TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Внимавајте на влажните коловози!

Телеграф - 28.11.2016

Од 15 ноември стапи во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Внимателно возење кај клисурите и засеците поради можните одрони

Нетпрес - 17.11.2013

АМСМ препорачува посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово - Велес, Маврово - Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Кочани - ...

Сообраќајот се одвива непречено, магла кај Крушево и Плетвар

Макфакс - 17.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла: Крушево - 100м, Плетвар - ретка магла.

Магла и влажни коловози денеска ги демнат возачите

МКД - 16.11.2013

Влажни коловози и магла на одделни патни правци ги очекува викендов возачите, предупредија од АМСМ. Магла има на локалните патишта кај Крушево и на Плетвар.

Магла и мали одрони на дел од патните правци низ Македонија

А1 On - 16.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на делниците кај Крушево и на превојот Плетвар, а во ...

Магла и мали одрони на дел од патните правци низ Македонија

+инфо - 16.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на делниците кај Крушево и на превојот Плетвар, а во ...

Магла во Крушево, видливоста е до сто метри

+инфо - 16.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има во Крушево, каде видливоста е ограничена до 100 метри, ...

Магла и влажни коловози, внимателно возете !

Локално - 16.11.2013

Диспечерскиот центар на Македонија Пат информира дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози.

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Орбис - 16.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – ...

АМСМ известува: Намалена е видливоста на патните правци поради маглата

Популарно - 16.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на делниците кај Крушево и на превојот Плетвар, а во ...

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

24 Вести - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

А1 On - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Н.Македонија - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Поради магла, внимателно возето кон Крушево и на Плетвар

+инфо - 15.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози, соопшти „Македониј пат“. Намалена видливост поради магла има во Крушево со видливост до 100 ...

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Кирилица - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Внимавајте: Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Канал5 - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

ВНИМАВАЈТЕ ПРИ ВОЗЕЊЕ: Крушево и Пелистер во магла

Телеграф - 15.11.2013

Од денеска стапи во сила законската обврска за поседување зимска опрема во возилата Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево.

Магла кај Крушево и Плетвар

Курир - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Внимателно возете: густа магла кај Крушево и Плетвар

Република - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Внимателно: Магла кај Крушево и Плетвар

Нетпрес - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Внимавајте! Густа магла кај Крушево и Плетвар

Sky - 15.11.2013

„ЈП Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патишата за 18 часот предупредува дека има Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево, додека кај Плетвар ...

Маглата го отежнува возењето - бидете внимателни!

Press24 - 15.11.2013

Доколку денеска седнувате во автомобил, ова е моменталната состојба на патиштата. Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози.

Сообраќајот се одвива непречено по наместа влажни коловози

Макфакс - 13.11.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози. Од 15-ти Ноември на сила стапува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба.

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Lider - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Денешен - 15.11.2013

Намалена видливост до 100 метри поради магла е регистрирана на патиштата кај Крушево. Кај Плетвар маглата е ретка, информира ЈП „Македонија пат“ во прегледот за состојбата на патиштата во 18 часот ...

Внимателно, коловозите се влажни

Либертас - 16.11.2013

Диспечерскиот центар на Македонијапат информира дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози.

Магла на патиштата кај Крушево и Плетвар

Сител - 14.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози, јавува ЈП Македонијапат. Намалена видливост поради магла: Крушево - 100м, Плетвар - ретка ...

Внимателно по патиштата, магла и помали одрони

Сител - 17.11.2013

Теренските активности (геодетски и геомеханички истраги) кои се изведуваат долж патниот правец А-1, делница Миладиновци-Куманово (во двата правци) односно од наплатна станица Миладиновци до крај на ...

АМСМ -внимателно по клисурите на неколку патни правци

Локално - 14.11.2013

Теренските активности (геодетски и геомеханички истраги) кои се изведуваат долж патниот правец А-1, делница Миладиновци-Куманово (во двата правци) односно од наплатна станица Миладиновци до крај на ...

Од утре задолжителна зимска опрема во возилата

Вечер - 14.11.2017

На 15 ноември 2017 година, почнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со потсетување за законските одредби ...

АМСМ - Сообраќајот се одвива непречено по наместа влажни коловози

Inpress - 14.11.2013

Скопје, 14. ноември 2013 (ИНПРЕС) Сообраќајот на државните патишта низ државата претежно се одвива непречено, по наместа влажни коловози. РАБОТИ НА ПАТ: Tеренските активности (геодетски и ...

Градежни активности на дел од патиштата низ Македонија

Maxim - 17.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има во Крушево - 100м, Плетвар - ретка магла.

Oд денеска морате да носите зимска опрема во автомобилите

Press24 - 13.11.2013

Од денеска започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба. Таа обврска ќе трае до 15.03. следната година.

Состојба на патиштата

МРТ - 12.11.2013

Теренските активности (геодетски и геомеханички истраги) кои се изведуваат долж патниот правец А-1, делница Миладиновци-Куманово (во двата правци) односно од наплатна станица Миладиновци до крај на ...

АМСМ: Внимателно возење поради влажните коловози и можните одрони

Точка - 12.11.2013

АМСМ ги предупредува возачите да возат внимателно и со намалена брзина кон местата на кои се изведуваат работи на пат и да се придржуваат кон упатствата од новопоставената вертикална сигнализација.

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Утрински - 07.08.2014

Сообраќајот во Македонија денеска по влажни или местимично влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, но на граничните премини нема подолги ...

Интензитетот на сообраќај умерен

Бизнис Инфо - 14.11.2013

Tеренските активности (геодетски и геомеханички истраги) кои се изведуваат долж патниот правец А-1, делница Миладиновци-Куманово (во двата правци) односно од наплатна станица Миладиновци до крај на ...

Сообраќајот се одвива непречено по влажни коловози

А1 On - 11.11.2013

Теренските активности (геодетски и геомеханички истраги) кои се изведуваат долж патниот правец А-1, делница Миладиновци-Куманово (во двата правци) односно од наплатна станица Миладиновци до крај на ...

Возете внимателно, патиштата се влажни

+инфо - 11.11.2013

Сообраќајот на сите патишта низ Македонија се одвива непречено, по влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна ...

Сообраќај по влажни коловози, можни помали одрони на неколку патни правци

Канал5 - 11.11.2013

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива по местимично влажни коловози. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, ...

Непречено одвивање на сообраќајот по влажни коловози

Канал 77 - 11.11.2013

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.