TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриен идентитетот на починатиот маж пронајден во бездна на патот Кичево-Гостивар

Кајгана - 13.11.2014

Скопјанецот И.А. (39) е човекот кој беше пронајден мртов во автомобил „шкода октавиа“ во бездна на патот Гостивар-Кичево, во вторникот изутрина. Загинатиот пред една недела бил пријавен за исчезнат, а живеел во скопската населба Аеродром.

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево-Гостивар

Локално - 13.11.2014

Постои сомнеж дека се работи за сообраќајна несреќа, поради необезбеденоста на патот и видните оштетувања на автомобилот. Телото по наредба на јавен обвинител, откако вчера беше извлечено од тешко пристапниот терен е предадено за обдукција, но се ...

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево - Гостивар

Точка - 13.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој пред два дена беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Инаку, 39-годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Утврден идентитетот – Ова е бизнисменот пронајден кај Стража

NewTime - 13.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Откриен идентитетот на починатиот маж пронајден во бездна на патот Кичево-Гостивар

Хајд Парк - 13.11.2014

Скопјанецот И.А. (39) е човекот кој беше пронајден мртов во автомобил „шкода октавиа“ во бездна на патот Гостивар-Кичево, во вторникот изутрина. Загинатиот пред една недела бил пријавен за исчезнат, а живеел во скопската населба Аеродром.

Познат идентитетот на мажот што беше пронајден во провалија

Нетпрес - 13.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој пред два дена беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Инаку, 39 – годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Ивица Антевски е бизнисменот кој загина на патот Гостивар-Кичево

Република - 13.11.2014

Ивица Антевски е најверојатно бизнисменот чие тело беше пронајдено во провалијата на магистралниот пат Гостивар-Кичево. 39-годишниот скопјанец од населбата Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Откриен идентитетот на скопскиот бизнисмен кој беше пронајден мртов кај Стража

Денешен - 13.11.2014

Ивица Антевски (39) од скопски Аеродром е најверојатно човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево, а точно пред една недела беше пријавен за исчезнат.

Утврден идентитетот на скопскиот бизнисмен што беше најден мртов на Стража

Скопје инфо - 13.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат, пренесува Пресс24.

Откриен идентитетот на починатиот маж пронајден во бездна на патот Кичево-Гостивар

Макфакс - 13.11.2014

Скопјанецот И.А. (39) е човекот кој беше пронајден мртов во автомобил „шкода октавиа“ во бездна на патот Гостивар-Кичево, во вторникот изутрина. Загинатиот пред една недела бил пријавен за исчезнат, а живеел во скопската населба Аеродром.

Мажот што со автомобил слета во амбис, бил пријавен како исчезнат

МКД - 12.11.2014

Вчера околу 10 часот, на магистралниот пат Гостивар-Кичево во провалија покрај патот било пронајдено безживотно тело, а на оддалеченост на околу три метри и оштетен автомобил шкода октавија со скопски регистарски ознаки.

Скопски бизнисмен настрадал во сообраќајка, а 10 дена бил исчезнат

Фокус - 12.11.2014

На магистралниот пат Гостивар-Кичево вчера наутро околу 20 часот во провалија покрај патот било пронајдено безживотно тело На магистралниот пат Гостивар-Кичево вчера наутро околу 20 часот во провалија покрај патот било пронајдено безживотно тело, а ...

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево-Гостивар

Алфа - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Автомобил излетал на патот Гостивар-Кичево, едно лице починато

Канал 77 - 12.11.2014

Маж со сé уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило “шкода октавија” излетало од коловозот и ...

Мртвото тело на познат скопски бизнисмен пронајдено на Стража

За Се - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вечра околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Познат скопски бизнисмен, зет на поранешен министер, пронајден мртов на Стража

NewTime - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, пренесува Прес24.

Познат скопски бизнисмен, зет на поранешен министер, пронајден мртов на Стража

Бриф - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, пренесува Прес24.

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов?

Точка - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил кој беше паднат во длабока бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, јавува Курир.

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов?

МК News - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил кој беше паднат во длабока бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, јавува Курир.

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево-Гостивар

+инфо - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево, објавува „Алфа“ . 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево-Гостивар

МК News - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат, јавува ...

Во провалија пронајден скопјанец кој исчезнал на 1 ноември

+инфо - 12.11.2014

На магистралниот пат Гостивар-Кичево вчера во 10 часот во провалија покрај патот било пронајдено безживотно тело, а на оддалеченост на околу три метри и оштетено патничко возило „шкода октавија“ со скопски регистарски ознаки.

Телото на загинатиот кај каменоломите е на скопски бизнисмен

Република - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вчера околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов

Sky - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар - Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, објави Сител .

Познат скопски бизнисмен, зет на поранешен министер, пронајден мртов на Стража

Либертас - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата, пренесува Прес24.

НОВИ ДЕТАЛИ: Утврден идентитетот на скопјанецот пронајден мртов кај Стража

Курир - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Утврден идентитетот - Ова е бизнисменот пронајден кај Стража

Сител - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Мртво тело на неколку метри од Шкода октавија - што се случува?

