TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тепмературите паѓаат: Од утре постудено време

Република - 13.11.2016

Од утре се очекува постудено време, особено наутро.Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и постудено. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до -6 степени, а дневната ќе се искачи до 9.

Сончево со мала до умерена локална облачност

Канал5 - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Во текот на неделава променливо време, од четврток пораст на темепратурите

Макфакс - 13.11.2016

До средината на работната недела ќе се задржи променливо облачно повремено со подолги сончеви периоди. Во вторник во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Во овој период ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер и ...

Сончево со умерена локална облачност

А1 On - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Променливо време во текот на неделата, од четврток пораст на темепратурите

Кајгана - 13.11.2016

До средината на работната недела ќе се задржи променливо облачно повремено со подолги сончеви периоди. Во вторник во јужните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Во овој период ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер и ...

Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Канал5 - 12.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег.

Сончево време со услови за дожд

Вечер - 12.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег.

Утре сончево, но студено

Здравство24 - 12.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег.

Еве какво време не очекува денеска

Република - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурен шок не очекува во наредните денови во Македонија

Сител - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денеска сончево со мала до умерена локална облачност

+инфо - 13.11.2016

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 13 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на ...

Какво време не очекува денеска?

Позитив.мк - 13.11.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со умерен северен ветер

Мета - 13.11.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови е можно поголемо наоблачување и создавање услови за слаб локален дожд. На планините ќе има повремен слаб снег.

Времето денеска

ТВ21 - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денеска сончево време со умерен северен ветер и температура до 13 степени

Либертас - 13.11.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови е можно поголемо наоблачување и создавање услови за слаб локален дожд. На планините ќе има повремен слаб снег.

Време: Сончево со умерена облачност, температури до 13 степени

Телевизија Нова - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дожд и снег во Македонија – Еве што не очекува во наредните денови

Репортер - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и ветровито

Lider - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Пулс24 - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дожд и снег во Македонија, а во наредните денови не очекува шок

Press24 - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и ветровито – од утре заладување

Популарно - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сонце, дожд и снег- еве какво ќе биде времето од денеска до вторник

Курир - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сонце, дожд и снег- еве какво ќе биде времето од денеска до вторник

Вистина.мк - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Погледнете какво време не очекува денес и во почетокот на наредната недела

Скопје инфо - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Какво време не очекува на почетокот на работната недела?

Алсат-М - 13.11.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дожд и снег во Македонија – Ова не очекува во наредните денови

Маркукуле - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дожд и снег во Македонија – Еве што не очекува во наредните денови

Бриф - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурен шок не очекува во наредните денови во Македонија

МК News - 13.11.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.