енди Мареј истакна парола на која пишува „Го продадов автомобилот за да го гледам Роџер ...

Федерер го понижи Мареј

Спорт365 - 13.11.2014

Швајцарецот покажа кој е кој. Вториот тенисер на светот, швајцарецот Роџер Федерер му одржа вистински час по тенски лекции на британецот Енди Мареј, совладувајќи го со 2-0 во третото коло од Мастерсот во Лондон.

Фантастичниот Федерер го понижи Мареј среде Лондон

SportMedia - 13.11.2014

Најдобриот швајцарски тенисер, Роџер Федерер одигра фантастичен меч во второто коло на завршниот турнир во Лондон и со убедливи 6-0, 6-1 го понижи домаќинот Енди Мареј. Британецот одигра катастрофален меч пред своја публика, комплетно разочара и во ...

Мурињо го виде срамот на Мареј и му даде совет (видео)

Спортклуб - 13.11.2014

Како и претходните денови, и вечерашниот дуел меѓу Роџер Федерер и Енди Мареј го следеа многу познати ликови од англискиот фудбал. На прво место, тука беше менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо кој на лице место го виде срамот на најдобриот британски ...

Рецитал на Федерер, Мареј совладан и понижен

Спортклуб - 13.11.2014

Најуспешниот тенисер на светот Роџер Федерер ја потврди одличната форма и првото место во својата група на завршниот турнир во сезоната откако вечерва во третото коло го прегази Британецот, Енди Мареј со 2:0 (6:0, 6:1).

Федерер го посрамоти Мареј

Макфакс - 13.11.2014

Роџер Федерер му одржа час по тенис на Енди Мареј, во третото коло на Мастерсот во Лондон, победувајќи го со 6:0, 6:1. Малку недостигаше Мареј пред домашната публика да вистински да се изрезили бидејќи во вториот сет губеше со 5:0 и 0:30, но сепак ...

Мари победи и остана во игра за полуфинале

Дерби - 12.11.2014

Енди Мари конечно ја израдува домашната публика на Мастерс купот во Лондон и во два сета го совлада Милош Раониќ. Час и половина траеше пресметката меѓу големите ривали кои посакуваат пласман во полуфиналето, а Мари ги доби сетовите со 6:3 и 7:5.

Мареј подготвен да започне “на чисто” во 2015-та

Локално - 10.11.2014

Олимпискиот шампион Енди Мареј почна со непријатен пораз со 4:6, 4:6 од Кеј Нишикори во завршниот турнир на АТП во Лондон вчера, но сепак смета дека има шанси во англиската престолнина.