Sky - 12.11.2014

На 11.11.2014 година, околу 10,00 часот, на магистралниот пат Гостивар-Кичево во провалија покрај патот било пронајдено безживотно тело, а на оддалеченост на околу три метри и оштетено патничко возило „шкода октавија“ со скопски регистарски ознаки.

Утврден идентитетот на скопскиот бизнисмен што беше најден мртов на Стража

Press24 - 12.11.2014

Ивица Антевски најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец од населба Аеродром пред точно една недела беше пријавен за исчезнат.

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов?

Курир - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил кој беше паднат во длабока бездна на патот Гостивар - Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата.

Расчистена мистеријата со пронајденото тело на патот Кичево-Гостивар

Sky - 12.11.2014

И.А. најверојатно е човекот кој вчера беше најден во провалијата на магистралниот пат Гостивар – Кичево. 39 годишниот скопјанец пред точно една недела беше пријавен за исчезнат, јави „ Алфа “.

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов на Стража

Press24 - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар - Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вечра околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Безживотно женско тело пронајдено на патот Гостивар – Кичево

Нетпрес - 12.11.2014

На магистралниот пат Гостивар-Кичево во провалија покрај патот вчера било пронајдено безживотно тело, а на оддалеченост на околу три метри и оштетено патничко возило „шкода октавија“ со скопски таблички.

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов на Стража

Сител - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар - Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вечра околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Познат македонски бизнисмен настрадал во сообраќајна несреќа

Шеталиште - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил во бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, според информациите на Шеталиште всушсност станува збор за познат скопски бизнисмен. Вчера околу 10 часот наутро е пронајдено мртовото тело во ...

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов кај Стража

Денешен - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар – Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вечра околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Познат скопски бизнисмен пронајден мртов на Стража

Скопје инфо - 12.11.2014

Телото кое вчера беше пронајдено во автомобил бездна на патот Гостивар - Кичево кај каменоломите, најверојатно е на познат скопски бизнисмен, откриваат неофицијални извори од истрагата. Тој вечра околу 10 часот беше пронајен во својата Шкода ...

Маж загина откако со автомобил излета на патот Гостивар-Кичево

24 Вести - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информации на СВР Тетово, возило „шкода октавија" излетало од коловозот и ...

Во бездна покрај магистралниот пат Гостивар - Кичево пронајдено безживотно тело

Нова ТВ - 11.11.2014

новинар: Зоран Димовски Безживотно тело на непознат маж а покрај него автомобил марка Шкода Октавија со скопски регистарски таблички, денеска околу 10 часот биле пронајдени во длабока бездна, на магистралниот пат Гостивар - Кичево, во близина на ...

Маж загина откако автомобилот му излета на патот Гостивар-Кичево

Утрински - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија" излетало од коловозот и ...

Со автомобилот слетал во амбис, загинал маж

МКД - 11.11.2014

На патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите еден маж го загуби животот откако претходно слетал во длабока провалија. Идентитетот и возраста на мажот што го загуби животот сѐ уште е неутврден.

Мртов маж најден во автомобил во бездна на патот Гостивар-Кичево

Кајгана - 11.11.2014

Возило во бездна во коешто се наоѓал мртов маж било најдено утрово околу 10 часот на магистралниот пат Гостивар - Кичево меѓу сепарациите. Од СВР Тетово велат дека утрово во Полицискиот оддел за безбедност во сообраќајот било пријавено дека во ...

Скопјанец пронајден мртов во бездна

Дневник - 11.11.2014

Скопјанецот Игор Антески (39) бил пронајден мртов покрај својот автомобил „шкода октавија“ во бездна под патот Гостивар- Kичево, соопшти полицијата. Од првичните информации на СВР Тетово, возило излетало од коловозот и паднало во бездната од десната ...

СЛЕТАЛ ВО БЕЗДНА: Едно лице загина на патот Гостивар-Кичево

Телеграф - 11.11.2014

Според првичните информации на СВР-Тетово, возило „шкода октавија“ излетало од коловозот и паднало во бездната од десната страна Маж со сè уште неутврдени идентитет и возраст го загубил животот откако слетал во длабока бездна на патот ...

Тело во распаѓање најдено во бездна на патот Гостивар - Кичево

Алфа - 11.11.2014

Тело во распаѓање, на околу два метри оддалечено од автомобил, забележани се утрово во длабока бездна на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Тело во распаѓање, на околу два метри оддалечено од автомобил, забележано е утрово во длабока бездна на ...

Трагедија: Маж загина на патот Гостивар-Кичево

За Се - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Според првичните информции од СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од ...

Маж загина откако со автомобил слетал во провалија на патот Гостивар – Кичево

Точка - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Според првичните информции од СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од ...

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Гостивар-Кичево

Канал5 - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија" излетало од коловозот и ...

Мртов маж во автомобил без една рака - најден во бездна на патот Гостивар - Кичево

Точка - 11.11.2014

Безживотно распарчено тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар - Кичево, дознава Курир. Утринава полициските службеници добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на ...

Мртов маж во автомобил без една рака – најден во бездна на патот Гостивар-Кичево

МК News - 11.11.2014

Безживотно распрачано тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар-Кичево, дознаваКурир. Утринава добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на магистралниот пат има паднато возило ...

Возач загина откако со автомобилот излетал во провалија

Н.Македонија - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите Од првичните информации на СВР Тетово, возило „шкода октавија" излетало од коловозот и ...

Распарчено тело на млад маж пронајдено на патот Гостивар-Кичево

Бриф - 11.11.2014

Безживотно распарчено тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар- Кичево. Од СВР Тетово потврдуваат дека утринава добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на магистралниот пат ...

Загина возач во сообраќајка кај Гостивар

+инфо - 11.11.2014

Возач на „шкода октавија“ чиј идентитет засега е непознат излетал од патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите и загинал, извести полицијата. Во тек е акција на полицијата да се пристапи до местото на несреќата и да започне увидот, за да се ...

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Гостивар-Кичево

А1 On - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од коловозот и ...

Безживотно тело на маж и превртен автомобил пронајдени во провалија покрај патот Гостивар - Кичево

Канал5 - 11.11.2014

Според неофицијални податоци на местото биле пронајдени лични документи на 39 годишен маж од Скопје кој бил пријавен за исчезнат пред 6 денови од страна на неговото семејство откако на први овој месец заминал оддома.

Машки леш и превртен автомобил најдени во бездна на патот Гостивар – Кичево

А1 On - 11.11.2014

Безживотно тело на маж и автомобил „шкода октавија“ изутринава биле најдени во длабока бездна покрај магистралниот пат Гостивар – Кичево. Случајот, околу 10 часот, во полиција го пријавиле вработени во гостиварската секција на „Македонија пат“.

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Гостивар-Кичево

Либертас - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од коловозот и ...

Нова трагедија: Маж загина пред Стража

Press24 - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Според првичните информции од СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од ...

Маж загина откако со автомобил слетал во провалија на патот Гостивар – Кичево

Нетпрес - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Според првичните информции од СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од ...

Пред неколку дена го пријавиле за исчезнат - денеска го најдоа со автомобилот во бездна без една рака

Press24 - 11.11.2014

Безживотно распрачано тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар-Кичево, дознава Курир. Утринава добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на магистралниот пат има паднато возило ...

Маж загина на патот Гостивар-Кичево

Република - 11.11.2014

Маж со засега непознат идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од коловозот и ...

Распарчено тело на млад маж пронајдено на патот Гостивар-Кичево

Нетпрес - 11.11.2014

Безживотно распрачано тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар-Кичево, пишува порталот „Курир“. Од СВР Тетово потврдуваат дека утринава добиле пријава дека во длабока бездна во близина на ...

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Гостивар-Кичево

Сител - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија" излетало од коловозот и ...

Тело на млад маж пронајдено распарчано

Курир - 11.11.2014

Безживотно распрачано тело на младо машко лице е пронајдено околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар-Кичево, дознава Курир. Од СВР Тетово за Курир потврдуваат дека утринава добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите ...

СВР Тетово: Пронајдено е безживотно машко тело во бездна, се утврдува идентитетот

Република - 11.11.2014

Утринава околу 10 часот полициските службеници во Гостивар добиле пријава за пронајдено безживотно машко тело со оштетувања на трупот. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, за „Република“ потврди дека е пријавен таков случајот.

Утрово е пронајден безживотен машки труп

Шеталиште - 11.11.2014

Утрово е пронајдено безживотно тело на 40 – годишен бизнисмен од гостиварско кој според информациите на Шеталиште со автомобил „Шкода Октавија“ со скопски регистарски таблички пред неколку дена имал сообраќајна несреќа и се превртил во големата ...

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Гостивар-Кичево

Денешен - 11.11.2014

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево во близина на каменоломите. Од првичните информции на СВР Тетово, возило „шкода октавија” излетало од коловозот и ...

Мртов маж без една рака најден во бездна на патот Гостивар – Кичево

Денешен - 11.11.2014

Околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар – Кичево е пронајдено безживотно распарчено тело на младо машко лице, дознава Курир. Утринава полициските службеници добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на ...

Автомобил паднал во бездна, возачот загинал зад воланот

Вечер - 11.11.2014

Телото е откриено пред дивите животни целосно да го распарчат Безживотно тело на младо момче е откриено утрово околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Полицијата добила информација дека во длабока бездна во близина на ...

Мртов маж во автомобил најден во бездна на патот Гостивар-Кичево

Макфакс - 11.11.2014

Возило во бездна во коешто се наоѓал мртов маж било најдено утрово околу 10 часот на магистралниот пат Гостивар - Кичево меѓу сепарациите. Од СВР Тетово велат дека утрово во Полицискиот оддел за безбедност во сообраќајот било пријавено дека во ...

Мртов маж без една рака најден во бездна на патот Гостивар – Кичево

Lider - 11.11.2014

Околу 10 часот утринава на магистралниот пат Гостивар – Кичево е пронајдено безживотно распарчено тело на младо машко лице, дознава Курир. Утринава полициските службеници добиле пријава дека во длабока бездна во близина на сепарациите на ...